Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Suspension faulty: max speed 90 km/h
|< < 1 2 3 4 > >|
18.08.2015 20:06 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2852650
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zbyňa napsal(a):
Jak do krabicky, to musi poradit jruze...

Co se tyka chodu na sucho, tak se obavam, ze to zadnou ochranu nema (vzhledem k tomu, ze tam neni ani kontrola hladiny LDS). Auto ted mas v nejnizsi poloze, tzn. ze bys fakt mel videt aspon nekde hladinu te LDS v nadrzce, pochybuju, ze by ti to nekde vyteklo tak, az by cerpadlo slo na sucho.

Edit: Jeste jeda vec - pokud bys tam tu LDS dolival, tak zas v nejnizsi poloze po rysku, co je na nadrzce (jak se auto zvedne, vypada to, ze je tam toho malo, ale je to v poradku). Kdyz to prelejes, tak zas hrozi, ze to bude chcat pres to vicko a natece to do cerpadla pod nim.

Mezi baterkou a červenou krabičkou jsou dva čtvercový otvory-strčíš tam šroubovák a odcvakneš packy a vytáhneš jí nahoru...
Je to první pojistka (40A) z pravé strany auta(nebo po tvé levé ruce,jak chceš) a podle výbavy tam bývá volná 60A,tak jí tam přehoď,jestli jí tam budeš mít a hned uvidíš,na čem jsi...
Nebo se dá vyndat baterka a dostaneš se na ty packy,co drží ten nosič pojistek taky...

18.08.2015 20:50 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2852669
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Když se celá hydra odtlakuje, tak hladina ještě stoupne. Proto musí být jen po dno sítka, aby tam byla rezerva. A kdyby to bylo suchý, nešel by ani posilovač řízení. Nádržka je společná.
Ty musíš najít problém, proč se netočí motor BHI.


Posilovač půjde - má sice společnou nádobu,ale je níž a používá LDS jen na doplnění v případě úniku z řízení.(vratka jde do čerpadla a tlak z čerpadla do řízení) - pokud není únik na řízení tak nádobku nepotřebuje(je to jako na třeba C4,X7 bez hydry - čerpadlo jako takové má vlastní náplň
Jak píše Hanz

18.08.2015 21:36 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2852694
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
OK, myslel jsem to tak, že kdyby byla někde díra a utekla celá náplň LDS, tak by to na servu bylo znát. No asi ne, nebo alespoň ne hned.
Mimochodem, proč se při výměně, nebo teda po vypuštění LDS a nalití nový, odvzdušňuje i servo? Jen se ptám, protože to nevím a zdá se mi, že se servo zavzdušní, když není v nádržce žádná LDS.

18.08.2015 21:45 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2852695
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
OK, myslel jsem to tak, že kdyby byla někde díra a utekla celá náplň LDS, tak by to na servu bylo znát. No asi ne, nebo alespoň ne hned.
Mimochodem, proč se při výměně, nebo teda po vypuštění LDS a nalití nový, odvzdušňuje i servo? Jen se ptám, protože to nevím a zdá se mi, že se servo zavzdušní, když není v nádržce žádná LDS.


elektro servo né - klasické hnané řemenem ano

25.08.2015 12:50 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2854140
Buchta
Město: Praha 3, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 445

99 Poslat soukromou zprávu
Maanichka napsal(a):
Červenou krabičku jsem sice našel....

se asi nedozvíme, jak tendle příběh dopadl, co?

25.08.2015 18:39 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2854228
Ferro
Město: Ledenice, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v ExclusivePočet příspěvků: 99
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mně se ta hláška objevila v Pá dopo. Při zastavení jsem měl zadek nahoře a po následujícím odemčení auta se to srovnalo a start bez hlášky. Po pár metrech opět hláška + hláška SERVIS na otáčkoměru, která nezhasla ani po vypnutí motoru. Měl jsem podezření na únik LDS, tak jsem auto položil na břicho a zjistil, že kapalinu nevidím. Tak jsem ji koupil v krámě za pouhých 475 litr (ty kurvy už neví, co by za to chtěly), dolil a auto zůstalo ležet na břiše. Tak jsem se pozvolna doplížil domu, tam natlakoval nádržku, pojezdil nahoru a dolu a auto je OK.
Kolegové mistři - teď mám na Vás otázku. Podezření na únik LDS je zřejmě oprávněné a já bych chtěl zhruba vědět, co mne čeká. Únik je někde v motorovém prostoru dole, protože kapalina se objevuje na krycím plastu pod motorem a blok je od spodu "mastný". Místo úniku jsem neobjevil - pravděpodobně nebude nijak dramatický. Nemá někdo nápad, kde by to mohlo crčet??

25.08.2015 21:38 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2854335
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ferro napsal(a):
Mně se ta hláška objevila v Pá dopo. Při zastavení jsem měl zadek nahoře a po následujícím odemčení auta se to srovnalo a start bez hlášky. Po pár metrech opět hláška + hláška SERVIS na otáčkoměru, která nezhasla ani po vypnutí motoru. Měl jsem podezření na únik LDS, tak jsem auto položil na břicho a zjistil, že kapalinu nevidím. Tak jsem ji koupil v krámě za pouhých 475 litr (ty kurvy už neví, co by za to chtěly), dolil a auto zůstalo ležet na břiše. Tak jsem se pozvolna doplížil domu, tam natlakoval nádržku, pojezdil nahoru a dolu a auto je OK.
Kolegové mistři - teď mám na Vás otázku. Podezření na únik LDS je zřejmě oprávněné a já bych chtěl zhruba vědět, co mne čeká. Únik je někde v motorovém prostoru dole, protože kapalina se objevuje na krycím plastu pod motorem a blok je od spodu "mastný". Místo úniku jsem neobjevil - pravděpodobně nebude nijak dramatický. Nemá někdo nápad, kde by to mohlo crčet??


Předpokládám že toto má ještě čerpadlo hnané řemenem a mohla by to být trubkohadice.

15.10.2015 17:57 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2874548
Maanichka
Město: Heřmanův Městec, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW) TourerPočet příspěvků: 36
99 Poslat soukromou zprávu
Pardon, že jsem se k tomu nedostal dřív - domů jsme dojeli šastně, pomohla ta výměna pojistky, ale ještě jsem se nedostal k tomu, abych to dal zkontrolovat do servisu. Akorát teď řeším jiný problém - servaný bezpečnostní šroub na pravém předním (píchlém) kole a zároveň zničený ořech na tenhle šroub - viz můj dotaz na jiném vláknu zde: .link.

23.01.2016 21:20 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2910604
1David1
Město: Oravské Veselé, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Čaute chalani. Potreboval by som poradi.... niesom doma, takže neviem uplne detaily, ale dnes mi volal brat, že mu na C5 III vyhodilo tuto hlášku. Stihol pris domov a da auto do garáže, vypol motor a potom skusil znova naštartova a ta hlaška tam svietila znova.... no ked to skusil zas po asi cca 3 hodinach tak tam už ta hláška nesvietila Pytal som sa ho že či počuje vrča BHI .... vravel že áno. Vec sa má tak že auto bolo cely deň vonku a na Orave mame teraz -15 mrazy. Je možne, že mohlo primrznu len nejake čidlo, alebo niečo ine a preto tam vyhlasilo tuto chybu.... a potom ked sa auto zohrialo v garaži tak už je všetko OK???? alebo v čom može by chyba??? :/ Pravda je aj tá že mi už isto dosluhuje baterka... može to by aj tým??? Tak mi niečo poradte.... budem čaka.... vopred vdaka čaute

23.01.2016 21:26 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2910605
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, ale najskor zadok - vyskac nechodi
vyska je v pohode?

23.01.2016 22:00 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2910619
1David1
Město: Oravské Veselé, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
neviem.... ked, niesom doma.... a pridem až o tyždeň.... takže vôbec netušim či je vyška v pohode.... a rieši to cez telefon je dos komplikovane. :/ viem len to čo som napisal vyššie a preto Vás s tym otravujem teraz, aby som vedel na čo sa mam sustredi ked pridem domov ale ako to že ta chyba zmizla???? alebo može naskoči zas neskôr???

23.1.2016 : Tak dnes som volal domov.... brat sa bol vozi a prešiel asi 30 km.... všetko je v poriadku, nesvieti žiadna hlaška, auto vraj išlo uplne normálne, len ked zastavil, a skušal polohy podvozku, tak mu išla len najnižšia a normalna poloha.... terenna a uplne najvyššia servisna mu vôbec nešli a ked ich skušal, tak na palubnom počitači mu svietilo akesik upozornenie, vykričnik alebo take dačo.... takže napadá Vás v čom može by problém???

24.01.2016 19:41 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2910901
1David1
Město: Oravské Veselé, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 104
99 Poslat soukromou zprávu
Tak dnes som volal domov.... brat sa bol vozi a prešiel asi 30 km.... všetko je v poriadku, nesvieti žiadna hlaška, auto vraj išlo uplne normálne, len ked zastavil, a skušal polohy podvozku, tak mu išla len najnižšia a normalna poloha.... terenna a uplne najvyššia servisna mu vôbec nešli a ked ich skušal, tak na palubnom počitači mu svietilo akesik upozornenie, vykričnik alebo take dačo.... takže napadá Vás v čom može by problém???

10.03.2016 20:20 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2927509
jacking
Město: Kudlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Zdarec, cca 3 týdny nazpět vyběhla hláška(Suspension faulty: max speed 90 km/h)+ servis na palubovce. Nezaznamenal jsem žádné změny v řízení ani odpružení,ale nezaváhal jsem a navštívil známého s Diag.. Chybu to hlásilo snad na všechny části BHI,ale šli vymazat,tak mě poslal prič s tím,a se zastavím,až to znova naskočí. To se stalo asi po 50 km,ale už mě klesl i předek při samotné jízdě.Po zastaveni,vypnuti kličku a 10 min přestávce se zvedla normálně. Diag.... hlásila vadný snímač výšky ten objednal,vyměnil,ale nepomohlo to. Další odkaz podle něho vypadá na řídící jednotku čerpadla.Měl bych mu to zavést příští týden,že to celé BHI proklepne. Měl někdo stejný problém? nebo to může být něco jiného než jednotka?Vlákna jsem pročetla, ale nic konkretního jsem nenarazil.

10.03.2016 20:35 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2927510
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jacking napsal(a):
Zdarec, cca 3 týdny nazpět vyběhla hláška(Suspension faulty: max speed 90 km/h)+ servis na palubovce. Nezaznamenal jsem žádné změny v řízení ani odpružení,ale nezaváhal jsem a navštívil známého s Diag.. Chybu to hlásilo snad na všechny části BHI,ale šli vymazat,tak mě poslal prič s tím,a se zastavím,až to znova naskočí. To se stalo asi po 50 km,ale už mě klesl i předek při samotné jízdě.Po zastaveni,vypnuti kličku a 10 min přestávce se zvedla normálně. Diag.... hlásila vadný snímač výšky ten objednal,vyměnil,ale nepomohlo to. Další odkaz podle něho vypadá na řídící jednotku čerpadla.Měl bych mu to zavést příští týden,že to celé BHI proklepne. Měl někdo stejný problém? nebo to může být něco jiného než jednotka?Vlákna jsem pročetla, ale nic konkretního jsem nenarazil.


A jak dobře umí známej s diag? Já jen aby se neměnilo půl auta.Můj typ regulátor,přidřená pístnice(pístnice odhalitélná pohledem,korektor diagnostikou , regulátor??-pokud se to děje pravidelně tak podle příznaků

13.03.2016 12:58 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2928367
jacking
Město: Kudlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Známej procoval v servisu UHcar citroen,suzuky 10 let,tak počítám že diag bude umět ovládat a momentálně má svoji dílnu.Jak poznám pohledem,že se jedná o přidřenou pístnici?chyba je nahodila v pátek jsem najezdil 200km a nic nevyběhlo...dnes ráno po 5km naběhlá hláška a spadl předek.V autě jsem měl navíc 4 lidi,ale netuším jestli to má nějakou souvislost.Nerad bych vyměnil půl auto a doufám,že to nebude nic vážného.

13.03.2016 13:10 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2928370
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
jacking napsal(a):
Známej procoval v servisu UHcar citroen,suzuky 10 let,tak počítám že diag bude umět ovládat a momentálně má svoji dílnu.Jak poznám pohledem,že se jedná o přidřenou pístnici?chyba je nahodila v pátek jsem najezdil 200km a nic nevyběhlo...dnes ráno po 5km naběhlá hláška a spadl předek.V autě jsem měl navíc 4 lidi,ale netuším jestli to má nějakou souvislost.Nerad bych vyměnil půl auto a doufám,že to nebude nic vážného.

Tak se zastav u Lukiho .link. , mᚠto tam 35 km

13.03.2016 13:36 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2928379
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jacking napsal(a):
Známej procoval v servisu UHcar citroen,suzuky 10 let,tak počítám že diag bude umět ovládat a momentálně má svoji dílnu.Jak poznám pohledem,že se jedná o přidřenou pístnici?chyba je nahodila v pátek jsem najezdil 200km a nic nevyběhlo...dnes ráno po 5km naběhlá hláška a spadl předek.V autě jsem měl navíc 4 lidi,ale netuším jestli to má nějakou souvislost.Nerad bych vyměnil půl auto a doufám,že to nebude nic vážného.


To co jsem psal se týká zadní části - u přední jsem se s tím nesetkal a netuším jestli by se takto choval i předek - spíš bych to typnul na problém korektor. A souhlas s předcházejícím přízpěvkem - Luki bude mít i z čeho zkoušet(pokus omyl bez zbytečného utrácení za díly)A to že známej dělal 10.let ve značce neznamená že tam používal diag-na to tam mají elektrikáře(mohl,ale nemusel)

06.04.2016 19:51 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2937267
jacking
Město: Kudlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Tak,v patek mě auto zůstalo ležet na přední napravě skoro dole, ale zadek šel na horu normálně. Pomaličku jsem se dokodrcal do servisu ke známému. Dnes mi volal že vyhodil BHI ven.Uhlíky bily v pořádku LDS nezatekla dovnitř. Problém se jeví z řídící jednotky, co je na tom elektromotoru.Když měl BHI ještě v autě a zahýbal s konektorem,tak auto šlo normálně nahoru.Údajně je tam jen nějaké relátko,ale je to celé zalisované, tak to nevím.Neřešili jste to někdo?V citroenu mě prodají jen celou BHI jednotku za 22k popřípadě někde z vraku za 6-8k. existuje nějaká levnější varianta.? V příloze je fotka.

Přílohy:
P60406-150626.jpg ( 6464477b ) -
P60406-150629.jpg ( 6522625b ) -

06.04.2016 21:02 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2937315
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jacking napsal(a):
Tak,v patek mě auto zůstalo ležet na přední napravě skoro dole, ale zadek šel na horu normálně. Pomaličku jsem se dokodrcal do servisu ke známému. Dnes mi volal že vyhodil BHI ven.Uhlíky bily v pořádku LDS nezatekla dovnitř. Problém se jeví z řídící jednotky, co je na tom elektromotoru.Když měl BHI ještě v autě a zahýbal s konektorem,tak auto šlo normálně nahoru.Údajně je tam jen nějaké relátko,ale je to celé zalisované, tak to nevím.Neřešili jste to někdo?V citroenu mě prodají jen celou BHI jednotku za 22k popřípadě někde z vraku za 6-8k. existuje nějaká levnější varianta.? V příloze je fotka.


A co dělal známej v tom citroenu? Není to zalisované a není v tom relátko.Zajeď k Lukimu (a a už v tom známej raději nešourá a uvede to do stavu ve kterém to bylo, nebo se domluv a si pro to Luki dojede a odveze to od něj pryč.(chápeš tu jeho logiku? - je tam jeden motor,jedno čerpadlo - ,,zadek jde nahoru-předek ne" - tak proč hledá chybu v motoru?)

06.04.2016 21:27 - Re: Suspension faulty: max speed 90 km/h 2937345
jacking
Město: Kudlovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW)Počet příspěvků: 9
99 Poslat soukromou zprávu
Zdarec,v citroenu dělal údajně elektrikáře a mechanika, ale už o tom začínám pochybovat z Lukinem údájně mluvil ohledně toho dílu,a taky mu měl potvrdit,že ta závada bude v té elektronice! no ale to co píšeš dává logiku že to nebude pravda.Díky zítra zavolám Lukimu a budu to řešit už sním

|< < 1 2 3 4 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator