Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Intercooler nebo váha vzduchu
1 2 3 4 > >|
15.12.2008 15:14 - Intercooler nebo váha vzduchu 167016
vykouk
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, ještě dotaz ohledně jiného problému. nedávno jsem tu psal o vynechávání auta. Jel jsem do servisu, který se mi jevil s předchozími auty jako dobrý. Řekli mi, že mám prasklý intercooler - že to snižuje výkon a zvyšuje spotřebu ale jinak že se nic neděje. Je to pravda a můžu to opravdu řešit až na jaře kdy se mi sejdou prachy nebo je to blbost a huntuju něco důležitýho? nikdy jsem neměl diesla ani ten intercooler tak se ptam asi jako hlupák. děkuju moc

16.12.2008 06:12 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167017
roman-jc
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
intercoler se nechá natlakovat,tak zjistíš jestli je opravdu prasklý,pokud ano,tak motor bude mít větší spotřebu a nepojede,Může to časem odnést i turbo.protože pokud systém není těsný,hřídelka se v turbu vychílý a dochází k průsakům oleje do sacího potrubí.pak si vyměníš intercoler i s turbem.Doporučuju natlakovat intercoler,pokud nebude extrémě utikat,tak potom bych to viděl na váhu vzduchu

16.12.2008 07:30 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167018
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
trocha offtopic: Myslel som ze intercooler je medzi turbom a motorom nie ? Ako netesnost za turbom ovplynuje turbo ?

16.12.2008 09:40 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167019
roman-jc
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ano je za turbem,turbo při otáčkách jaké má,potřebuje mít hřídel v rovině,jakmile dochází k úniku vzduchu za turbem,vzniká ve výfukové komoře větší tlak na vrtulku a ta má snahu se vyosit.Turbo má tzv letmé uložní hřídele,sice tam jsou pozdra,ale tlak oleje udělá film okolo hřídelky a ta se točí jen po oleji,proto když skusíš vůli na novém turbu tak tam je axiál i radiál vůle cca 1-2mm.Tief vim o čem mluvim,možná že to blbě píšu,ale je to bolest i velkých motorů,každý si myslí,že to nic neni a pak kouká jak trubka,když mu dᚠnoví intercoler a za 14dní se vrátí,že to žere olej,stačí sundat hadice od turba ,jsou plné oleje.Jinak mastné hadice od turba je normální jev,nesmí z nich ten olej kapat,pak je vymalováno

16.12.2008 10:41 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167020
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Hmm tak to bude nejaka zahadna vlastnost naftovych turbin, fakt je ze objekt mojich zaujmov boli az doteraz benzinove turba .

16.12.2008 15:26 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167021
roman-jc
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Proto mam benzin,to turbo se chová stejně i v benzinovém motoru,Málokdo to ví nebo dělá,pokud mᚠpřeplňovaný motor,tak bys měl natočit motor a nechat ho chvilku běhat,aby se turbo aspoň trochu ohřálo,a když dojedeš,měl bys nechat zase chvilku běžet motor na volnoběh aby se zase vychladilo.Jinak se rapidně zkracuje životnost turba,pak jsou tu nářky,že má někdo už druhý turbo a že stojej za houby.Vidim to stále,když mi přijede takovej blázen na servi,rozpálenej motor,zhasne ho,pak je slyšet,jak v turbu praská,když chladne,jó komu není radno tomu není pomoci,na druhou stranu,jen víc takovejch,aspoň je co dělat

16.12.2008 19:52 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167022
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
no ja mam na turbo dobry sposob, nakolko parkujem pred domom tak na dojaz k domu idem asi 300 na neutral, cize turbo sa pekne stiahne na minim otacky a studeny motor nejdem viac ako 1500otacok.
dalsia vec je, ze servisny interval 30000 a turbo neni moc dobra kombinacia, prepaleny olej nemaze tak dobre a tiez preto sa tie turba lachsie zadru, vybehaju atd. idealne je ked zacne turbo davkovat olej do sania a ten potom chyti, to je sranda, motor v tockach a neda sa s tym nic robit
kolega ma audinu a3 a tam je turbo tak nastavene ze piska na dotyk plynoveho pedalu, sa necudujem potom ze VW group meni turba po 100000

17.12.2008 04:16 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167023
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
roman-jc: benzinove turbo to urcite nedela, to by kazdy motor bezi pretlakoveho ventilu mal to turbo mrtve za chvilu. Nieco ine je dochladzovanie turba ale to s tlakovymi razmi nema nic spolocne.

17.12.2008 05:52 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167024
roman-jc
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
tief mam tě rád .ale vysvětlovat tady jak to všechno funguje a jak funguje obtokový kanál (tlakový ventil),tak se tu upíšu,i u benzínu mᚠv sání přetlak od 1.5 - 2.5atm,podle typu turba,to vše je závislé na sklonu lopatek,jestli mají lopatky proměnnou geometrii lopatek,dělam s tim už dost dlouho,ale tlaky jaké dává turbo v dieselu,nebo v benzinu jsou stejné,Akorát je rozdíl v jakých otáčkách začíná přeplňovat,jestli se dostanu na nějaký ten srázek,tak ti to vysvětlim,ale psát romány se mi nechce

17.12.2008 10:33 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167025
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
hezky povedane ... ale ja viem ako funguje regulacia turba v benzinovom motore a taktiez viem aky je rozsah tlakov v sacom potruby pred klapkov, tlakovych razov a rychlost a funkce podtlakovej regulacie. A preto si myslim ze nemas uplne pravdu. Ale mas pravdu v tom ze je to na romany ... rozobereme to na nejakom sraze.

17.12.2008 10:37 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167026
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
hele tak ma napada kdyz rikas ze se tym zivis vedel by si sehnat starsi funkcni turbo garret GT25 nebo ekvivalent za rozumni cenu ? Do Peugetu T16.

18.12.2008 05:45 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167027
roman-jc
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW)Počet příspěvků: 58
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
starší asi ne,já montuju nová nebo po opravě,když mi hodíš nacionále auta do mailu,tak ti to poptam,mail budeš mít v poště

22.12.2008 09:44 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167028
Jindra
Město: Ostrožská Lhota, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Řešil již někdo z vás opravu intercoleru ? nebo je potřeba sehnat náhradní? Předpokládám, že ho mám také praskylý, motor lehce píská a spodní část intercoleru mám od oleje. Přemýšlel jsem, že bych ho demontoval, umyl, natlakoval vzduchem a zkusil, jestli opravdu uniká, ale nevím jestli to má význam. Jak je složitá jeho demontហ??

22.12.2008 10:25 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 167029
tomc
Město: Rožnov pod Radhoštěm, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 337
99 Poslat soukromou zprávu
take mám interkoler dole mastný,jak u Xantie tak i C5ka není sucha.ono to bude někde prolínat,holt není to funglovka.

06.04.2009 00:50 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 659836
usbéčko
Město: Strakonice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 41
99 Poslat soukromou zprávu
Ahojky všichni.Mám auto v servisu a volali mě že prý mám zřejmě fouklí tesnění pod hlavou,nebo prasklou makovici čemuž se mě nechce věřit,nehřálo se ani úbytek vody,akorát pod víčko jsem se chvíli nedíval ale stejně se mě to moc nezdá,jo a taky že vadný čidlo tlaku turba,tak nevím,o váze vzduchu jsem věděl že je v háji(pokoušel jsem se ji dvakrát čistit,bez úspechu)ale tohle je nějak moc...?

28.05.2010 13:06 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 2346640
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Dělal jsem dnes s autem (měnil filtry, olej atd.) a přitom si všiml že intercooler mám z přední strany ve spodní části víceméně zacpaný prachem a mastnotou. V motorovém prostoru byl víceméně čistý, jen spodní dekl byl pěkně zaneřáděný od prachu s olejem, částečně ten prach s olejem byl na hadicích. Dekl jsem důkladně vyčistil vše ostatní okolo taky, tak budu sledovat, jestli někde bude prolínat mastnota. Auto jsem takhle na podzim koupil... najel jsem s ním 11 000 km bez problémů. Olej mi nebere vůbec, táhne bych řekl normálně, bez problémů, spotřeba je taky super . Řešit ten intercooler, nebo nechat být ? Měnil ho někdy některý z vás ? ( Je to problém , nebo se musí zhodit hodně věcí okolo...)
Ptám se proto, že za 2 týdny jedu do řecka na 3 týdenní dovolenou, tak kontroluji auto a připravuji jej na cestu...

10.07.2010 22:20 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 2350012
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Muzete mi prosim nekdo objasnit funkci Intercooleru ? Co je chladivo a jak poznat, ze funguje jak ma bez diagnostiky ?
Diky

11.07.2010 08:11 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 2350023
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
naporovy chladic stlaceneho vzduchu...chladivo toby mohla byt latka ktera ochazuje nejakou dalsi latku nebo cokoliv jineho
funkce je slozita,chladi to

11.07.2010 09:33 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 2350028
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Autodiagu - pokud jsi to nepochopil, tak jsem se ptal co je tim chladivem, pojem "chladivo" si jako středoškolsky vzdělaný člověk vysvětlit dokážu.

11.07.2010 10:07 - Re: Intercooler nebo váha vzduchu 2350029
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
v pripade C5 je to vzduch

1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator