Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Únik kapaliny z nádobky ostřikovače
1 2 3 > >|
17.10.2007 19:20 - Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 169219
Berka
Město: Seč, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Nezkušený prosí o radu jak se dostat k nádobce ostřikovače u C5 2i16 Break Combi. Z tohoto zcela nepřístupného prostoru odkapavá značně rychle přes spodní kryt podběhu LP kola kapalina.

17.10.2007 21:06 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 169220
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
co jsem slysel, byva to casty problem, se kterym uz jsem se potykal i ja.
Prvnim krokem, ktery musis udelat, je sundat predni naraznik. Navod na to, naleznes zde: .link.
Jakmile bude dole, je nadobka jiz krasne pristupna. U me byla prasklinka u diry, kde je zasunuto cidlo hladiny. Pouzil jsem to co bylo hned po ruce, a to byl cerveny tmel, ktery se pouziva casto misto tesneni.

18.10.2007 05:53 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 169221
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Presne ako píše Alx. Ja som si este pre istotu kupil v Citroene nové tesnenie (rovnaké na cidlo hladiny aj cerpadlo). Nebolo drahé asi 120 sk , ako sa neskor ukazalo, dobre ze som ho kupil . Ja som mal prasklinu na tom istom mieste ako Alx. Nádobu som najskor vymontoval (povolis jeden srobik, zvysok je len pozasuvany a nalievacie hrdlo je do nádoby zasunuté cez gumene tesnenie). Potom som miesto praskliny osusil a odmastil z vonku aj z vnutra (cez vymontovane cidlo) a prstom som naniesol silikon najskor do vnutra nadrze. Potom som osadil cidlo a zasilikonoval prasklinu aj z vonku. Silikon som nechal zaschnut cca 12 hodin až potom som naplnil nádrž kvapalinou.

18.10.2007 07:31 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 169222
Berka
Město: Seč, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Srdečný dík, věřím, že se podaří. Dám vědět.

21.10.2007 16:26 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 169223
Berka
Město: Seč, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Slíbil jsem zprávu, jak dopadlo hledání úniku kapaliny z nádobky ostřikovače. Díky radám kolegů se mi podařilo bez problémů demontovat přední blatník, který však zůstal připojen dvěma kablíky bočních světel (trojúhelníčky). Nicméně přístup byl sqělý a bez problémů se mi podařilo utěsnit přírubu čerpadla k nádobce
¨Lucoprénem. Zpětná motnហo něco t잚í (2 ruce) a tragédie na závěr. Poškodil jsem spodní "pacičky" krytky ostřikovače, kterou jsem sice nacvakl, ale po návratu z jízdy na mne zírá černá díra.
No nic než koupit nový a pokusit se jej obarvit mi asi nezbývá. Ještě jednou děkuji rádcům, moc fajn zkušenost.

12.02.2011 11:01 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373131
Pípa
Město: Lenešice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Neustále mě teče kapalina z nádržky na odstřikovače. Teče to okolo vstupu čidla výšky hladiny na boku nádržky. Vždy to utěsním, vydrží to 4 měsíce a jede to na novo. Co se stane když čidlo odstraním a vstup zaslepím? Ty hlášky o množství kapaliny nepotřebuji , ale nechci aby mě stále svítil servis. Nevíte jak to obejít, pokud je to tedy nutné? Ono o hlášku míň je pro mě dobrá zpráva.

12.02.2011 23:11 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373289
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
da sa to vypnut v diagnostike
ale asi by som kupil novu nadrzku a bolo by ... nie tu bastlit nejake stuple ....

12.02.2011 23:47 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373294
Pípa
Město: Lenešice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Koupit novou, to je jednoduché, leč ponižující. Jde mi o to, že vyřešit to sám je lepší. Jde to jinak než přes diag?

12.02.2011 23:53 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373295
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
eh?
"Vždy to utěsním, vydrží to 4 měsíce a jede to na novo."

evidentne sa ti nedari a totalne netusim o co ti ide ...

nie, bez diagnostiky to nevypnes, skus odpojit to cidlo, ak to nebude pindat tak mas vyriesene, ale nerozumiem aky je rozdiel medzi cidlom a nejakym stuplom, ktory tam vbastlis ...

su veci kde ma zmysel vymyslat a su veci kde to podla mna vyznam nema

12.02.2011 23:59 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373296
Pípa
Město: Lenešice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Myslí, že Nobel by s tebou nesouhlasil, ale dobře. Já prostě nerad věci řeším výměnou. Zkusím vymyslet lepší těsnění. Je to tak nějak víc inspirativní. Ale uznávám, že logické nikoliv. Třeba konečně vymyslím megatěsnění. Díky Jumep za rady.

13.02.2011 00:01 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373297
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
a co s tym vobec mas?
ono, ja tiez rad opravujem veci, ale to ktore maju zmysel

opravovat nadrzku na ostrekovac podla mna zmysel nema ... ako som uz bol napisal ..

13.02.2011 00:05 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373298
Pípa
Město: Lenešice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Prostě to teče okolo toho čidla a kapalina jde do riti. To je vše. A i malá nádržka pro Citroen, může být velký krok pro Pípu. Tak bych ji rád nějak zaizoloval, ale bez čidla by to šlo snáz. Proto jsem zjišoval možnost jeho odpojení.

13.02.2011 00:08 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373299
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ono to cidlo je o nejakom komforte + setri motorcek aby nesiel naprazno a ty si nesiel nahodou za nejakym nakladiakom a nic nevidel, lebo si si nedolial vodu ...

ked chces nejaku nadrzku vhodnu mam ..... a tesnenie sa da tiez kupit nove ...

13.02.2011 00:16 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373300
Pípa
Město: Lenešice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
To všechno vím a nádržku mohu koupit z vrakáče, děkuju jsi laskavý, ale prostě mě ta elektronika někdy vadí. Na starších autech nebyla a motorek jsem taky nespálil. Víš jak, co si spravím bez výměny, je mě nějak cennější. Myslel jsem, zda nejde propojit drátky a tak vytvořit pseudo stav stále plné nádržky. Pak bych tam vetknul špunt a hned by to auto bylo ještě víc moje. Ví, že je to neprofesoinální, ale veselé.

13.02.2011 00:18 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373301
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked uz, tak to poriadne obvar a zalep okolo a potom tam daj tesnenie ....

jedna vec je opravit a druha dobastlit

a to co si napisal je grc bastel ... teda nic proti ... tvoje auto ...

(off topic: oklamat hladinomer pri nadrzke eolysu pochopim, nakolko dana nadrzka je hooodne draha a ina varianta asi neni ...)

13.02.2011 00:21 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373302
Pípa
Město: Lenešice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Jak říkáš, moje auto, už osm let. Díky za radu.

13.02.2011 00:33 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373303
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
predsa mi to neda....

ked uz to silou mocou opravovat, neviem aky mas rozsah poskodenia, ale ja by som to asi takto riesil

vybral cilo, zmeral velkost original diery
navaril by som na miesto cidla plast a cele to poriadne utesnil
potom by som v rovnakej vyske v zdravej casti navrtal dieru na cidlo, dal tesnenie a cidlo, samozrejme dieru robit s rozumom na mieste kde to cidlo pojde zasunut

13.02.2011 08:54 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373306
SWOBY
Město: Milovice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 90
99 Poslat soukromou zprávu
Pípa napsal(a):
To všechno vím a nádržku mohu koupit z vrakáče, děkuju jsi laskavý, ale prostě mě ta elektronika někdy vadí. Na starších autech nebyla a motorek jsem taky nespálil. Víš jak, co si spravím bez výměny, je mě nějak cennější. Myslel jsem, zda nejde propojit drátky a tak vytvořit pseudo stav stále plné nádržky. Pak bych tam vetknul špunt a hned by to auto bylo ještě víc moje. Ví, že je to neprofesoinální, ale veselé.


Od podobného komáka jsem koupil auto. Od jara víceméně investuju. Pokud plánuješ auto dojezdit a pak ho dat do srotu nebo rozprodat na dily je dobra varianta neinvestovat a zaslepovat, ale chudak clovek, ktery to auto koupi od tebe. Na 2.0 mam nadrzku aj doma, jde o to, jestli tam mas ostrik svetel, tam je to pak kapku jinak. Stala me jak rikas na vrakacu 400, myslim, ze to neni velka investice.

13.02.2011 10:22 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373309
Pípa
Město: Lenešice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 34
99 Poslat soukromou zprávu
Chlapy mě jde stále v této otázce o jedno. Rád bych zrušil to čidlo úplně a hledám cestu jak. Zadělat pak díru po něm je to nejmenší. Moc si na elektronické rádce nepotrpím, to je vše. Chápu a mám je rád u důležitých systému vozidla, ale někde jsou toliko k ničemu. A co se týká koupě vozidla příteli, tak já jsem otravný kupec, neb auto celé prolézám s manuálem v ruce a zkouším všechny funkce. Vyjma to, má auta pak skutečně končí na vrakáči. Prodávat šrot nebezpečný životu jako pojízdný vůz se mě ekluje. Tedy, jde to čidlo nšjak zrušit, aniž by to hlásilo servis a nebo jsem musel na diag? Díky

13.02.2011 14:19 - Re: Únik kapaliny z nádobky ostřikovače 2373327
Mahony
Město: Praha-Lhotka, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 373

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak zkus odpojit konektor a ostříkni si okno a když nic nebude hlásit tak ho prostě nepřipojuj a je to.Mě zas furt hlásí málo vody,až budu mít čas tak to taky ustřihnu a po ptákách.

1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator