Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - benzínové motory
|< < 1 ... 13 14 15 16
12.05.2022 22:12 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3340449
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
dneska se mi na mojí citroen c5 II 2.0i 103kW objevila chybová hláška antipollution system faulty, diagnostika píše regulace bohatosti směsi koherence. Pokud jsem si dal měření vstřikování paliva a snižování emisí škodlivin, tak přední lambda sonda bude asi před odchodem, protože jak tam lítá to napětí, tak to si myslím že to nemá dělat.
Odkaz na video .link.
Děkuji za rady

13.05.2022 13:33 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3340513
miskod
Město: Praha - Stodulky, Banská Bystrica, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 435
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Presne naopak. Prva funguje krasne. Asi by som zacal kontrolou sania a vyfuku pred labdou na netesnosti

13.05.2022 18:47 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3340561
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2396

U??vate? Poslat soukromou zprávu
miskod napsal(a):
Presne naopak. Prva funguje krasne. Asi by som zacal kontrolou sania a vyfuku pred labdou na netesnosti

No, osciluje hodně a v hodně velkém rozstřelu. Ale lambdou to nejspíš nebude. Lambda je většinou až ten poslední úplně důvod chybné lambda regulace. Jak píšeš: zkontrolovat netěsnosti na sání, na výfuku, klikové skříně (pozor, i pokud ti netěsní měrka oleje, nebo dolívací víčko oleje, tak ti to hodí chybu lambda regulace), kvalitu a stav svíček (jestli mᚠBosch vyhoď je a dej tam Denso, nebo NGK), kvalita benzínu, projdi všechny podtlaky (posilovač brzd,..) . Tenhle motor nemá ještě vývěvu, takže se podtlak bere za klapkou...

24.05.2022 18:32 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 3341334
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tak to byla nakonec diagnostická lambda sonda (za katalyzátorem), ta totiž většinou pokud je špatná, tak hází pouze chybu motoru, ta přední regulační, hodí chybu motoru a motor do nouzového režimu. Rozhodl jsem se nakonec vyměnit obě lambda sondy. Koupil jsem tyto regulační .link. a diagnostická .link.
Na těchto sondách koncovky i délky kabelů seděli. Je potřeba po výměně udělat, znovu nastavení řídící jednotky přes diagnostiku, jinak to nefunguje, tak jak má. Po výměně, klesli otáčky motoru, přestal být cítit někdy po startu smrad z benzínu a klesla spotřeba o cca 1,5l.
Příští týden jdu na STK a emise, tak jsem zvědav jak dopadnou emise.

|< < 1 ... 13 14 15 16


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator