Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Ostřikovače
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 > >|
05.02.2014 17:32 - Re: Ostřikovače 2665113
lenkal123
Město: ústí nad labem, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
No to by odpovídalo, ale zkoušela jsem profouknout- syčí, takže vzduch jde skrz. Popíšu postup rozpojím hadičky (u kapoty) fouknu tam kompresorem tlak a stane se že stříknu li pak na přední okno (za stavu rozpojených hadiček) tak z hadičky jde voda, profouknu ventilek (je to jakoby plastový kousek, který spojuje hadičku s tou, co už je pod kapotou) a zapojím hadičky - stříknu, spustí se stěrače, ale voda stříká zezadu. Chci zkusit ještě rozebrat ten starý, vyčistit a dát ho tam zpátky, ale mno jako ženská si na to sama netroufnu, tak počkám na nějakou mužskou asistenci, ale jsem sama zvědavá, čím to nakonec bude. Člověk si řekne, tak a ostřikuje jen předek a je to bez problému. No jo, ale je to škoda

Jestli se teda tím zpětným ventilkem myslelo toto plastový kousek ve tvaru L (oba rozměry stejně velké) a je to spojovací článek mezi hadičkou co vede z nádobky a hadičkou, která vede pod kapotou smerem k ostřikovacím tryskám. tu jsem měla na mysli já. ALe jestli je jinde eště něco jinýho budu hledat

06.02.2014 01:04 - Re: Ostřikovače 2665222
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
lenkal123 napsal(a):
No to by odpovídalo, ale zkoušela jsem profouknout- syčí, takže vzduch jde skrz. Popíšu postup rozpojím hadičky (u kapoty) fouknu tam kompresorem tlak a stane se že stříknu li pak na přední okno (za stavu rozpojených hadiček) tak z hadičky jde voda, profouknu ventilek (je to jakoby plastový kousek, který spojuje hadičku s tou, co už je pod kapotou) a zapojím hadičky - stříknu, spustí se stěrače, ale voda stříká zezadu. Chci zkusit ještě rozebrat ten starý, vyčistit a dát ho tam zpátky, ale mno jako ženská si na to sama netroufnu, tak počkám na nějakou mužskou asistenci, ale jsem sama zvědavá, čím to nakonec bude. Člověk si řekne, tak a ostřikuje jen předek a je to bez problému. No jo, ale je to škoda

Jestli se teda tím zpětným ventilkem myslelo toto plastový kousek ve tvaru L (oba rozměry stejně velké) a je to spojovací článek mezi hadičkou co vede z nádobky a hadičkou, která vede pod kapotou smerem k ostřikovacím tryskám. tu jsem měla na mysli já. ALe jestli je jinde eště něco jinýho budu hledat


Čerpadlo ostřikovačů - 10-15cm hadička- zpětný ventil(sítko)-hadička k tryskám - kolínko ..... tohle ale vypadá na rozdělovací váleček přímo na čerpadýlku(bordel v nádobce který se dostane mezi váleček a blokuje ho) - myslím že ten mechanik co opravoval prasklou nádobku jí nevyčistil (a trochu odbočím : a navrhl reklamaci(na rozvody) - úniku oleje asi mezi blokem a ol.čerpadlem (né guferem) v místě olejového kanálku ? )- nebo se pletu?

06.02.2014 09:10 - Re: Ostřikovače 2665246
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Čerpadlo ostřikovačů - 10-15cm hadička- zpětný ventil(sítko)-hadička k tryskám - kolínko ..... tohle ale vypadá na rozdělovací váleček přímo na čerpadýlku(bordel v nádobce který se dostane mezi váleček a blokuje ho) - myslím že ten mechanik co opravoval prasklou nádobku jí nevyčistil (a trochu odbočím : a navrhl reklamaci(na rozvody) - úniku oleje asi mezi blokem a ol.čerpadlem (né guferem) v místě olejového kanálku ? )- nebo se pletu?

Zdravím, taky jsem měl problém s motorkem ostřikovačů a rozebral jsem co šlo, pravda byla ta, že špína žádná a přesto stříkal jak chtěl a nebo málo. Po rozebrání onoho rozdělovače jsem zjistil, že je nabobtnalá guma pístku co uzavírá vodu na jednu či druhou stranu. V podstatě to bylo přivřené na obě strany, stačí vzít smirek a pístek kousek odbrousit, samo kolmo na podélnou osu pístku. Jde to dobře, stačí trošku, tak aby tam něco zbylo. Po této opravě vše OK. Naleptávají tu gumu ty dobroty co tam lejeme na zimu, ale i možná ty letní, nejlepší je asi čistá kohoutkova na léto a na tu zimu se nedá holt nic dělat.

06.02.2014 13:59 - Re: Ostřikovače 2665338
lenkal123
Město: ústí nad labem, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 11
99 Poslat soukromou zprávu
Nepletete - myslím tím, že se jedná o to samé vozidlo. Porucha ostřikovačů se vyskytla až v posledních týdnech, s nádobkou nesouvisíOpravoval ji dědula, který sám řekl že si na únik oleje netrofne a vyslovil domněnku, kterou vyslovil. Vy jste nám vše vysvětlil a za to samozřejmě děkuju. Vážíme si vás jako technika rozhodně, i proto jsem se teď obrátila se SZ ohledně topení, které bysme asi řešili v březnu. Rozhodně bysme si vás nechtěli nijak nazlobit Za tip na ostřikovače díky, zítra to snad budeme řešit tak informaci předám. Bez čistýho skla se jezdit nedá

26.05.2014 07:56 - Re: Ostřikovače 2699489
Renegade01
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 135

99 Poslat soukromou zprávu
Niekde som tu čítal že sa dajú vymeni trisky ostrekovačov čelného skla na C5/I za trisky z C5/II.Má s tým niekto praktickú skúsenos?Tie moje ledva dočiahnu na okno a za jazdy už vôbec nezvládajú ostrek...Ďakujem

26.05.2014 17:01 - Re: Ostřikovače 2699576
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
stoja okolo 10€/ks mne ich menil Jumep talze postup si nepamatam.
Skus ale ihlou poskrabkat tie strbiny trysky, mne to pomohlo na C5I. Ak to nepomoze skus odpojit hadicku v tom kolienku (prava strana kapoty) a vyskusaj streknut s otvorenou kapotou. Zistis ci sti vobec ide tlak do trasiek.

26.05.2014 17:21 - Re: Ostřikovače 2699579
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Měl jsem tam takové se šroubkem a už nioc moc. Koupil jsem nové, celoplastové a je to OK.

Přílohy:
Obal trysek ostřikovače.PDF ( 219985b ) -
Tryska ostřikovače moje původní.jpg ( 694820b ) -
Nová tryska ostřikovače pro C5 I.jpg ( 214803b ) -

26.05.2014 17:52 - Re: Ostřikovače 2699612
Renegade01
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 135

99 Poslat soukromou zprávu
Citrus:Ďakujem, zajtra prečistím a prefuknem kompresorom.
Maxifik:Ja mam ten typ co je označená ako pôvodná, s druhou som sa zatiaž nestretol, aj ked som na parkoviskách pozeral na iné C5-ky.

26.05.2014 18:19 - Re: Ostřikovače 2699619
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ten obal je od těch nových.

26.05.2014 19:11 - Re: Ostřikovače 2699646
Renegade01
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 135

99 Poslat soukromou zprávu
Takze ak si v Citroene kúpim nové triesky tak budú takéto plastové?Celkom dobre vyzerajú a ak vravíš ze si spokojný tak niet co čisti a prefukovat... Zajtra smer Citroen Nitra

26.05.2014 19:59 - Re: Ostřikovače 2699662
citrus
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 612

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no jo...ja len aby si nezistil po vymene trysiek, ze boli OK a zasa budes kupovat cerpadlo ostrekov.

A ak mas bordel v nadrzke tak sa ti zanesu aj nove trysky.
Kazdopadne bysom vyskusal ci tlaci cerpadlo a potom smer citroen

26.05.2014 20:20 - Re: Ostřikovače 2699666
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
citrus napsal(a):
no jo...ja len aby si nezistil po vymene trysiek, ze boli OK a zasa budes kupovat cerpadlo ostrekov.

A ak mas bordel v nadrzke tak sa ti zanesu aj nove trysky.
Kazdopadne bysom vyskusal ci tlaci cerpadlo a potom smer citroen


přesně tak a ty trysky hlavně profoukni zvenčí dovnitř, ne naopak

27.05.2014 00:32 - Re: Ostřikovače 2699763
Renegade01
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 135

99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
přesně tak a ty trysky hlavně profoukni zvenčí dovnitř, ne naopak

Vyčisti alebo prepuknú trysky mi nerobí problém len som si všimol ze ked pustim ostrekovače tak nedáva suvisli prúd vody ale ako keby dávkovanie ... Je to v poriadku?

27.05.2014 15:27 - Re: Ostřikovače 2699856
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Renegade01 napsal(a):
Vyčisti alebo prepuknú trysky mi nerobí problém len som si všimol ze ked pustim ostrekovače tak nedáva suvisli prúd vody ale ako keby dávkovanie ... Je to v poriadku?


Ostřikovač rozprašuje souvisle,nedávkuje,jak píše najk,profouknout dovnitř,já bych je ale před profouknutím sundal,jinak ještě zkontroluj nádržku,zda v ní neplave nějakej sajrajt,hadičky také profouknout,když bude vše v pořádku,pak bych se teprve zajímal o kontakty a čerpadlo,vše ale nasvědčuje na přicpané trysky nebo hadičky. Také bych zkontroloval zpětný ventil a sítko,je tam víc věcí,kde to může bít přicpane.

04.11.2014 11:38 - Re: Ostřikovače 2747975
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Jako zimní přípravu jsem vystříkal veškerou vodu a nahradil ji tím modrým sajrajtem. Ale překvapilo mne, že během vystříkání na mne počítač nehulákal, že mám málo vody. Takže buď tam snímání nemám nebo nefunguje. Nemám xenony a tedy ani ostřikovače světel. Montovalo se čidlo i na taková auta? Pokud ano, tak prostě neměří. O nic nejde, jen mne to zajímá.

Minulá C5 naopak v zimě hulákala pořád i při plné nádrži

04.11.2014 12:44 - Re: Ostřikovače 2747978
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
robili to aj bez toho (kable tam su, len nezapojene)

15.12.2014 12:39 - Re: Ostřikovače 2764752
wytek
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 7
99 Poslat soukromou zprávu
Taky jsem byl postižen nefunkčními ostřikovači, nejprve přední sklo, pak zadní, tak jsem asi po 3 měsících ježdění bez ostřikovačů (s hrůzou, kdy mě zamrzne plná nádržka letní kapaliny) vyměnil motorek - i se sundáním nárazníku práce na půl hodinky (také díky radám z fóra). Rozhodně to doporučuji jako nejrozumnější řešení této situace.

15.12.2014 19:27 - Re: Ostřikovače 2764846
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
wytek napsal(a):
Taky jsem byl postižen nefunkčními ostřikovači, nejprve přední sklo, pak zadní, tak jsem asi po 3 měsících ježdění bez ostřikovačů (s hrůzou, kdy mě zamrzne plná nádržka letní kapaliny) vyměnil motorek - i se sundáním nárazníku práce na půl hodinky (také díky radám z fóra). Rozhodně to doporučuji jako nejrozumnější řešení této situace.


A vyčistil jsi i nádobku? dost často se to stává tím že mᚠv nadobce bordel a písek , který se dostane do toho šoupěte dozdělovače (předek-zadek) a zasekne ho .

17.09.2015 14:45 - Re: Ostřikovače 2863445
foliino
Město: Bakov nad Jizerou, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 3
99 Poslat soukromou zprávu
Krásný den , měla bych takovou prosbičku nefunguje nám morotek. Zmáčknu páčku na ostřikování a motorek se nesepne. Nevíte někdo co stím ? Děkuji

18.09.2015 09:56 - Re: Ostřikovače 2863963
cacaminek
Město: Dobříš, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 30
99 Poslat soukromou zprávu
Něco podobného jsem měl u c4. Byl zarezlý motůrek a prasklá pojistka. Samozřejmě jsem zkoušel motůrek opravit ale nemělo to smysl stejně jsem nakonec musel koupit nový. Ale doporučuji začít od pojistky..

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator