Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Trasenie auta pri rozbehu
08.09.2019 01:10 - Trasenie auta pri rozbehu 3237295
vladdo5
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim chcem sa spytat co moze sposobovat trasenie auta pri rozbehu.Robi to len pri studenom motore.Spojka a zotrvak maju asi 2000 km.dik

08.09.2019 01:37 - Re: Trasenie auta pri rozbehu 3237296
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vladdo5 napsal(a):
Zdravim chcem sa spytat co moze sposobovat trasenie auta pri rozbehu.Robi to len pri studenom motore.Spojka a zotrvak maju asi 2000 km.dik


Vnitřní kloub-y poloos ,nebo sylentbloky

23.09.2019 21:34 - Re: Trasenie auta pri rozbehu 3239881
crussader
Město: Galanta, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 223

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdar klubaci,
pridam sa s problemom, zda sa byt ten isty. V piatok mi zacalo auto pri rozbehu (pripustani spojkoveho pedalu v hornej polovici) triast akoby motorom alebo prevodovkou. Na pake ani spojkovom pedale nebolo citit nic. Pustam pedal, auto zacina zaberat pohynat sa a v hornej polovici prislo trasenie, pripomynalo mi to ako ked mi na mokrej vozovke presmykuje predok Po konzultacii so znamym sme dohodli vymenu spojky, auto ma teraz 195tisic a je to manual. len cudne mi je ze do piatku sa to neopakovalo a to som jazdil kazdy den. Tak teraz neviem. Vymenu spojkovej sady mam za 350 a dalsich 300 ak bude treba aj dvojhmotu... Spojka nepresmykuje, nevybiehaju otacky atd, okrem toho trasenia nebol ziadny problem. Otazka teda je ci ist do vymeny spojky (preventivne kvoli 200t km) ak spojka ci aj dvojhmotu. A co by mohlo sposobovat podobne "vybracie" Vdaka

26.09.2019 14:24 - Re: Trasenie auta pri rozbehu 3240123
eisy811
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 807
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Spojka pri 200k km? Asi nie.
Ale sa ta opytam… Nepouzivas, nedal si do nafty aditiva?
Mne tiez pri pohynani na jednotke, teda, pri rozbehu sa dialo nieco, co opisujes ty. Vtedy som bol docela v soku, lebo auto bolo v podstate este zanovne, s malo kilometrami. No a tak nejako som zistil, ze to bolo tym, ze som do nafty pridal VIF. Ja proste to do auta nemozem pridavat, vtedy mi to tak robi. Toto mam overene, kedze ked mi svietila rezerva, som do nadrze pridal VIFko a zas ten samy scenar. Ked som to este odjazdil a natankoval, problem sa vytratil. Ale to za predpokladu, ze ty si tam tiez nieco nalial, alebo natankoval silne aditivovanu naftu (myslim, ze aj ta lepsia nafta od Benzina v CR mi to robila).

28.09.2019 14:28 - Re: Trasenie auta pri rozbehu 3240694
robo
Město: Piestany, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 1083
99 Poslat soukromou zprávu
nehnevaj sa ale to s tym vifom je konina. ja mam auto od 0km, teraz ma 110tkm, vif davam viac menej pravidelne asi od 50tkm, skor pre pocit kedze ta nafta shell nema moc dobre hodnotenia ale viac menej je to stabilna, vychadza mi to po 990km ze tankujem vzdy na tej istej dubnickej shelke z rovnakeho stojana uz 6rokov. ziadne trasenie, nic. nezavisle od otacok, x7 ma velmi dobru spojku na rozbehy, ziadny zavodny special, ziadny ostry bod ,[ jedine co sudruzi pohnojili je zvladanie krutaku, ten motor je na nu silny a kto na to nehladi tak si ju odkuri skoro, sak bol aj nejaky soft co obmedzoval nm cez spojku...]

ale toto sklbanie nam robi benzinova c3 pri pustani spojky, hlavne studeneho motora. spojka 185tkm, zena... fakt to trase hrozne, skor sa zda ako by to suviselo s vlhkostou vzduchu a plynom [malo plynu] , spojka na 4,5 presmykovala, zas nesmyka ale uz je proste po zenite. aj homoklby pukaju a ktovie co este je tam rozbite, obcas to fakt neprijemne sklbe a neni to vodicom


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator