Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Blízkost kódu dálkového ovladače
17.09.2008 13:20 - Blízkost kódu dálkového ovladače 169092
krteček
Město: Hlohovec u Břeclavě, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 9

99 Poslat soukromou zprávu
Mám tu také problém k veřejnému probrání. Naštěstí nebyl můj i když byl mnou inicializován. Po zaparkování před jedním Břeclavským marketem jsem normálně vystoupil z vozu a auto dálkáčem zamknul. V tu chvíli se ozval alarm z druhého konce parkoviště, kde stála jiná C5 s rakouskou SPZ. Nikdo kolem nebyl ani jiné auto nebylo poblíž. Majitel právě vycházel z marketu a chvíli mu trvalo než odejel. Nevím tedy jestli pouhá blízkost kódů DO byla vyhodnocena jako pokus o odcizení vozidla příp. jestli mu to mohlo zamknout i imobilizér nebo způsobit další problémy. Ptám se, protože když se mě podařilo spustit alarm u jiného vozidla, je jen otázkou času, kdy se něco podobného stane mě. A když jsem viděl, že majitel rakouské C5 cca 5 minut šermoval klíčkem ve spínací skřínce, řekl jsem si, že to nadhodím, a vím co můžu čekat.

17.09.2008 13:41 - Re: Blízkost kódu dálkového ovladače 169093
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Jedna sa o problem/funkciu ktory maju C5 s alarmom a imobilizerom ( nie len s dialkovym ovladanim ). Aktivitu ineho kluca moze alarm vyhodnotit ako pokus o scan pripadne bruteforce utok a vyhlasi poplach + aktivuje imobilizer v aute. Imobilizer ( ak sa dobre pamatam ) sa dekativuje 3x otocenim kluca do polohy 3.

19.07.2012 09:50 - Re: Blízkost kódu dálkového ovladače 2493416
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
včera se mi stal zajímavost(proto jsem písl jumepovi SZ.)byl jsem na kontrole s malou u lékaře.zaparkoval jsem 3-4metry od jiné c-5 I.brejk zamkl jsem auto a na tom druhém se zapl zadní stěrač.myslel jsem že tam někdo sedí a mává stěračem ale autko bylo prázdné.tak jsem znovu zmáčkl dálku a opět na mě mával stěrač.jumep mi písl že se stalo někomu že zamkl své auto a na jiném se spustily okna-to bych bral ale stěrač???ten vede drátem.no to je jedno-píšu to jako takovou zajímavost

19.07.2012 14:29 - Re: Blízkost kódu dálkového ovladače 2493458
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
No paráda... Otvírat si okénka dálkou v letních vedrech - užitečná záležitost... (na vlastním autě tedy asi)
Popravdě - byl bych ochoten připustit špatnou interpretaci kodu na straně přijímače (ochrana mat. agorytmy, floating code atp) Tyto ochranné metody nejsou až tak uplně rezistentní proti "nesrozumitelnosti" signálu a částečně špatná detekce alarm vyvolat může, ale jaxe kuwa může stát, že se otevřou okna či spustí stěrač?...
plánoval to vůbec projektant, nebo o5 dalš "ghost in the machine"?...

19.07.2012 15:14 - Re: Blízkost kódu dálkového ovladače 2493481
flyteSVK
Město: Vacsinou BA, inak TN, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 562

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ako by povedal nas support - it´s not a bug, it´s a feature

19.07.2012 15:24 - Re: Blízkost kódu dálkového ovladače 2493482
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
No paráda... Otvírat si okénka dálkou v letních vedrech - užitečná záležitost... (na vlastním autě tedy asi) Popravdě - byl bych ochoten připustit špatnou interpretaci kodu na straně přijímače (ochrana mat. agorytmy, floating code atp) Tyto ochranné metody nejsou až tak uplně rezistentní proti "nesrozumitelnosti" signálu a částečně špatná detekce alarm vyvolat může, ale jaxe kuwa může stát, že se otevřou okna či spustí stěrač?... plánoval to vůbec projektant, nebo o5 dalš "ghost in the machine"?...
dnes jsem byl vyzvednout malou po zákroku na chíře a opět tam stál brejk co mě zdravil stěračem ale v každém případě to bylo přes cyklovač párkrát setře a vypne-já zmáčknu dálku na své autko a on opět setře-přidrátovat mu tam hřebík tak jsem ve vnitř za 5min.a on nemá zadní sklo

19.07.2012 23:14 - Re: Blízkost kódu dálkového ovladače 2493559
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
otazka je co by robila jeho dalka na tvoje auto

20.07.2012 06:24 - Re: Blízkost kódu dálkového ovladače 2493565
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
otazka je co by robila jeho dalka na tvoje auto
a sakra doufám že se nebudem potkávat často

20.07.2012 09:40 - Re: Blízkost kódu dálkového ovladače 2493583
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Tieto dialkove su 4 kanalove, povedal by som ze je to nahodna interpretacia signalu 4teho kanalu a nasledne nahodny zapis do pameti BSI a vysledok je "nieco" co BSI proste spravi ... Odomknutie / zamknutie bude blokovane a chranene take najskor to nehrozi ale inak si myslim ze to zavisi od firmware/verzie BSI a toho co je na tom mieste v pameti kde je myslim u C8 otvaranie dveri ( 4ty kanal dialky ) ...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator