Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Princip funkce signalizace zapnutí pásů.
1 2 > >|
24.06.2011 11:23 - Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2398769
Kovín
Město: Nový Jičín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 16
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím
Jak funguje signalizace zapnutí pásů u spolujezdce a zadních pasažérů. Po nasednutí a zapnutí klíčku se rožne kontrolka jen u řidiče a po rozjezdu začne i akustika. Ale u ostatních cestujících po nasednutí a zapnutí pásu a nebo při jízdě když se rozpojí se neděje nic. Na fórech jsem žádné informace nanašel. Po prozkoumání zadních sedadel jsem si všimnul že ke klipsnám vedou kablíky. Díky za případné informace.

24.06.2011 11:41 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2398782
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
Mě set tedy akustika ozve hned, jak si někdo za jízdu rozpojí pás (spolujezdec nebo vzadu).
Ale pokud si pamatuji, tak se ta kontrola pásů dá přes diagnostiku na každém sedadle zvl᚝ vypnout - pak se to asi chová jako u tebe.

24.06.2011 11:56 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2398786
Avenger1
Město: , Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 27

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Co mam info, tak v citroene je to tak, ze zapnutie a detekcia nezapnuteho pasu je len u vodica. Cize ked nastartujes, svieta ti diody ktore pasy nie su zapnute, ale signal bude pipat len ked si nezapnes ty. Ked si nezapne spolujazdec alebo vzadu, nic sa nedeje.

Druha vec je, ze ked si niekto uz tie pasy zapne, a potom ich pocas jazdy rozpoji, potom bude pipat aj im, ze sa rozpojili. Pytal som sa na to v servise tiez, lebo mi to nebolo jasne preco je to tak. Vraj je to iny sposob ako to je povedzme v nemeckych autach, ze ked si sadnes na sedacku v predu, a nezapnes si pas, tak pipa stale. Tu vraj sli na to inac preto, lebo sa vraj stava, ze si ludia polozia nejaky naklad na prednu sedacku, tasku s nakupom a pod, a potom im cely cas pipalo. Takze v citroene to zrusili a pipa len ked sa odopnes (u spolujazdcov). Ak im to nepipa pri rozopnuti, niekde je zavada

24.06.2011 15:49 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2398845
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
spolujazdec ma vahovy senzor v sedacke - pipa len ked je zatazene, nezapnute
zadne nemaju ziadnu detekciu vahy a podobne a pipaju ako uz bolo povedane, len ked sa zapli a potom odopli

a pipa to len nejaky cas, postupne sa zosiluje az prestane

vsetky tieto signalizacie sa daju diagnosticky vypnut alebo zapnut

po zapnuti kluca by mali svietit a po chvili zhasnut aj pokial sa nikto nepriputal (predpoklad prazdneho sedadla aby nesvietilo ze nikto nie je priputany, da sa aj zapat hlaska ktora napise na displayi ze zadne pasy nie su priputane)
spolujazdec je zavysli na zatazeni

ak ti to nejde a chces to pozapajat, zbehni za niekym kto vie troska viac s diagnostikou ako precitat len chyby nech ti to pozapina

* popis plati pre C5 2 (mozno X7, tam som to neskusal do podrobna)
C5 1 ma len signalizaciu u vodica

24.06.2011 20:44 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2398901
Kláyč
Město: , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
Zdar!
Taky jsem se snažil přijít na to, jak to auto pozná, že vzadu někdo sedí (nepřipoután)... U spolujezdce jasnej váhovej senzor, ale do sedáků vzadu (ani z nich) žádný dráty nevedou... Tak pokud někdo víte jak to tam je zasvěte mě prosím, děkuji

24.06.2011 21:02 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2398902
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
je tam len spinac zapnutia pasu, nic viacej. ak sa niekto odputa za jazdy zacne to signalizovat.

24.06.2011 22:05 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2398932
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
presne, ked zapnes kluc, vidis kto sa priputal a kto nie ... ked sa za jazdy odputa, pipa to, inak nic viac

25.06.2011 19:58 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2399021
Kláyč
Město: , Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 6

99 Poslat soukromou zprávu
O.K. Děkuji a chápu, vrazil sem tam totiž hned od začátku dětský autosedačky a myslel sem že je registruje nějaký čidlo jako že tam někdo sedí, i když sou prázdný

25.06.2011 22:04 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2399041
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
teraz uvazujem, ze ked ja na C5I. nemam vzadu vahove senzory, ako vedia zadne hlavove airbagy ci maju buchnut alebo nebuchnut?
ak to dobre chapem, buchnu bezpodmienecne (samozrejme pri bocnom naraze) .. co je trochu nedomyslene

25.06.2011 22:08 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2399042
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Podle toho, co jsem viděl při sundaném tapecu stropu, přední i zadní na jedné straně jsou nejspíš na jednu rozbušku. Asi.

25.06.2011 22:26 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2399043
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Maxifik napsal(a):
Podle toho, co jsem viděl při sundaném tapecu stropu, přední i zadní na jedné straně jsou nejspíš na jednu rozbušku. Asi.


jo vede nad předním bočním i zadním oknem a je to jeden bag, jedna bomba

25.06.2011 22:54 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2399045
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
to jako když buchnu na předek třeba u řidiče, tak mi vylítá celá jedna strana až dozadu? to snad ne

25.06.2011 22:59 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2399046
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
amirinda napsal(a):
to jako když buchnu na předek třeba u řidiče, tak mi vylítá celá jedna strana až dozadu? to snad ne

+předek předek, bok bok, cok tomu není k porozumění boční náraz boční bak, a rozpárá ti to od předu do zadu obložení střechy nad dveřmi


a zpátky k signalizaci pásů

27.06.2013 18:58 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2593494
citrónek
Město: Litoměřice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, zeptám se jak vám funguje světelný kontrolky pásů při zapnutí kličku? Jde mi o to že když zapnu klíček tak se mi rozsvítí všechny krom spolujezdcový sedačky, když na ní zatlačím tak se rozsvítí(váhový senzor), ale myslel jsem si že pro kontrolu funkčnosti a stavu kontrolek se rosvítí všechny a pak podle navolení v diag se chovají. I když v diag vypnu nebo zapnu spolujezdcovou tak prostě při zapnutí klíče nesvítí, jen tlakem na sedačce

27.06.2013 19:43 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2593517
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
citrónek napsal(a):
Ahoj, zeptám se jak vám funguje světelný kontrolky pásů při zapnutí kličku? Jde mi o to že když zapnu klíček tak se mi rozsvítí všechny krom spolujezdcový sedačky, když na ní zatlačím tak se rozsvítí(váhový senzor), ale myslel jsem si že pro kontrolu funkčnosti a stavu kontrolek se rosvítí všechny a pak podle navolení v diag se chovají. I když v diag vypnu nebo zapnu spolujezdcovou tak prostě při zapnutí klíče nesvítí, jen tlakem na sedačce


No oni počítají s tím že klíček zapne řidič a né duch proto v řidičově sedáku není zátěžák.

27.06.2013 20:00 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2593525
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jak to tedy je s tím senzorem u spolujezdce - nedávno jsem si všiml že to nepípá když si tam někdo sedne.Což mě tedy nevadí ,všichni se poutame automaticky.Jen mě zajímá jestli to může mít vliv při nehodě na airbag.Za předpokladu že je špatné to zátěžové čidlo ale je zapnutý pás funguje airbag?

27.06.2013 20:04 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2593527
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
mame k tomu len dohady, osobne si myslim ze bag bude fungovat

27.06.2013 20:23 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2593546
BlueSeven
Město: Černovice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW ExclusivePočet příspěvků: 613

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No oni počítají s tím že klíček zapne řidič a né duch proto v řidičově sedáku není zátěžák.


Možná je to trochu off topic, ale platí to i u vyhřívaných sedaček? Já bych řekl, že to zátěžák má. Zapnu klíček, vylezu a pokud je vyhřívání zaplé, tak se vypne, jak to pozná bez zátěžáku?

27.06.2013 20:28 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2593548
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nijak, vyhrievanie pojde stale
plati ze soferova sa pocita ze sofer na nej sedi ked je nastartovane

27.06.2013 21:04 - Re: Princip funkce signalizace zapnutí pásů. 2593552
citrónek
Město: Litoměřice, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V Exclusive BreakPočet příspěvků: 33
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
No oni počítají s tím že klíček zapne řidič a né duch proto v řidičově sedáku není zátěžák.
Ahaaa Tak je to tedy správně. Měl jsem naivní představu že při zapnutí klíčku se rozsvítí všechny a pak zhasnou ty co jsou obsazený nebo u spolujezdce není sepnutý tlakový čidlo U řidiče jsem pochopil že není čidlo, to mi došlo. Díky za info

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator