Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / LPG v C5 - jak chytit rezervu
|< < 1 2 3 4 > >|
26.11.2011 14:12 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2427814
Rosta
Město: Plzen, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Foxxxx: Díky, a v jakém místě v kufru je ta rezerva chycená? Nějak vzadu u sedaček?

26.11.2011 18:53 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2427861
Foxxxx
Město: Žihle, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 32
99 Poslat soukromou zprávu
Přesně tak, vlevo za sedačkou

26.11.2011 19:04 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2427864
KostaKE
Město: Košice, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 94

99 Poslat soukromou zprávu
treba poslat do Citroenu ziadost ze chceme riesit rezervu po starom a la CX:
.link.


28.11.2011 10:46 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428342
Rosta
Město: Plzen, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Snad se tu časem objeví fotka od někoho, kdo má rezervu nebo dojezdovku chycenou nastojato v kufru, jako inspirace ostatním Ale neškodí i fotka jinak chyceného kola (dík KostaKE )

28.11.2011 11:50 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428343
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
Rosta napsal(a):
Snad se tu časem objeví fotka od někoho, kdo má rezervu nebo dojezdovku chycenou nastojato v kufru, jako inspirace ostatním Ale neškodí i fotka jinak chyceného kola (dík KostaKE )
žádné rozumné řešení prostě není

28.11.2011 14:31 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428440
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A co nějaký popocný rám s nosičem rezervy podobný, ale jednoduššý jako drží velkou nádrž v kufru?

28.11.2011 17:38 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428612
Rosta
Město: Plzen, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Původně jsem měl pocit, že se ptám na úplnou banalitu a řešení mi někdo vysype jen tak mimochodem. No, asi ne..

Na budování svépomocného svařovaného rámu s nosičem rezervy jako jsou ty co drží LPG nádrž v kufru se fakt necejtím a i kdyby, vůbec netuším kam to chytit v autě.

Asi se nakonec spokojím s kolem naležato. To dělají všichni plynaři automaticky jako u Foxxxxe? Jestli jo, tak fajn, šroub do podlahy předpisům vyhoví a špekulovat nad jiným uchycením znamená třeba neprojít u STK a to to radši překousnu.

28.11.2011 18:07 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428613
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
když povalíš na STK, rezervu nech doma a v kastlíku měj sprej a je to

28.11.2011 18:10 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428615
Rosta
Město: Plzen, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kulda: To jako funguje? To bych musel mít ještě nějaký papír, že to auto může mít lepicí sadu místo rezervy, nebo tak něco, ne?

28.11.2011 18:32 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428652
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podla noveho zakona nemusis mat rezervu, staci spray

28.11.2011 18:59 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428684
Rosta
Město: Plzen, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Jo, je tam neco jako: Nevozit rezervu lze, osobních vozidel uvedených do provozu před 15. zářím 2009 se však tato možnost týká pouze tehdy, pokud s nevybavením vozidla rezervou souhlasí výrobce vozidla, popřípadě pokud jsou nová vozidla stejného typu uváděna na trh bez rezervních pneumatik... Tak to asi u mé C5 lze.

Přijde mi postavené na hlavu rezervu vozit (protože chci, přijde mi to mnohem lepší, náhoda je blbec a ty lepící sady neřeší všechno) a na STK ji vyhodit, abych prošel....

Chtěl bych to vyřešit tak, abych tam rezervu mohl mít.

28.11.2011 19:45 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2428752
Kulda
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 209
99 Poslat soukromou zprávu
Rosta napsal(a):
Kulda: To jako funguje? To bych musel mít ještě nějaký papír, že to auto může mít lepicí sadu místo rezervy, nebo tak něco, ne?

Jasný, dojezdovou sadu můžeš mít. Ovšem pokud nutně chceš rezervu, tak jedině šroub do podlahy. Po městě sprej stačí a na dálnicu si kolo hodím do kufru. Ovšem jen na pavouky.

14.01.2012 16:01 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2440331
jawan.21
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Zdrávím, ted jsem si nechal namontovat plyn do c5 a budu řešit stejnej problem, kam s rezervou? Už jsem nad tím přemyšlel, položena na ležato přišroubovana šroubem potom ten velky kufr hrozne znehodnotí. Nejlepší to bude nastojato bok na leve straně kufru, přidělana pomocným držákem svařenej z profilu jackl na něm šroub a kterym za střed připevním kolo matici s velkou podložkou s osazením. Další problem je že rezerva na vejšku přesahuje a nevejde se plato, komu se nelibi když je do kufru videt tak by se to dalo řešit tak že se čast plata vyřizne a udělá se pomocnej držak plata v zadu u rezervy, jako to udelam i ja... až to všechno bude hotove tak určitě přihodim foto.

31.05.2012 05:23 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2481333
bedab
Město: Dubí, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zdravím
Včera jsem byl na STK. Potřeboval jsem evidenčku na zakoupené auto a měl jsem stejný problém s rezervou. Tak jsem se zeptal technika, jak to musím řešit a ten mi vytisknou oficiální stanovisko Citroenu cituji " U žádného z vozů Citroen není rezervní kolo povinné. Přesto že není povinné vozidla Citroen provozovat s rezervním kolem, společnost Citroen ČR doporučuje všem zákazníkům, aby ve svých vozidlech rezervní kolo měli k dispozici"

Takže mi řekli:
1) pokud nechci nemusím rezervu, ani opravnou sadu sebou vozit. Nikdo jí po mě nemůže vyžadovat.
2) Pokud chci rezervu sebou vozit, musím mít homologovaný držák přidělaný odbornou firmou, která mi na to dá potvrzení.

Musím si uvědomit, že pokud by byla vzadu rezerva pouze položena, nebo připevněna kurty, při nehodě by asi všechny v autě pozabíjela

Proto jsem jí radši vyndal, a zatím jí sebou nevozím. Rozhodně to nechci riskovat.


bedab

31.05.2012 06:44 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2481336
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
By me zajimalo co ti na rekne policie pri kontrole. Ja myslel, ze musis mit rezervu nebo lepici sadu.

31.05.2012 07:30 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2481347
bedab
Město: Dubí, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No to jsem si myslel taky, ale na technický mi řekly že to není pravda.
Já to ještě zkusím zjistit přímo v Citroenu, a získat od nich nějaké prohlášení. Pak se ozvu

31.05.2012 09:13 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2481358
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
tak jsem hledal a našel toto(je to jen výtah z článku):Změny v povinnosti mít rezervu od 15.září 2009-motorová vozidla bez indikace defektu pneumatiky nemusí mít rezervu pokud mají opravnou sadu pro bezdemontážní opravu.vozidla uvedená do provozu před 15.zářím09 se jich to týká pokud souhlasí výrobce vozidla!!!A TEĎ TO DÚLEŽITÉopřípadě pokud jsou na trh uváděna stejná vozidla(vozidla stejného typu)již bez rezervní pneumatiky takže asi to bude tak pokud citron c-5(III)nemá rezervu-nemusíš ji mít,tak jsem to pochopil já...hledal jsem ve vyhledávačiopravní vyhláška-rezervní kolo a vyskočil mi BESIP a toto tam je píslé.hmm naskákaly mi tam smajly-ale v každém případě já vozím rezervu+lepící sadu a ted jde koupit i opravné lepící trny stejné jak mají v pneuservisech-někde na aukru to kupoval známý(mě se to ale natýká-mám HDÍčko)ale určo bych to vyřešil udělaným držákem k zadním opěradlům+využít otvory po čepech na uchycení sítě v podlaze kufru.když jedeš do gum servisu přezout káru asi taky nekurtuješ všechna kola.jooo a je to vyhláška min.dopravy 283/2009

31.05.2012 15:29 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2481393
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No jo ale vozidla, která jsou uváděna do provozu bez rezervy tak mají lepící sadu nebo si můžes doplatit rezervu. Asi by se dalo i pochybovat, že C5 I a II jsou stejného typu jako C5 III.

01.06.2012 16:11 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2481603
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
No jo ale vozidla, která jsou uváděna do provozu bez rezervy tak mají lepící sadu nebo si můžes doplatit rezervu. Asi by se dalo i pochybovat, že C5 I a II jsou stejného typu jako C5 III.
mi přijde že je to stejný-jen prostě vývoj jde vpřed ale zkus oslovit prodejce citroenu a poptat se a pak mě napadla myšlenka:zajed tam kde ti mají namontovat ten speciál-úchyt a tak nějak si ho nechat ukázat kde má být,uchycení atd.zapamatovat,pořípadě špionážní foto a nechat si to vyrobit za pár kaček-já bych ti to smrknul kvalitně za 3pivka

21.07.2012 13:35 - Re: LPG v C5 - jak chytit rezervu 2493868
bedab
Město: Dubí, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SX BreakPočet příspěvků: 16
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak jak jsem slíbil píšu nové informace o uchycení rezervy.
Přímo v Citroenu jsem se dozvěděl že opravdu mají v jejich manuálu napsáno že všechny vozidla CITROEN jsou přizpůsobena pro jízdu bez rezervního kola.
Problém je však s vyhláškou, která toto neakceptuje a nařizuje že auto musí mít:
rezervní kolo, klíč na kola, hever
nebo pokud to výrobce dovoluje
muže být místo těchto věcí opravná sada.

Rozhodně ale platí to co jsem psal

Pokud chci rezervu sebou vozit, musím mít homologovaný držák přidělaný odbornou firmou, která mi na to dá potvrzení.

Pak už záleží pouze na policii, jak se postaví na rezervu v kufru.

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator