Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Výměna žárovek - přední halogenová světla
|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 > >|
27.11.2009 11:30 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1428627
Lulina
Město: Karlovy Vary, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 104

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
tak ja som minule potrenoval pravu stranu a svina konektor sa ne a ne a ne nechat vytiahnut ... ale potom povolil ... ostatne je "brnkacka"


"Brnkačka":řekne Bolt a zaběhne stovku pod 10, "Brnkačka":řekne Ronaldo a dá gól, "Brnkačka":řekne Messner a vyhopká na osmitisícovku, "Brnkačka": řekne jumep a vymění si žárovku..........Bože, Ty víš, jak rád bych patřil do téhle společnosti

27.11.2009 20:21 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1428633
SaraXM
Město: Troskotovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 173k (125kW) TourerPočet příspěvků: 130

99 Poslat soukromou zprávu
tak dnes jsem take prisel o jednu zarovku a tak jsem vymenil obe, ovsem ta u hydrauliky to je neco, po pul hodine zkouseni jsem nevydrzel a rozebral naraznik a svetlo si pekne vyndal na stul a sloto do jedne minutky takze za pul hodiny zkouseni jsem to za dalsi pul hodiny mel i se sundanim narazniku a bez nervu

27.11.2009 21:02 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1428634
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ještě mne tak v souvislosti s praskáním žárovek něco napadlo. Při zapnutí olejového čerpadla mi krátkodobě slabě ale vidutelně pohasnou světla (klesne napětí i za jízdy s běžícím motorem. Motorek má indukčnost a taky dost veliký odběr. Nevznikají při jeho vypnutí krátkodobé, okem nepostřehnutelné špičky napětí které zkracují životnost žárovek? Měl by to asi pochytat akumulátor, ale ty slabé dráty mezi spotřebiči, kdo ví. Možná by "autodiag" věděl spotřebu motorku a kam je zapojen. Dát mu zkusmo diodu v závěrném směru jako u cívek nebo nějaký transil?

27.11.2009 21:09 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1428635
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
tie ziarovky blikaju vsetkym .... myslim ze na citroenoch sa take nieco aj riesilo ...

27.11.2009 21:24 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1428636
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
To že pohasnou je nejspíš veliký záběrový proud čerpadla. Ale co se dějě v palubní síti, když čerpadlo vypne? To otázka.

28.11.2009 17:02 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1428655
bxmann
Město: Mladá Boleslav, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim. Mám stejný problém,světla občas za jízdy promrknou a nevim co s tim. O praskání H7 ani nemluvim, při reklamaci mi bylo změřeno napětí na patici žárovky a ouha, nesplnil jsem normu kde dle firmy Philips má být 13,4V a ne 14,3V. Mám si upravit regulaci. Po poradě v Citroenu jsem se rozhodl vsadit odpor. Jak tu píše většina, přístup mizerný ruce jak lopaty,nic pro mne, odvezl jsem auto ke kamarádovi do dílny, on je menší a hlavně hubený i na rukou a o šikovnosti nemluvě. Po půl hodce hotovo, nechtěl jsem věřit, jako elektrikář jsem měl časovou představu. Pak se přiznalže má už hotové mezikusy ze škodovky-je to přesně to o čem se zmiňuje výše Maxifik- cena je kolem 200,- za dva kousky. Žárovky vydržely o něco déle, ale napětí je 13,9-14,1V . Tak nevim.

29.11.2009 14:35 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1428676
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
vyrobte si vykonove stabilizatory povedzme na 12.5V a potom dajte vedet ...
odpor skoro nic neriesi a ziarovka neni vecna

27.12.2009 13:58 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429896
Lobos
Město: Frýdek - Místek, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Všechny vás zdravím a přeji všem aby naše autíčka v novém roce spolehlivě fungovala.Chtěl bych znát Vᚠnazor na výměnu H7 pravý světlomet u C5 2.Zatimco u mého bývaleho vozlt laguny mi výměna trvala asi 5 min.A to jsem polovinu času trávil hledaním H1 tak teď jsem opravdu narazil,čas asi 2hod nervy v háji,žarovka spadla dovnitř a nakonec i pérko.Takže nadržka na olej i na vodu ven,vše vytáhnout namontovat vše zpět a pak si tiše léčit nervy.Máte někdo podobné skušenosti?

27.12.2009 15:29 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429905
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
to "jumep": ten stabilizátor asi bude trochu problém i když by byl ideální. Možná by chodil při 14,8 V při nastartování (úbytek asi 2V) ale asi by to nechodilo při vypnutém motoru s napětím baterky jen 12,5V. Něco by zvládl spínaný regulátor, ale kdo ví.

27.12.2009 16:36 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429908
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
stabilizator znamena nie odpor ale stabilizator, tj. stabilnych 12.5

nieco mame vymyslene, ked to bude doriesene a otestovane a funkcne, dam vedet

27.12.2009 19:32 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429910
mirasa
Město: Dýšina, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.7 V6 HDi 208k (150kW) TourerPočet příspěvků: 98
99 Poslat soukromou zprávu
Tak jsem pořád bloumal, proč už mám totálně žluté skla na světlech a jak jsem si pročetl, tak kupuju špatný žárovky? Pochopil jsem správně že bych měl brát anti UV?? Kupoval jsem co přišlo pod ruku na pumpě, většinou Tungsram či jak to je a občas GE. No těd už asi budu muset sehnat celý paraboly

28.12.2009 10:49 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429929
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
Dávat před žárovky odpor nebo stabilizátor? Do takových bastlů bych se nepouštěl. Kdyby to bylo třeba, bylo by to tam z výroby. Pokud si vzpomínám, regulátor alternátoru se vždycky nastavoval na napětí v palubní síti při běžícím motoru 14.4V, jinak se málo dobíjela baterka. Pokud bych si měl tipnout, připsal bych kratší životnost žárovek blikání způsobenému zapínáním čerpadla nebo jejich nižší kvalitě.
Krom toho - nedovedu si dost dobře představit stabilizátor, který by shazoval napětí o necelé dva volty. Pár zdrojů jsem navrhl a postavil (nojo, je to už pár let), ale do něčeho takového, navíc aby to pracovalo v rozsahu teplot -20 +60, by se mi nechtělo.

28.12.2009 12:11 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429932
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Podle mne to asi taky nebude jednoduché, stabilizátor s velkým proudem a s téměř nulovým úbytkem napětí, to jsem zatím neviděl. Blikání nejspíš opravdu způsobuje spínání velkých spotřebičů, čerpadlo a totéž mi dělá, když zapnu motory dvou oken naráz na nastartovaném motoru. Je to divný, regulace altiku by to měla stíhat nebo je navržena nějak pomale??

28.12.2009 12:24 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429933
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
a co zkusit kostry panove nez se to to zvrhne zase v bastl krouzek

28.12.2009 13:18 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429934
Toman
Město: Hradec králové, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 20
99 Poslat soukromou zprávu
mám malý dotaz, pustil jsem se do všemi oblíbené činnosti a to výměny žárovek v potkávacích světlech. Při oddělání nádržky na LHM na levé straně z pohledu na auto, mi nádržka stále drží vespod, nevím jestli je pouze naražená na nějaký úchyt, nebo je ještě někde přišroubovaná, případně jinak přidělaná. Mám strach za ni pořádně zabrat, aby se někde něco "nepokáklo" Boční aretační šrouby jsem odendal. Díky za radu

28.12.2009 14:37 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429941
maxík
Město: Smržovka, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 51

99 Poslat soukromou zprávu
4 žárovky za rok, dělám to bez oddělávání nádobky a bez vyjmutí baterie, nejdéle trvá servat ten konektor, jinak pohoda asi 10 min. práce.

28.12.2009 15:57 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429942
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pro "autodiag", kostry jsem kontroloval zatím tak, že jsem zkoušel poutahovat všechny kostřící šrouby co jsem viděl a na které jsem dosáhl při otevřené kapotě a sejmutých ochanných krytech. Všechny byly OK a navíc bez poškození firemního laku, takže s nimi nikdo nemanipuloval. Jsou-li někde další (asi jsou) nevím, přeci jen se to velice špatně dělá venku u paneláku. Bylo by taky zajímavé vidět na paměovém osciloskopu co se s napětím děje. Jo a jen tak mimochodem, na "bastlení" obecně nevidím nic špatného, lidé co tu žili do roku 1989 si ani nijak jinak pomoci nemohli, pokud něco potřebovali.

28.12.2009 18:25 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1429945
Lobos
Město: Frýdek - Místek, Auto: Citroën C5 II 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Pro Tomana.Nevytahuj nádrž nasilím.Ve spod je hadice která vede podběhem ke koulim.Jak ji vyrveš tak ti vyteče olej,podběh musí ven,nasadit zpět hadici na nadržku,dolit olej a modlit se že nic nepoteče.

28.12.2009 19:07 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1430033
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Maxifik napsal(a):
Pro "autodiag", kostry jsem kontroloval zatím tak, že jsem zkoušel poutahovat všechny kostřící šrouby co jsem viděl a na které jsem dosáhl při otevřené kapotě a sejmutých ochanných krytech. Všechny byly OK a navíc bez poškození firemního laku, takže s nimi nikdo nemanipuloval. Jsou-li někde další (asi jsou) nevím, přeci jen se to velice špatně dělá venku u paneláku. Bylo by taky zajímavé vidět na paměovém osciloskopu co se s napětím děje. Jo a jen tak mimochodem, na "bastlení" obecně nevidím nic špatného, lidé co tu žili do roku 1989 si ani nijak jinak pomoci nemohli, pokud něco potřebovali.


je rok 2010 bezmala,je potreba si to uvedomit... stejne jako to ze treba C5,kterou tu resime, neni Š120 ani Lada ...utazenim kostry se prechod neopravi

28.12.2009 20:07 - Re: Výměna žárovek - přední halogenová světla 1430037
Maxifik
Město: Trutnov 4, Auto: Toyota Verso 1,8Počet příspěvků: 746

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pro "autodiag" - nemýlil jsem se.

|< < 1 ... 2 3 4 5 6 7 8 ... 24 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator