Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Hydraulika, řízení, brzdy / Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě
03.07.2012 16:06 - Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489812
ELESO
Město: Rapšach, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar. Kamarád naboural C5, 2001 rok. Měl přesekaný kabely od Hydractivu. Podle čísel na kabelech jsem je pospojoval, vyměnil popraskaný pojistky a vyměnil elektromotor. Problém je v tom, že se jsem rozchodil jenom zadek. Krásně a rychle se přestavuje ale předek nic. Rozebral jsem teda jednotku a pomocí uzemnění jsem dostal i tlak do předních tlumičů, trvalo jim to strašně dlouho ale podařilo se. Ale jakmile jsem nastartoval tak předek zase klesnul a nereaguje. Myslel jsem že jsem blbě spojil dráty ale v jiný kombinaci to nejde a hlásí to poruchu. Na třech šedých drátech totiž už nebyly čísla. Je mi divný, že to hned pošle ten předek zpět na zem. Už jsem ho poslal pro jiný čidlo, ale nezdá se mi to, když ho na přední nápravě odpojím tak opět napíše poruchu.

03.07.2012 18:46 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489851
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
pretoze bude asi nacaty vyskac alebo rozstelovana vyska na nom a preto to posle k zemi
jednotke sa nestalo nic ked si menil elektromotor?

03.07.2012 20:50 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489888
ELESO
Město: Rapšach, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Mám k tomu ještě druhou a ta dělá to samý. Výška bude každopádně rozlazená protože jsem zkoušel pohnout objímkou na stáblíku jestli se to nehlo tím tukancem, ale vůbec nic, zůstane na zemi a basta. ale totálně, nedá se s tím ani přejet sto metrů do garáže, pruží jenom gumy.

03.07.2012 20:54 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489889
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, ak sa to pohlo tak to su nepatrne kusky co stacia aby to ostalo na zemi ... a aby zacal dorovnavat musi byt nastartovany a kontroluje to kadzych 10s.
takze skusit nastartovat a pohnut a pohnut a pohnut az sa dvihne

03.07.2012 20:57 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489893
ELESO
Město: Rapšach, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Tak s tím nastartovaným motorem jsem to nezkoušel, teda zkoušel ale když po pár vteřinách nezareagoval tak jsem to chcíp. Já to prostě porovnávám podle toho zadku, že ten reaguje okamžitě. Ještě jsem se chtěl zeptat jestli je možný na zkoušku prohodit čidla.

03.07.2012 20:59 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489897
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
cidla su zhodne, ale ak bola v diagnostike nejaka chyba cidla, moze byt ze to ostalo zablokovane, naposledy som takto riesil auto co zostalo na zemi kvoli zlemu vyskacu, resetol som chyby a auto sa zdvihlo a vsetko ok ...

03.07.2012 21:12 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489906
ELESO
Město: Rapšach, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
No ale jednotka je tam vlastně teď jiná. No diagnostika to auto asi nemine. Zítra zkusím prohodit snímače, buď se zvedne nahoru nebo zůstane na zemi a budu zase tam kde sem. Co pak?

03.07.2012 21:14 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489908
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zle nastelovane / diagnostika / niekto kto vie ako to ma byt poskladane

03.07.2012 21:54 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489924
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dal jsi na auto jinou elektroniku? Se nediv. - Dej tu původní .Proč jsi dával jinou-ta původní byla rozbitá?Ta elektronika je specifická dle výbavy(musel by si sehnat přesně z ata se stejnou výbavou).

03.07.2012 22:02 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489932
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
elektronika je ta ista (pokial nejdes teda facelift a 1tka), akurat ta ktora nema vybavenie h3+ nebude vedet ovladat ventil h3+ atd, ale zaklad pojde .. aspon co som mal sancu naskusat

03.07.2012 22:11 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489938
ELESO
Město: Rapšach, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Taky jsem myslel žeby ta jiná mohla zlobit ale podle toho štítku je to ta samá, kterou jsem vyndal (čárovej kod na víku jednotky). Jinak obě dělají to samý. Navíc stará měla v paměti ještě nějakou chybu GRAVIERENDER FEHLER FEDERUNG a na obou to píše UEB.GESCHWIND.AUS. Ale tu druhou jen někdy. Jinak na diagnostice to bylo, ale nebyl jsem u toho, jen mi řekl že to nic nehlásilo.

03.07.2012 22:23 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489955
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
elektronika je ta ista (pokial nejdes teda facelift a 1tka), akurat ta ktora nema vybavenie h3+ nebude vedet ovladat ventil h3+ atd, ale zaklad pojde .. aspon co som mal sancu naskusat


No nevím nechci se dohadvat,ale jednou jsem zkoušel záměnu xenon - normální světla a dělalo to blbosti.Proto vždy nechávám původní(pokud to jde) a tady může být problém v tom jak zapojili přeseklé dráty-jde přes to celá elektronika auta-je to první na forhontě(od ABS,+,xenony,startování, atd..)-alespoň si myslím.

03.07.2012 22:31 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2489959
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jo, je to prve na rade v CANe

presne ako pises, xenony ak to nema vo vybave, tak nepojdu (elevacia)
h3+ ak to tam nema, tak stredove gule sa nebudu ovladat
variabilne nastavenie posilovaca ak je - nepojde (V6)

ale zaklad, zdvih pojde, mal som tu take auto kde to nebolo a nechodili xenony,h3+ ale najazdil s tym xy km, kym som mu to neprehodil za to co ide
tiez plati, cimnovsia bhi, tym vybavenejsia a funkcnejsia

04.07.2012 22:17 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2490120
ELESO
Město: Rapšach, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Očíslované dráty jsou pospojované podle čísel, na bílých jsou čísla (kódování podle cca devíti čísel a propojení zkontrolováno prozvoněním zkoušečkou) jediný co se nedalo byly tři šedý dráty, čísla na nich už smazal olej a textilní páska, měřením jsem spojil jen jen jeden a zbývající systemem pokus omyl. Díky tomu se mi podařilo rozchodit zadek, předek bohužel ne. Co se týče prohození čidel tak zadní je v úchytu jiný, takže asi i bude vysílat jiný hodnoty takže jsem je zatím neprohazoval. Jinak jednotku jsem ještě jednou zkontroloval a je to ta samá. S diagnostikou je to horší, do českého citroena daleko a německy neumím, jinak je to hned za rohem v rakousku.

04.07.2012 22:20 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2490122
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vyskace su uplne rovnake, len jeden je zvrchu a drhy zospodu uchyteny, staci dat srobik a pliesok dole a pojde zadny dopredu a predny dozadu

05.07.2012 20:52 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2490181
ELESO
Město: Rapšach, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Tak až tak moc jsem je nestudoval. Ale zítra to už snad odvezou na diagnostiku a já už pak jen vyměním vadnou součástku. Je to děs tenhle podvozek

05.07.2012 22:27 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2490190
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
des to neni, je to mega jednoduche ....
len treba mat o tom zakladnu paru

01.08.2012 10:51 - Re: Hydraulika funguje jenom na zadní nápravě 2496321
ELESO
Město: Rapšach, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím. Tak C5-ka už šlape, byla to absolutní prkotina, když jsem spojoval ty tři šedý bez čísel, tak pro usnadnění přendavání jsem použil čokoládu, a to byl problém, měla oxidaci, které jsem si nevšiml a nepřenášela signál. Kamarád je rád, okorát ho tahle prkotina stála 200 euro za to, že na to přišli. Takže toto téma s emůže ukončit. Děkuji za rady


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator