Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III
|< < 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 ... 37 > >|
22.05.2018 20:13 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159041
RimmerCZ
Město: Hlučín, Auto: Mercedes E 400dPočet příspěvků: 606
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Taky asi proto, ze castecnou vymenu udelas v podstate na kolene, akorat je potreba diag tusim. Ja delam co druhou vymenu oleje tuhle castecnou vymenu AP (cca 3.5l).

22.05.2018 20:22 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159044
jindra pro
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Tak otázka je co je olej, který tam patří. Kdyby tam lili olej od Citroena, nebude to stát okolo 7000. Někde na fóru byl k dispozici člověk, který tam přímo pracuje. Myslím, že někde na Peugeot fóru. Chvála na ně byla, ale originální olej tam asi nedávají. Olej musí splňovat jws 3324, AW-1 (převodovka euro 5). Takže tu máme Total, Mayle, Ravenol (tuším, že ten používají v Blučině, ale nejsem si jistý), mobil (u nás se nedá sehnat), urania. Pak tuším, že něco bylo u Febi, ale to snad ani nemá smysl zmiňovat. Asi nemá smysl pro Pražáky jezdit do Brna, v Praze je pár firem, který tyto mašiny už mají. Jen mít jistotu, co tam nalijou...

22.05.2018 21:34 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159064
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 151
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Skoro mi přijde lepší každejch 30 000 km vyměnit půlku oleje i s prací za 1 200, než řešit zázračné mašinky. AM6 vyrábí Aisin a používá se u různých výrobců automobilů. Žádny olej only for Citroen neexistuje. Specifi8kaci AW1 deklaruje pár značek výrobců maziv, ostatní jsou jen přebalovači.

22.05.2018 22:29 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159076
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No a viděl jsi někdy jak vypadají oleje do těchto převodovek? - to asi do těch olejů přidávají přebalovači barvu na vajíčka a zrovna na ten origo který má specifickou barvu . příjde mi že má i jinou hustotu.A jestli jsou ty převodovky stejné ?

Hele mně je to vcelku jedno - do své dám origo a do zákaznickejch ? buĄto nebudu dělat a nebo také origo - v tomto u mne neplatí jiné pravidlo.

23.05.2018 12:13 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159127
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
V ZP mi ukazovali převodovku AM6 co měli na skladě což myslím mít nejspíš nebude ani Citroen.
Tenkrát jsem se jich asi 5x ptal jestli je to olej co má být nebo nějaká alternativa a vždy jsem byl ujištěn, že je to ten co bych dostal v Citroenu.

23.05.2018 14:32 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159155
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Teď mne ukamenujete.
Mám poprvé automat, tak jsem se dost ptal a projel zde všech 30 záložek. A zjistil jsem toto:

Už dva autorizované servisy Citroen mi řekly, že u novějšīch AM6 dokud řadí sametově, tak do toho nesahat.

Není tu jediný příspěvek o tom, že výměna oleje odstranila problēm.

Je tu dost přīspěvků o tom, že po výměně oleje se závada vůbec nezměnila nebo dokonce závada nastala velmi brzy po výměně oleje.

No a když si jako logický uvažující člověk dám tato 3 tvrzenī dohromady, tak hádejte, jestli letím zítra na výměnu oleje.

23.05.2018 15:37 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159173
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Teď mne ukamenujete.
Mám poprvé automat, tak jsem se dost ptal a projel zde všech 30 záložek. A zjistil jsem toto:

Už dva autorizované servisy Citroen mi řekly, že u novějšīch AM6 dokud řadí sametově, tak do toho nesahat.

Není tu jediný příspěvek o tom, že výměna oleje odstranila problēm.

Je tu dost přīspěvků o tom, že po výměně oleje se závada vůbec nezměnila nebo dokonce závada nastala velmi brzy po výměně oleje.

No a když si jako logický uvažující člověk dám tato 3 tvrzenī dohromady, tak hádejte, jestli letím zítra na výměnu oleje.



Výměnu jsem dělal právě proto, aby co nejdéle řadila tak hezky.
Ale chápu Tě.

23.05.2018 17:05 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159181
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ono je otázka, kdy se ten olej mění. Pokud v 200k, Tak je už celkem velký riziko, že je pozdě.

Dostal jsem tip na dalšího borce, co mění olej komplet u Prahy. Je takovej kočovnej, dílny si pronajímá podle potřeby, BG přístroj má svůj. Divný, ale ok.. Vypadá, že tomu rozumí a baví ho to. Vlastně se dost rozpovídal co jak funguje. Prej po 5 letech začíná ten převodovej olej měnit výrazně vlastnosti a stává se kyselejším.
Podle něj je hlavní výhoda celkové výměny krom toho, že se mění opravdu všechno, že médium, kterým to proplachují, rozkládá sloučeniny karbonu a kyslíku, které mohou zanášet mechatroniku, což může být jeden z důvodů cukání při řazení.

Cena necelých 9000 za úplnou výměnu origoš olej.
Přišel mi důvěryhodnej, kdyby někdo potřeboval: Procházka 603 170 024 

23.05.2018 17:13 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159182
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 151
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Našel jsem na netu diplomovou práci, která zkoumala změnu vlastností oleje v HDM převodovkách.

Za 60 000 km se změnily vlastnosi takto:
Hustota +3%
Viskozita +20%
Aditiva -40%.

K největší změně vlastností došlo mezi 24 000 km a 36 000 km.

Bylo to u auta, které často jezdilo dálkové trasy. U městského provozu bych očekával rychlejší degradaci z důvodu častějšího řazení.

23.05.2018 17:23 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159183
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dᚠlink?

23.05.2018 18:04 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159184
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 151
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Link nemám, dal jsem ji do přílohy.

Přílohy:
zaverecna_prace.pdf ( 1577713b ) -

23.05.2018 19:08 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159197
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ret33 napsal(a):
Link nemám, dal jsem ji do přílohy.


Ta diplomová práce je a) o jiných převodovkách (jen zběžně o těch co má PSA)
b) je z doby kdy euro o 5,6. jen uvažovali a možná testovali (to platí i o oleji a změnách kolem komponentů a jejich materiálech)

Mimoto každý výrobce aut si hodně věcí upravuje a úzkostlivě tají - s tím souvisí i finální materiáli a už komponentů tak olejů. Stím souvisí i to že určitou dobu nesmí jiný výrobce(prodejce) dát do prodeje v tomto případě olej a automobilka drží cenu které říkate předraženou aby jim zaplatila vývoj,testování atd.... ( a oni do toho klidně naserou nějakou složku která při smícháním s jiným ten olej zdegraduje.

23.05.2018 19:31 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159200
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Pro člena myneur:
Ty mᚠtedy odvahu, to se musí uznat!! Nechat automat udržovat od putujícího borce bez trvalé dílny. A je to fakt odborník na slovo vzatý. Starý olej se stává kyselým, asi ho dává do okurek. A proplachuje to proti karbonu! Karbon vzniká zásadně při spalování a v převodovkách tedy ani omylem. Pokud do převodovky dává nějaký agresivní sajrajt proti karbonu, tak to může být to poslední, co převodovka uvidí. A odstranění sloučenin kyslíku - jakých??

Pátral jsem dál a našel hned na několika odborných stránkách vysvětlení rozporu celoživotní náplně a vhodnosti měnit. Je to docela prosté.
Výrobci počítají s autem jako se spotřebním zbožím a do 150 000 km nebo 4 let ta převodovka opravdu vydrží bez zásahu. Že by to pak někdo mohl použít jako ojetinu výrobce nezajímá a klidně dá nálepku celoživotní náplně. Pro ojetiny se doporučuje tedy někde mezi 100 - 150 první výměna a pak po 60 000 i jako prevence.
Tak až budu mít náladu, tak s nějakým dalším servisem nechám i ten olej vyměnit.
Zásadní rada je měnit jen u spolehlivých opravců.

23.05.2018 19:50 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159206
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já k celoživotní náplni každému říkám ano ale kde je (v kolika) konec životnosti ? Citroen a životnost uváděná u AP je 200000Km. Tady bych souhlasil s Vilousem.

23.05.2018 20:22 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159215
ret33
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0i 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 151
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
HDM byl u auta poprvé aplikován v roce 1931, v USA je standardem od 50 let. Převodovka z diplomky je starší než AM6, ale principielně je to podobné. Pro orientační určení, kdy je vhodné olej vyměnit to stačí.

Olej od PSA považuji za předražený, nevyrábí ho ani si ho nevyvíjeli. Vyvinul ho někdo na základě objednávky výrobce převodovky. Tvrzení PSA o doživotnosti náplně považuji za vyloženě neseriozní.

Naopak chápu zájem automobilek vyrábět auta, která se po záruce rozpadnou. Jejich zákazníkům je to jedno, protože si auto nechaj maximálně 4 roky a pak si koupí jiné. Provozovatelé ojetin je nezajímaj, z těch žádné peníze nemají.

23.05.2018 21:16 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159233
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ret33 napsal(a):
HDM byl u auta poprvé aplikován v roce 1931, v USA je standardem od 50 let. Převodovka z diplomky je starší než AM6, ale principielně je to podobné. Pro orientační určení, kdy je vhodné olej vyměnit to stačí.

Olej od PSA považuji za předražený, nevyrábí ho ani si ho nevyvíjeli. Vyvinul ho někdo na základě objednávky výrobce převodovky. Tvrzení PSA o doživotnosti náplně považuji za vyloženě neseriozní.

Naopak chápu zájem automobilek vyrábět auta, která se po záruce rozpadnou. Jejich zákazníkům je to jedno, protože si auto nechaj maximálně 4 roky a pak si koupí jiné. Provozovatelé ojetin je nezajímaj, z těch žádné peníze nemají.


Mᚠpravdu automobilky jen zadají požadavek a výrobce použije komponenty, materiály atd... u olejů také.
Nechceš mi tvrdit že materiály jsou u všech komponentů stejné a už se to týká převodovek,brzd,náplní atd... v euro 4. 5. 6. a u všech značek aut ? Upravují to proto aby to nebylo použitelné z jedné normy na druhou =,, když nás někdo donutil investovat do změn, tak to někdo musí zaplatit a aby to nešlo ojebat původním tak tam něco přidáme aby se jim to vysralo" - jejich přístup k věci. ( třeba u klimatizací - staré chladivo jde použít do novejch - tam jsou omezeni funkčností a tak staré zdražují na úroveň těch novejch = staré z 0,80,- na +- 2,- nové 8,- další zdražení bude bude vzápětí ) Někdo to zaplatit musí a aby to šlo lehčeji tak zakážou prodej starších.

23.05.2018 22:13 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159246
myneur
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 306
U??vate? Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Starý olej se stává kyselým, asi ho dává do okurek. A proplachuje to proti karbonu! Karbon vzniká zásadně při spalování a v převodovkách tedy ani omylem. Pokud do převodovky dává nějaký agresivní sajrajt proti karbonu, tak to může být to poslední, co převodovka uvidí. A odstranění sloučenin kyslíku - jakých??


Karbon je sloučenina uhlíku. Uhlík je součástí oleje a téměř všeho na Zemi. Karbon může vznikat při spalování (nitrací) ale i reakcí kyslíku s uhlíkem (uhlovodíky) v oleji (oxidací). Kyselejší ne nutně znamená kyselé jak okurky.
Pokud tě zajímá degradace oleje, tady se dozvíš víc: .link.
Nesnažím se nikoho přesvědčovat. Chtěl jsem sdílet, jak mi borec popsal postup degradace převodového oleje, protože mě osobně to smysl dává, a rád chápu, jak věci fungují. Mluvil o tom půl hodiny a nebyl k zastavení, protože tím evidentně žije, zkrátil jsem to do pár vět, pardon, pokud jsem vás tím zmátl.

Čistící směs proti karbonu je součástí procesu kompletní výměny oleje pomocí BG PF5, jak to dělá i zp-automatic.cz, kterou tu doporučoval i artsvec. Je to stejný proces stejnou mašinou.

Jestli to svěřit borci jen na základě jedné reference je samozřejmě relevantní otázka, kterou řeším. Proto jsem se i ptal na doporučení tady: jaké mám možnosti, kam to dát. Bohužel autorizované servisy, kterých jsem se ptal, krom té Mladé Boleslavi, jedou pohádku o doživotní náplni a nikdy to nedělaly. Plus rozpor kompletní/postupná výměna. Kdybych měl jasné důvěryhodné místo, kam to dát, hrozně rád to tam nechám vyměnit a netrávím čas zjišováním informací.

Jinak jsem také slyšel, že výše zmíněným „doživotn퓠výrobci chápou garantovanou konečnou životnost převodovky, která mi byla řečena na 160.000 km. Sice se liší předpokládanými počty „doživotních“ km, ale princip je nám všem jasný.

23.05.2018 23:22 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159261
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Celē tvé téma včetně odkazů se týkå motorových olejů.
Karbon ve smyslu používaném v motorismu v převodovce prostě fakt nevzniká viz popis převodových olejů, že nemusī řešit karbon, protože je to důsledek neúplného spalovánī. Jednå se o polotuhou černou hmotu a nic takového převodovky neřeší.
Ano olej reaguje se vzdušným kyslīkem a tím degraduje. Ale nenī to takový problém jako u motorových olejů, protože jde o malý uzavřený prostor.

24.05.2018 08:39 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159276
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
V Brně a v Kojetíně funguje firma Kaps specializující se na automatické převodovky. Doporučují měnit olej po 60 tis. km. Mají na stránkách i trochu teorie. Byl jsem u nich na výměně oleje, připlatil jsem si na výměnu pomocí nějakého stroje, co dokáže odsát větší množství straého oleje.
.link.

24.05.2018 15:02 - Re: Výměna oleje - automatická převodovka AM6 / C5 III 3159306
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jenze to je ta nejhorsi firma na morave mozna i v republice,nevim jak moc se jim da verit i v tomto

|< < 1 ... 27 28 29 30 31 32 33 ... 37 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator