Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výfuk - urezlá trubka
05.05.2015 01:13 - Výfuk - urezlá trubka 2817503
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, minulý týden mi upadl (respektive se jen rozpadl) výfuk v místě označením šipkou. Trubka prorezla cca 4cm za tím předním tlumičem (nebo to je katalyzátor ). Komplet výfuk s katalyzátorem je docela pálka (skoro 9tis.), ale koukal jsem, že např. Bosal dělá náhradu ve formé opravné tyče (kód. 889-545 (a)) - např. tady .link.

Nebo údajná alternativa od EDEXu, dokonce jen za cca 500,-
.link.

Máte s tím někdo zkušenost? Počítám s tím, že bude nutná ještě trochu úprava - navařit na to nějakou přírubu atp. aby se to dalo spojit, ale jde mi o to, je jestli to je dost dlouhý a opravdu až k tomu katalyzátoru/tlumiči, abych pak ještě nesháněl další X desítek cm trubky a nevařil to na 3x

Díky.

Přílohy:
urezly vyfuk.gif ( 25077b ) -

05.05.2015 07:48 - Re: Výfuk - urezlá trubka 2817527
BERY
Město: Pustá polom, Auto: CitanPočet příspěvků: 137

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Takovéhle věci mi většinou za pár korun (300-500) spravili v nějakém servisu, co dělá výfuky a nemusel jsem nic shánět.(naposledy, když mi upadla trubka hned za katem) Myslím že je zbytečné něco shánět, když to pak třeba ani nebude třeba použít.

05.05.2015 10:19 - Re: Výfuk - urezlá trubka 2817566
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
kat dole, kupit trubku vyfuku a jednu ruru k tomu, urezat a navarit
sice som to videl len na benzine takto ale neni to problem spravit

05.05.2015 12:56 - Re: Výfuk - urezlá trubka 2817602
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
Jasně, jen mi šlo o to, jestli bude potřeba ještě i další trubka, nebo je takhle až k tomu katu. Jestli jste to náhodou někdo nekupoval. Ale to už je spíš jen detail. Koupím ten střední díl celý, protože o kus dál už je taky dírka a podle všechno by to netrvalo dlouho a opravoval bych za pár měsíců další díru... snad bude ta trubka i dost dlouhá

06.05.2015 10:51 - Re: Výfuk - urezlá trubka 2818032
Tony_Z
Město: Okr. Kladno, Auto: C5 III (X7) Tourer 2.2HDi 125Kw (4HT, 2009); C5 I 2.0HDi 80Kw (RHZ, 2002)Počet příspěvků: 519

99 Poslat soukromou zprávu
quattrop napsal(a):
Jasně, jen mi šlo o to, jestli bude potřeba ještě i další trubka, nebo je takhle až k tomu katu. Jestli jste to náhodou někdo nekupoval. Ale to už je spíš jen detail. Koupím ten střední díl celý, protože o kus dál už je taky dírka a podle všechno by to netrvalo dlouho a opravoval bych za pár měsíců další díru... snad bude ta trubka i dost dlouhá


Opravnou trubku od Bosal jsem na své auto dával téže a rozhodně nesahala až ke katalyzátoru. Přibližně tak do 2/3 délky. Je dělaná tak, že původní v jedné část uřízneš a tu opravnou trubku přes to převlíkneš. Takže pokud to mᚠuhnilé přímo u katalyzátoru, tak by ti sama o sobě problém nevyřešila ani tehdy, když by byla dostatečně dlouhá.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator