Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce.
07.02.2013 00:16 - Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2545218
Pawell
Město: U Pelhřimova :), Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 97
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Zpozoroval jsem, že v prostoru spolujezdce a to v oblasti dvířek kastlíku, táhne studený vzduch nejspíš z venku, což je nepříjemné. A zároveň trochu i na nohy. V kastlíku (po otevření) jsou na vrchu otvory, ze který je to silně znát. Poradí mi někdo, jak se tohoto problému zbavit, respektive, kudy se dostává studený vzduch do palubní desky. díky

07.02.2013 06:26 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2545228
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nemas nahodou klimatizovany kastlik?

07.02.2013 11:37 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2545282
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
C5 2, uz som sa s tymto stretol, vypni automaticke nastavenie klimatizacie a hlavne vypni vnutorny okruh

u auta ktore toto robilo si myslim ze je na chybe motor klaply vnutorneho obehu, ostane v stave in movement

v principe je otvoreny na polovicu vnutorny okruh (do urcitej rychlosti je to myslienka aby sa rychlejsie prehrial vzduch v kabine, nad istu rychlost to ma byt zatvorene a ono to z nejakeho dovodu nezatvori) a studeny vzduch zvonka naporom vychladzuje kastlik miesto toho aby to slo cez kurenie

07.02.2013 16:11 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2545314
labin
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 8
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pawell napsal(a):
Ahoj. Zpozoroval jsem, že v prostoru spolujezdce a to v oblasti dvířek kastlíku, táhne studený vzduch nejspíš z venku, což je nepříjemné. A zároveň trochu i na nohy. V kastlíku (po otevření) jsou na vrchu otvory, ze který je to silně znát. Poradí mi někdo, jak se tohoto problému zbavit, respektive, kudy se dostává studený vzduch do palubní desky. díky


Zdavím.Mám stejnej problém,fouká to z kaslíku ale hlavně pod přístrojovovkou mě rovnou na rozkrok (paráda).S nastavením topení mužu dělat co chci nic nefinguje,jedině když zapnu vnitřní okruh hned to přestane ale za chvíli mám zamlžený sklo.Trvá to ted v zimě tak 20-30km než se auto prohřeje.Čím rychleji jedu tím víc to fouká.Je to na rozebrání palubky????? Díky.

07.02.2013 17:11 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2545319
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Aspoň se ti nic důležitého nezapaří
Jinak to asi vypadá na špatně složené nebo prasklé plastové potrubí větrání.
Jen za jízdy, nebo podle otáček ventilátoru?

07.02.2013 17:38 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2545323
labin
Město: Mělník, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 8
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jen za jízdy.

07.02.2013 19:43 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2545334
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nemal som to rozobrate, ale ako som pisal, ostane pootvoreny vnutorny okruh a tym sa to cele vychladi, vymrazi, diagnostika pise ze klapka vnutorneho okruhu je "IN MOVEMENT" - tj. v pohybe ktory v podstate neskonci a ani sa to neprestane hybat

docasne riesenie je rucne nastavit vonkajsi okruh

ak ten nepomoze, dat von kastlik a skontrolovat stav klapky / ci jej nieco nebrani v zatvoreni (konarik atd)

10.02.2013 21:39 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2546944
Pawell
Město: U Pelhřimova :), Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 97
99 Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Nemas nahodou klimatizovany kastlik?

mám ale kolečko větrání je zavřené, tudy vzduch neproudí... jinak u mě jen za jízdy...

12.02.2013 22:15 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2547825
Pawell
Město: U Pelhřimova :), Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 97
99 Poslat soukromou zprávu
Pawell napsal(a):
Ahoj. Zpozoroval jsem, že v prostoru spolujezdce a to v oblasti dvířek kastlíku, táhne studený vzduch nejspíš z venku, což je nepříjemné. A zároveň trochu i na nohy. V kastlíku (po otevření) jsou na vrchu otvory, ze který je to silně znát. Poradí mi někdo, jak se tohoto problému zbavit, respektive, kudy se dostává studený vzduch do palubní desky. díky
Takže jsem zjistil, že to dělá při spuštění režimu AUTO na topení, když dám vnitřní okruh, tak to sice přestane ale začnou se mlžit okna, jak už zde bylo psáno. Co si s tím počnu?

12.02.2013 22:19 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2547830
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nekomentujem, lebo len poviem ze som hadzal hrach na stenu ked som napisal co to robi a asi co s tym

12.02.2013 22:42 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2547854
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nekomentujem, lebo len poviem ze som hadzal hrach na stenu ked som napisal co to robi a asi co s tym


Tady pomůže asi jen montážní pěna

12.02.2013 23:22 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2547859
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tu vidis tu klapku presne v stave pootvorena na 50%:

.link.

.link.

samozrejme je to ta polgulata ktoru vidis po odmontovani kastlika a vies nou hybat

v tejto polohe pri jazde nad 40km/h ti zafukava chladny vzduch do auta a mala by byt zavreta ... ako som uz pisal v ostatnych prispevkoch
riesenie: nastav rucne vonkasi okruh a vsetko bude ok, akurat ti nebude svietit auto alebo to zavez niekomu kto sa s tym bude hrat a pride na to preco to nezatvori (nemal som to auto tu aby som to doriesil a presne povedal ze ci pomohla vymena motorceka tejto klapky)

18.02.2013 12:36 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2549208
Pawell
Město: U Pelhřimova :), Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 97
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tu vidis tu klapku presne v stave pootvorena na 50%:

.link.

.link.

samozrejme je to ta polgulata ktoru vidis po odmontovani kastlika a vies nou hybat

v tejto polohe pri jazde nad 40km/h ti zafukava chladny vzduch do auta a mala by byt zavreta ... ako som uz pisal v ostatnych prispevkoch
riesenie: nastav rucne vonkasi okruh a vsetko bude ok, akurat ti nebude svietit auto alebo to zavez niekomu kto sa s tym bude hrat a pride na to preco to nezatvori (nemal som to auto tu aby som to doriesil a presne povedal ze ci pomohla vymena motorceka tejto klapky)
Jsem slepý zkusím a uvidím a dám vědět. Dík.

18.02.2013 14:21 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2549210
mravcek1
Město: Nitrianske Pravno, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 107
99 Poslat soukromou zprávu
Pawell napsal(a):
Jsem slepý zkusím a uvidím a dám vědět. Dík.

ved tam hore jeta kremova

18.02.2013 15:45 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2549215
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Je to to půlkulatý, krémový. Je to klapka, kterou se při jejím překlopení mění nasávání z venku s nasáváním z interieru auta. Proto ti tady jumep po několikátý píše, že asi nedovřela a místo aby tudy nasávalo vzduch, tak tudy náporem proniká z venku pod přístrojovku. Musíš se podívat, proč je pootevřená. Klacík, nebo jiný bordel, nebo třeba vadný motorek či zlomená samotná klapka.
A už to konečně rozdělej a dej vědět.

27.02.2013 23:16 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2552425
Pawell
Město: U Pelhřimova :), Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 97
99 Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Je to to půlkulatý, krémový. Je to klapka, kterou se při jejím překlopení mění nasávání z venku s nasáváním z interieru auta. Proto ti tady jumep po několikátý píše, že asi nedovřela a místo aby tudy nasávalo vzduch, tak tudy náporem proniká z venku pod přístrojovku. Musíš se podívat, proč je pootevřená. Klacík, nebo jiný bordel, nebo třeba vadný motorek či zlomená samotná klapka.
A už to konečně rozdělej a dej vědět.

no, takže hrabat se v tom nehodlám, to snad až bude hezky. Přepnul jsem ovládání topení z Auto na nasávání z venku a je do v pohodě. Ale až se k tomu dokopu, napíšu : díky!!

22.03.2013 22:25 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2559828
Blešák
Město: Česká Lípa, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím, chci se zeptat jestli je možné že bych měl zaseklou tu klapku když mě za jízdy fouká do rozkroku jde to jakoby od páčky nastavení volantu. Díky

22.03.2013 22:31 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2559839
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
C5 1 je uplne ale uplne nieco ine a tam som sa s tym nikdy nestretol

23.03.2013 08:26 - Re: Vnikání vzduchu z venku do kabiny v prostoru spolujezdce. 2559868
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Blešák napsal(a):
Zdravím, chci se zeptat jestli je možné že bych měl zaseklou tu klapku když mě za jízdy fouká do rozkroku jde to jakoby od páčky nastavení volantu. Díky


V té stěně mezi kabinou a motorem jsou otvory pro posilovač(to je blbost aby tamtudy),pro svazek elektriky ??? (možná) , deklík kolem volantové tyče ( tamtudy by mohlo) a na lanko plynu (tudy by mohlo,ale to by nemělo být ) jinak tam nic snad není -typnul bych tu volantovku,nebo kolem svazku elektriky.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator