Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Zadní stěrač C5 I/II Break
1 2 3 4 ... 5 > >|
21.03.2009 12:06 - Zadní stěrač C5 I/II Break 659528
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Mám menší problémek, zadní stěrač se mi zastavuje pokaždé někde jinde a vždy když přijdu k autu a otevřu centrálem tak mi sám od sebe hezky zamává (myslím ten stěrač..). Nic jsem ještě nerozdělával ani neměřil jen se chci zeptat jestli jste to někdo neřešil čí to není někde už popsané. Díky. Zadní okno mě samozřejmě taky nejde otvírat ale to neřeším.

21.03.2009 12:23 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 659530
artsvec
Město: Sušice, Auto: Opel Insignia Country Tourer 1.6 16V - 200 koníPočet příspěvků: 650

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Při otevírání centrálem mi stěrač nemával, ale zastavoval se kde chtěl. Vyřešeno novým motůrkem, pokud si pamatuji cca 3000kč

21.03.2009 20:00 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 659545
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
toto mozu byt aj stare zname kable

17.05.2009 21:23 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660865
Sena
Město: Pardubice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 92

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
toto mozu byt aj stare zname kable


Přesně tak!!!
Dnes jsem pracoval na své C5, šel jsem teda hned po drátech v přechodce mezi dveřmi a střechou a hle, jeden prevít normálné přelomený. Zaletováno , zaděláno a O.K. Byl to kontakt polohy stěrače takže autíčko nemělo info o poloze stěrače a dělalo to tyhle nesmysly.
Díky za tip.

17.05.2009 21:26 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660866
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
len upozornenie, zaletovany kabel je tvrdy - teda ta letovana cast a moze sa zlomit ... osobne by som to letoval vnutri - tj. vlozil tam 10cm kablu alebo ak je natolko ten kabel volny, tak tu letovanu cast presunul tam kde sa nebude hybat ...

18.05.2009 22:02 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660873
Poffa
Město: Spišská Belá, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 282
99 Poslat soukromou zprávu
Dnes som riešil ten istý problém zo zadným stieračom.Odišlo mi to cez zimu tak som to nechal tak.Som rad že to tu niekto otvoril.
Po prve som chcel meni motor stierača,ale ako napisal jumep som ssa pozrel na kable a bolo to tam.Tak som to aj urobil ako napisal jumep a dal som tam radšej novy medzikus abysa to lámalo v novom kábli a funguje to fajn
Ale našiel som tam aj iný kábel zalomený taký žltozelený držal len na pár vláskoch tak som ho radšej sekol nanovo tiež.
Takže ďakujem za pomoc

20.05.2009 07:15 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660902
Nezmar
Město: Okříšky, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 107

99 Poslat soukromou zprávu
Včera jsem jel v dešti do Brna a občas setřel zadní okno, vše fungovalo OK, potom jsem zapl ostřik zadního okna - stěrač setřel ostřik, ale bez ostřikování už nešel spustit. Vše se srovnalo po opětném nastartování. Čím to mohlo být?

20.05.2009 08:23 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660903
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Nezmar napsal(a):
Včera jsem jel v dešti do Brna a občas setřel zadní okno, vše fungovalo OK, potom jsem zapl ostřik zadního okna - stěrač setřel ostřik, ale bez ostřikování už nešel spustit. Vše se srovnalo po opětném nastartování. Čím to mohlo být?


Tohle mi občas udělalo také u Xsary break na zadním stěrači. Připadá mi to, že se nějak zasekne cyklovač a v tu chvíli nedá povel pro setření. A většinou po dalším nastartování nebo když se nechal déle v zapnuté poloze choval se potom zase normálně. Neřešil jsem to, ale také mě štvalo, že někdy nesetřel hned jak člověk potřeboval. A jak si tak vzpomínám, možná, že se mi to stalo už i u C5.

20.05.2009 08:54 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660906
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Nezmar napsal(a):
Včera jsem jel v dešti do Brna a občas setřel zadní okno, vše fungovalo OK, potom jsem zapl ostřik zadního okna - stěrač setřel ostřik, ale bez ostřikování už nešel spustit. Vše se srovnalo po opětném nastartování. Čím to mohlo být?

hmm, myslim ze to je normalni jev, tedy zalezi na tom, jak dlouho jsi cekal jestli setre.
Sterac bezne reaguje na zapnuti a vypnuti vypinace tim ze jednou setre a pokud nechas vypinac (otocny na pacce) zapnuty, stira zadni sterac v rytmu cyklovace.
jakmile vsak das vypinac do druhe polohy a spustis tim ostrikovac, okno se samozrejme ostrikne a setre, ale pote, kdyz chces stirat jen manualnim zpusobem, tedy ze zapnes vypinac, setre se a hned vypnes tak to nejde. Je tam pomerne dlouha prodleva nez se zadni sterac rozbehne po zapnuti ostrikovace.
Ja jsem si uz na to zvykl a vim, ze pokud umeju zadni okno i s ostrikem, musim cca 20s mozna i vice pockat pro bezne stirani, nebo nehcat zapnuty cyklovac, ten potom funguje normalne a stira v beznych pravidelnych intervalech.
Je tam zkratka jen ta dlouha prodleva prvniho setreni.

Mozna je to toto co popisuji?

20.05.2009 09:01 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660908
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
Alx - to bude nejspíš ono. Jenom škoda, že Citroen takové drobnosti nevychytává, když to už dělalo i u mnohem starších modelů (viz. Xsara). Asi to tak má být.

20.05.2009 09:14 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660909
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je potreba si uvedomit ze xara neni C5 a proto nelze tyhle poruchy srovnavat

20.05.2009 11:20 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660914
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
je potreba si uvedomit ze xara neni C5 a proto nelze tyhle poruchy srovnavat


xara opravdu není C5 ani Xsara, ovšem některé stejně podobné závady se řeší u Xsary i C5 (samozřejmě i u dalších).
Ikdyž podstata závady může být u každého typu jiná, výsledek je stejný a potom se stejně přijde na to, že jí způsobuje nějaká úplná kravina.

20.05.2009 13:44 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660916
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vidim ze i tu se rozmaha cestinarsky krouzek.....podstata muze byt jaka chce ale zavada ktera se tu popisuje ma uplne jiny charakter a taky pricinu ...
srovnavat jablka a hrusky mi opravdu neprijde moc realny

21.05.2009 06:30 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660921
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
autodiag napsal(a):
....podstata muze byt jaka chce ale zavada ktera se tu popisuje ma uplne jiny charakter a taky pricinu ...


Pokud se závada projevuje stejně, přijde mi, že má stejný charakter.

Ovšem pokud tu příčinu víš, tak nám jí, prosím, řekni a netaj se s ní.

21.05.2009 13:01 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660923
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
koukam mam mezery :
- nevedel jsem ze xsara ma vyklopne zadni okno a v nem ulozen sterac,musim se jeste ucit ,jedine co ma stejne jako vetsina aut je gumova pruchodka s kabelazi a tak bych zacal a take na 90% skoncil na tomto miste
- nevedel jsem ze xsara ma nejaky cyklovac ,mel jsem zato ze ma BSI

vim ale ze pokud ma auto BSi a tim padem i COM2000/2001 nezalezi natom jak zustane sterac po vypnuti zapalovani,po vypnuti klice a aktivaci powersafe modu (cca 2 min) a naslednem zapnuti musis aktivovat funkci znovu,to hle ovse neni ten problem kterej se tu resi

kdyz ti napisu napr. ze u meho auta nejde napr turbo, 100% to nebude ta sama pricina i kdyz se projevuje stejne a ma stejny charakter a oba motory jsou 2.0Hdi

21.05.2009 14:29 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660926
Růža
Město: Horažďovice, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 281

99 Poslat soukromou zprávu
To autodiag
- asi jsme si nerozuměli, já jsem předtím reagoval na příspěvek Nezmara a né prvního Seny, který je o trochu něčem jiném
- u Xsary je na zadním okně stejný (z mého uživatelského pohledu řidiče) cyklovač jako v C5, ikdyž samozřejmě vyklápěcí okno nemá
- to co jsem napsal byl pouze příspěvek do diskuze a né řešení, že to tak musí být
- jak vidíš na příkladu zadního okna je to na 90% stejná závada a to není jenom toto
- ty se na věc dívᚠz pohledu autodiagnostika, většina z pohledu uživatele a myslím, že společně se dá dobrat řešení

21.05.2009 15:47 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 660929
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
to je presne to kdyz se zalozi prispevek na jablko a uz v druhe odpovedi se mele o svestkach nicmene to co jsem napsal sedi v podstate na obe veci ktere se tu resi
to vyklapeci okno je hodne podstatna vec protoze vlastni osa sterace je vedena u C5 v ulozeni ve skle (prvni dil) a je jako by ze dvou dilu..motorek jako takovy (druhy dil) je na spodni strane patych dveri a v tom je ten hlavni problem ktery nema s motorkem nic spolecneho protoze je zatuhla oska ve vedeni v okne coz by jsi u xsary tezko hledal,stejne jako cyklovac
kdyz zatuhne osa v xsare muze shoret motorek ,kdyz v C5 nestane se nic jen nejde sterac nebo pocukne (pak vyskoci z vedeni)
ja to neberu jen z pohledu autodiagnostika ale z praxe

22.01.2010 16:44 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 1802763
pepik
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v X BreakPočet příspěvků: 69
99 Poslat soukromou zprávu
tak se mi spálil motorek ma zadním stěrači a když jsem to celé rozebíral, popraskaly mi plastíky na otvírání zadního okna , no myslel jsem že se picnu nemá někdo kontakt, kde to sehnat , u Michálka v citroenu v benešově chtěj za motůrek a otvírání okna skoro 9 tis a to fakt nedam. Dík za rady

22.01.2010 19:23 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 1802769
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Zkus vrakáč Malčev Rostoklaty tel: 602547966

25.02.2011 16:34 - Re: Zadní stěrač C5 I/II Break 2375080
dick
Město: Děčín, Auto: Počet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Mám trošku jiný problem,zad. stěrač se mi zapína samovolně.Ještě nejdou blinkry na tažnym.Nevím jestli to ma souvislost,ale na diag. usoudili že ano i když to žádnou chybu nenačetlo.Nechtel jsem zakl. nové vlakno,zdravím všechny dik dick

1 2 3 4 ... 5 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator