Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Závada motoru / C5 II 2.2 HDi 125kW
|< < 1 2 3
26.11.2020 21:36 - Re: Závada motoru / C5 II 2.2 HDi 125kW 3292606
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
Jestli netušíš, co se po tobě chce, tak vážně raději k někomu zajeď...
(Neměřit hodnoty tlaků turb za jízdy.)

Vážně netuším, proč do toho mixuješ FAP, když o něm v diag nepadla ani hláška.

27.11.2020 00:01 - Re: Závada motoru / C5 II 2.2 HDi 125kW 3292621
bery2
Město: TŘEŠT, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Jestli netušíš, co se po tobě chce, tak vážně raději k někomu zajeď...
(Neměřit hodnoty tlaků turb za jízdy.)

Vážně netuším, proč do toho mixuješ FAP, když o něm v diag nepadla ani hláška.

Nic do diagu nic nemontuji a už jsem psal , že pokud auto přejde do nouzáku, tak se na displeji a to myslím v autě 1 x naskočí závada fap a v diagu už jen P023E . P0104 už odstraněna . A zatím nemohu nic nahrát jelikož mám vadnou baterii v nb .. což znamená že za sebou nepotáhnu kabel

27.11.2020 00:42 - Re: Závada motoru / C5 II 2.2 HDi 125kW 3292622
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
bery2 napsal(a):
A ještě něco dodám, po výměně toho konektoru jsem zajel na rampu podívat se, jestli neúřadovala nějak kuna a nic jsem nenašel poškozeného jen jsem se párkrát dotkl kabeláže snímače na výfuku , šel do auta a ejhle kontrolka motoru, už při zapnutí klíčku nesvítila, tak jsem jel auto projet cca 40 km a vše fungovalo jak má. Přijel jsem zpátky aby jsem se podíval na tu kabelហjestli není kouslá ,prohlídl jí a ona v pořádku .Jdu do auta a kontrolka motoru zase svítila a auto zase po chvilce nejelo. Pak jsem s ní zkoušel pohnout několikrát a už to nešlo .Proměřil jsem kabelហa taky ok. Pokud mi to padne do nouzáku tak se ani nerozsvítí kontrolka service jen pořád svítí kontolka motoru a na displeji se mi objeví závada Fap.

jruze : Na podtlakové ventily jsem se díval a našel jsem 2 s třemi vývody a 1 dvojitý vše na předku ,trubky vyzkoušeny a podtlak drží a nahoře motoru je senzor ovládání tlaku turba 2 od kterého vede 1 hadička dolu k turbu a nevím kde je do turba napojená. I tam jsem zkoušel mírně podtlak a tam žádný není ,úplně volně profouknutelné vzduchem .Nákres jsem zatím nesehnal . Na turbu jsou 3 membránové ,,nevím název ,, a do nich vedou hadičky z elektro ventilu turbodmychadla . Pokud jakékoliv čidlo nebo podtlak odstavím ihned mi to v diag zahlásí poruchu.



No jak by mohl být podtlak nebo odpor na snímači tlaku turba když druhý konec té hadičky od snímače končí ,, v obalu turba 2” ? = tam je samozřejmě jen tlak turba 2 ( pokud je) - zkusím ti nafotit bi turbo co tu mám jedno rozlítlé ( druhé jsem rozebral na použitelné díly - to měli ,,jen” utrženou osičku na turbu 1. )

27.11.2020 07:34 - Re: Závada motoru / C5 II 2.2 HDi 125kW 3292639
bery2
Město: TŘEŠT, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No jak by mohl být podtlak nebo odpor na snímači tlaku turba když druhý konec té hadičky od snímače končí ,, v obalu turba 2” ? = tam je samozřejmě jen tlak turba 2 ( pokud je) - zkusím ti nafotit bi turbo co tu mám jedno rozlítlé ( druhé jsem rozebral na použitelné díly - to měli ,,jen” utrženou osičku na turbu 1. )
Díky za ochotu , už jsem nákres s tím snímačem našel .

27.11.2020 08:16 - Re: Závada motoru / C5 II 2.2 HDi 125kW 3292640
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
bery2 napsal(a):
Nic do diagu nic nemontuji a už jsem psal , že pokud auto přejde do nouzáku, tak se na displeji a to myslím v autě 1 x naskočí závada fap a v diagu už jen P023E . P0104 už odstraněna . A zatím nemohu nic nahrát jelikož mám vadnou baterii v nb .. což znamená že za sebou nepotáhnu kabel


Řeš to, co mᚠv diag. Ne, co ti naskakuje na palubním PC. Tam mohou být všelijaké bludy. Další příspěvek napíši, až naměříš, zda se mění hodnoty tlaků turb za jízdy...

Obecně řeš příčinu a né sekundární projevy. Ta hláška o FAP zrovna takový sekundární projev bude.
Příčinou, si myslím, bude vadný snímač tlaku turba. Aby se to dokázalo, je třeba naměřit ty tlaky. Takhle je to snad napsáno více polopaticky.

27.11.2020 14:51 - Re: Závada motoru / C5 II 2.2 HDi 125kW 3292680
bery2
Město: TŘEŠT, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 31
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Řeš to, co mᚠv diag. Ne, co ti naskakuje na palubním PC. Tam mohou být všelijaké bludy. Další příspěvek napíši, až naměříš, zda se mění hodnoty tlaků turb za jízdy...

Obecně řeš příčinu a né sekundární projevy. Ta hláška o FAP zrovna takový sekundární projev bude.
Příčinou, si myslím, bude vadný snímač tlaku turba. Aby se to dokázalo, je třeba naměřit ty tlaky. Takhle je to snad napsáno více polopaticky.

Jasně a zatím díky ,myslíš ten snímač na klapce zepředu motoru je tam ještě snímač teploty vzduchu. Jen jsem se díval na díly kdyby náhodou a nabízí 1 snímač tlaku turba a 2 snímač baromertického tlaku . Sháním baterii dp toho nb aby jsem to mohl projet a díky za ochotu.

|< < 1 2 3


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator