Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / automatické rozsvěcení světlometů
|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 > >|
12.02.2014 21:55 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2667561
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Protože mě tento způsob rozsvěcení také rozteskňoval, trochu jsem pátral:
Předpis č. 48 Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (EHK/OSN) – Jednotná ustanovení pro schvalování typu vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci

Zapojení musí být taková, aby:
6.3.7 Přední mlhové světlomety musí být možno zapínat a vypínat nezávisle na dálkových a potkávacích světlometech nebo jakékoliv jejich kombinaci, nejsou-li přední mlhové světlomety užity jako součást jiné funkce osvětlení v systému AFS; zapínání funkce předního mlhového světlometu však musí mít přednost před funkcí, pro niž jsou přední mlhové světlomety užity jako součást.
6.11.7.1 zadní mlhová svítilna nemohla být zapnuta, nejsou-li rovněž zapnuty dálkové světlomety, potkávací světlomety nebo přední mlhové světlomety

Takže - Přední mlhovky je možno rozsvítit i jen s obrysovými světly, zadní pouze s rozsvícenými klopenými, dálkovými nebo s předními mlhovými. Takže zapojení je bohužel správné a logické.

13.02.2014 13:33 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2667737
ltob
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 15

99 Poslat soukromou zprávu
Tak u mé C5 I je po nastavení denního svícení možno bez problému ve dne zapnout obě mlhovky - nejprve samozřejmě přední, pak přední a zadní) a během dne nelze zapnout dálkové světlomety. Ty jdou pouze při "nočním" režimu, přes den pouze bliknou - světelná houkačka.

17.05.2014 08:53 - svetla 2696690
sano2007
Město: Handlova, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi BreakPočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
normalne sa maju svetla rozsvietit ked nastartujem ono to vsetko funguje ale pri slnecnych dnoch mi jednoducho vypnú neviem preco. ma stym niekto nejaku skusenost?

26.12.2014 17:39 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768479
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj priatelia. Prosím vás. Mám na mojej C5-1 aktivované automatické svietenie po naštartovaní. Keďže mám aktivovaný aj svetelný senzor (kvôli podsvieteniu prístrojovky), tak pri zhoršení svetelných podmienok, respektíve pri zapnutí svetiel senzorom sa mi vypnú a zapnú xenóny. Dos mi to lezie na nervy, hlavne pri stieračoch, kedy sa mi podža dažďového senzoru prepnú svetlá z "denného svietenia" (bez podsvietenia) na stretávačky (s podsvietením).
Napadlo ma, namontova na vstup k svetlometom časovacie relé, ktoré by po odstránení napájania ešte nejaký čas "držalo" zapnuté napájanie svetiel. Dala by sa tým preklenú tá mŕtva doba kedy sa xenóny vypnú a hneď zapnú. Neriešil to už niekto takto?

26.12.2014 18:36 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768482
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
Ahoj priatelia. Prosím vás. Mám na mojej C5-1 aktivované automatické svietenie po naštartovaní. Keďže mám aktivovaný aj svetelný senzor (kvôli podsvieteniu prístrojovky), tak pri zhoršení svetelných podmienok, respektíve pri zapnutí svetiel senzorom sa mi vypnú a zapnú xenóny. Dos mi to lezie na nervy, hlavne pri stieračoch, kedy sa mi podža dažďového senzoru prepnú svetlá z "denného svietenia" (bez podsvietenia) na stretávačky (s podsvietením).
Napadlo ma, namontova na vstup k svetlometom časovacie relé, ktoré by po odstránení napájania ešte nejaký čas "držalo" zapnuté napájanie svetiel. Dala by sa tým preklenú tá mŕtva doba kedy sa xenóny vypnú a hneď zapnú. Neriešil to už niekto takto?


Tak si zapni Xenony na stálo, mě svítí 7 let a jsou stále původní

26.12.2014 18:47 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768484
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
BlueSeven napsal(a):
Tak si zapni Xenony na stálo, mě svítí 7 let a jsou stále původní



Naprostý souhlas, já měnil letos, 9 let původní, jedno svítilo normál, druhé už do fialova, když s tím nemám problémy, neměl jsem nikdy potřebu přidělávat ještě jedno denní svícení navíc.

26.12.2014 21:03 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768498
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
veď ja ich mám zapnuté nastálo, lenže vtedy mi nesvieti prístrojovka (mám C5 I). Preto mám aktivované svetelné čidlo, aby sa mi zapínala prístrojovka, keď je tma, alebo idem v tuneli. No pri tom prepnutí mi asi na pol sekundy zhasnú xenóny. No a ja by som tým časovacím relé chcel toto vypnutie-zapnutie preklenú.

26.12.2014 21:18 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768506
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
veď ja ich mám zapnuté nastálo, lenže vtedy mi nesvieti prístrojovka (mám C5 I). Preto mám aktivované svetelné čidlo, aby sa mi zapínala prístrojovka, keď je tma, alebo idem v tuneli. No pri tom prepnutí mi asi na pol sekundy zhasnú xenóny. No a ja by som tým časovacím relé chcel toto vypnutie-zapnutie preklenú.

Nevím jak C5 I, ale mě to xenony nedělají, přístrojovka pracuje nezávisle. Mám to nastaveno dle obrázku:

Přílohy:
Capture_25.jpg ( 134108b ) -

27.12.2014 09:37 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768579
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pokiaž som dobre pochopil to, čo písal jumep niekde na začiatku tejto diskusie, tak na C5 II je to inak ako na C5 I Mne sa to chová práve tak ako som popisoval. A minule ma vedelo riadne štva, keď som išiel z Prahy na Slovensko a cestou ma zastihlo niekožko slabých dažďov. Stierače sa mi teda niekožkokrát spustili a niekožkokrát zastavili. Pri každej tejto zmene mi preblikli predné svetlá. Je mi jasné, že xenónka aj tak vydrží veža, ale muselo to vyzera dos čudne, ak niekto išiel napríklad ooproti mne a videl ako vypínam a zapínam svetlá

27.12.2014 09:40 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768580
63zdenda
Město: Jezvé , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 2972

U??vate? Poslat soukromou zprávu
To asi nebude normální jev, chtělo by to zajet na diagnostiku, ta by měla napovědět co a jak.

27.12.2014 10:59 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768589
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Je dobré řešit problém (zřejmě špatná kostra) něčím to to ještě do....rví

27.12.2014 23:30 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768736
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
prebliknut by to nemalo / nikdy som to nikde nepostrehol (osobne si myslim ze je skor problem v kontakte v come)
citlivost senzoru sa dala nastavit diagnostikou len 2003 - 2004 auta, nikde viac

28.12.2014 11:21 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768791
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Peter, takže signály zo svetelného a dažďového čidla idú do COM-u, alebo do BSI? Mne toto prebliknutie robí nielen keď sa dostane do činnosti svetelný senzor, ale aj keď sa mi spustia stierače na automatiku a po niekožkých sekundách systém zapne svetlá. a tak isto sa to deje aj keď naštartujem cez deň a rýchlo by som zapol svetlá páčkou pod volantom. Predpokladám, že keby som mal halogénové stretávačky, tak by to vidie nebolo, keďže reakčná doba vlákna a výbojky je úpne rozdielna...

28.12.2014 13:26 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768832
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nie, senzori idu do bsi ktora rozhoduje o zopnuti svetiel
com su len cisto packy a ovladanie - posielanie signalov

svetelne cidlo tam je v prvom rade kvoli klimatizacii, funkcia svetiel je len pridruzena (vyuzitie toho ze to tam je)
rovnako dazdovy senzor, zopne to svetla zato ze zisti ze su zapate stierace a chodia - cele je to len nejaky soft

ake OPR tam mas?

28.12.2014 13:38 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768837
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
nie, senzori idu do bsi ktora rozhoduje o zopnuti svetiel
com su len cisto packy a ovladanie - posielanie signalov

svetelne cidlo tam je v prvom rade kvoli klimatizacii, funkcia svetiel je len pridruzena (vyuzitie toho ze to tam je)
rovnako dazdovy senzor, zopne to svetla zato ze zisti ze su zapate stierace a chodia - cele je to len nejaky soft

ake OPR tam mas?


Nechci se hádat,ale dešovej senzor podle mne nemá se světlama nic společného(pravda nesledoval jsem to) i když překonfigurovat se dá cokoli (třeba aby ti auto místo sepnutí stěračů třeba zatroubilo ) je to opravdu jen soft

28.12.2014 13:53 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2768842
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Ty mᚠzapnutý celodenní svícení, tak ti to už nemá co rozsvítit, ale kdo má zapnutý rozsvěcení za tmy, tak se mu rozsvítí světla se zapnutím automatických stěračů. Soft předpokládá při zapnutí stěračů, že jsou zhoršený podmínky a rozsvítí. Mazanej Frantík ...

29.12.2014 16:21 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2769223
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mikra, mám aktivované automatické rozsvietenie svetiel, ale v tomto režime mi svietia len vonkajšie svetlá bez interiéru. dokonca aj diažkové vtedy fungujú len ako "svetelná húkačka" a aj keď ich prepneš, tak ostanú svieti len stretávačky. Domnievam sa, že v tomto režime nejdú zapnú ani zadné hmlovky, ale to si niesom istý. Preto mám aktivovaný aj svetelný senzor, aby sa mi za zhoršených podmienok rozsvietila prístrojovka. No pri tom prepnutí sa to chová tak, ako keby BSI v jednom momente vypla denné svetlá a hneď na to zapne "normálne svetlá. No a vtedy to preblikne.

Peter, čo je OPR?

29.12.2014 17:34 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2769249
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Miklásek napsal(a):
Mikra, mám aktivované automatické rozsvietenie svetiel, ale v tomto režime mi svietia len vonkajšie svetlá bez interiéru. dokonca aj diažkové vtedy fungujú len ako "svetelná húkačka" a aj keď ich prepneš, tak ostanú svieti len stretávačky. Domnievam sa, že v tomto režime nejdú zapnú ani zadné hmlovky, ale to si niesom istý. Preto mám aktivovaný aj svetelný senzor, aby sa mi za zhoršených podmienok rozsvietila prístrojovka. No pri tom prepnutí sa to chová tak, ako keby BSI v jednom momente vypla denné svetlá a hneď na to zapne "normálne svetlá. No a vtedy to preblikne.

Peter, čo je OPR?


OPR je číslo na štítku(sloupek u řidiče xxxxxCJ) a pokud mᚠzaplé denní svícení nejdou zapnout dálky,mlhovky(ani přední ani zadní) a nesvítí přístrojivka (kromně C5I do roku 2002 - tam svítí i přístroje)- jinak je to věc nastavení jde to překonfigurovat. - dá se nastavit cokoli(třeba stěrače s houkačkou,nebo s čím budeš chtít )

29.12.2014 18:22 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2769287
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
OPR je datum vyrobi auta
najdes ho na nalepke na dverach, kazdopadne by si mal mat uz novsi typ bsi a tam sa ta citlivost senzoru da zmenit

03.01.2015 12:53 - Re: automatické rozsvěcení světlometů 2771207
Miklásek
Město: Dolná Súča, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 BlueHDi 180k (133kW) TourerPočet příspěvků: 133

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
OPR je číslo na štítku(sloupek u řidiče xxxxxCJ) a pokud mᚠzaplé denní svícení nejdou zapnout dálky,mlhovky(ani přední ani zadní) a nesvítí přístrojivka (kromně C5I do roku 2002 - tam svítí i přístroje)- jinak je to věc nastavení jde to překonfigurovat. - dá se nastavit cokoli(třeba stěrače s houkačkou,nebo s čím budeš chtít )


Takže ak tomu dobre rozumiem, tak sa dá nakonfigurova to aby mi po naštartovaní svietila aj prístrojovka a aby sa dali prepína diažkové a hmlovky bez toho aby som musel ma aktivovaný svetelný senzor?

|< < 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator