Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Antipollution system faulty - benzínové motory
1 2 3 4 ... 16 > >|
24.11.2008 22:20 - Antipollution system faulty - benzínové motory 168453
trunto
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim, vsade som o tomto probleme cital len v suvislosti s dieslovymi motormi. Lenze ja mam benzin 1,8 a v poslednej dobe mi to zacalo vypisovat. Auto okamzie strati vykon a viac ako na 30 to nevytiahnem. Problem sa strati ked vypnem motor a asi po minute znovu nastartujem. Nevedeli by ste mi niekto poradit co s tym moze byt? Deje sa to stale castejsie a zacinam byt zufaly. Dik!

24.11.2008 22:49 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 168454
assasin
Město: Dolne Vestenice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 68

99 Poslat soukromou zprávu
niečo o tom preberali tu: .link.

02.12.2008 15:35 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 168455
fantomasc5
Město: Zlín, Auto: Počet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj.Toto nse mi zobrazuje taky.Je to univerzální hlášení.Když mi to udělalo poprvé jel jsem na diagnostiku kde jsem se dozvěděl že se pohádal motor s aut převodovkou.Ale může to znamenat všelico.Už jsem si zvykl

23.10.2009 12:00 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1107936
třinec
Město: , Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Mám benzín dva litry,poslední starší typ z roku 2004, dovoz. Při této hlášce mi ve frýdku- místku diagnostikovali špatnou startovací lištu. Zakoupil a vyměnil jsem. Hlásilo to po týdnu zase Anti... fault. Jo a zároveň z touto hláškou dochází k poklesu výkonu. Změnil jsem servis( ford ve Vendryni) a tam diagnostikovali špatnoý snímač škrtící klapky, ale že ji vyčistí a uvidí se. Opět týden a zase ta hláška. Jedu do servisu a atm to nehlásí nic. Tak jedu domů a "už dva týdny"nic. Měl někdo něco podobného s tímto motorem?

23.10.2009 12:29 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1107938
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Mal by si navstivit servis kde maju a vedia pouzivat poriadne normalnu diagnostiku a nie nejaku citacku kodov. Vzdy ked sa rozsvieti "Antipolution fault" tak je zaznam v ECU ze preco sa rozsvietil. Samozrejme ze to neznamena ze to co bude v zazname je na 100% chyba, ono sa to musi vediet diagnostikovat.

23.10.2009 12:41 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1107939
třinec
Město: , Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
S tou diagnostikou je asi neustálý problém. Neví někdo o spolehlivě skušených kde tuto diagnostiku provádějí, nejlépe na severu moravy? Dík za odpověď.

23.10.2009 12:43 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1107940
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
mrkni na www.ccca.cz mozna nekoho najdes v okoli ...

23.10.2009 12:58 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1107941
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Koukám, že jsi taky ze Severu Moravy... nejblíže z Citroën servisů mᚠasi Orlová (Meteorcar), pak Frýdek Místek, a nebo Ostrava (2x) . Více včetně adresy servisů na .link. to je jedna možnost... jiná je hledat servis, kde mají odpovídající diagnostiku (diagnostika CITROËN PROXIA ) Mimochodem FORD používá svou vlastní.(vím, protože 8 let jsem Fordy měl...)

23.10.2009 21:23 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1108047
netlife
Město: Gibraltar, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 55
99 Poslat soukromou zprávu
Ja mam stejny motor a dela mi to neco podobneho: kdyz je motor v zatahu, tak jakoby na moment vysadi a rozsviti se tahle hlaska + service + oranzova kontrolka (certvicotoje), a hned pokracuje v tahu bez ztraty vykonu. Nekdy ta hlaska zmizi po vypnuti klicku, nekdy az po dvou nebo trech.

Jinak jestli muzu doporucit z vlastni zkusenosti, nema vyznam jezdit do neznamych a nevyzkousenych servisu, byt Citroen. Samotna autodiagnostika je nanic, kdyz za ni stoji cvicena opicka. Potrebujes zkuseneho cloveka, ktery umi premyslet, vycist i to, co tam neni napsane a predvidat pricinu - nasledek. Takze podle toho, co jsem zatim vypozoroval, doporucuji ujet klidne i pres 100 km k odbornikovi, protoze navsteva u cvicene opicky te bude stat minimalne 600 kc a pravdepodobne to budou vyhozene penize. A pokud ti nasledkem toho vymeni neco, co se casem ukaze, ze to neni ono, tak i mnohem vic. Takze doporucuju bud Holetin nebo Autodiagnostika v Olmiku, vyber si, co mas bliz.

Btw. podle vseho, Antipollution fault je univerzalni citroenacka hlaska, ktera neznamena nic konkretniho, byt to prirucka tvrdi, a pricin muze mit nepocitane. Podobne jako v XM kontrolka katalyzatoru

26.10.2009 08:07 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1108329
Bery62
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 9
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Já osobně mám C5 2.0hdi, když jsem koupil mazlíka tak se mi po čase objevila hláška Antipollution fault. Vzhledem k tomu, že jsem ještě neměl vyměněné náplně a filtry a po přečtení různých diskuzí jsem to nejdřív řešil odpojením baterky. Hláška se objevila znovu, a tak jsem udělal údržbu(olej a všechny filtry). Od té doby se mi hláška neobjevila, takže mám za to , že byl některý z filtrů ucpaný a dával špatný signál. Ještě jsem při tom očistil čidlo váhy vzduchu. A zatím je pokoj.

26.10.2009 08:44 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1108334
třinec
Město: , Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za vaše náměty, dnes mi to zase hlásí "faulty" a tak zkusím ten filtr a dám vědět.

26.10.2009 08:50 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1108335
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Taky skontroluj vsechny hadice .. falosny vzduch je svine
A kdyz to nepomuze tak sup na diagnostiku ...

26.10.2009 16:57 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1108361
třinec
Město: , Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem poslechl poslední diagnostiku, prý to má být škrtící klapka. Vše jsem odmontoval, surově vypral v benzínovém čističi(38Kč), kontakty a svorky vystříkal kontaktolem(68Kč), vyměnil vzduch. filtr(220Kč), znovu namontoval, zapojil bateri a nastartoval. Hláška tam byla opět a tak jsem chvíli pojezdil, pak znova nastartoval a hláška je konečně v konečníku! Jezdím po okolí už dvě hodiny a nic, a hlavně ušetřeno za výměnu klapky(5000Kč). Díky přátelé.

18.11.2009 12:08 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1428176
třinec
Město: , Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v XPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Po nějaké době zase ANTIPOLUTIONFAULT , hrůza. Dal jsem na radu a zapnul klíček do druhé polohy, rozsvítily se mi kontrolky a zmáčknul jsem na dálkáči zamknutí(chvíli podržel), displej se rozblikal, nastartoval jsem a hláška ANTIPOLUTI.......... je v prdeli, pardon. Snad to vydrží(už je to víc jak týden). Heuréka...

18.11.2009 17:02 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1428179
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj, ta Tvoje poslední akce jak odmazat hlášku je popsána kde? Mám s tím neskuteřný problém, po resetu mi to vydrží tak den a půl a je tam zas. Nepomohla ani jiná lambda, není žádné pravidlo kdy tam skočí (studený či teplý start). Jen je to vždy při startování. Filtr nový, svíčky vyměněné, nové kroužky, zabroušené ventily,... Už jsem z toho na budku.

19.11.2009 08:28 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1428193
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Maxifik: a aky problem ti hlasi diagnostika ? U nas pomohla vymena tesnenia pod hlavou. Skusal si tankovat iny plyn ? Robi ti to aj na benzin ?

19.11.2009 20:30 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1428237
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pro Tief: na diagnostice jsem osobně nebyl, vím to co mi řekl opravář, obě sondy s napětím v toleranci. Asi by to chtělo, vzhledem k nelogičnosti a nevysledovatelnostiobjevování se této hlášky, nějaký diagnostický zapisovač všech údajů alepsoň po dobu 3 dní. Teď už na to nemám ani nervy ani peníze. Nejlepší by bylo si koupit za 9 000 svoji diagnostiku a v klidu se v tom pitvat.

22.02.2010 11:07 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1804829
číslo 5
Město: Ústí nd Labem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 51

99 Poslat soukromou zprávu
Taky řeším tento problém už pár týdnů, na diagnostice to ukázalo škrtící klapku. Počítač jí tu a tam nenačte, jen při studených startech. Přehráli soft a zatím mi doporučily počkat s dalšími opravami podle toho co to udělá. Čtrnáct dní klid a je to tu zas. Ještě mi doporučily vyčistit škrtící klapku, tak se chci zeptat jestli si dát na něco pozor, nebo se to jen odšroubuje a vyčistí a smontuje? Koukal jsem na ní a je dost špinavá,ale bez demontáže se daleko nedostanu. Díky za radu.

22.02.2010 15:17 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1804853
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
klapku sice vycistis ale musis ji potom take znovu nastavit...nepamatuju se presne ale jsou to tusim 4 sroubky ..

22.02.2010 18:12 - Re: Antipollution system faulty - benzínové motory 1804875
číslo 5
Město: Ústí nd Labem, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 51

99 Poslat soukromou zprávu
Já chtěl klapku jen odšroubovat od příruby (3 šrouby),odpojit baterku a pak konektory,vyndat ven, vystříkat čistícím sprejem (podaroval kamarád v citroenu) osušit a znovu namontovat s novým těsněním. Měl jsem pocit že tímhle nic nezkazím a nerozšteluju. Nejsem odborník a proto se ptám, nechtěl bych udělat víc škody jak užitku.

1 2 3 4 ... 16 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator