Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Superzamykání / C5 I/II
1 2 > >|
22.11.2009 11:30 - Superzamykání / C5 I/II 1428301
Lubik
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na následující věc.
Má každá C5 superzamykání?

Jde mi o to, že si myslím, že z počátku nešlo auto zvenku otevřít bylo zapnuté superzamykání) a teď otevřít jde. Asi jsem musel nějakým způsobem superzamykání deaktivovat. Lze ho nějak znovu aktivovat?

Díky za odpovědi.

22.11.2009 12:28 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428302
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Superzamykání nemá každá C5, bylo za příplatek.

Superzamykání znamená, že pokud auto zavřeš DO, tak nejde ani zevnitř otevřít. Pokud by ti někdo rozbil okénko, kličkou z interiéru si nepomůže. Superzamykání je součástí alarmu.

To co ty popisuješ je spíš problém zámků, ne? Pokud jde auto otevřít, i když ho zamkeš.

22.11.2009 12:28 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428303
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Neni nahodou superzamykani pouze to ze kdyz zamknes auto dalkovym tak ho nelze otevrit zevnitr klikou nebo ani spinacem u radia?
Trochu pozde ale prece.

22.11.2009 17:05 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428317
Poffa
Město: Spišská Belá, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 282
99 Poslat soukromou zprávu
Superzamykání manual strana 9.

22.11.2009 20:16 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428325
Toman
Město: Hradec králové, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 20
99 Poslat soukromou zprávu
Když už se to tady nakouslo s tím odemknutím kličkou zevnitř. Co jsi o tom myslíte? Stále říkám, že taková Octavii si může nechat jenom zdát o výbavě C5, ale když jsem u Octavie zamkl auto, tak to nikdo zevnitř neotevřel, tudíž by to po případném rozbití okna ztížilo zlodějům se dostat do vozidla, ale moje C5 ač s navi, parkováky po celém autě a spoustě elektronických vychytávek, se po zatažení za vnitřní kličku vesele rozbliká a celá otevře! nešlo by to nějak přeprogramovat nebo jiná vychytávka? Někde jsem četl, že okna C5ky jsou nějak tvrzena, ale rozbít to musí jít určitě, třeba kvůli nehodě. Takže jak vy jste na tom?

22.11.2009 20:37 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428326
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Všechno zaleží na výbavě auta.
Když mᚠsuperzamykání, tak se snad dá i vypnout. A nebo zamkneš auto klíčem, a nezapne se. Já mám povrzeno, že když se auto zamkne, zevnitř neotevřeš

22.11.2009 21:39 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428327
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Je to skutečně tak jak psala Darja.
Superzamykání je jen na některých autech a pokud je tam, nelze po zamčení otevřít kličkou zevnitř.

Stalo se mi, že jsem měl porouchaný zámek na zadních dveřích a po zamčení mi šly normálně otevřít dveře protože je to nezamklo a auto se rozblikalo.

Vyměnil jsem zámek, ale protože nový v servisu stojí skoro 4k Kč rozhodl jsem se ho sehnat z vrakáče starší, nicméně nebyl z auta se superzamykáním a tak mi ty jedny dveře po zamčení jdou otevřít zevniř.

Taky to je vidět na ceně, protože ten se superzamykáním je o něco dražší.

22.11.2009 22:39 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428332
Froggy
Město: Radnice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 113
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Teda já myslím, že superzamykání nemám páč nemám alarm, ale po zamčení DO mi otevřít zevnitř nejde-když to zkusím, nic se nerozbliká.
Jinak taky jsem měl porouchaný zámek u dveří za řidičem (už když jsem auto kupoval, takže jsem dostal zdarma jinej-taky z vrakáče ) a jak tak koukám, už je nás několik, kdo měl porouchanej zrovna tento zámek...divný

22.11.2009 23:37 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428340
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
Ja som mal klucky nachylne na lamanie sa. Vodicova a spolujazdcova sa uplne odlomili. Ked som vystupoval z auta, postupoval som opacne ako zlodej. Teda okno som nerozbil ale stiahol a otvoril dvere z vonka. A pritom som nemal pocit, ze som tie klucky nejak silno tahal.

23.11.2009 08:50 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428345
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Froggy: skus ine dvere ( spolujazdec, zadne ... )
Rafmartin: tak toto zo superzamykanim naozaj nema nic spolocne

23.11.2009 13:48 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428374
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
tief napsal(a):
Froggy: skus ine dvere ( spolujazdec, zadne ... )
Rafmartin: tak toto zo superzamykanim naozaj nema nic spolocne

Ja viem, sorry za off topic, ale ma to tak napadlo, ked sa tu toci o zamykani a pokazenych zamkoch

25.11.2009 22:01 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428560
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Froggy: abys to vyzkoušel, musíš sedět uvnitř, zavřít dálkáčem a pokusit se otevřít všechny dveře zevnitř.
1. Když ti nejdou žádné dveře otevřít a ven se nedostaneš jinak než že použiješ dálkáč, nebo vylezeš oknem (pokud teda jde u zamčenýho auta ovládat - to jsem nezkoušel) ==> mᚠsuperzamykání
2. Když se ti podaří některé otevřít a jiné ne mᚠasi v těch co otevřeš vyměněný zámek za levnější verzi bez superzamykání (jako to mám já)
3. Pokud mᚠalarm, mᚠvlevo vedle rádia knoflík co ten alarm vypíná pokud uvnitř auta chceš zamknout např. zvíře a asi po 20 sec od zamčení se zapnou čidla, co hlídají vnitřní prostor a otevření dveří a když se začneš hýbat nebo otevřeš ty dveře co jdou otevřít ==> auto se ti rozbliká.

26.11.2009 19:53 - Re: Superzamykání / C5 I/II 1428623
malej
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
u nocé CIII mi v Citroenu říkali, že superzamikání se aktivuje na dákláči dvojím zmáčknutím.... jednou zamkne normal, podruhé zamkne na superzamikání, tzn. nejde jak píšete odemknout zevnitř kličkou. takže u auta co jsou tímto vypabené si mužete vybrat jak zamknout, zda máčknete jednou nebo dvakrát, u C5II nevím zda je to odlišeno počtem zmáčknutí na dálce.
Osobně jsem to ještě ze vnitř nezkoušel, možná o víkendu, ale je pravda, že při druhém máčknutí to asi něco dělá po víkendu dám vědět.
Malej

26.10.2012 17:35 - Re: Superzamykání / C5 I/II 2515527
hegisek
Město: Mnichovo Hradiště, Auto: Citroën C5 I 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 83

99 Poslat soukromou zprávu
ahojda jen dotaz mam superzamykání a dočetl jsem se tu že součástí je alarm mám tam spousta čidel ale alarm jsem nezaregistroval je možné aby to bilo vyplé? dííík

26.10.2012 17:36 - Re: Superzamykání / C5 I/II 2515530
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Alarm není součástí superzamykání.

26.10.2012 20:09 - Re: Superzamykání / C5 I/II 2515563
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokud mas vlevo vedle radia tlacitko jako na fotce .link. tak alarm mas. Proc nejde zjistis asi jen diagnostice.

29.10.2012 18:19 - Re: Superzamykání / C5 I/II 2516267
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Pokud mas vlevo vedle radia tlacitko jako na fotce .link. tak alarm mas. Proc nejde zjistis asi jen diagnostice.

Zajímavé. Tlačítko mám v obou autech, originál alarm ani v jednom. Hrál jsem si dnes trochu s diag a zjistil jsem že pokud si aktivuji superzamykání, tak se mi auto automaticky zamkne po 20 vteřinách, bez ohledu na to jestli je klíček ve spínačce nebo ne, jestli běží motor nebo ne. Prostě automaticky se zamkne. Pro mě nepoužitelné, protože vzhledem k mému HOSIPu bych nejpozději druhý den čuměl okénkem na klíče v zapalování v zavřeném autě.

29.10.2012 22:21 - Re: Superzamykání / C5 I/II 2516349
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Zajímavé. Tlačítko mám v obou autech, originál alarm ani v jednom. Hrál jsem si dnes trochu s diag a zjistil jsem že pokud si aktivuji superzamykání, tak se mi auto automaticky zamkne po 20 vteřinách, bez ohledu na to jestli je klíček ve spínačce nebo ne, jestli běží motor nebo ne. Prostě automaticky se zamkne. Pro mě nepoužitelné, protože vzhledem k mému HOSIPu bych nejpozději druhý den čuměl okénkem na klíče v zapalování v zavřeném autě.


Automatické zamykání nemá se superzamykáním nic společného je to samostatná funkce(při zhaslém autě bez.prvek proti náhodnému-nechtěnému odemknutí ) a po rozjezdu jako bez. prvek protizlodějské zabezpečení při jízdě třeba ve městě

30.10.2012 00:18 - Re: Superzamykání / C5 I/II 2516362
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Automatické zamykání nemá se superzamykáním nic společného je to samostatná funkce(při zhaslém autě bez.prvek proti náhodnému-nechtěnému odemknutí ) a po rozjezdu jako bez. prvek protizlodějské zabezpečení při jízdě třeba ve městě

Moje C5 I (nemá superzamykání) má automatické zamykání od výrobce nastaveno tak, že pokud dálkou odemknu a do 30ti vteřin neotevřu tak se vozidlo zamkne. Za jízdy při rychlosti vyšší než 10km/hod se automaticky zamkne pouze kufr. Ale pokud v diag. aktivuji superzamykání, tak se mi auto zamkne po 20ti vteřinách bez ohledu na to co právě probíhá. Jedině otevření dveří tomu zabrání. Ale jejich uzavření má za následek okamžité uzamčení.

30.10.2012 04:18 - Re: Superzamykání / C5 I/II 2516364
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vseved napsal(a):
Moje C5 I (nemá superzamykání) má automatické zamykání od výrobce nastaveno tak, že pokud dálkou odemknu a do 30ti vteřin neotevřu tak se vozidlo zamkne. Za jízdy při rychlosti vyšší než 10km/hod se automaticky zamkne pouze kufr. Ale pokud v diag. aktivuji superzamykání, tak se mi auto zamkne po 20ti vteřinách bez ohledu na to co právě probíhá. Jedině otevření dveří tomu zabrání. Ale jejich uzavření má za následek okamžité uzamčení.


To bude asi tím že aktivuješ něco s čím si BSI neví rady pač to nezná a nechápe co má dělat s něčím co v autě nenajde - jen aby se z toho potom nezačoudilo

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator