Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / tlumič torzích kmitů ???
|< < 1 2 3 > >|
15.09.2009 11:06 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1105744
fanda C5
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 77
99 Poslat soukromou zprávu
Růža napsal(a):
Tak teď jsem koukal na service.citroen.com a podle něj tam mám na mém HDI jenom jednoduchou řemenici (cena originál 1 937,- Kč). Když jsem na ní kdysi koukal, tak se mi také zdála obyčejná. Tak nevím, jsem z toho jelen. Asi zatím koupím jenom ty kladky a řemen a uvidím co se bude dít. Možná, že ten hluk dělá jenom ta napínací kladka. Ad1: A u mojí V6 je to nazvané jenom řemenice a originál stojí 1 667,- Kč. Tam mi to tedy zatím neblbne.


Řemenice je tam normální, tlumení je řešeno v setrvačníku, co já vím, tak v řemenici to má jen HDi 2.0 v picassu.Je všeobecně známo že tento setrvačník se PSA moc nepovedl, protože většině aut dříve a nebo později začne vrzat.

15.09.2009 11:19 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1105746
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
Když do Hulína pošleš VIN, tak ti na oplátku pošle přesně tu řemenici, kterou potřebuješ.

15.09.2009 11:36 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1105747
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Martin napsal(a):
Když do Hulína pošleš VIN, tak ti na oplátku pošle přesně tu řemenici, kterou potřebuješ.


Což to jo, je-li tam ale obyčejná řemenice, tak by se na ní asi toho nemělo moc pokazit. Aby to potom nebyla zbytečná výměna.

15.09.2009 12:06 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1105749
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Ja jsem na svem mel dvouhmotou remenici, uz jsem ji take menil za nedvouhmotou.

Jinak ty vibrace a klepani jakoby plastu by opravdu mohla delat napinaci kladka, ja s tim mel a mam problemy i pote co jsem koupil novou !!! Tak bacha na to, mozna bych to byt tebou dal nekam do servisu, aby ti ji vymenili, at jim to pak muzes reklamovat kdyz to bude delat dal. Co jsem slysel, je s temito napinacimi kladkami problem.
Me ted motor (i po vymene za nove kladky) vydava zvuk jakoby byl pred smrti (

15.09.2009 12:59 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1105752
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ja som videl tu remenicu osievat do boku, ale videl som uz aj taku co cvicila hore dole .. skratka tie remenice nejsu moc uzasne ... ale 2.0hdi 2.2hdi v c5 1 ich maju isto standartne ...

11.01.2010 22:30 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1430639
paja.lbc
Město: Liberec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 40
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj všem, je nějaká spolehlivá metoda jak ověřit tu řemenici? Začaly se mi projevovat v autě vibrace podobné těm popisovaným. Je to jen při tahu motoru. Pokud lehce při tom uvolním plyn, tak se vibrace zmenší. Někdy se to při stejné situaci neprojeví. Při vyšlápnutí spojky se zachováním rychlosti, přestanou úplně. Takže kola a kotouče to nebudou. Pokud při stojícím autě běží na volnoběh, je naprosto v klidu, při přidávání otáček se také vibrace neprojeví. Pouze při tahu motoru, hlavně do kopce. Závislot projevu je na otáčkách (1800-2500) při různých rychlostech. Díky za rady. Pavel

14.02.2010 19:05 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804261
bmc
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
zminovane vibrace vozidla v tahu podle me zkusenosti zpusobuje kloub poloosy.je to zapricineno vytlacenim vazeliny zejmena se to projevuje u vozidel ktere jezdi delsi trasy po dalnici,tedy kola jsou dlouho rovne,vetsinou staci promazat vazelinou kluoby polos.1.6hdi ma misto remenice odpruzeny setrvacnik,skripe pri spousteni a zhasinani motoru.odpruzena remenice hazi normalne,lze zjistit jestli je spatna,udela se ryska barvou na obe casti a pokud je pootocena po jizde tak je remenice vadna

14.02.2010 19:10 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804262
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokud je kloub suchy nebo jsou kulicky ci klec vymlete projevi se to zejmena pri vytoceni rejdu...pri nizzsi rychlosti se to projevi malo kdy....
remenice vizualne vykazuje vydroleni gumy,casti vymezovaciho plechu (tenky z prostoru mezi gumou a zeleznou casti),znamky vyoseni)

14.02.2010 19:28 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804265
bmc
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
mas pravdu starsi typ remenice ma plech a ta se projevuje klepanim kdyz je spatna,ale ne vibracema pri zaberu motoru,a u poloos se take mas pravdu ze pri vytoceni kola klepou,ale nezpusobujou zminovane vibrace,ty jsou zapricineny kloubama u prevodovky,vyzkousene

14.02.2010 20:49 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804276
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jojo,je to jak pises...spis jednim na dlouhe poloose (prave)

14.02.2010 21:40 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804282
bmc
Město: , Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
presne

15.02.2010 09:04 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804307
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
a co takhle, kdyz je misto te dvouhmote remenice nainstalovana klasicka pevna z Peugeota?
Je mozne, ze by to po case zacalo zpusobovat kmitani napinaci kladky? Ze Zacatku a dobre rok to nedelalo, potom najednou zacalo ...
To kmitani pak samozrejme zpusobuje silene zvuky pri volnobehu (pri otackach cca 1000 a vyse uz ne) a dokonce mi jendou preskocil i remen

15.02.2010 09:29 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804311
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6536

U??vate? Poslat soukromou zprávu
ono tak ta remenice z nejakeho duvodu je...(kvuli cene nee
muzes mit pridrenou volnobezku na altiku

15.02.2010 09:58 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804314
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na pezote mame vybroval remen - najme medzi klimou a remenicou, myslel som ze je zla remenica kluky (tiez dvojhmota), nakocec bolo zle lozisko v remenici klimatizacie a druha vec bola ta najjednoduchsia aka moze byt, malo napnuty remen

Skontroluj chod vsetkych kladiek vratane ich tvaru, dosponuj remen, ak to bude robit tak musis najst ze ktora kladka je vyosena

15.02.2010 11:22 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804325
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
ono tak ta remenice z nejakeho duvodu je...(kvuli cene nee
muzes mit pridrenou volnobezku na altiku
Ja jsem tehdy pri vymene nemel moc na vyber, tehdy zadna jina nebyla (dalnice A3 u Norimberku). Ale na ty remenice altiku a mozna i posilovace a take klimy se jeste podivam.


jumep napsal(a):
na pezote mame vybroval remen - najme medzi klimou a remenicou, myslel som ze je zla remenica kluky (tiez dvojhmota), nakocec bolo zle lozisko v remenici klimatizacie a druha vec bola ta najjednoduchsia aka moze byt, malo napnuty remen

Skontroluj chod vsetkych kladiek vratane ich tvaru, dosponuj remen, ak to bude robit tak musis najst ze ktora kladka je vyosena
Remen asi moc nedosponuju Proc tam asi je ta napinaci kladka
Ale na ty remenice se jeste jednou podivam ...

BTW, vetsinou je to lepsi kdyz je motor teply, ne vzdy, ale nekdy to skoro neni slyset ...
Take pomuze, kdyz se treba odmasti ta dopinaci kladka, pak dopina a tlumi lepe.

15.02.2010 11:32 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 1804326
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tak aj pezot ma samonapinak a ten bol slabo natiahnuty.
napinanie tu je presne rovnake, cize samonapinacia kladka + napinacia kladka, napinacou kladkou natiahnes ten remen tak ze samostelovacia kladka sa da zaaretovat - to je spravne napnutie
vid prilohu (sice je to ta 206, ale princip ten isty)

Přílohy:
p206_remen.pdf ( 152538b ) -

25.07.2012 22:35 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 2495259
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj,

mám problém snad asi podobnej... před nedávnem se začaly z motoru linout klepavý zvuky, podle podobnosti zvuků jsem na YT dohledal, že by to mohla být napínací kladka, zvuk pak zmizel, objevil se až po vytočení motoru na neutrál, po návratu na volnoběh.. cca 5s. Jel jsem s tím hned do servisu, tam samozřejmě bez problému. Postupně se to zhoršilo, a dělalo to randál furt --> viz .link. přitom (jak je na videu) při vytočení motoru, zvuk zmizí (nejde s otáčkama). Zároveň na pohled řemen příslušenství a všechny viditelný rotující věci pracují jak maj, nic se nevikle, všechno napnutý.

Dnes se to přehouplo do stavu, kdy to zvuk nevydává žádnej, naopak motor sebou šije na volnoběh dopředu-dozadu, a zároveň to třepe celým autem. Napadla mě dvouhmota, protože mi spíš přišlo, že to dělá ze strany, kde je spojka, ale chová se to pořád stejně bez ohledu na sešlápnutou nebo puštěnou spojku

Je to stejnej randál, jako se tu řeší nebo něco jinýho, setkal se s tím někdo? A aspoň vím, co od toho čekat

Abyste mě neukamenovali -> auto jsem odstavil a nejezdí, ale volno v servisu je až v pondělí
Dík za odpověď

25.07.2012 22:53 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 2495260
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
rhr dvojhmotnu remenicu nema a na 90% tento randal robi zaseknuta volnobezka alternatoru

25.07.2012 23:20 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 2495269
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
na to pondělí jsem byl původně objednanej na preventivní repas alternátoru, takže pokud mᚠpravdu, jsem vědma každopádně dík za reakci

26.07.2012 22:22 - Re: tlulmič torzích kmitů ??? 2495399
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11788

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
na to pondělí jsem byl původně objednanej na preventivní repas alternátoru, takže pokud mᚠpravdu, jsem vědma každopádně dík za reakci


Kolik to má najeto? Měl jsem tu (sice 1.6) jedno auto s podobnými pazvuky a byl to rozpadlej šponovák na řetízku vaček - taky to dovedlo chvílku běžet absolutně potichu,ve vyšších otáčkách to nebylo skoro slyšet.Byl rozpadlej a podle toho kam ho řetěz posunul tak dělal kravál(o zuby kolečka vačky).Vezmi si nějakou kulatinu(železnou) a udělej si z ruky naslouchátko - a druhý konec kulatiny přikládej na možná místa původu hluku(né na točící a ti ta kulatina neproleze krz hlavu ) Takto primitivně se dá najít zdroj hluku.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator