Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / LED žárovky, náhrada za klasické apod.
|< < 1 ... 3 4 5 6 7 > >|
03.11.2015 11:55 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2881999
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Tridac napsal(a):
...
.link.
Zase mám novou zkušenost. Děkuji

Tohle se vejde do světlometu C5?
Vždy je tam ta plechová trubička jen o kousek větší než žárovka.

03.11.2015 11:58 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2882000
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

TomasT napsal(a):
Tohle se vejde do světlometu C5?
Vždy je tam ta plechová trubička jen o kousek větší než žárovka.

Já to nezkoušel dát do světla, ale je to náhrada za H7 a když se podívám na rantlik, který zapadne do otvoru světlometu tak se tam vejde bez problému. Ale to stínítko uvnitř když je, to by byl asi problém, to fakt netuším zda to tam vleze.

03.11.2015 12:15 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2882007
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Co to vymýšlíte za ptákoviny. Vždy tam jasně píší, že to není homologované a slouží jen pro tuningové účely. Klasická halogenová žárovka má přesně umístěné vlákno přesných rozměrů a podle něj je uděláno stínítko a celý světlomet. Ta LED má zdroje světla po celém obvodu a tedy musí krásně oslňovat, potkat takového tunera je na zastřelení.
Jinak obecně LED je nejúčinnější přeměna elektřiny na světlo (cca 90%) a opravdu tedy hřejí nejméně. 10 W žárovka na 230V nahradí 100 W klasické.

03.11.2015 12:19 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2882008
Juras555
Město: Bučovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0 V6 HDi TourerPočet příspěvků: 166

99 Poslat soukromou zprávu
OK, klasická žárovka se hřeje víc, to nepochybně, když 90% spotřebované energie mění na teplo.
Co se těch h7 týká, když pominem, že není schválená tak ta LED podle parametrů moc nesvítí.
LED H7 z odkazu, jestli počítám správně je tam 21smdLED x20lm jedna = 420lm
H7 klasická halogenová = 1500lm

03.11.2015 12:27 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2882016
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to je to iste ako s tymi HID ...
proste to je nelegalne a na papiere

a po namontovani tych skodovackych odporovych dratov sa zivotnost H7 zvysila na to ze sa aj zabudlo ze ziarovky existuju - takze najjednoduchsie a legalne riesenie

03.11.2015 12:29 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2882017
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

vilous napsal(a):
Co to vymýšlíte za ptákoviny. Vždy tam jasně píší, že to není homologované a slouží jen pro tuningové účely. Klasická halogenová žárovka má přesně umístěné vlákno přesných rozměrů a podle něj je uděláno stínítko a celý světlomet. Ta LED má zdroje světla po celém obvodu a tedy musí krásně oslňovat, potkat takového tunera je na zastřelení.
Jinak obecně LED je nejúčinnější přeměna elektřiny na světlo (cca 90%) a opravdu tedy hřejí nejméně. 10 W žárovka na 230V nahradí 100 W klasické.

My jsme v diskusi tránku předtím několikrát zmiňovali, že LED H7 nejsou schválené a homologované. to nebylo myšleno tím, že se budou dávat do auta, určitě ne. Asi ty LED se ani nedostanou do světlometu kvůli stínění, ale někdo jezdí soutěže nebo má klasiku světlomety, které nemají ta stínítka, a pokud to nemá na silnici, at si tam dá třeba svíčky s knotem. Na silnici potkávám mnoho "gaunerů" v oblasti světel, ale to je každého IQ jak se na silnici chová, bohužel

03.11.2015 13:14 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2882038
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tridac napsal(a):
Já to nezkoušel dát do světla, ale je to náhrada za H7 a když se podívám na rantlik, který zapadne do otvoru světlometu tak se tam vejde bez problému. Ale to stínítko uvnitř když je, to by byl asi problém, to fakt netuším zda to tam vleze.


No myslím že budeš mít problém - jak jí tam dostat,na STK,na ulici s poldama,s protijedoucíma autama a ještě nic neuvidíš.

03.11.2015 13:17 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2882041
Tridac
Město: , Auto: Počet příspěvků: 183
99 Poslat soukromou zprávu

A proč bych jí tam dával?
Já určitě ne. O tom jsem ani neuvažoval ani příspěvky o tom nejsou.

03.11.2015 13:25 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2882045
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Tridac napsal(a):
A proč bych jí tam dával?
Já určitě ne. O tom jsem ani neuvažoval ani příspěvky o tom nejsou.


nemyslel jsem to na tebe ale všeobecně

12.04.2016 17:00 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2940332
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den vespolek, předem se omlouvám, pokud jsem úplně netrefila téma, ale myslím, že snad jsem dohledala dobře.
Dostala jsem takový nápad a zatím jsem se o něm nic nedočetla. Nápad byl, zda-li by šlo nějak "naimplantovat" oranžový ledpásek do předních světlometů C5 II na místo, kde je ten proužek s oranžovou žárovkou lemující světla shora...? Nebo něco takového, jenom pro zkrášlení...
Zcela upřímně, moc technicky jsem nad tím neuvažovala, nebo co se elektriky týče, jsem poněkud neznalec...

12.04.2016 17:39 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2940333
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Elektricky by to nemusel být problém, pokud se toho ujme elktrotechnik a nastaví vše tak, jak má být.
Problém bude spíš s technikou. Rozdělat světlomet je docela oříšek a nemusí se to podařit bez viditelných spojů. Upravit vnitřek světlometu taky nemusí být zrovna jednoduchý krok a musí se počítat i s tím, aby to bylo přístupný v případě opravy. No a nakonec můžeš narazit na legislativu. Možná by to nemuselo projít technickou kontrolou - homologace ap.
Osobně si myslím, že to nestojí za námahu a vynaložený finance.

12.04.2016 20:29 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2940389
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jen bych se zeptal na tu ,,oranžovou" žárovku ? - možná by stálo za to tam dát origo žárovičky ty svítí bíle.Někdo tam dal obyč ty svítí jinak.A led pásek je technicky nemožné bez rozřezání světlometu a jak píše Mikra bude problém na STK.

03.05.2016 11:35 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 2948316
Alethine
Město: Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Aha, to mi nějak nedošlo. Máte pravdu, to asi nemá cenu riskovat s tím světlometem a pak ještě na STK... Děkuji za připomínky, můžu to pustit z hlavy

31.12.2016 12:37 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024443
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Obecna otazka tykajici se nahrady klasickych vlaknovych zarovek ruznymi LED zarovkami ci celymi moduly (napr. osvetleni RZ, ci interierove osvetleni). Jak je to u novejsich aut, zejmena C5 III (X7)?
Muze mit LED nahrada nejakym zpusobem vliv na cinnost elektronickych komponent v aute?
Muze u vnejsich svetel napriklad ovlivnit kontrolu celistvosti vlakna? (existuji napr. tzv. CAN zarovky...)
Muze mit u interieroveho osvetleni vliv na stmivac?
atd. atd.

Nepisu to proto, ze bych osobne chtel zrovna vse na aute menit za LEDky, ale pred casem jsem zaslechl nejake domenky a rad bych se dozvedel jak to je. Na jednickove C5 jsem totiz mel LED v osvetleni RZ (zejmena z duvodu predesle caste vymeny klasickych zarovek) a nebyl s tim zadny problem.

Dekuji za vecne nazory

31.12.2016 13:05 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024473
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je tam uz integrovana kontrola ziaroviek, ked tam das led tak to bude hlasit vadnu ziarovku (tzv can ledky su opatrene odporom aby to detekovalo ako ziarovku) co bude pisat v diagnostike

o inom vplyve neviem

31.12.2016 13:09 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024474
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
no CAN zarovky to zni dobre by me zajimalo co to ma s CAN spolecneho krome dvou dratu
ono Libore je spis problem sehnat kvalitni ledky,jak chipem tak provedenim
vlakno vetsina levnych obchazi rezistorem,ty drazsi jsem videl uz s nejakym IC ...pokud to tam nebude bude z toho BSI docela nervozni

31.12.2016 13:29 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024487
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
no CAN zarovky to zni dobre by me zajimalo co to ma s CAN spolecneho krome dvou dratu
ono Libore je spis problem sehnat kvalitni ledky,jak chipem tak provedenim
vlakno vetsina levnych obchazi odporem,ty drazsi jsem videl uz s nejakym IC ...pokud to tam nebude bude z toho BSI docela nervozni


Bych řekl že nejen nervozní že to dovede nadělat v autě někdy i dobrou paseku(tedy u těch novějších) no zkus si třeba připojit vlek s led světlama za auto a uvidíš (pokud tam nedᚠkrabičku) - ta elektronika v autě se bude chovat podobně - bude v tom mít stejnej gulᚠa jakej závěr si z toho udělá??

31.12.2016 13:35 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024492
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
je tam uz integrovana kontrola ziaroviek, ked tam das led tak to bude hlasit vadnu ziarovku

kde konkretne?


autodiag napsal(a):
no CAN zarovky to zni dobre by me zajimalo co to ma s CAN spolecneho krome dvou dratu

jo, tohle je mi jasne


autodiag napsal(a):
vlakno vetsina levnych obchazi odporem,ty drazsi jsem videl uz s nejakym IC ...pokud to tam nebude bude z toho BSI docela nervozni

takze to muze byt potencialni problem? Muze to tedy jen eventuelne hlasit vadnou "zarovku", nebo by to mohlo zapricinit i nejake poskozeni BSI?

31.12.2016 14:16 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024521
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
takze to muze byt potencialni problem? Muze to tedy jen eventuelne hlasit vadnou "zarovku", nebo by to mohlo zapricinit i nejake poskozeni BSI?


zalezi na tom jak je ta LED delana a jakym mechanismem je udelane emulace odporu,ktery je v radech ohmu a samo se hreje..navic neni vetsinou ani zadna proudova ochrana vlastniho LED chipu takze si bere co to da (tim myslim te levne a cinske i kdyz cinske jsou z 99% vsechny)
druhej problem je u svetlometu ktere maji zdruzene funkce (typicky brzda/obrys)
uz jsem zazil nekolik bodycomputeru ,ne jen citroen, ktere to mod nedali takovou upravu..jak pise Jruse dalsi problem je vozejk ,resp tazne vseobecne,hlavne pro ty kteri nemaji ori.jednotku ale jen nejake ty krabicky


Jumep napsal(a):
je tam uz integrovana kontrola ziaroviek, ked tam das led tak to bude hlasit vadnu ziarovku (tzv can ledky su opatrene odporom aby to detekovalo ako ziarovku) co bude pisat v diagnostike


no nevim Petre ale porad nevidim tu spojitost rezistoru s CAN
a prave ze ten rezistor je hlavni problem

31.12.2016 18:41 - Re: LED žárovky, náhrada za klasické apod. 3024580
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Běžně se nabízejí LED žárovky do aut s označením CAN. Asi to má s CAN společnýho jen to, že jsou vhodný do aut s nějakou CAN sběrnicí a měly by teda mít nějak ošetřeno, že se nebudou vzhledem k tý CAN sběrnici chovat hulvátsky. Jak kvalitní ošetření to je, to neumím posoudit. Nic takovýho nevlastním. Ale vážně o tom uvažuju pro parkovačky, protože letos jsem každou měnil už 2x a zase už nesvítí. Nemám sice žádný hlídání celistvosti vlákna na svým autě, alespoň ne u parkovaček, ale i tak bych byl rád, kdyby mi někdo dokázal doporučit LED žárovku, která mi nezničí reflektor a vydrží pár let bez výměny, případně mi od ní nehrozí poškození jiných komponent v autě.

|< < 1 ... 3 4 5 6 7 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator