Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Spuštění směrových světel při prudkém brzdění
18.07.2008 08:48 - Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 168030
Macc
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím Vás, mám C5 I. 2,2 HDi Exclusive.Chtěl bych Vás poprosit o radu. Slyšel jsem, že když člověk prudce zabrzdí, tak se mu aktivují směrová světla. Zkoušel jsem to několikrát, ale mě to asi nefunguje. Musí se to aktivovat, přes diagnostiku nebo to je až ve C5.II? Díky moc

18.07.2008 09:38 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 168031
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Rozhodne to je i v "jednickove" verzi, tu mam i ja (C5 I 2,2 HDi) a me to funguje.
Je mozne ze je potreba to pres diagnostiku aktivovat (na to ti odpovi asi jini), ale podle meho nazoru tato funkce, jelikoz je spojena s bezpecnosti, funguje bez moznosti aktivace/deaktivace, proste porad.
Jak jsi to testoval? podle meho to reaguje ruzne, v ruznych rychlostech a pri ruznem nahlem zabrzdeni. Mozna jsi nedosahl mezni hodnoty?
Ja osobne jsem to netestoval cilene, u me se to spustilo v okamzik, kdy to opravdu bylo potreba a bylo nutne dupnout na brzdu, ten okamzik vse co je na sedackach zpravidla pote lovis na zemi pod nimy

18.07.2008 10:17 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 168032
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
jj na tydle zkoušky já nemám náturu, prostě to jen tak zašlápnout nafest. Ale zas Macco aby ti to blikalo při každým intenzivnějším přibrždění to asi ne.....

18.07.2008 10:19 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 168033
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ano, musi sa to zadupnut nafest a natvrdo aby sa aktivovala funkce brzdovy asistent, vtedy sa to rozblika. Alx to hezky definoval "ten okamzik vse co je na sedackach zpravidla pote lovis na zemi pod nimy "

22.07.2008 08:52 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 168034
Macc
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Díky Vám Všem za rady. Vyzkouším to Já to zkoušel při malé rychlosti tak 50 km/h a myslím jak říkal alx, tak se mi neaktivoval brzdobý asistent a mj. věci jsem ze sedadel lovil na podlaze V tom bude to jádro pudlaDíky moc.

31.07.2008 21:11 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 168035
Nyo
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Me se to uz vyzkouset podarilo a funguje.Byl jsem na normalni vozovce,tedy ciste 25 stupnu celsia.Z 90km/h na nulu.Brzdeni doprovazel i znamy zvuk ABS,tedy i cukani v brzdach.Navic se opravdu ozval i brzdovy asistent,tzn.ze ma clovek pocit,ze auto brzdi za nej a jakoby samo.Ale v realu to tak samoze neni,jen je promenlivy brdny ucinek v akci.Muj subjektivni dojem a tim to nepausalizuji,mel jsem pocit naproste jistoty,ze to dobrzdim.Prijemne.

23.02.2009 13:04 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387643
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
No, tuto signalizaciu by som najradsej odpojil. Pri krizovom brzdeni to potom blika este niekolko sekund, co je pekne trapne napr. v krizovatke a pod.

23.02.2009 13:29 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387644
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
No, tuto signalizaciu by som najradsej odpojil. Pri krizovom brzdeni to potom blika este niekolko sekund, co je pekne trapne napr. v krizovatke a pod.

a jak casto "krizove" brzdis?

23.02.2009 16:14 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387647
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
No, tuto signalizaciu by som najradsej odpojil. Pri krizovom brzdeni to potom blika este niekolko sekund, co je pekne trapne napr. v krizovatke a pod.


No toto nechápu... nejezdi jako čuník, chlape. Když krizově brzdíš, NECH ostatní ví, že krizově brzdíš. Aby ti v kufru nezaparkoval někdo jinej, od pojišovny dostaneš nějakou směšnou částku a pak budeš plakat.


23.02.2009 20:55 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387660
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
lidičky, ako píšem: mne nevadí, že to bliká, ale že to potom bliká ešte niekolko sekúnd. predtým bez BAS som bol zvyknutý pri núdzovom brzdení bliknú zodvakrát, to stačí.
a kufor si strážim to je v poho. jedno oko stále do zrkadla

23.02.2009 21:17 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387661
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
lidičky, ako píšem: mne nevadí, že to bliká, ale že to potom bliká ešte niekolko sekúnd. predtým bez BAS som bol zvyknutý pri núdzovom brzdení bliknú zodvakrát, to stačí.
a kufor si strážim to je v poho. jedno oko stále do zrkadla

Je to sikovna ficura. Taky jsem blikala jednou na krizovatce, kdyz jsem prehledla cervenou. joj, zadek stazenej, oci vyvaleny a blikajici auto )

23.02.2009 21:46 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387664
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
Tak mně se směrová světla aktivovala párkrát bez mého přičinění při úplně jiných situacích, než bylo krizové brzdění, ale možná to souviselo s ekonomickým režimem, který byl v tu dobu aktivní...?

23.02.2009 22:01 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387668
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
lidičky, ako píšem: mne nevadí, že to bliká, ale že to potom bliká ešte niekolko sekúnd. predtým bez BAS som bol zvyknutý pri núdzovom brzdení bliknú zodvakrát, to stačí.
a kufor si strážim to je v poho. jedno oko stále do zrkadla

To je prave naschval, predstav si nudzovu situaciu, brzdis aj ocami, zastanes, zdochne motor ... kym stihnes zareagovat tak to do teba niekto napare, takto tych par sekund kym zareagujes tak aspon auto blika.

Herulinka: ekonomicky rezim je len ked je motor vypnuty ...

23.02.2009 22:13 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387669
jagrim
Město: Nový Hrádek, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 85

99 Poslat soukromou zprávu
Myslim,že je to jen plus,parkrát jsem taky brzdil očima a jak dát honem vědět těm za mnou,že se něco děje,že?Těžko bych stihnul ještě hledat výstražný,stačí srna na cestě

23.02.2009 22:18 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387670
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aspon vieme ze nam funguje akcelerometer

24.02.2009 10:54 - Re: Spuštění směrových světel při prudkém brzdění 387689
Herulinka
Město: Nezvěstice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 197

99 Poslat soukromou zprávu
Herulinka napsal(a):
Herulinka: ekonomicky rezim je len ked je motor vypnuty ...

No vida, další novinka pro mě ale je fakt, že se mi auto občas rozblikalo, když právě před jízdou psal, že je eko režim aktivní. Teď, co to nepsal, tak zatím neblikal...


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator