Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Převodovka AL4 / Peugeot 307
06.03.2019 20:55 - Převodovka AL4 / Peugeot 307 3210727
Ic3man
Město: Strakonice, Auto: Peugeot 406Počet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím.

Mám Peugeot 307, 1.6i s AL4, 2007

Posledí dobou začíná převodovka opět zlobit. Vždy když je studená tak asi po 2km zahlásí "gearbox faulty", tak zastavím vypnu motor, nastartuji, chyba zmizí a jedu dál už bez chyby. Převodovka když je studená tak řadí cukaně, ale ještě se mi nestalo že by nezařadila. Pokud nechám ráno auto ohřát na volnoběh tak se chyba neobjeví. Pokud je zahřátá tak řadí celkem klidně, žádné hrubé cukání a to ani pod plynem.

Před rokem se čistil hydroblok kvůli stejné závadě, na rok byl pokoj a teď opět. (Byla tam tehdy chyba nízká hodnota tlaku při přeřazení).

Co jsem koukal tady na fóru tak myslím že by to mohl být hydroblock, ale nevím.

Měnič by měl být v pořádku, auto táhne jak za studena tak za tepla. Na D i R se pomalu rozjede na volnoběh a v kopci při rozjezdu taky drží.

Obvolal jsem pár servisů a nikomu se do toho nechce.

Může mi někdo poradit? Díky.

06.03.2019 23:26 - Re: Převodovka AL4 / Peugeot 307 3210741
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 151
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Je třeba udělat diagnostiku, pokud to ohlásí chybu gearbox faulty, určitě se nějaká chyba uložila. Pohledem do křišálové koule odhaduji, že je problém se solenoidy. Odpovídalo by tomu jednak hlášení o nízkém tlaku i průběh závady.

Pokud tuto chybu potvrdí diagnostika, tak doporučuji zapátrat na britském ebay, dají se tam sehnat originální solenoidy za 1/3 ceny v Citroenu. Pak už jen zbývá najít servis, který se nebojí opravu provést.

Osobně jsem toto řešil, a jediný kdo se toho nebál, byl autorizák. Co ušetříš na dílech, zaplatíš za práci a tak to má být. Vydělávat se má prací, ne přepálenou marží za díly.

07.03.2019 19:15 - Re: Převodovka AL4 / Peugeot 307 3210844
Ic3man
Město: Strakonice, Auto: Peugeot 406Počet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Jo na ebay jsem koukal, ale nějak se mi nechce věřit že to jsou opravdu nové originál díly. Nebude to spíš nějaký repas?

Třeba tady: .link.

a tady .link.

edit:
Nebo jsi myslel nejprve zkusit vyměnit dva solenoidy ty hlavní regulátory tlaku?

A ještě mě napadá otázka, pokud se vymění hydroblok nemusí se potom kalibrovat přes diagnostiku?

Díky za pomoc.

08.03.2019 09:30 - Re: Převodovka AL4 / Peugeot 307 3210898
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 151
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myslem jsem ty dva hlavní regulátory tlaku (solenoidy), to je typická závada převodovky AL4.

Já jsem je kupoval tady, fungují, přišly originál zabalené Renault, výrobce Borg Warner.
To je v pořádku, AL4 je ze společného vývoje PSA a Renault, ty převodovky jsou stejné, Renault ji nazývá DPO.

.link.

Bez diagnostiky se ta oprava udělat nedá, je potřeba vypustit olej a při plnění by se měla používat diagnostika pro měření teploty oleje kvůli naplnění správného množství. Adaptací si nejsem jist, ale předpokládám, že se nějaká dělat musí. Mě ještě nahráli novou verzi software převodovky.

Ale rozhodně bych nedělal žádný pokusy naslepo, to je docela drahá sranda. Je potřeba to pořádne diagnostikovat Diagboxem a pak teprve řešit opravu.

08.03.2019 09:32 - Re: Převodovka AL4 / Peugeot 307 3210899
bobe
Město: Praha - Zásmuky, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 161
99 Poslat soukromou zprávu
Já osobně bych tipoval hydroblok.
Dochází v něm k opotřebení těch pístků a i samotného tělesa a pak to hlásí nízký tlak oleje.
V polsku dělají repas za cca 10000,-.
Hydroblok jako takovej se dá jednoduše z převodovky odmontovat jen se musí vypustit olej.
Pokud chceš, mám jeden hydroblok na půjčení.
Můžeš si to vyzkoušet.
Pokud měníš ty dva selenoidy poprvé , musíš aktualizovat
software převodovky. Je to z důvodu jiných selenoidu než
tam jsou teď. Nic jiného se dělat nemusí.
Diagnostiku potřebuješ kvůli sledování teploty oleje.
Hladina se totiž kontroluje pri teplotě 60°C.

08.03.2019 12:31 - Re: Převodovka AL4 / Peugeot 307 3210906
Ic3man
Město: Strakonice, Auto: Peugeot 406Počet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Bobe.

Já osobně bych se do toho nepouštěl, ale mám kámoše co by to vyměnil, místa je tam dost aby se to udělalo na autě. Jenomže má jen univerzálku diagnostiku a tu převodovku nenačte. Takže ani nezměřím jaký jsou tam tlaky a nevyčtu jaký jsou tam teď chyby.

Je to rok 2007, tam se taky musí aktualizovat soft nebo tam dávali už ty novější z výroby? Soft umí přehrát jen autorizák?

Jestli mᚠservis na automaty a mᚠLexii diagnostiku, byl bys ochotný to vyzkoušet přehodit, když mᚠjiný? Samozřejmě za úplatu.

Díky.

11.03.2019 09:25 - Re: Převodovka AL4 / Peugeot 307 3211332
Ic3man
Město: Strakonice, Auto: Peugeot 406Počet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Tak. Zde jsem našel návod na diagnostiku závady solenidů.
.link.

Podle service boxu mám OEM číslo těch ventilů 2574.16 takže by tam snad měly být už ty nové.
Neví někdo od kdy se dávaly z výroby?

Zkusím sehnat diagnostiku k změření těch tlaků.

Díky.

07.04.2019 17:18 - Re: Převodovka AL4 / Peugeot 307 3215350
Ic3man
Město: Strakonice, Auto: Peugeot 406Počet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím.

Nerad nechávám neukončená témata. Takže diagnostika hlásila vysoký tlak a pak skočila převodovka do nouzáku. Vyměnili jsme ventil regulace tlaku (číslo 1 na obrázku z návodu nahoře: .link. )
OEM číslo ventilu 2574.16. Už jsem tam měl ventily s černým konektorem takže jen výměna bez aktualizace softu.

Převodovka teď řadí hladce, hlavně z jedničky na dvojku. Tak snad bude zase na chvíli pokoj.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator