Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Kumulativna doba max. vykonu?
|< < 1 2
13.02.2016 23:05 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2918788
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
robo - nemozes zrovnavat auto s dakym televizorom. A ak ano, tak neviem ako by sa ti pacilo, keby si si kupil 50" obrazovku a ono po case by sa ti zmensil obraz na 46", len koli tomu, ze napr. tebou spominany samsung sa obava zivotnosti napr. zdroja, ci inych komponentov.
Ano, koncernove auta mam, ano, mali/maju vyssi vykon, nez je uvedene v TP.
Dakeho chipu sa obavam uz len koli DPF a tak trosku ziskat doveru v niekoho, co vie skutocne co robi, zatial mi je tych 120 kW tak, tak dostacujucich. Otazkou je, ako si s tym znizenym tlakom poradi ten chip. Su tu ludia co upravuju motory a napriek tomu o nejakom znizenom tlaku na raile a pod. som tu este necital. Nenasiel som to ani na inych (zahranicnych) forach.
Takze pribudla otazka ako sa bude spravat chipnuty motor po dosiahnuti limitu???

no byt tebou tak - dam auto zmerat a potom by som skusil napisat hentym nemcom, myslim ze sa s tym dlho zaoberaju a asi sa v tom aj vyznaju [a zrejme budu zhovorcivejsi ako PSA] . ak by som mal po zaruke, im by som to asi dal chipnut, nie nejakym machrikom s notebookom a cinskym adapterom.
a tiez myslim ze ked ides 170 tak ten diesel je este v pohode. ono je to uz sialena rychlost a chladi sa dobre
podla mna do 3000otacok je ten motor este ok. ale s citom.

no vratim sa k telke - obraz sa sice nezmensi ale ked po 3 mesiacoch pozerania 2hod denne sa ti objavi mura effect [biele flaky z ich super LED podsvietenia] tak to nastve [na 1200E telke] Aby to zamaskovali tak vydaju novy firmware co znizi jas podsvietenia......proste kazdy dnes sali. my tiez predame prototypy zakaznikom a povieme ze vydrzia 60tisic hodin. ale nik to nedokazal, to je 6.8 roka. zakaznik to kupi a my to na nom otestujeme. blbe ze?

o kvalifikovanej odpovedi od tych kde si pisal pochybujem, stacilo mi ked som chcel kvalifikovanu odpoved ktory olej mam dat...ci ineo alebo ne-ineo.....[boli ale slusni a odpoved bola hodna krala salamuna]

13.02.2016 23:39 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2918802
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
robo - nemozes zrovnavat auto s dakym televizorom. A ak ano, tak neviem ako by sa ti pacilo, keby si si kupil 50" obrazovku a ono po case by sa ti zmensil obraz na 46", len koli tomu, ze napr. tebou spominany samsung sa obava zivotnosti napr. zdroja, ci inych komponentov.
Ano, koncernove auta mam, ano, mali/maju vyssi vykon, nez je uvedene v TP.
Dakeho chipu sa obavam uz len koli DPF a tak trosku ziskat doveru v niekoho, co vie skutocne co robi, zatial mi je tych 120 kW tak, tak dostacujucich. Otazkou je, ako si s tym znizenym tlakom poradi ten chip. Su tu ludia co upravuju motory a napriek tomu o nejakom znizenom tlaku na raile a pod. som tu este necital. Nenasiel som to ani na inych (zahranicnych) forach.
Takze pribudla otazka ako sa bude spravat chipnuty motor po dosiahnuti limitu???


Tak jak ho dotyčný nastaví

14.02.2016 00:10 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2918807
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no a sme u merita veci - ak by to tam realne bolo tak to ty co tie mapy nacitavaju a upravuju uz davno videli a niekde by si o tom nasiel nejaky popis ...

14.02.2016 00:29 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2918808
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Keby to nezverejnill Ing. Václav Lipavský (venuje sa technike vozidiel, studiu automobilovej historie a moznostiam aplikacie najnovsich technologii v oblasti automobilovej techniky, zaobera sa dynamickymi skuskami áut a ich overovaniu v praktickej premavke atd...), tak tomu ani neverim. Skusim pohladat daky kontakt na neho, ci sa on nevyjadri ohladom toho.

14.02.2016 00:34 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2918809
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
no a sme u merita veci - ak by to tam realne bolo tak to ty co tie mapy nacitavaju a upravuju uz davno videli a niekde by si o tom nasiel nejaky popis ...


jen ten co umí programování čipů - čipař může objevit změnu v mapách a je to k ničemu - to ale nikde na netu nenajdeš.Ale Petře mᚠpravdu - nemá to smysl se o tom bavit. Nic tam není A třeba i ten co toto umí má z novejch jednotek dost zamotanou hlavu protože ty už mají blokování startu v jednotce a v programu.(to se týká poslední věty a řečeno laicky - jde to jen kolem mne)
Nejpřesněji to popsal ,,žabák" - já se to ani nesnažím dostat do hlavy přesně poněvadž to v ní nepotřebuji mít.

14.02.2016 00:39 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2918811
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
no a sme u merita veci - ak by to tam realne bolo tak to ty co tie mapy nacitavaju a upravuju uz davno videli a niekde by si o tom nasiel nejaky popis ...


Koncernove auta sa chipuju ako na beziacom pase a napriek tomu si nikto nevsimol veci ohladom aktualnej afery.
A myslim, ze take znalosti ohladom RJ motora, ako maju podaktori chiptuneri koncernu sa u Citroenu sotva najde.

14.02.2016 08:25 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2918822
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
žabák napsal(a):
jedná se o to, že vůz novější generace umí podat maximální výkon cca 30minut po celou dobu své životnosti.
Tento maximální výkon je cca o 60 procent více než za běžných provozních podmínek. Tyto vyjímečné stavy vyhodnotí jednotka jako stav nouze např. při předjíždění. jedná se skutečně jen o minuty, ne hodiny- nepište tady bludy. A když o tom nic nevíte, růžička vám to vymaluje.


Nevymaloval, no a bludy, mohl bys to trochu osvětlit, jseš automechanik, autoelektrikář, z jakého zdroje, nic ve zlém, ale jak máme vědět, že zrovna toto vysvětlení je správné a ne také blud, snažím se to jenom pochopit, ne rebelovat.

14.02.2016 11:56 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2918914
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
eisy811 napsal(a):
Koncernove auta sa chipuju ako na beziacom pase a napriek tomu si nikto nevsimol veci ohladom aktualnej afery.
A myslim, ze take znalosti ohladom RJ motora, ako maju podaktori chiptuneri koncernu sa u Citroenu sotva najde.


nekricalo sa o tom, ale clanky pred tym nez sa to "prevalilo" boli

a dalsia vec cipovacov nezaujimaju emisie

15.02.2016 08:41 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2919193
shalafi
Město: Bratislava, Auto: KIA Stinger GTPočet příspěvků: 113

99 Poslat soukromou zprávu
Ja si to pamatam uz davno, jednalo sa vtedy o DS5 s rovnakym motorom. Rychle googlenie naslo toto:

.link.
Za pozornos určite stojí aj funkcia tzv. kumulatívnej doby maximálneho výkonu. O čo ide? Riadiaca jednotka motora presne zaznamenáva dobu, počas ktorej beží motor na max. výkon (podmienkou je max. zošliapnutie akceleračného pedála a rozsah otáčok zodpovedajúci max. výkonu) a ak sa postupne nazbiera 20 hodín chodu v režime max. výkonu, riadiaca jednotka trvalo zníži max. vstrekovací tlak vstrekovania z 2000 na 1800 barov a výkon zo 120/163 k na 110 kW/150 k. Čiastočne opotrebovaný motor sa tak sám chráni pred prípadným ďalším preažovaním, ktoré by mohlo ma za následok jeho neskoršiu fatálnu poruchu.

15.02.2016 10:08 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2919209
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Len sa mi nepodarilo najst kontak na p. ing. Lipavskeho. Asi by sa vedel vyjadrit k veci, z akych materialov cerpal, alebo co ho viedlo k tomu, ze to v tej recenzii spomenul. Osobne by som si prial, aby to bola kacica, nezmysel.

15.02.2016 12:10 - Re: Kumulativna doba max. vykonu? 2919235
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no ja za necely rok co mam auto som pedal na podlahe nemal Max vykon 120kW ama motor pri 3750rpm a toto dosiahnem sem tam na 4 - 5 ke ale s polovicnym plynom, teda neviem ci mi to ta RJ niekedy spocita

Inak v takej amerike by to bolo aj na zalobu

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator