Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Umístění GPS navigace
|< < 1 2 3 > >|
08.01.2010 07:21 - Re: Umístění GPS navigace 1430500
m.ledl
Město: Most, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SXPočet příspěvků: 8

99 Poslat soukromou zprávu
Přátelé, nedalo mi to abych taky nepřispěl troškou do mlýna - takto ji mám uchycenou já (viz odkaz) a jsem velice spokojen, někomu se může zdát umístěna příliš nízko, ale je to jen zdání, nepřekáží ve výhledu, žádný cucfleky na skle a žádné povalující se kabely po palubovce, to se mi vůbec nelíbí - ble..
.link.

08.01.2010 07:50 - Re: Umístění GPS navigace 1430501
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Jedině Darja a m.ledl reagovali konstruktivně. Obě řešení jsou podobná - jakési uchycení do stěrbiny mezi palubkou a středovou konzolí. Prosím tedy o podrobnější info - díky předem. Zřejmě jde v první fázi o demontហstředové konzole - návod zde jsem objevil - a co dál, k čemu je to uchycené? Řešení m.ledla se mi líbí méně - zasahuje do ventilace.
Pro ostatní - toto fórum by měla být především technická poradna a diskuse o tom, jací jsou kde legislativci blbci, toho moc nevyřeší.

08.01.2010 09:23 - Re: Umístění GPS navigace 1430504
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Jedině Darja a m.ledl reagovali konstruktivně. Obě řešení jsou podobná - jakési uchycení do stěrbiny mezi palubkou a středovou konzolí. Prosím tedy o podrobnější info - díky předem. Zřejmě jde v první fázi o demontហstředové konzole - návod zde jsem objevil - a co dál, k čemu je to uchycené? Řešení m.ledla se mi líbí méně - zasahuje do ventilace.
Pro ostatní - toto fórum by měla být především technická poradna a diskuse o tom, jací jsou kde legislativci blbci, toho moc nevyřeší.

v mem pripade jde o vlastnorucne vyrobeny drzak, ktery je naohyban tak aby proklouzl mezi palubkou a krytem stredoveho panelu. Neni tam zadny sroub, proste to drzi jen tim, ze tam je ten kryt zacvaknuty a tim ze je to zastrcene pod jakysi plast na vnitrni strane palubky (a drzi to opravdu dobre!).
Az budu mit trochu casu, pokusim se to nafotit trochu z blizka. Momentalne tam uz nejsou ani ty kabely, ktere tam jsou videti. Na fotce je v podstate verze kratce po montazi, dnes uz je vse vedene vnitrkem palubky, takze koukaji jen kratke konce na pripojeni PDA (miniUSB a kabel od externi GPS) a ty se daji zastrcit za drzak v pripade, ze navigaci nepouzivam.
Podle meho nazoru je toto nejlepsi misto pro umisteni navigace, jednak je velmi blizko volantu a da se dobre uvladat, druhak je velice blizko zornemu poli a kdyz sjede ocima na displej, porad velice dobre periferne vidite na cestu a take je to prostor, kde to nicemu nevadi (ventilace apod.).
Nevyhoda je, ze drzak na tuto stranu se nevyrabi, takze je nutna vlastni tvorivost toho, kdo si to takto bude delat

08.01.2010 23:21 - Re: Umístění GPS navigace 1430526
MichalJ
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 71
99 Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Jedině Darja a m.ledl reagovali konstruktivně. Obě řešení jsou podobná - jakési uchycení do stěrbiny mezi palubkou a středovou konzolí. Prosím tedy o podrobnější info - díky předem. Zřejmě jde v první fázi o demontហstředové konzole - návod zde jsem objevil - a co dál, k čemu je to uchycené? Řešení m.ledla se mi líbí méně - zasahuje do ventilace.
Pro ostatní - toto fórum by měla být především technická poradna a diskuse o tom, jací jsou kde legislativci blbci, toho moc nevyřeší.


Jasan a týká se to pouze tohoto vlákna
. no nic

09.02.2011 07:33 - Re: Umístění GPS navigace 2372598
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
To MichaJ: Moc díky za tu TomTom samolepící plošku (odkaz na předchozí straně). Přestalo mne bavit používat mobil jako GPS (tedy v autě, na vycházkách skvělé) a koupil jsem pořádný kus a řešil, kam s ním. Šikmooké výrobky YF international přinášejí hódně muziky (i doslova) za minimum peněz. Koupil jsem 6" a to už dávat na sklo by byla provokace i v ČR. Za dva litry úžasný multimediální krám, kde navigace je jen jednou z 27 voleb v menu, příjemný je i FM transmitter. No ale chce to bytelné uchycení a ta ploška je super. Vytáhnu k tomu napájení škvírou kolem autorádia a pak nafotím a vložím sem.
Jen mne zaujalo, že se ty plošky prodávají zásadně po dvou, asi je u TomTom potřeba jedna navigace na cestu tam a druhá na cestu zpět .

09.02.2011 08:18 - Re: Umístění GPS navigace 2372606
JeanLuck
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, já jsem umístil navigaci nahoru vedle zrcátka, ve výhledu nevadí. A když chci večer a nesvítí do očí stačí sklopit sluneční clonu, ta překryje i navigaci a je tma. Jinak jsem se v sobotu vrátil z Francie a po cestě s tímto umístěním neměl nikdo žádný problém. Navi je 5"

09.02.2011 10:59 - Re: Umístění GPS navigace 2372626
slako
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 4

99 Poslat soukromou zprávu
Doporučuji si vybrat některý z klipů a držáků .link. Já mám umístěný držák na finský telefon s navigací na pravém středovém výduchu a špica.

09.02.2011 18:57 - Re: Umístění GPS navigace 2372657
JirkaR
Město: Praha 9-Vinoř, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 65

99 Poslat soukromou zprávu
Já ji dal také vedle zrcátka. A do osvetleni jsem zabudoval menic 12/5V z mini USB conectorem, abych nemusel tahat kabel ze zdola.

Přílohy:
IMG_0394s.jpg ( 41783b ) - Napájení GPS

09.02.2011 22:58 - Re: Umístění GPS navigace 2372722
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
v mem pripade jde o vlastnorucne vyrobeny drzak, ktery je naohyban tak aby proklouzl mezi palubkou a krytem stredoveho panelu. Neni tam zadny sroub, proste to drzi jen tim, ze tam je ten kryt zacvaknuty a tim ze je to zastrcene pod jakysi plast na vnitrni strane palubky (a drzi to opravdu dobre!).
Az budu mit trochu casu, pokusim se to nafotit trochu z blizka. Momentalne tam uz nejsou ani ty kabely, ktere tam jsou videti. Na fotce je v podstate verze kratce po montazi, dnes uz je vse vedene vnitrkem palubky, takze koukaji jen kratke konce na pripojeni PDA (miniUSB a kabel od externi GPS) a ty se daji zastrcit za drzak v pripade, ze navigaci nepouzivam.
Podle meho nazoru je toto nejlepsi misto pro umisteni navigace, jednak je velmi blizko volantu a da se dobre uvladat, druhak je velice blizko zornemu poli a kdyz sjede ocima na displej, porad velice dobre periferne vidite na cestu a take je to prostor, kde to nicemu nevadi (ventilace apod.).
Nevyhoda je, ze drzak na tuto stranu se nevyrabi, takze je nutna vlastni tvorivost toho, kdo si to takto bude delat


Až budeš mít čas, tak by mě (a určitě nebudu sám) zajímaly ty fotky držáku. Taky přemýšlím, že se ho pokusím nějak nacpat do mezery u výdechů nad rádiem, a rád se nechám inspirovat.

09.02.2011 23:44 - Re: Umístění GPS navigace 2372734
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
quattrop napsal(a):
Až budeš mít čas, tak by mě (a určitě nebudu sám) zajímaly ty fotky držáku. Taky přemýšlím, že se ho pokusím nějak nacpat do mezery u výdechů nad rádiem, a rád se nechám inspirovat.

pokusim se na to nezapomenout

13.03.2011 18:53 - Re: Umístění GPS navigace 2377672
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Oteplilo se a tak jsem konečně dodělal napájení k GPS. Přikládám foto. Nemusím to tahat až od zásuvky za ruční brzdou. Umístění GSP super. Ničemu to nevadí, ani průduchům (velmi často) ani přístupu k varovným blinkrům (velmi často), perfektně na dosah. Navíc to může obsluhovat i spolujezdec. Ten napájecí kablík slouží i jako anténa pro FM transmitter - super!
Jen nastrkat ty kabely za rádio, to bylo horší než ježek v kleci

Přílohy:
DSCF1256-1.JPG ( 128301b ) - Uklizeno
DSCF1255-1.JPG ( 142720b ) - V provozu

17.11.2013 17:55 - Re: Umístění GPS navigace 2639008
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Tak teď jsem četl, na co si dát pozor v cizině při cestě lyže. A na Slovensku se prý přitvrdilo v boji proti GPS umístěným uprostřed předního skla.
Asi je potřeba to dát trochu stranou, aby to nebylo uprostřed

17.11.2013 18:15 - Re: Umístění GPS navigace 2639016
Renegade01
Město: Nitra, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 135

99 Poslat soukromou zprávu
Myslím že ak ju budeš ma na svojom bežnom mieste tak sa nič nestane.Neviem o tom že by vodičov pokutovali za umiestnenie navigácie.Je pravda že svojho času bolo okolo toho vežké haló, ale potom aj zákon ustúpil a povolil navigáciu v okne.Zakázané zostali len kolotočárske ozdoby na vnútornom zrkadle a podobné ohavnosti ....

05.06.2014 13:23 - Re: Umístění GPS navigace 2702190
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Prosím typ na slušnou navigaci do mobilu s Androidem. Ne jen mapy - opravdu navigace, která umí namalovat a napovídat hlasem trasu. To vše bez připojení mobilu k internetu. Mám v mobilu LocusPro, mapy fajn, ale navigoce ne.
Mám v autě vestavěný velký displej, jen hodně cestuji a budu cestovat a napadá mne, jak se na to člověk spoléhá a co dělat, kdyby se to podělalo.
Prosím jen kladné zkušenosti splňující, co jsem napsal.

05.06.2014 13:42 - Re: Umístění GPS navigace 2702194
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Zkus BE-ON-ROAD. Aplikace zdarma, uživatelské mapy taky. Je k tomu možno dokoupit profi mapy za rozumnou cenu. Skutečně dobře navigují (používám je). A mají výhodu: využívají Americký i Ruský systém satelitů.
.link.

05.06.2014 14:14 - Re: Umístění GPS navigace 2702212
Georgie
Město: Vranovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 98
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pridavam se k doporuceni BE-ON-ROAD. Krome placenych umi pouzivat openstreet mapy. Jsou zadarmo a kdyz neco nesedi, mas moznost si to sam opravit.
Jako dalsi by se dal doporucit Sygic.

05.06.2014 14:23 - Re: Umístění GPS navigace 2702213
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Já mám v Samsungu TomToma. Už mě vodil po Holandsku, Rakousku i Německu.
Používám i RT3 a někdy se rozhoduju, kterou mám poslechnout. TomTom mě ještě nezavedl špatně, RT3 někdy nezná všechny detaily.

05.06.2014 14:49 - Re: Umístění GPS navigace 2702218
vilous
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1256
99 Poslat soukromou zprávu
Vseved - ještě bych se slušně domluvil, ale do Ruska se fakt autem nechystám
Jinak díky všem za zkušenosti, na Sygic jsem včera narazil v nějakém rádci.

05.06.2014 16:25 - Re: Umístění GPS navigace 2702230
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mikra napsal(a):
Já mám v Samsungu TomToma. Už mě vodil po Holandsku, Rakousku i Německu.
Používám i RT3 a někdy se rozhoduju, kterou mám poslechnout. TomTom mě ještě nezavedl špatně, RT3 někdy nezná všechny detaily.


Ony za první republiky všechny cesty nebyly - v novějších mapách jsou

05.06.2014 17:33 - Re: Umístění GPS navigace 2702287
vseved
Město: Mratín, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW) TourerPočet příspěvků: 636

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
vilous napsal(a):
Vseved - ještě bych se slušně domluvil, ale do Ruska se fakt autem nechystám
Jinak díky všem za zkušenosti, na Sygic jsem včera narazil v nějakém rádci.

Glonass - ruský navigační systém pokrývá celý svět. Na severní polokouli podstatně přesnější (2.5m oproti 10m GPS). A osobní zkušenost: Nedávno při bouřce jsem na navigaci měl jeden satelit GPS a čtyři Glonass. A vzhledem k tomu že BE-ON-ROAD využívá obou systémů najednou, navigace fungovala bez problémů.

|< < 1 2 3 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator