Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / zlomená vnitřní klika dveří u řidiče
|< < 1 2 3 4 5 > >|
07.04.2011 09:56 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382838
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nebol by som si isty ze zostane nafurt, ale isto ta zosilena verzia vydrzi viac ....
aj tak mi nejde do hlavy co to je za zliatinu ked to hentak praskne

07.04.2011 10:34 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382841
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je to nějaký zinkal(nevím jak se to píše) A táhlo s tím má maličko něco společné : většinou praskají když musíš kličku hodně vyklonit(dveře se otevřou až když je klička skoro nadoraz).Důvodem je podle mne to že nikdo nekopíruje rádius otáčení,ale tahá za ní.Když zkrátíš táhlo(nebo koupíš kratší) dveře se otevřou hned z kraje pohybu tak je klička méně namáhaná.Většina lidí kterým praskla museli před ulomením kličku vyklonit až na doraz než se dveře otevřeli.Chce to občas promazat a jakmile se začne prodlužovat potřebná dráha pohybu kličky k otevření dveří zkrátit táhlo(nebo koupit v citroenu kratší- já ho zkracuji).Chce to vymezit mrtví chod kličky tak aby otevírala dveře tak po centimetru . POUZE MÉ ZKUŠENOSTI.

07.04.2011 11:38 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382847
cit
Město: ždar nad sazavou, Auto: Počet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Taky jsem měnil a protože jezdím jen do citroenu, tak to stálo 1500 kč, dobrá cena.

07.04.2011 15:09 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382877
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jruze: to by som uz pri niektorych ludoch nemal pravu klucku aj s polkou dveri .. kde tahaju miesto toho aby mierne drgli do dveri
pri tom ako som ich videl rozne popraskane neviem si domyslet cim to je, skor myslim ze nevhodnostou materialu ako tiahlami, a jasne ze ak je tiahlo kratsie a otvori sa zamok skor, nikto zan nebude tolko tahat ... ale mal som tu zlomenu aj taku kde som nahodil dobru a tiahlo zaberalo kratucko ...

07.04.2011 15:43 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382883
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jasně- je to špatný materiál,výrobní vada(kontruktér má asi provize z náhradních dílů).Asi bychom mněli vozit jen něžné pohlaví

07.04.2011 15:51 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382887
zdenoc5
Město: Lednicke Rovne, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 270

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Jasně- je to špatný materiál,výrobní vada(kontruktér má asi provize z náhradních dílů).Asi bychom mněli vozit jen něžné pohlaví


Mne tu klucku zlomilo nezne pohlavie ale mal som stastie vo frncuzku na vrakaci chcel za to 5 eur a mal len 2 tak mam jednu este do foroty

07.04.2011 18:32 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382902
Divous
Město: Praha 1/11000, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 43

99 Poslat soukromou zprávu
Před týdnem mi rovněž praskla kličku u řidiče (otvírání zlobilo již delší dobu a hlavně když bylo teplo či jsem delší dobu topil v autě). Proto jsem zakoupil i nové - kratší táhlo. Při výměně jsem pak zjistil, že původní táhlo je stejně dlouhé-krátké jako nové. Takže má klička prdla .... asi fakt únava nevhodného materiálu a konstrukčního řešení. A opravdu se jedná o slitinu zinku. Též to někdo nazývá hitlerovým kovem, kdy byl dostatek zinku a přidával se do různých slitin. A zinek je křehký. V Autoportu je klička za 1281,- do dvou dnů byla na skladě.

07.04.2011 23:11 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382938
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem se dnes pokusil o provizorní opravu. Mimochodem ta má klička je zlomená přesně tak jako na fotce od "JirkaŘ" a ta u spolujezdce mi tak o 3 mm odstává, takže už se těším ... Dle návodu na fóru jsem demontoval tapicírung, chvílemi jsem autora podezříval, že nějaký šroubek nezdokumentoval, nakonec to byly jen ty plastové příchytky, některé mé snažení nepřežily . Ovšem můj záměr přehodit zadní kliku na přední dveře nevyšel, ten plastový díl je odlišný v zobáčcích pro uchycení plastu na dveře. Samotná klička vypadá stejně, ale je nalisovaná na hřídeli spolu s "protikusem" a v domácích podmínkách se mi ji nepodařilo demontovat. Poradí mi někdo jak na to, na kterou stranu , aby nepraskl plastový díl ??
PS: ukázal jsem manželce jak elegantně otevřít dveře táhlem aby mohla ráno do práce ....

07.04.2011 23:30 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382941
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja otvorim okno, otvorim si zvonku a potom dialkovym okno zatvorim

08.04.2011 06:38 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382942
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
A mě otevírala dveře manželka ... do doby než jsem vyměnil kliku (2 dny)
Bylo to moc příjemné, cítil jsem se jak pan President No a když jsem jel sám... tak jumep to už napsal jak otevřít.

08.04.2011 07:46 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382943
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
To: jumep - přesně tak si otevírala dveře než jsem sundal čalounění i s ovládáním oken, teď už zbývá jen to táhlo Prosím psal jsi tu, že ty kličky letuješ, jak je sundávᚠz toho plastu, mᚠna to nějaký fígl? Nevím, zda je to pouze nalisované na hřídeli nebo jsou tam nějaká osazení atd. Prosím poraď ...

08.04.2011 09:33 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2382947
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ano, ta hriadelka je len nalisovana, najprv do jednej strany vyklepem hriadelku aby som sundal to zavazie a potom do strany kde je to zavazie vyklepem samotnu hriadelku uplne von, ona sa po ucitom bode da vytiahnut aj rukou

robit to nad nejakou co najpresnejsou dierou

10.04.2011 17:21 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2383344
Jindra48
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 28
99 Poslat soukromou zprávu
Tak klika opravena - slepena. Dle popisu od "jumep" se mi to rozdělat nepodařilo, nešla vyklepnout a měl jsem strach že zruším i ten plast. Tak jsem koupil dvojsložkový epoxidový tmel vhodný pro lepení hliníku (35Kč) a slepil kliku, poté jsem do toho vybrání vložil výztuhy, ucvahnuté kousky šroubků a celé zalil tím epoxidem. Do třetice jsem ještě přidal jednu výztuhu a vyplnil tím tmelem celý roh na té klice. Po 24 hodínách montហa zatím se zdá, že by to mohlo držet. Jo koupil jsem za 21 Kč nové táhlo, fakt je kratší a funguje to zatím dobře. Uvidíme jak dlouho. Jindra

17.04.2011 23:16 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2384704
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, takže poté co mi také praskla klika u řidiče jsem si sehnal jinou, ale provedl jsem preventivní opatření na všech dveřích - zkrácní táhel. vzadu je to jednoduché, stačí shodit tapecí a navléknout táhlo až na druhý ohyb. Vepředu jsem táhla zkrátil naohýbáním viz foto. funguje perfektně, kliky zabírají už před polovinou chodu.

Přílohy:
tahlo zadni zamek.jpg ( 544950b ) -
tahlo predni zamek.jpg ( 831202b ) -

17.04.2011 23:37 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2384718
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak som to dnes pofotil, kvalita je dost blba, tos, mobil ...
popis k tomu
najst si spravnu tycku - priemer
preklepnut to tak aby sa dalo to zavazie stiahnut (tak do polovice toho zavazia, potom to rukou ide dole)
otocit a vyklepnut, skoci to potom samo a potom len vytiahnut, snad tie foto k niecomu budu

este link ku fotkam:
.link.

13.07.2011 11:58 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2401475
Zefek
Město: Město, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Dneska jsem tohle taky řešil. Ne přímo zlomenou kliku, ale dveře nešly otevírat. Po rozebrání jsem nezjistil žádný výrazný problém a jen se mi zdálo, jako by táhlo bylo dlouhé. Když jsem kliku vyklonil a pak jsem ještě potáhl za táhlo tak se dveře otevřely. Přemýšlel jsem nad zkrácením táhla, ale nakonec jsem to vyřešil vložením malé matičky do otvoru v klice, ve kterém je uchyceno táhlo.
Dveře prostě přestaly jít otevírat a musely se otevírat z venku. Zajímalo by mě, co se tam natáhlo, protože táhlo je hliníkové, v zámku je sice v plastu, ale ten je v železe. Snad že by se protáhlo oko v klice. Ale to se mi taky moc nezdálo.

13.07.2011 12:12 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2401476
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
já jsem zkrátil táhlo a bylo vše O.K.

13.07.2011 15:45 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2401485
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
daju sa kupit nove tiahla za par drobnych (objednacie cisla su tu niekde vo fore), ktore su o 5mm kratsie

tato chyba bola pozorovana a riesena este v zaruke vymenou tiahel - u vela aut ale nedoriesene (jedno z nich je aj tvoj pripad)

13.07.2011 18:39 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2401504
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
no já teda zkracoval o víc než 5mm ale zkrácení táhel pomohlo. teď to chodí dobře

15.07.2011 06:25 - Re: zlomená vnitřní klika dveří u řidiče 2401793
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
no já teda zkracoval o víc než 5mm ale zkrácení táhel pomohlo. teď to chodí dobře
pokud tahla skrátíš moc tak po zamnknutí jdou dveře normálně otevřít

|< < 1 2 3 4 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator