Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr
1 2 3 4 ... 15 > >|
11.08.2008 15:29 - Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 169002
karlos.8
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Nazdar citroenáci mám další problém poradte! Přestal mi fungovat tachometr a v servise mě zdělili že je to motůrek tachometru. Který se prodává jako celek celé přístrojové desky. Což stojí cca 15 000Kč. Nemáte někdo tento motůrek na prodej? nebo nevíte kde by se dal opravit a nebo sehnat? Za každou radu moc děkuji!!!

karlos

13.08.2008 20:29 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 169003
Xixao
Město: české Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj
Měl jsem stejný problém a návod na to jak to opravit je i s fotkama tady....články a návody/uživatelské návody/oprava tachometru...
Nic složitého držím palce.
Xixao

24.02.2009 08:05 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 387680
JeanLuck
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, tak jsem se stal taky hrdým majitelem C5 II 1.6 Hdi a zjistil jsem malou závadu na tachometru, Jeho pohyb je bezprobémový, žádné cukání, zasekávání, jen ukazuje přesně o 10 km/h více. Tempomat při nastavení 50 Km/h jede přesně ale ukazatel rychlosti je na 40 Km/h nevíte prosím jak to napravit?
Kola mám předepsané velikosti.

Dík za případné rady.

24.02.2009 09:10 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 387683
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
JeanLuck napsal(a):
Dobrý den, tak jsem se stal taky hrdým majitelem C5 II 1.6 Hdi a zjistil jsem malou závadu na tachometru, Jeho pohyb je bezprobémový, žádné cukání, zasekávání, jen ukazuje přesně o 10 km/h více. Tempomat při nastavení 50 Km/h jede přesně ale ukazatel rychlosti je na 40 Km/h nevíte prosím jak to napravit?
Kola mám předepsané velikosti.

Dík za případné rady.

Pokud je to stejne jako u C5 I, tak se da cely tachometr pomerne jednoduse vyndat, ted uz si ale z hlavy nepamatuju jak No a pote se da sejmout rucicka z motorku tachometru a proste ji pootocis. Je nasazena jenom na konusu, zadny zamek, tisicihran ci podobne, da se nastavit presne jak budes potrebovat.

Jinak ten navod na sundani tachometru jsem tu nekde videl, zkus mrknout do navodu, jestli tam neni nejaky uzivatelsky navod na sundani.

24.02.2009 09:23 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 387684
JeanLuck
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
Pokud je to stejne jako u C5 I, tak se da cely tachometr pomerne jednoduse vyndat, ted uz si ale z hlavy nepamatuju jak No a pote se da sejmout rucicka z motorku tachometru a proste ji pootocis. Je nasazena jenom na konusu, zadny zamek, tisicihran ci podobne, da se nastavit presne jak budes potrebovat.

Jinak ten navod na sundani tachometru jsem tu nekde videl, zkus mrknout do navodu, jestli tam neni nejaky uzivatelsky navod na sundani.


ahoj, to jsem si našel už předem jak vyndat palubku, ale jak poznám jak moc ji pootočit, dělat to pokus omyl je trošku zvláštní metoda na zjišování rychlosti.

Právě proto zde píšu jestli se to nějak dá kalibrovat bez mechanického zásahu

24.02.2009 09:29 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 387685
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
JeanLuck napsal(a):
ahoj, to jsem si našel už předem jak vyndat palubku, ale jak poznám jak moc ji pootočit, dělat to pokus omyl je trošku zvláštní metoda na zjišování rychlosti.

Právě proto zde píšu jestli se to nějak dá kalibrovat bez mechanického zásahu

tak v tomto ti neporadim.
Osobne jsem to delal prave metodou, jak ty rikas, pokus omyl.
Jezdil jsem cca tyden s odmontovanym tachometrem (pristrojovou deskou) s GPS po boku a jakmile jsem mohl jet 50 jel jsem dle GPS presne 50, kouknul jsem o kolik kam posunout, zastavil jsem a provedl zmeny. Pote zase dokud to nesedelo.
Kalibroval sjem to ve vice rychlostech samozrejme, 50, 70, 130 a myslim ze jsm zkousel i 30.
Pokud budes mit cas, da se to asi nakalibrovat za odpoledne, proste si na to vyclenit cas a zajet nekam kde muzes udrzovat stabilni rychlost.

24.02.2009 10:09 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 387686
JeanLuck
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
tak v tomto ti neporadim.
Osobne jsem to delal prave metodou, jak ty rikas, pokus omyl.
Jezdil jsem cca tyden s odmontovanym tachometrem (pristrojovou deskou) s GPS po boku a jakmile jsem mohl jet 50 jel jsem dle GPS presne 50, kouknul jsem o kolik kam posunout, zastavil jsem a provedl zmeny. Pote zase dokud to nesedelo.
Kalibroval sjem to ve vice rychlostech samozrejme, 50, 70, 130 a myslim ze jsm zkousel i 30.
Pokud budes mit cas, da se to asi nakalibrovat za odpoledne, proste si na to vyclenit cas a zajet nekam kde muzes udrzovat stabilni rychlost.


ještě se pro jistotu stavím do servisu, jestli neznají nějakou jinou metodu, a pokud ne tak mi nic jiného nezbyde než pokus omyl. Ale i tak děkuji za radu. Kdyby ještě něco i blbost napadla někoho tak to tu napište, všec se počítá zatím HOJ

24.02.2009 14:41 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 387699
lemone
Město: Písečná, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38

99 Poslat soukromou zprávu
JeanLuck napsal(a):
ještě se pro jistotu stavím do servisu, jestli neznají nějakou jinou metodu, a pokud ne tak mi nic jiného nezbyde než pokus omyl. Ale i tak děkuji za radu. Kdyby ještě něco i blbost napadla někoho tak to tu napište, všec se počítá zatím HOJ


Čau, tak nedávdo jsem se tímto problémem taky zabýval. Nemusíš se bát není to žádná tragédie. Já jsem musel vyměnit motorek. Musíš být jen hodně opatrný, aby jsi něco neulomil. Jinak postup kalibrace, jak výše píše ALX. Jiná možnost asi není.

24.02.2009 20:42 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 387709
Martinek
Město: Karviná, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 1

99 Poslat soukromou zprávu
AHOJ. Pokud do toho vjedeš diagnostikou , tak v akčních členech by měli vyjet ručičky na ty puntíky co jsou na tachometru a když ne tak je musíš nastavit. Stejně si ale myslím že přesnější to je s GPS.

24.02.2009 21:00 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 387712
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som tiez nakalibroval podla gps, isiel som vecer, na rovinke medzi dedinami som nastavil tempomatom pomocou gps 60km / h a natocil rucicku spravne, tiez som to robil po oprave motorceka

05.06.2009 20:58 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 661262
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravim,
mne tachometr ukazuje o 10 km/h vic nez ve skutecnosti a i v klidu rucicka zustane na cisle 10. Tak ji chci zkusit posunout na nulu.
Potreboval bych poradit jak sundat tu rucicku rychlomeru? Jestli za ni vzit rukou a poradne zabrat nebo nejaky nastroj?
Bojim se abych nenechal nejaky otisk na stupnici nebo ji nejak neposkarabal.
Diky

05.06.2009 21:03 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 661263
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ta rucicka skoro nedrzi, ide to uplne lahucko ...
idealne zobrat gps a nastavit - tempomat -dlha rovina a dotocit ako ma byt
idealne radsej na 50km ju mat presne ...

13.08.2009 12:40 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 874378
Fato
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 25

99 Poslat soukromou zprávu
Môj otec má C5 2002 a stalo sa že z ničoho nič mu ostala ručička tachometra na nule. Keď sa na chvížku odpojí batéria tak to pomôže ale stane sa to znova. Čím by to mohlo by?

13.08.2009 20:37 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 874384
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
zkusil si dát do vyhledavače (vpravo nahoře) slovo tachometr? Nenašel si odpověď na svou otázku tam? Tak jediný blázen, kterého znám a který se nebojí rozebrat i ručičku tachometrů bydlí v Piešanech a místní mu říkají Jumep

13.08.2009 22:06 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 874388
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nene, kludne to spravi aj autodiag a ten je o par 100 km blizsie.
ale je tu dokonca navod ako to opravit
90% ulomena osicka v motorceku

14.08.2009 08:41 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 874396
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja menim bud cele obaly nebo motorky,osku neopravuju nema to moc smysl..ale klidne se ozvi

21.08.2009 09:17 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 1104734
bobertos
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
no jestli auto poridil nedavno, mohlo by to znamenat, ze byl stoceny tachometr.
rikali v servisu ze pri staceni se tam cosi podela a po case zakuka

21.08.2009 10:12 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 1104735
SaraXM
Město: Troskotovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 130

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
no abych rekl pravdu nekteri to resi tak ze ten motorek prehodi s otackomeru ale nevim jak komu to vadi me osobne to hodne vadi kdyz na budikach neco nejde a resim kde nechat opravit nebo sehnat motorek na teplotu oleje protoze mi stale ukazuje max.

21.08.2009 12:51 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 1104743
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ozvi sa diagovi, ma diely, minim jeden tachometer odo mna

21.08.2009 20:38 - Re: Problém s ukazatelem - tachometr, otáčkoměr 1104800
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Na stránkách C5 klubu v uživatelských návodech byl výborný návod na opravu zlomený osičky motorku v tachometru. Před dvěma lety jsem to podle toho udělal a skvěle to od tý doby funguje. Byla to otázka chvíle. V servise mi řekli, že to "opraví" za 14 kKč výmenou přístrojovky - jak jinak?!?!
Smůla ale je, že jsem tam ten návod teď nenašel. Napsal to "Xixao", tak mu zkus napsat SZ nebo se ozvi Tiefovi, ten tam ty návody dává.

1 2 3 4 ... 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator