Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Indikátor hladiny oleje
|< < 1 ... 2 3 4 5
02.11.2018 10:06 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188788
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
hele si si jisty ze je to snimac hladiny ? koukam se dle VIN a snimac to dle SB nema

02.11.2018 13:59 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188822
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
hele si si jisty ze je to snimac hladiny ? koukam se dle VIN a snimac to dle SB nema


Jistej si nejsem vůbec ničím, protože tuhle info jsem si přinesl ze servisu Citroen - že se jedná o snímač výšky hladiny. Popíšu kde to je a jak to vypadá:
Po směru jízdy vpravo (rozvodová strana) dole na vaně u kabiny (po směru jízdy na motoru vzadu) v podstatě u rohu vany - mezi sběrnicí oleje (utopená část) a "rohem" vany. Nemám žádný rozkres vany, ale je to jediný otvor v boku vany, nic jiného tam není. Snímač po venku vypadá jako generátor impulsů klikového hřídele, jen nemá dělený otvor na zajišovací šroub.

02.11.2018 17:47 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188850
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Jistej si nejsem vůbec ničím, protože tuhle info jsem si přinesl ze servisu Citroen - že se jedná o snímač výšky hladiny. Popíšu kde to je a jak to vypadá:
Po směru jízdy vpravo (rozvodová strana) dole na vaně v podstatě u rohu vany - mezi sběrnicí oleje (utopená část) a "rohem" vany. Nemám žádný rozkres vany, ale je to jediný otvor v boku vany, nic jiného tam není. Snímač po venku vypadá jako generátor impulsů klikového hřídele, jen nemá dělený otvor na zajišovací šroub.


Mylíš toto?

Přílohy:
Bez názvu.jpg ( 416494b ) -

02.11.2018 17:58 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188856
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
jo to je ono.
Máte někdo nápad co s únikem skrze konektor?? Sonda hladiny oleje již Citroen jako ND na moje VIN nedodává, tak co s tím??

02.11.2018 19:42 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188900
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Ahoj,
jo to je ono.
Máte někdo nápad co s únikem skrze konektor?? Sonda hladiny oleje již Citroen jako ND na moje VIN nedodává, tak co s tím??


kup nove

.link.

Ale nechce sa mi verit ze by mohol tiect olej cez konektor. Nekape alebo nesteka ti olej do kenektora z niecoho co je polozene vyssie?

02.11.2018 20:24 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188911
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Ahoj,
jo to je ono.
Máte někdo nápad co s únikem skrze konektor?? Sonda hladiny oleje již Citroen jako ND na moje VIN nedodává, tak co s tím??


A co je to co jsem označil na obrázku ? - někdy je to těžké

02.11.2018 20:37 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188913
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jruze - sak ti to potvrdil, akurat je to NFP, ta starsia verzia
igok - je pomerne normalne ze tie veci vedia tiect cez konektor (ci uz naftovy ohrievac, snimac tlaku oleja, cidlo ...) - na tej tvojej stranke maju ze stav - tel, co v preklade znamena ze to fyzicky nema a chce objedat v citroene najskor, kde to je NFP tak mu oznami ze bohuzial uz sa nedodava

02.11.2018 23:08 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188977
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Chlapi, díky Vám za upřímnou snahu ,
ale když to Citroen nedodává, tak to nedodává asi ani na Slovensko. Možná by pro potvrzení/ověření info ze servisu Citroen pomohlo moje VIN: 76645041.

Když to nebude k mání, tak co s tím dělat?¨
a) odmastit, na technickou a pak dolejvat
b) řešit - jak??????

Mne zajímí odpověď na b) - jestli někdo ví a umí sehnat, nebo co s tím dělat jiného, abych neměl mastnej flek před barákem.
V každým případě si považuju vaší snahu mi helfnout a děkuji Jardovi Růžičků i Igokovi za seriozní odpovědi.

02.11.2018 23:26 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188986
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
jruze - sak ti to potvrdil, akurat je to NFP, ta starsia verzia
igok - je pomerne normalne ze tie veci vedia tiect cez konektor (ci uz naftovy ohrievac, snimac tlaku oleja, cidlo ...) - na tej tvojej stranke maju ze stav - tel, co v preklade znamena ze to fyzicky nema a chce objedat v citroene najskor, kde to je NFP tak mu oznami ze bohuzial uz sa nedodava


No a co mu brání v tom tam dát to co jde objednat ? a) nepoteče olej b) bude fungovat

03.11.2018 08:06 - Re: Indikátor hladiny oleje 3188994
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ja se omlouvam za svou slepotu,vcera jsem cidlo nevidle,dnes uz jo

v citroenu ti rekli sice ze nejde objenat,coz maji pravdu,nicmene cislo dilu je 1131f9
staci zadat strickovi Google a on se o zbytek postara
staci si jen vybrat shop a objednat
jinak jak pise jumep,tect to dokaze kdekoli a cimkoli,i draty primo do jednotky...

03.11.2018 08:56 - Re: Indikátor hladiny oleje 3189032
igok
Město: Pezinok, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 517

VIP Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No a co mu brání v tom tam dát to co jde objednat ? a) nepoteče olej b) bude fungovat


Mozno skusit u poliakov
.link.
alebo
.link.


Alebo si tam moze dat vyrobit stupel, dieru nim zacpat, na kabliky napichnut odpor (hodnotu neviem ale urcite sa da zistit) a hladinu oleja kontrolovat klasicky mierkou.

04.11.2018 08:59 - Re: Indikátor hladiny oleje 3189338
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Kolegové, ještě mne napadla (možná blbá) varianta, ke které bych ocenil vaše pohledy a názory.

Jestliže olej proniká skrze konektor, tak tam není žádná díra, "jen" uvolnění kovových částí ze sevření v plastu. Myslíte, že by mohl pomoci nějaký přípravek zamezující únikům oleje. Třeba tohle? SUPER CHARGE - Super přísada od firmy Wynns - číslo produktu: 51344 - 250 ml. Nebo jiný přípravek s utěsňujícími vlastnostmi?

Jaké máte s těmito přísadami do oleje zkušenosti? Jaká jsou vaše doporučení? Co myslíte, byla by to cesta vedoucí k úspěchu?

04.11.2018 09:56 - Re: Indikátor hladiny oleje 3189343
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pomuze vymena cidla,nevymejslej picoviny a nezasirej olej nesmysnejma srackama,pokud o nech nechces prijit

23.12.2019 21:25 - Re: Indikátor hladiny oleje 3252356
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tiez len poznaka
uz niekolkokrat sa mi stalo ze ryska sa zlomila (capica na ryske), vtedy ten udaj je skresleny, lebo samotny dratik vie zaliezt nizsie a treba vymenit rysku, da sa kupit v citroene

Práve sa mi stalo, že sa mi pri kontrole mierka zasekla, trochu silnejšie som ju potiahol a plastový koniec od značky maxima bol ulomený a zostal v oleji. Som na Ukrajine. Novú mierku tu dokážem zohna, ale hrozí vežké poškodenie niečoho ak budem pokračova v jazde, alebo treba odtiahnu do servisu a da zdemontova vaňu a tak vybra? Cez vypúšák to asi nepôjde. Poraďte či to nestačí meni až na Slovensku.

23.12.2019 23:40 - Re: Indikátor hladiny oleje 3252364
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
erste napsal(a):
Práve sa mi stalo, že sa mi pri kontrole mierka zasekla, trochu silnejšie som ju potiahol a plastový koniec od značky maxima bol ulomený a zostal v oleji. Som na Ukrajine. Novú mierku tu dokážem zohna, ale hrozí vežké poškodenie niečoho ak budem pokračova v jazde, alebo treba odtiahnu do servisu a da zdemontova vaňu a tak vybra? Cez vypúšák to asi nepôjde. Poraďte či to nestačí meni až na Slovensku.


Ničemu to nevadí (na některých 120Kw jich mají ve vaně i několik)

24.12.2019 08:26 - Re: Indikátor hladiny oleje 3252369
Carlík
Město: Prostějov, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 252
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nepanikar, mam tam 2 kusy.

Na sacim kosi ve vane je sitko a kdyby ji to pricuclo cemuz neverim tak je tam dost mista, aby to olej cucalo kolem dal.

|< < 1 ... 2 3 4 5


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator