Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Motor vůbec netáhne
1 2 3 4 ... 9 > >|
16.05.2010 09:39 - Motor vůbec netáhne 2344846
Buri
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem.Jsem tu nový a potřebuji radu od profíků.Měl jsem Xsaru a letos jsem si pořídil C5 2,2 HDi.v kombíku.(2005)Auto je to nádherné,pohodlné,ale vůbec nejede.Prodával mi ho kamarád,který mě na to upozorňoval,že je to autolenoch (a vrátil se k Fordu),ale takovou krutou realitu jsem fakt nečekal.V práci používám oktávku taky v dieslu a nakonec i Xsara předčí mojí novou C5,co se rozjezdů atd.týče.Byl jsem v Citroenu,prý je vše v pořádku a C5 jsou prý takové.Poraďte prosím-dá se s tím motorem něco udělat?(třeba přečipovat atd.)Nerad bych se takového jinak superauta zbavoval. Díky.Buri

16.05.2010 10:57 - Re: Motor vůbec netáhne 2344853
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Líné je jak ? Za sebe ti řeknu že na 1. rychlost taky se rozjedu "pomaleji" než na předchozích vozech, ale od 2. rychlosti to jede jak "raketa" zvláště od nějakých 1700 otáček výše kdy zabere turbo. (Tak ono by zabralo i na té jedničce, ale nejsem z těch co by tomu šlapalo "na krk") Na to jak velké a těžké je to auto jsem se zátahem spokojen. Není to "raketa" na honění...
Pokud skutečně to je líné, je možné že bude přicpaný FAP filtr. V Citroën servisu jsi nechal dělat prohlídku vozu - včetně diagnostiky ? Pokud ti řekli že je v poříádku, tak by asi mělo být. Pokud se ale tobě zdá být opravdu líné... nevím asi bych zjišoval v jakém stavu je FAP. Když je přicpaný, dusí motor. Četl jsem že ti kdo jej nechali vyměnit (vyčistit) tak opravdu cítili rozdíl ve výkonu vozu.
Jo a ještě : Píšeš že mᚠC5 I ? A rok 2005 ? To moc nesedí.... od Září 2004 se vyráběly C5 II. Mᚠauto před facelitem nebo po ? ( C5 I - světla přední jako "kapka" , C5 II - světla přední jako "bumerang" )

16.05.2010 12:05 - Re: Motor vůbec netáhne 2344856
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Ak je to 2.2 je v podstate jedno, az do 2007 boli 2.2 rovnake, s mensimi obmenami a hlavne viac citatelnou diagnostikou.
Tiez by som sa priklanal k FAPu, ak to niekto stacal - co je na 99% iste, FAP sa zblazni, je pripchaty ale pocitac nic nepovie - cize treba skontrolovat intervali regeneracie a podobne.
Dalsia vec je SWIRLova hriadelka, bezny casty dovod.
Ak nefunguje regulacia turba a je tam nizky tlak - takisto to nehlasi nic na palubaku, v diag ano a netaha to.
Vaha vzduchu - dalsi potencionalny problem.

V podstate, ak mas zaradenu 2jku a stupis plny plyn -> auto musi od 1500 otacok citelne zabrat a vyrazit dopredu - do nejakych 3000ot to krasne citit.

Odporucam ti:
a) skusis sa zviest v aute u niekoho kto ho ma vporiadku
b) zajst na diagnostiku ku niekomu kto ju ma a vie s nou robit

c) s fordom (co ja povazujem za nadavku) mu zelam uprimnu sustrast (kopa motorov v dnesnych autach su vyvijane spolocne, len tak medzinami)

16.05.2010 12:56 - Re: Motor vůbec netáhne 2344881
Buri
Město: Ústí nad Labem, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
Sorry,to byl překlep,je to správně 2003.. No lenoch je to v tom smyslu,že když přijedu na křižovatku ( a především ještě horší se studeným motorem ),musím dát přednost ještě autům,kterým vidím sotva světla,protože jakmile mu tam vjedu,tak trvá pěkných pár sekund,než naberu patřičné obrátky na "normální vjezd".Další lenost vidím v tom,že když jsem se Xsarou hravě zvládal mně známé kopečky na 4,max.někdy na 3,zde musím jet na 2,nebo se rozjet,dát 3,ale pak v zatáčkách,kdy musím trochu ubrat rychlost,znovu řadím za 2.Znovu jsem kontaktoval toho pův.majitele,prý tyto vlastnosti u tohoto vozu řešili reklamací až ve Francii,ale bez konečného nalezení jakéhosi nenormálu.Tak nějak sečteno a podtrženo-rozjezd fakt hrozně pomalý a když už konečně naberu otáčky tak kolem 2000,chytnou saze a dobrý.Já vím,že říkat o autě,že je líné,je hodně relativní,ale za mou 29 letou praxi řidiče s různými auty je tohle bohužel dost velká slabina mého jinak oblíbeného citrona. Díky za reakce.Buri

16.05.2010 13:12 - Re: Motor vůbec netáhne 2344885
bubakkaja
Město: Frýdek-Místek, Auto: Peugeot 307cc 2.0hdiPočet příspěvků: 305

99 Poslat soukromou zprávu
Pokud vyleti saze tak neni neco v poradku.Ja mel taky auto line ale spravil jsem hadicku na swirlu a jede jak ma.

16.05.2010 13:44 - Re: Motor vůbec netáhne 2344903
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
Buri: tak isto nieco neni vporiadku, mne sa auto do kopceku na 3jke z 1300ot zobere.
Takze ako som povedal - ist za niekym kto ma diagnostiku a vie s nou robit + pozna ten motor, autorizovane servisi castokrat nemaju tucha o co ide a francuzi nemaju krystalovu gulu aby zbadali napr vypadnuty klbik swirlu
vid:
.link.

tu tazko poradit aky tam je problem, je tam toho dost co to moze mat na svedomi.

16.05.2010 15:36 - Re: Motor vůbec netáhne 2344922
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
SWIRLová hřídelka.. vidíš, to mě nenapadlo ! jumep , ten kloub je vyrobený z plastu a rád často praskne, takže když se to stane, tak je potřeba táhlo ručně nastavit - kloubem směrem k čelnímu sklu, je tak ? Já to plastové uložení na lanku mám rozbité, táhlo jsem ručně nastavil a problém se zátahem nemám.

16.05.2010 17:47 - Re: Motor vůbec netáhne 2344942
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo ale ak to neovladas tak to neni moc dobre tiez, bohuzial klbik sa neda kupit zvlast, ale len cely swirlovy podtlakovi ovladac, ale myslim zeby sa to dalo nejako vyrobit, ja ho mam tiez krasne zadrotovany

edit: tak ma napadlo co to skusis odliat s epoxidu?

31.05.2010 14:09 - Re: Motor vůbec netáhne 2346923
dick
Město: Děčín, Auto: Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Zda se mi že motor taky netahne,na diagnostice v CITROENU vše OK.Někde jsem tu četl že měl někdo prasklinku na víčku palivového filtru.Mám ho zasl. od koupě,při vym. pal. filtru jsem ho vysušil za den opět od nafty.dick

31.05.2010 18:34 - Re: Motor vůbec netáhne 2346943
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak v citorene ako klasicky nevedia pouzit diagnostiku, nejake hodnoty budu mimo rozsah, ale bez zapisu chyby

kosta ma tiez mokre vicko, taha mu to normalne, zalezi na tom aky je ten unik nafty z toho nizkotlakeho okruhu (chystame sa ho vymenit ak bude treba, je nutne ho dokladne skontrolovat aj s hadicami)

inak tu sa tazko radi, zajdi za niekym kto vie diagnostiku aj pouzit (nie len vycitat chyby) a ma diagnostiku vhodnu - skus pozret do ccca niekoho, koho by si mal dost blizko a ma uz nejake referencie a naopak dopln servis kde si bol, a co ti povedali

ak ti to nejde a povedia ti ze vsetko ok, tak asi nie je vsetko ok ...

31.05.2010 19:58 - Re: Motor vůbec netáhne 2346952
dick
Město: Děčín, Auto: Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Tu diagnostiku uz řeším,ale jsem z Děčína.Trochu problem - např.najk servisuje na Slovensku,žádné pozitivní rec. na severní čechy -bohužel.Takže si udělám výlet.Jak kontroluješ to víčko,napadá mě snad jen sundat,osušit,nakřídovat a z druhé strany petrák.dik dick

31.05.2010 20:20 - Re: Motor vůbec netáhne 2346957
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
muzu se ti nato kouknout jak budu v Roudnici...
vicko ti nejspis potece protoze ho mas spatne nasazene a skriple tesneni nebo spatne nasazene privodni hadicky

01.06.2010 01:53 - Re: Motor vůbec netáhne 2346995
Jeffrey
Město: Praha 9 Černý Most I, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 286

99 Poslat soukromou zprávu
dick napsal(a):
Tu diagnostiku uz řeším,ale jsem z Děčína.Trochu problem - např.najk servisuje na Slovensku,žádné pozitivní rec. na severní čechy -bohužel.Takže si udělám výlet.Jak kontroluješ to víčko,napadá mě snad jen sundat,osušit,nakřídovat a z druhé strany petrák.dik dick

Projdi pořádně fórum, najdeš tam plno užitečných rad a pořeš úkony, co zvládneš sám, dále pak 100% diagnostiku, jak radí přátelé výše. Sepiš si závady a postřehy, a se na nic nezapomene a s někým se tady určitě domluvíš na případném servisu vozu a diagnostice.

26.06.2010 09:37 - Re: Motor vůbec netáhne 2349202
fatalboy
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 12
99 Poslat soukromou zprávu
Mě taky C5, se stejnou motorizací, vůbec netáhla - taky jsem byl po koupi dost zklamanej . Pak jsem ale při zkoumání narazil na abnormální vůli plyn. lanka u snímače polohy plynu, vymezil ji (je tam možnost nastavení) a auto jede jak drak. To mám ještě automat a moc mi nechtěl fungovat kickdown (taky aby jo když jsem to vytočil max na 3tis. ) takže jsem bál i problémů s převodovkou a nakonec prkotina. Zkus na to juknout.

26.06.2010 11:12 - Re: Motor vůbec netáhne 2349208
Janc
Město: Kolín, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 10
99 Poslat soukromou zprávu
Měl jsem podobný problém. Vyměnil jsem váhu vzduchu a zlepšilo se to. Motor je živější a spotřeba klesla. Diagnostika nic přitom nenašla. Asi byla už unavená, ta váha.

26.06.2010 19:52 - Re: Motor vůbec netáhne 2349226
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Souhlas s fatalboy. Taky jsem se vyvztekal a byla to blbost s nulovými náklady. Píši o tom v jiném vláknu - zkus hledat. Jestli je to lankem plynu je jednoduchá kotrola. Rozjeď to (nejlépe na dálnici) třeba na 130 a ulož do tempomatu. Pak nejlépe do táhlého stoupání vypni tempomat klepnutím na brzdu a sniž rychlost a pak dej plný plyn. Auto asi moc nepojede (jak píšeš) a vyvolej uloženou rychlost z tempomatu. Pokud zrychlí lépe než při plynu na podlaze - tak je problém v lanku plynu.
Pokud je to tím - stačí sundat víko filtru vzduchu - 4 šrouby a bez odpojování kabelů a hadic ho odklopit stranou. Vpravo (z tvého pohledu) pod krabicí elektroniky je potenciometr plynu a k němu vede lanko. Obvykle stačí bowden usadit lépe do jeho držáku. Při plném plynu (stačí tam vrazit flašku ironu proti palubce nebo požádat druhou osobu) při vypnutém motoru(!) musí být ten potenciometr na doraz (nejde s ním rukou již více otočit).

31.12.2010 12:25 - Re: Motor vůbec netáhne 2367582
dick
Město: Děčín, Auto: Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
včera jsem jel po delší době delší trasu.jezdime ted v zime jen město,spotr.10l.na daln.při 110 spotr.10l a motor netahl,když jsem jel zpět,stejna trasa i rychlost- motor živější,spotr.4,5.dle poč..motor mel v obou př.provozni teplotu.auto nečoudi,diagn. opět ok,že by vaha?

31.12.2010 14:07 - Re: Motor vůbec netáhne 2367590
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
rozny pocet moznosti
mas tam fap / nemas?
mas tam klapku co priviera nasavanie kvoli egr
EGR, vaha ...

05.06.2012 19:31 - Re: Motor vůbec netáhne 2482711
dick
Město: Děčín, Auto: Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes jsem vyčistil chladič vzduchu,odhaduju asi dc oleje.Vyměnil jsem vahu vzduchu a po projeti se mi motor zda svižnější.Musim po vyměně vahy na diag.,seřizuje se vaha-nevím dik za info :2.0HDI 80kw

05.06.2012 20:27 - Re: Motor vůbec netáhne 2482720
DOUFAK
Město: KARLOVY VARY, Auto: Citroen C4 Grand PicassoPočet příspěvků: 650
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
Buri: tak isto nieco neni vporiadku, mne sa auto do kopceku na 3jke z 1300ot zobere.
Takze ako som povedal - ist za niekym kto ma diagnostiku a vie s nou robit + pozna ten motor, autorizovane servisi castokrat nemaju tucha o co ide a francuzi nemaju krystalovu gulu aby zbadali napr vypadnuty klbik swirlu
vid:
.link.

tu tazko poradit aky tam je problem, je tam toho dost co to moze mat na svedomi.

Co je to ten - kloubek SWIRLU- jakou to tam má funkci,na co je to tam ? Slyším to prvně. Díky.

1 2 3 4 ... 9 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator