Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Huceni z motoru
|< < 1 2 3 > >|
15.09.2012 06:26 - Re: Huceni z motoru 2505498
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stanly napsal(a):
Ahoj všem. Mám pravděpodobně stejný problém s nadměrným hlukem a vibracemi. V jednom servisu mi zdělili, že je to prasklá hadice na sání před airboxem. Hadice sice byla na mraky, ale zde problém není. Konsultoval jsem to telefonicky s panem Tobolíkem autodily Hulin a ten mi zdělil, že je vadný ,,akcelerační blok motoru". Ten by se měl nacházet nalevo motoru někde pod airboxem a je pravda, že z té strany se ozývá ten hukot. Ten blok se dá u něj zakoupit za nějakých 1600,-Kč. Výměna je prý jednoduchá. Řešil údajně na svém voze stejný problém, v autě se pro randál nedalo téměř jezdit. Po výměně tohoto bloku klid. Nedoporučuje repliku, tu původně namontoval, ale zlepšení minimální. Zatím nemám vlastní zkušenost s řešením tohoto problému. Napíšu až to bude aktuální. Teď potřebuji upřednostnit výměny oleje v moturu a AP.


Mohl by mi někdo ukázat ,,akcelerační blok motoru" a závadu,která na něm může být?

Přílohy:
00012517.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 125640b ) - Staženo:243x.
00012536.jpg | Stáhnout | Zobrazit ( 62140b ) - Staženo:165x.

20.10.2012 20:17 - Re: Huceni z motoru 2514120
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Opět jsem se tím zabýval. Prvotni informace ode mne nebyla zcela přesná. Ten akceleracní blok motoru se sice nachází vlevo, ale při pohledu ze předu vozu do motorové části. Najdete jej nad rozvodama. Je to duralový díl ve kterém jsou dvě oka ve kterých jsou silenbloky a přes ty je motor spojen s karoserií a právě tento díl, alespoň dle informace od pana Tobolíka, způsobuje při ztvrdnutí gumy nepříjemný hluk a přenáší vybrace. Dle jeho osobní zkušenosti, kdy použil repliku, tato měla špatnou směs pryže a byla prakticky nefunční, až teprve po výměně za origo se dostavil očekávaný efek. Origo díl stojí cca 1600,-Kč. Pokud zítra vzpomenu, nafotím a vložím foto. Sám jsem zatím výměnu nerealizoval.

20.10.2012 20:22 - Re: Huceni z motoru 2514123
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
aha, takze silentblok je akceleracny blok ... a ten co popisujes je najskor
cislo 14
nacate ale byva 5 a 27 (obrazok jruze 00012517.jpg)

20.10.2012 20:28 - Re: Huceni z motoru 2514133
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Také to tak chápu.

20.10.2012 20:31 - Re: Huceni z motoru 2514134
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
podla mna ale zle popisujes zavadu
hluk, vibracie, trasenie su 3 rozne veci

vibruje to akym sposobom, na volnobeh ako mobil na stole?

20.10.2012 22:48 - Re: Huceni z motoru 2514186
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Nene, nejde o nějaké výrazné vybrace ve smyslu chvění, snad jen při stání a při nižších rychlostech, ve vyšší rychlosti je již hlučnost v normě ale celkově o hutot motoru, který se přenáší do vozidla. Vyvolává to dojem, že je někde díra ve výfuku a člověk uvažuje o vatě do uší.

20.10.2012 23:12 - Re: Huceni z motoru 2514200
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Stanly napsal(a):
Nene, nejde o nějaké výrazné vybrace ve smyslu chvění, snad jen při stání a při nižších rychlostech, ve vyšší rychlosti je již hlučnost v normě ale celkově o hutot motoru, který se přenáší do vozidla. Vyvolává to dojem, že je někde díra ve výfuku a člověk uvažuje o vatě do uší.


dnes jsem řešil něco podobného, prostě z motorového prostoru při stání takové vibrace, spíše drnčení - po otevření kapoty a šáhnutí na dekl motoru ustalo, vyřešeno podložením krytu v jednom místě kouskem molitanu a klid.

20.10.2012 23:42 - Re: Huceni z motoru 2514228
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
dnes jsem řešil něco podobného, prostě z motorového prostoru při stání takové vibrace, spíše drnčení - po otevření kapoty a šáhnutí na dekl motoru ustalo, vyřešeno podložením krytu v jednom místě kouskem molitanu a klid.


Nové gumičky

22.10.2012 18:45 - Re: Huceni z motoru 2514649
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pridám moju skúsenos. Pri 1500 otáčkach drnčanie motora, hluk a to celkom vysoký. Pri vypnutí motora alebo naštartovaní poču buchnutie/klepnutie. Dôvod tohoto je odtrhnutý silentblok, na jruzeho obrázku č.5. Po provizórnej oprave (aby som si bol istý či je to ono lebo som podozieral podža toho zvuku skôr dáke plasty) je auto tiché, menej cíti vybracie. Takže idem objedna nový silentblok.

22.10.2012 19:25 - Re: Huceni z motoru 2514659
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Super příspěvěk. No a to je alespoň podle informací, které jsem získal od pana Tobolíka-Hulín, onen akcelerační blok motoru. Příliš tvrdá guma, a už stářím, nebo špatná replika způsobuje dle jeho slov a zkušeností a nyní i dle nových poznatků hluk v kabině. Sám jsem to ještě neřešil, musel jsem upřednostnit jiné nedostatky na své C5, ale okukoval jsem tento díl a vypadá, že je nový, ale mám právě obavu, že je tam replika, která pružností nevyhovuje. Uvidím. Až vyzkouším nějakou změnu , podělím se o výsledek.

30.10.2012 23:00 - Re: Huceni z motoru 2516524
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Tak, že nová informace. Silenblok, alias akcelerační blok motoru jsem vyjmul, prohlédl a žádnou závadu neobjevil. Vypadal jako nový, žádná spuchřelina gumy, drobné trhlinky, či utržení. Podle informací od p.Tobolíka nelze ani určit, zda tam nemám již nějakou nepodařenou repliku. Vše jsem opět smontoval a po natočení jeden šroub vyndal. Nemohu, ale posoudit, zda byla hlučnost nižší. Motor šel jen na volnoběh s nepatrným přišlápnutím plynu a tím jak jsem vystoupil z vozu kvuli vyndání šroubu jsem již nebyl schopen rozdíl posoudit. Teď to nechám být, potřebuji se věnovat jiným záležitostem, sice jsem vždy když auto natočím z hluku rozladěn, ale musím to vydržet a příležitostně zakoupím origo díl a uvidím. Pokud někdo přijdete s novým poznatkem uvítám jakoukoliv informaci, která by mi pohohla vyřešit tento problém. Jinak veškeré hadice, turbo apod, jsem zkontroloval. Fakt již nevím co s tím. Mimochodem, pokud byste někdo měl na půjčení nebo za rozumné peníze naprodej zaručeně dobrý silenblok nabídněte. V případě zapůjčení čestně vrátím, jen mi jde o to mít jistotu než bych investoval 1600,-Kč do nového. Díky za pomoc.

30.10.2012 23:04 - Re: Huceni z motoru 2516527
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne si myslim ze riesis nieco v com problem nebude
taka otazka - vstrekovace su v akom stave?

moze to robit aj prevodovka ....

inu, ale aj tak si myslim ze popisovanim to tu nevyriesis

30.10.2012 23:14 - Re: Huceni z motoru 2516530
felix81
Město: Praha, Auto: C8 2.2 HDi 94kwPočet příspěvků: 292

99 Poslat soukromou zprávu
Stanly asi budu drzej když se zeptám slovy mého mechanika na dotaz: "něco mi hučí v motoru" Nehučí ti spíše v klacku???? Ber to prosím s nadhledem.
Teď vážně: Každej motor, starej, novej, supr moderní atd. má svoje KRTITICKÉ otáčky. A ty se projevují hukotem nebo vibracema. Prostě se s tím smiř a až něco upadne tak to prostě řeš. Takhle hledᚠjehlu v kupce sena. Kdybych měl hledat tak jako ty u toho mého auta tak bych asi zešílel. Něco mi tam hučí, klepe, drnčí a vibruje, ale jede to. Podle mechanika to prostě nemám řešit. Tak to neřeším.

31.10.2012 00:05 - Re: Huceni z motoru 2516538
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Díky za příspěvky. S hučením v klacku si poradim, to by byl detail, ale ten hluk v kabině naší C5 mně se---e. Chápu, že to muže dělat i ledacos jiného. Možná to nedokážu dobře popsat a vím, že se každý motor může chovat s ohledem na péči, použití náplní atd. jinak. Je to nepříjemné. Jak jsem již psal, nejblíž jak popsat ten hukot - jako upadlý výfuk. Jinak ještě na letních pneu. Nový olej v automatu a motoru. Vstřiky jsem nekontroloval, ale diagnostika mlčí. Měl jsem před tím C5 I se stejným motorem, ale v manuálu a Hatback a to bylo jiný kafe. Naprosto tichá. Chtel jsem ale AP a Break tak jsem to vyměnil, spokojenost až na ten hluk. Jinak výfuk také OK. Koupil jsem i nový tlumič, vyměnil, ale žádná změna, vrátil jsem tedy původní, byl naprosto v pořádku. No a čekat na něco až to upadne, nebo se to pos...e, není můj styl, mohu-li potížím predejít.

31.10.2012 13:37 - Re: Huceni z motoru 2516675
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tak mě taky ze předu něco drnčívalo, hlavně při volnoběhu. Při vyšších otáčkách to slyšet nebylo, možná to jen zaniklo. Zkoušel jsem rukou hýbat v motorovém prostoru se vším, na co jsem dosáhl. Jediná znatelná vůle byla, když jsem vzal za horní hadici u mezichladíče vzduchu, ten se hýbal v horním silentbloku. V Citroenu jsem objednal nový asi do 50 kč. Po výměně ta vůle byla stále, až jsem usoudil, že má být ta guma obráceně - vzhůru nohama, kde zapadá do vybrání. Vůle zmizela, drnčení taky. Jen mi není jasný, jak a kdy mohlo dojít k otočení.

31.10.2012 17:41 - Re: Huceni z motoru 2516732
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
K pootočení mohlo dojít i při výrobě, nebo nějakém servisování. Samo se to otočit nemohlo. Dávají to také dohromady jen lidé a někdy jen záskok za nějákeho stáleho pracovníka. Před mnoha lety jsem dělal v AZ Vrchlabí ve vývoji a občas jsme chodili na výpomoc na linku. Tak jak se tam někdy ta výroba bastlila, to byste nevěřili. Když to nešlo zašroubovat, pomohlo kladivo, když nějaké drobnosti chyběli, nebo se nestíhalo tak se tam nedali apod. Jen některé vozy, které byly na export provázela specální péče a byli označeny. No budu ještě hledat a experimentovat a přijdu-li na něco, určitě se o zkušenost, nebo radu podělím.

31.10.2012 18:06 - Re: Huceni z motoru 2516734
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
Třeba je to taky nějaká podobná blbina. Zkus se vším hnout, i zdánlivě malá vůle může dělat při určitých otáčkách různý zvuky.

31.10.2012 19:31 - Re: Huceni z motoru 2516754
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Prošel jsem toho už dost, ale navzdávám to. Ten Intercoller tedy trochu vůle má, ale to měl i na předešlé C5, ale upevním jej. Měl jsem auto na nájezdu a sundaný spodní kryt a zkoušel a kontrolaval kde co. Zdálo se mi, někde kolem turba, že to dost hlasitě duní, ale zase, zvuk se múže přenášet odkud koliv. Turbo by to ale snad být nemělo. Navíc je podle informací od předešlého majitele nové. U předešlé C5 jsem to nemusel řešit, tak že nevím, co je normální zvuk a co je hlučnější.

31.10.2012 19:33 - Re: Huceni z motoru 2516755
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
fap je v akom stave?

a tiez silenty vyfuku

31.10.2012 19:59 - Re: Huceni z motoru 2516760
Stanly
Město: Rudník, Auto: Citroën C5 III (X7) 1.6 HDi 16V 110k (80kW)Počet příspěvků: 94
99 Poslat soukromou zprávu
Vyfuk jsem sice kontroloval, ale jen spoje apod. při výměně tlumiče, ale silenblokům jsem zvýšenou pozornost nevěnoval. Pokud jde o FAP. Vypadá naprosto nově. Krásný, žlutě leský kovový povrch, žádná barva,jen příruba je drobet orezlá. Na předcházejíci C5 byl orezlý celý a jak jsem koukal na fotky zde na diskuzi, tak po 10-ti letech provozu je poškození povrchu normální. Jinak jsem o opětovné důkladné kontrole výfuku uvažoval.
Děkuji všem za rady. O víkendu vše ješte projdu.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator