Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Chladici system - ztraci se voda
|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 22 > >|
14.11.2011 20:27 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2425128
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
ne nedolejvám plnou dolejvám po horní rysku. mizí tak, že auto ohlásí že mam dolejt. a tedy je hladina pod tou spodní... ubývá teď asi 1l na 100-150km. a je fuk jestli město či dálnice. stav se zhoršil ubývalo míň, nevím jestli časem nebo zimou či větším rozdílem teplot. FAP nemam. dým z výfuku nejde, voda z něj nekape. auto mělo dělané na jaře rozvody. pumpa je měněná, podlepená silikonem a kontrolované jruzem že tamtudy to na jaře neteklo.

14.11.2011 20:39 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2425131
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak ti to len niekde vonku tece
zohrej to a skus po tme svietit na chladice atd, teraz v zime by si mal uvidet paru

ak sa ti v aute nemlzia okna a neni vlhko, tak to nebude ani radiator

23.11.2011 17:09 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2426993
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
ne nedolejvám plnou dolejvám po horní rysku. mizí tak, že auto ohlásí že mam dolejt. a tedy je hladina pod tou spodní... ubývá teď asi 1l na 100-150km. a je fuk jestli město či dálnice. stav se zhoršil ubývalo míň, nevím jestli časem nebo zimou či větším rozdílem teplot. FAP nemam. dým z výfuku nejde, voda z něj nekape. auto mělo dělané na jaře rozvody. pumpa je měněná, podlepená silikonem a kontrolované jruzem že tamtudy to na jaře neteklo.


závada konečně nalezena a odstraněna. Hlavní hadice vedoucí zespoda do expanze byla špatně zajištěna a prosakovalo to to kolem. teď už několik dní neubyla ani kapka.

23.11.2011 19:51 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2427033
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
troll napsal(a):
závada konečně nalezena a odstraněna. Hlavní hadice vedoucí zespoda do expanze byla špatně zajištěna a prosakovalo to to kolem. teď už několik dní neubyla ani kapka.


Tak teď jsem za blbce,ale to mne opravdu nenapadlo - hledal jsem všude kolem motoru a topení.Já při rozvodech expanzku nesundavám - tak na taku ten ji asi mněl dole.

23.11.2011 20:05 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2427039
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Tak teď jsem za blbce,ale to mne opravdu nenapadlo - hledal jsem všude kolem motoru a topení.Já při rozvodech expanzku nesundavám - tak na taku ten ji asi mněl dole.

jo měl...a byl to i on kdo to nakonec našel.Ještě že tak, protože já už začínal vidět ty nejčernější scénáře jako prdlej blok.

23.11.2011 20:33 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2427048
troll
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 269
99 Poslat soukromou zprávu
náhodou zadní náravu opravuješ dobře nevrže, neplave, nebouchá... a ono to tenkrát neteklo zdaleka tolik takže se to stíhalo odpařit ...

23.11.2011 22:31 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2427196
brumla
Město: Blansko, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 44
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Zkus se podívat na 1.,2.,25. z obrázku jestli 1.-2. tak tě docela lituji -dělali jsme to tu jednou (prorezlá trubka napříč ze motorem)


Zdravim. Dokáže mi někdo popsat trubka č1 s kroužekem č2 do čeho vede..? Dnes jsem přišel že mi voda nepatrně prolíná v té umělé hmotě nebo gumě kde je vsazená. Je tam hrozný přístup atd. ...?

24.11.2011 01:29 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2427251
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
brumla napsal(a):
Zdravim. Dokáže mi někdo popsat trubka č1 s kroužekem č2 do čeho vede..? Dnes jsem přišel že mi voda nepatrně prolíná v té umělé hmotě nebo gumě kde je vsazená. Je tam hrozný přístup atd. ...?


Jestlinení KO trubka a teče to ve spoji kam je nasazená tak sundej tu plastovou komoru co je přišroubovaná na hlavě a bloku,dej novej O kroužek.Ta trubka je šílenost - jednodušší je ta komora(co je na ní čidlo teploty)

Přílohy:
teplotní čidlo.jpg ( 1088407b ) -

06.08.2012 20:57 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497576
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
když je praskla hlava tak se nadobka vyprazdní do prázdna? nebo zustava voda pod minimem? a poznám po ujeti 620km že je praskla hlava nebo těsnění?

06.08.2012 21:02 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497578
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak je praskla hlava, bud to ubuda do valcov, dymi to na bielo a az pripadne nepretocis motor

alebo to tlakuje hadice, ostanu kamenne ...

06.08.2012 21:11 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497580
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
a pokud byla minimální hladina vody před jizdou a minimální zustala aji po jizdě mysliš že to něco znamená? kdyby to šlo do valcu tak mi zmizi většina vody a rožne se kontrolka pokud jsem pochopil zprávně motor neměl ani emulzi na vičku ani sněho nefoukalo a voda byla čista akorad ji bylo málo a po dojezdu stejnej stav jako před jízdou? může se někde stratit voda aby ji zustalo minimum a pak se už nestracela? uteče voda na minimum a pak už zustane a dal neutiká nebo to muže byt aji něčím jiným ja zatím jenom dedukuji dík za odpověď

06.08.2012 21:11 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497581
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Tak trochu se mi zdá, že mᚠs novým autem potíže. Sem tam blbinka, ale můžeš se v tom docela zahrabat a nebude to mít konce. Takový případy už tu byly. Od jedný opravy ke druhý a pak se nadávalo na "Francouzský jebky". Doporučil bych ti, domluvit se s některým ze zdejších odborníků a udělat si k němu výlet na servis po koupi. Tam tyhle nemoci odhalíš a mnohdy lacino odstarníš. Je toho hodně ke kontrole. A po koupi by si neměl některý věci ROZHODNĚ vynechat.
Tvůj únik kapaliny může být maličkost - víčko expanzky, nebo taky smrtelná záležitost v případě zanedbání - třeba ta hlava.

Přílohy:
HMFJ.jpg ( 58790b ) -

06.08.2012 21:16 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497585
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ak je zle vycko tak to neudzi tlak v systeme, voda okolo neho vytecie a po schladnuti je jej malo ...

inak velmi casto vidavam ked robim rozvody ze vodne pumpy tiekli ...

06.08.2012 21:29 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497589
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
ani nevim panové jestli tedka stresuju opravněně jenom co jsem se pokoušel přelouskat německej škravopis v servisce a rozluštil jsem asi jedno slovo hlava a když jsem to koupil mělo to minimální stav vody patří mezi tyto odborníky aji autodiag mám ho nejbliš možná tedka stresuju zbytečně ale je to auto, které jsem chtěl a když už jsem si myslel že jsem trefil dobře tak možna zase schytám tohle ja citroeny mám rád a zustanu u C5. A tu vodní pumpu poznám jak že teče? když naplním nadobku nastartuji poznám hned stvrdnutí hadic nebo až po delší jízdě? škoda že jsem to dneska nezkontroloval. Ty praskli hlavi se oběvuji aji u 2,0HDI 16V 100kW ten mám já. A poznám něco stou hlavou že je po krádké jizdě nebo musí jet aspoň 30-40km? dík moc za rady

06.08.2012 21:38 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497594
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
praskle hlavy byvaju velmi malo ... skor to je rarita ...

06.08.2012 21:42 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497599
michal
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 246
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
takže byto mohlo být to čerpadlo vodní nebo co by to ještě mohlo být?

06.08.2012 21:49 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497600
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zacni vickom, ked je to zohriate musi odfuknut
a hadice musia byt tvrde, ale nie kamenne ...
ak tece pumpa, nejako extra to nemas sancu vidiet, az ked robis rozvody a hodis dole remenicu a dekle ...
moze tiez tiect vymenik .... alebo len blbo hadica, ked je to zohriate vacsinou sa to stiha odparovat cize to ani extra nezbadas ...

07.08.2012 06:28 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497629
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
U mě mizela voda přes nádržku, protože mi šel tlak z válců do vody přes těsnění pod hlavou. Při kratší jízdě nic nemizelo, při delši byla nádržka zvenku mokrá jak to foukalo ven skrz víčko. Jak jsem později zjistil odnesla to i vodní pumpa, která pak tekla.
U tebe to opravdu může být cokoliv. Chladič, hadice, nádržka, pumpa, těsnění u termostatu a nakonec i hlava nebo těsnění pod ní. Nevím jestli má tvůj motor nějaký výměník, jestli jo, tak pak i ten.
Pokud opravdu nevíš jak a co hledat, domluv se radši s Autodiagem a on ti určite řekne správnou diagnozu.
Ušetřiš si čas a nervy s hledáním.

07.08.2012 07:48 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497631
Pablik1
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 731

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ak je zle vycko tak to neudzi tlak v systeme, voda okolo neho vytecie a po schladnuti je jej malo ... inak velmi casto vidavam ked robim rozvody ze vodne pumpy tiekli ...
já bych se taky klonil k názoru jumepa-pumpa poznat že teče snad jedině při provoz.teplotě,šlapat po plynu a možná bude stříkat ale je schovaná u rozvodů.prasklá hlava jedině tlaková zkouška.ale jak poznamenal jumep:bud jde voda do spal.prostoru=bílý dým,nebo se může míchat v motoru s oilem(jde to poznat na oil měrce-je to šedý maglajz né olej s pěnou) a vracelo by se to expanzky.to že by voda tekla přes hlavu po bloku jsem jěště neviděl.nedočetl jsem se jestli mᚠměněné rozvody,pumpu,klíňák,spodní kladku rozvodu atd.a malý příklad toho jak jsem já si vidělal:měnil jsem si na Seatu pumpu-tekla(nová i s držákem asi 1600kč)ale nedal jsem nový klíňák-zubatý a za 3měsíce opět výměna pumpy-spotřeba vody 25km/3l.vody

07.08.2012 13:23 - Re: Chladici system - ztraci se voda 2497674
.45acp
Město: Jablonec n. N., Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 569
U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
ak je zle vycko tak to neudzi tlak v systeme, voda okolo neho vytecie a po schladnuti je jej malo ...

inak velmi casto vidavam ked robim rozvody ze vodne pumpy tiekli ...

Na mém taky asi kdysi pumpa tekla, protože při výměně rozvodů byla dirka zacpaná nějakým "těsničem". Ale před výměnou jsem s tím jezdil jen asi 14dní, tak nevím jestli se ještě ztrácela nebo ne.

|< < 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 ... 22 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator