Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Průměrná spotřeba na displeji - to mi hlava nebere...
10.02.2009 13:19 - Průměrná spotřeba na displeji - to mi hlava nebere... 387142
petr_v
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21

99 Poslat soukromou zprávu
Mám zajímavě "zmatený" trip computer, tak se chci podělit - jestli někoho třeba nenapadne nějaký logický vysvětlení.

Trochu zeširoka:
Na počítači jsou dva nezávislé měřáky spotřeby, všichni víme. Jedničku používám pro dočasný měření (tj. smažu když jedu delší štreku a zajímá mě spotřeba), dvojku jsme nesmazal od koupě auta, má teď natočeno přes 7000 km. Na dvojce mám dlouhodobě 5.8 l/100km

Mám za to, že obě počítadla průměrnou spotřebu počítají matematicky nějak takto:
(počet litrů co proteklo do motoru od resetu počítadla) / (počet kilometů najetých od resetu) * 100

Takže mi připadne, že počítadlo, co průměruje za větší vzdálenost (u mě 2) by mělo být "línější", tj. víc vyhlazovat případné špičky ve spotřebě.

A teď co mi hlava nebere:
Jel jsem za autodiag do Olomouce, ze zvědavosti restartoval počítadlo 1 a tradá.
V Olomouci na jedničce 6.2, dvojka stále 5.8, říkám si hnal jsem to, ok.
Cestou zpět jsem taky spěchal, diagnostika se trochu protáhla ;o)
V Brně jednička 6.5, mrknu ze setrvačnosti na dvojku a na ní 6.0!
Říkám si, hnal jsem to, navíc autodiag se vrtal s diagnostikou, třeba něco resetoval a dvojka zmatkuje, sper to ďas.
Jenže jezdím ten den ještě po Brně, řekněme 40km, piánko. Resetoval jsem jedničku počitadlo a nevěnoval se tomu. Večer mrknu na počitadla, na jedničce 5.9 a na dvojce zpátky 5.8! Nechápu, neřeším zapomenu.

Ale dneska podobná věc, fakt to nechápu. Od té doby jsem jedničku neresetoval, mám na ní stabilně 5.9 po městě. Dnes ráno kouknu jen tak na dvojku, je na ní pořád dlouhodobých 5.8, ok. Jenže teď na ni koukám znovu a je tam zase 6.0

To mi hlava nebere, jak může průměrná spotřeba za delší úsek skákat víc než krátkodobá?
Máte s tím nějakou zkušenost? Počítá citroen průměrnou spotřebu nějak jinak, mám špatný úvahy nebo mi odchází počítač?

10.02.2009 19:41 - Re: Průměrná spotřeba na displeji - to mi hlava nebere... 387156
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
uplne normalne, teda na C5 1 to rata do istych km ok a potom bludy, treba to resetnut


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator