Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / V horní poloze pořád běží čerpadlo
25.11.2012 14:12 - V horní poloze pořád běží čerpadlo 2525311
miki_
Město: Protivanov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, u mé C5 break H3+ mám tento problém.
1.Při zvednutí auta do horní polohy pořád běží čerpadlo.
2. Při jízdě pérování auta postupně tvrdne (hlavně přední náprava). Pokud auto déle stojí
(několik hodin) pérování se zlepší a při jízdě opět postupne tuhne.
Nemáte nějaký tip čím by to mohlo být? diagnostika nic nenašla.
Děkuji za tipy.

25.11.2012 15:09 - Re: V horní polze pořád běží čerpadlo 2525317
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
miki_ napsal(a):
Dobrý den, u mé C5 break H3+ mám tento problém.
1.Při zvednutí auta do horní polohy pořád běží čerpadlo.
2. Při jízdě pérování auta postupně tvrdne (hlavně přední náprava). Pokud auto déle stojí
(několik hodin) pérování se zlepší a při jízdě opět postupne tuhne.
Nemáte nějaký tip čím by to mohlo být? diagnostika nic nenašla.
Děkuji za tipy.


Těžko říct,ale mohl by to dělat přední korektor(nastavení-nedovede číst horní polohu)-diagnostika-měření hodnoty-co ukazuje za hodnoty v horní poloze(k běhu čerpadla v horní poloze) K tvrdnutí ? to nevím že by ucpané přepady? ,nebo zkontrolovat regulátor tlaku pérování.

25.11.2012 16:57 - Re: V horní polze pořád běží čerpadlo 2525343
miki_
Město: Protivanov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Dík za tip ucpaný přepad by to mohl, nějakou dobu (nevím jak dlouho) jsem jezdil u vytrženou hadičkou u přepadu pravého přední kola a od té doby se mně pérování tohoto kola nezdá. Prosím o info jak se to zjistit případně opravit. Dík

25.11.2012 17:12 - Re: V horní polze pořád běží čerpadlo 2525344
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
osobne si myslim ze zle nastavena vyska a potom sa na dorazoch snazi zdvihat dalej ...

co sa tyka tuhnutia, tazko povedat, mozno aj gula alebo regulator

25.11.2012 17:28 - Re: V horní polze pořád běží čerpadlo 2525353
miki_
Město: Protivanov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
koule to asi nebude, když se na tom zhoupnupřed jízdou krásně to tlumí a z oboukoulí je slyšet naprosto stejné zvuky (přepokládám že je to zvuk od membrán). Co se týká regulátoru tlaku pérování nemám ponětí co to je. Budu rád za upřesnění. Jinak auto bylo ve středu v origo servise a na diagnostice nic nebylo.

25.11.2012 18:46 - Re: V horní polze pořád běží čerpadlo 2525377
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
miki_ napsal(a):
koule to asi nebude, když se na tom zhoupnupřed jízdou krásně to tlumí a z oboukoulí je slyšet naprosto stejné zvuky (přepokládám že je to zvuk od membrán). Co se týká regulátoru tlaku pérování nemám ponětí co to je. Budu rád za upřesnění. Jinak auto bylo ve středu v origo servise a na diagnostice nic nebylo.


Regulátor je to kam je našroubovaná prostřední koule - to chybu asi neumí hlásit,ale v testu odzkoušet.To tuhnutí nevím jestli by to ten přepad nevystřejilo a že by se naplnila pístnice zespodu a bránilo to propérování? nevím . Ještě mi napadlo nepokoušel se někdo upravit vejšku v diag? - tou by to čerpadlo mohl také zblbnout.

25.11.2012 19:31 - Re: V horní polze pořád běží čerpadlo 2525394
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mal som tu pripad ze bolo moc LDS a bola natlacena cela nadrzka a podtlak nestrelil, ale ako sa to spravalo na ceste neviem, ja som riesil uplne nieco ine a toto len popri tom

25.11.2012 20:07 - Re: V horní polze pořád běží čerpadlo 2525413
miki_
Město: Protivanov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Děkuji za tipy. Vidím to tak že kontaktuji servis a zkusíme z toho něco vyčíst. Došlo mně totiž že posledně jsem tam byl s motorem (byl špatný kontakt na váze vzduchu) a ani nevím jestli se někdo na diagnostice do hydroactivu podíval. Mimochodem začalo se to takhle chovat po tom co jsem dolil LDS a auto bylo v cestovní poloze. Po dolití jsem chtěl systém přifouknout a podle zvuku co šel od tlumiče jsem uviděl utžený přepad ( hadička byla úplně ulomená a mimo navazující trubičku). Teď pravidelně kontroluji hladinu (dolil jsem 2 litr) a hladina se nemění. Po jízdě je systém natlakovaní, ale když auto stojí tak tlak ze systému unikne. Do tohoto mého zásahu byl podvozek naprasto fantastický, v klidu houpal a při ostré jízdě perfektně přitvrzoval a vyrovnával auto.

05.12.2012 10:50 - Re: V horní poloze pořád běží čerpadlo 2528405
miki_
Město: Protivanov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Jen pro info píšu jak to dopadlo.
Podvozek se sám nějak srovnal (když jsem zakládál toto vlákno choval se podvozek špatně už asi 14 dní) celkově za 3 týdny se vše samo dalo do pořádku. Osobně si myslím že to byl následek toho že se mi "podařilo" odpojit a zapojit baterku při zapnutém klíči a totálně jsem zmátnul elektroniku podvozku. Co se týká čerpadla v horní poloze, zatím jsem to nijak neřešil. V souvislosti s tímto se chci zeptat zda je běžné že po vypnutí klíče mně na autě ještě nějakou dobu něco vrčí pod krytem pojistek v motoru. Napadlo mně zda to nemůže automatické odvzdušňovací hydractivu, ale je to jen domněnka. Nemám potuchy jak automatické odvzdušňovaní funguje.

05.12.2012 13:16 - Re: V horní poloze pořád běží čerpadlo 2528421
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mas v tom krasny chaos, urcite mas nacaty vyskac, ktory sa pouzivanim zasa trocha zrovnal

to co pocujes v poistkach neni z poistiek ale z ventilov za poistkami, co je uplne normalne

05.12.2012 13:31 - Re: V horní poloze pořád běží čerpadlo 2528425
miki_
Město: Protivanov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
NO TEĎ JE PODVOZEK FAKT DOBRÝ TEKŽE TO NECHÁM BÝT SNAD TOMU NEMَU NĚJAK UBL͎IT. CO JE TÝKÁ VENTILU VÍM VRČENÍ VÍM ŽE JE TO Z VENTILU JEN JSEM SE CHTĚL UJISTIT ŽE JE TO NENÍ ZÁVADA (DĚLÁ TO JE N JEDEN Z TĚCH DVOU, TEN BL͎ K VOLANTU.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator