Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / demontហkolenního airbagu
1 2 > >|
02.05.2015 11:18 - demontហkolenního airbagu 2816573
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny. Mám tzv. v pytli obě klapky pro přívod. ohřátého vzduchu, tj. ani jedna strana dvouzónové klimatizace netopí. Jak zde ve fóru bylo popsáno, jsou zlomene osy od motorků. Potřebuji tedy demontovat palubku. K tomu jsem návo dnašel, ale jen pro jedničkovou verzi. Je to stejné i u dvojkové verze? Taky jsem nenašel demontហkolenního airbagu. Prosím o rady porady.

02.05.2015 11:42 - Re: demontហkolenního airbagu 2816579
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je to dost podobne ako c5 1, akurat su tam inac konektory atd, je tam jeden kabel inac a naviac kolenny airbag sa len odpoji konektor

02.05.2015 12:26 - Re: demontហkolenního airbagu 2816597
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Ke konektorům jsem se ještě nedostal, nevím, jak je tam připevněný, zatím jsem našel jen dvě západky nad airbagem v prostoru pod volantem, ale vytáhnout ještě nejde, ještě někde něco musí být, co jej drží.

02.05.2015 12:42 - Re: demontហkolenního airbagu 2816598
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
navisl napsal(a):
Ke konektorům jsem se ještě nedostal, nevím, jak je tam připevněný, zatím jsem našel jen dvě západky nad airbagem v prostoru pod volantem, ale vytáhnout ještě nejde, ještě někde něco musí být, co jej drží.


Na C5I se protočí motorky v klapce. Na C5 II prasknou klapky - musí se buď opravit(jde to) nebo vyměnit klapky(to obnáší vymontovat a rozpůlit těleso topení ) - pokud jsi to nedělal ????

02.05.2015 13:14 - Re: demontហkolenního airbagu 2816602
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem airbeg odmontoval, jsou tam ze zadu airbegu dvě 10 matky za které drží na kovovém rámu. Pomohlo zrcátko. Teď se trápím s rozpojením konektoru, je k němu mizerný přístup, jak k penězům.

02.05.2015 13:20 - Re: demontហkolenního airbagu 2816605
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Na C5I se protočí motorky v klapce. Na C5 II prasknou klapky - musí se buď opravit(jde to) nebo vyměnit klapky(to obnáší vymontovat a rozpůlit těleso topení ) - pokud jsi to nedělal ????

Ne, nedělal. Parkuju venku tak že za ta leta materiál nejspíš zestárl a praskl. Až odpojím airbag, sundám motorek a se uvidí, zda půjde palubka ven. U spolujezdce mi to taky nejde a tam už mám motorek dole, když jsem zatlačil na osu nezapadla, jak je zde popsáno, tak chci ještě zkusit motorek.

02.05.2015 17:57 - Re: demontហkolenního airbagu 2816661
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
navisl napsal(a):
Na C5I se protočí motorky v klapce. Na C5 II prasknou klapky - musí se buď opravit(jde to) nebo vyměnit klapky(to obnáší vymontovat a rozpůlit těleso topení ) - pokud jsi to nedělal ????

Ne, nedělal. Parkuju venku tak že za ta leta materiál nejspíš zestárl a praskl. Až odpojím airbag, sundám motorek a se uvidí, zda půjde palubka ven. U spolujezdce mi to taky nejde a tam už mám motorek dole, když jsem zatlačil na osu nezapadla, jak je zde popsáno, tak chci ještě zkusit motorek.


Nekoumej a schoď palubku a uvidíš - jsou to klapky , to že nezapadl ten kousek ?? není to pravidlo.( je to prostě tak-klapky) musíš je buď opravit - to zase musíš vědět jak jinak to budeš absolvovat znovu a nebo vyměnit - to obnáší odsát klimu,vypustit vodu a demontovat těleso topení(přitom musíš odpojit a vymotat elekr.svazek z BSI,vycvakat z palubky,nezapomeĄna svetelný senzor,sondu vlhkosti a kabelហdole pod kaslíkem.Jinak když víš jak tak to není tak špatná práce

03.05.2015 10:33 - Re: demontហkolenního airbagu 2816787
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Nekoumej a schoď palubku a uvidíš - jsou to klapky , to že nezapadl ten kousek ?? není to pravidlo.( je to prostě tak-klapky) musíš je buď opravit - to zase musíš vědět jak jinak to budeš absolvovat znovu a nebo vyměnit - to obnáší odsát klimu,vypustit vodu a demontovat těleso topení(přitom musíš odpojit a vymotat elekr.svazek z BSI,vycvakat z palubky,nezapomeĄna svetelný senzor,sondu vlhkosti a kabelហdole pod kaslíkem.Jinak když víš jak tak to není tak špatná práce

Už nekoumám makám, jenže je to dvojková verze a je to jinak ne u C5 I. Nemá někdo návod na C5 II. Teď jsem sundal volant v osy a vytáhl jsem propojovací kšandu z jakéhosi ústrojí s ozubeným kolečkem, odpojit volant nejde. Co dál, momentálně nevím.

03.05.2015 11:09 - Re: jruze - demontហpalubky 2816797
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Momentálně jsem v koncích, psal jsi, když víš jak na to. Jenže doposud to šlo, mohl jsem to nějak vysledovat nebo odvodit podle stažených návodů.
Na volantu jsem skončil, respektive pod volantem. Nemᚠnebo nevíš o návodu? Mám C5 II, 2006.
V příloze jsou obrázky, když jsem sundal volant.

Přílohy:
P5030084.JPG ( 2430936b ) -
P5030085.JPG ( 2544117b ) -

03.05.2015 12:19 - Re: demontហkolenního airbagu 2816831
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
navisl napsal(a):
Momentálně jsem v koncích, psal jsi, když víš jak na to. Jenže doposud to šlo, mohl jsem to nějak vysledovat nebo odvodit podle stažených návodů.
Na volantu jsem skončil, respektive pod volantem. Nemᚠnebo nevíš o návodu? Mám C5 II, 2006.
V příloze jsou obrázky, když jsem sundal volant.


No popravdě nevím jak se ti to povedlo - skoro to vypadá že budeš potřebovat com (páčky pod volantem)- sice nevím to z obrázků není vidět jestli jsi zničil toho slimáka - to co jsi sundal s volantem mělo zůstat na páčkách.Já vás lidičky obdivuji - chcete asi ušetřit a děláte věci o kterých nic nevíte,nezeptáte se a potom místo úspory to stojí jednou tolik.(já to dělám komplet za 7000,- a jenom ten com může být dražší)

Přílohy:
C5 II - C5FG1EP0 - Demontហ- montហPřístrojová deska.mht ( 437305b ) -

03.05.2015 12:25 - Re: demontហkolenního airbagu 2816839
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no to si dobre dojetoto, z toho si nemal nic rozoberat a o demontazi volantu sa tu toho popisalo uz dost
tuto uprimnu sustrast a mozes asi zhanat com, lebo je tazko povedat ci toto po zlozeni bude fungovat

niektore veci ked ich neviem je lepsie nechat spravit niekomu ....

03.05.2015 13:25 - Re: demontហkolenního airbagu 2816848
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No popravdě nevím jak se ti to povedlo - skoro to vypadá že budeš potřebovat com (páčky pod volantem)- sice nevím to z obrázků není vidět jestli jsi zničil toho slimáka - to co jsi sundal s volantem mělo zůstat na páčkách.Já vás lidičky obdivuji - chcete asi ušetřit a děláte věci o kterých nic nevíte,nezeptáte se a potom místo úspory to stojí jednou tolik.(já to dělám komplet za 7000,- a jenom ten com může být dražší)

sundal jsem volant a protože konektor nejde odpojit, tak to dopadlo takto, ten slimák tam musí jt přeci zase nandat a poskládat

03.05.2015 13:33 - Re: demontហkolenního airbagu 2816850
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
slimáka, jak říkᚠjsem nezničil, jen je venku i s tím vnítřkem

03.05.2015 13:58 - Re: demontហkolenního airbagu 2816856
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No popravdě nevím jak se ti to povedlo - skoro to vypadá že budeš potřebovat com (páčky pod volantem)- sice nevím to z obrázků není vidět jestli jsi zničil toho slimáka - to co jsi sundal s volantem mělo zůstat na páčkách.Já vás lidičky obdivuji - chcete asi ušetřit a děláte věci o kterých nic nevíte,nezeptáte se a potom místo úspory to stojí jednou tolik.(já to dělám komplet za 7000,- a jenom ten com může být dražší)

Všechny návody jsem prošel, co byli k dispozic,i jsou podle všeho na jedničkovou verzi. Spousta věcí neodpovídá, je jinak. Na dvojkovou jsem v podstatě nic nenašel.

03.05.2015 14:58 - Re: demontហkolenního airbagu 2816866
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
navisl napsal(a):
Všechny návody jsem prošel, co byli k dispozic,i jsou podle všeho na jedničkovou verzi. Spousta věcí neodpovídá, je jinak. Na dvojkovou jsem v podstatě nic nenašel.


No prošel návody??, jsou na C5I ?? mám C5II tak se napřed zeptám - jsem tu já , Jumep a další kteří si myslím reagují a dotazy docela rychle a osobně si myslím že další problémy ještě příjdou. Z Varů mi sem jezdí vic aut (a i z větší dálky) jak ke mně tak k Jumepovi a jsem přesvědčenej že si nikdo na naše služby a ceny nestěžoval - myslím že už teď jsi prodělal.(obávám se že ten com bude dost těžké rozchodit a že to sám doma nedáš) , další problém tě čeká s klapkama.(a nevím který konektor ti nešel rozpojit ?) hodně štěstí.

Mimo to si myslím že Jumep sem dával celou fotodokumentaci topení- klima- klapky..link.

03.05.2015 15:19 - Re: demontហkolenního airbagu 2816868
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No prošel návody??, jsou na C5I ?? mám C5II tak se napřed zeptám - jsem tu já , Jumep a další kteří si myslím reagují a dotazy docela rychle a osobně si myslím že další problémy ještě příjdou. Z Varů mi sem jezdí vic aut (a i z větší dálky) jak ke mně tak k Jumepovi a jsem přesvědčenej že si nikdo na naše služby a ceny nestěžoval - myslím že už teď jsi prodělal.(obávám se že ten com bude dost těžké rozchodit a že to sám doma nedáš) , další problém tě čeká s klapkama.(a nevím který konektor ti nešel rozpojit ?) hodně štěstí.

O stížnostech nemůže být ani řeč, to je vše v pohodě. Jak se můžu ptát, když nevím na co, je to všechno za běhu. Konektor posílám v příloze na obrázku. Slimáka nějak zkusím poskládat, ale až při kompletaci. Teď nevím jak sundat spínací skříňku je tam nějaký nýt či co, měl tam být podle návodu šroub. Zatím jsem neodvrtával ani jeden nýt, podle mne připadají v úvahu jen dva a to u potrubí do odkládací schránky, druhý obrázek. Pak ještě nevím jak odpojím výškové repráky a airbag spolujezdce. Všechno jinak mám snad sundaný a odpojený.

Přílohy:
P5030098.JPG ( 2401011b ) -
P5030100.JPG ( 2150873b ) -

03.05.2015 17:02 - Re: demontហkolenního airbagu 2816898
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
navisl napsal(a):
O stížnostech nemůže být ani řeč, to je vše v pohodě. Jak se můžu ptát, když nevím na co, je to všechno za běhu. Konektor posílám v příloze na obrázku. Slimáka nějak zkusím poskládat, ale až při kompletaci. Teď nevím jak sundat spínací skříňku je tam nějaký nýt či co, měl tam být podle návodu šroub. Zatím jsem neodvrtával ani jeden nýt, podle mne připadají v úvahu jen dva a to u potrubí do odkládací schránky, druhý obrázek. Pak ještě nevím jak odpojím výškové repráky a airbag spolujezdce. Všechno jinak mám snad sundaný a odpojený.


Jestli ti mohu něco doporučit - nalož to na odtahovku a odvez to k někomu kdo ti to udělá

03.05.2015 18:24 - Re: demontហkolenního airbagu 2816929
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
Už mám palubku téměř venku, Juemp posunul to správné, postup. Teď řeším sundání sloupku řízení. Díval jsi se na ten konektor, jak jej rozpojuješ?

03.05.2015 20:30 - Re: demontហkolenního airbagu 2816987
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to co si nafotil neni konektor ale vystup kabelaze a to tam zostava a len sa to vytiahne z volantu

a to druhe neviem co si myslel, ale zhora je normalne hlava na 10 kluc

03.05.2015 21:24 - Re: demontហkolenního airbagu 2817018
navisl
Město: Karlovy Vary - Doubí, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 79
99 Poslat soukromou zprávu
no to už teď vím. Jsou tam dva konektory pro airbag a jeden pro klakson a ten mi nešel rozpojit a bylo to.
Demontហpalubky C5 I má v návodu odvrtávání nýtů, to jsem ještě nevědel co a jak. Tvůj návod byl ten pravý.

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator