Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Vypínání autorádia při vyplém motoru
1 2 > >|
26.09.2009 22:30 - Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106493
PetrXX
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,
jakožto nový majitel C5 (rok 2006) mám dotázek: když je vyplý motor, autorádio hraje cca 20 minut, pak se na dislpleji zobrazí něco jako "Entering Economy Mode" a vypne se. Po nastartování a opětovném vypnutí pět minut a opět se vypne. Podotýkám, že baterii mi teď dávali ve značkovém servise novou. Dá se to vypínání nějak zrušit?
(pro osvětlení - jsem zvyklý se hrabat v motorce a hraje mi u toho auto )
Díky Petr

26.09.2009 22:32 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106494
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
je to economy mode, cas sa dal nastavit v diagnostike - aspon u c5 1, facelift mozno vie autodiag

ono to okrem radia odpoji ovladanie okien a ine one ....

26.09.2009 22:36 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106495
PetrXX
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
jumep> můžu to přenastavit sám, nebo je to diagnostika ve smyslu servisu?

26.09.2009 22:39 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106496
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
sam isto nie, musi to ist diagnostika servis alebo skor niekto kto vie naco ine sa pouziva diagnostika okrem citania chyb (t.j. nie autorizovany servis - tam je skusenost ze s tym skutocne nevedia moc robit a nepoznaju moznosti)

26.09.2009 22:45 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106497
PetrXX
Město: Olomouc, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v ExclusivePočet příspěvků: 29
99 Poslat soukromou zprávu
jumep> oki, díky.. ptám se asi jako lama, ale u C5 mi poprvé dává auto pocit, že se mám pořád co učit je tam milion věcí, co se dají ponastavovat, ale Economy Mode jsem nikde neviděl... stejně tak je v nabíídce spousta věcí, ale nejsou přístupné, tož nevím, asi jen servisy.

27.09.2009 20:47 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106517
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
sam isto nie, musi to ist diagnostika servis alebo skor niekto kto vie naco ine sa pouziva diagnostika okrem citania chyb (t.j. nie autorizovany servis - tam je skusenost ze s tym skutocne nevedia moc robit a nepoznaju moznosti)
mne ale vzdy vypne autoradio hned po vypnuti motoru. Je to sice normalne ak opustam auto, ze nezabudnem radio vypnut. Ale casto len zastavim a chcem cakat na niekoho v aute, je potrebne ho po vypnuti motora zase zapnut. Chel by som, aby vysielanie v radie napr. spravy, pocasie, ci dopravny servis atd., ktore prave pocuvam (niekedy nie iba sam ale aj viaceri su v aute) nebolo prerusene a aby niektore slova neboli vynechane nez radio znova rychlo zapnem. Je to mozne nastavit aby sa nevyplo, alebo len len na diagnostike, alebo je to zasite niekde v menu radia?

27.09.2009 20:51 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106518
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Kde jsou ty doby, kdy člověk nechal v BX zapnuté rádio a pak ráno nenastartoval.

27.09.2009 20:52 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106519
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ked vypnes len motor, tj. kluc do polohy spotrebice tak by radio malo ostat bezat, az ked das kluc do polohy 0 sa vypne
teda kluc ma polohy
0 - "vsetko" off
1 - spotrebice
2 - zapalovanie
3 - start

27.09.2009 20:54 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106520
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
V c5 I to bolo jednoduche, existovala prva poloha v zapalovani, kde sa zapol iba display a stahovanie okien a take jednoduche veci. po vypnuti motora, ked som klucik otocil iba do tejto polohy a nie STOP, tak zostalo radio zapnute. velmi prakticke. aj ked som chcel stiahnut okna, tak som nemusel spinat uplne zapalovanie. V c5 II to nie je a je pravda, ze niekedy to nastve ze mi to prerusi akurat oblubenu pesnicku. Ja by som skor povedal, ze sa to asi neda zmenit diagnostikou, lebo sa vtedy vypnu aj svetla a klima a ostatne.

27.09.2009 20:56 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106521
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to fakt v c5 2 a 3 zrusili polohu spotrebice?

27.09.2009 21:01 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106522
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Darja napsal(a):
Kde jsou ty doby, kdy člověk nechal v BX zapnuté rádio a pak ráno nenastartoval.
poznam i ja, ale od toho asi preto funguje ten prechod do ekonomickeho modu zhruba po 20-30min, ale uz som si precital co mi odpisal aj jumep, asi to tak bude, neskusal som s klucom tak pomaly, aby som zostal v polohe 1 (spotrebice) hlavne preto ze vzdy ked chcem zostat v aute napr. na parkovisku a cakam, chcem aby nic neslo len radio.

27.09.2009 21:05 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106523
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to fakt v c5 2 a 3 zrusili polohu spotrebice?

Neviem ako u c5 3, ale na nasej c5 II 1.6 Hdi je len poloha stop, I a Start. To je velmi neprakticke. Velmi.

27.09.2009 21:09 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106528
Rafmartin
Město: Zálesie, Auto: Citroen C3 HDiPočet příspěvků: 209

99 Poslat soukromou zprávu
erste napsal(a):
Darja napsal(a):
Kde jsou ty doby, kdy člověk nechal v BX zapnuté rádio a pak ráno nenastartoval.
poznam i ja, ale od toho asi preto funguje ten prechod do ekonomickeho modu zhruba po 20-30min, ale uz som si precital co mi odpisal aj jumep, asi to tak bude, neskusal som s klucom tak pomaly, aby som zostal v polohe 1 (spotrebice) hlavne preto ze vzdy ked chcem zostat v aute napr. na parkovisku a cakam, chcem aby nic neslo len radio.

V I polohoe spotrebice je na rozdiel od zapnuteho radia v polohe 0 pripojene len osvetlenie otvarania okien. (funguje aj osvetlenie kozmetickych zrkadiel). cize ten rozdiel v odbere prudu je minimalny. u mna to teda nikdy ani pri 20 min cakani nevycucalo bateriu

editardon, nevsimol som si, ze erste ma c5 III. ospravedlnujem sa

01.10.2009 21:22 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 1106864
erste
Město: Trnava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 80

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
to fakt v c5 2 a 3 zrusili polohu spotrebice?
fakt tu polohu zrusili , nenasiel som ju, a nijako som neprisiel zatial ani na to, ako pri vypnuti zapalovania neprerusit radio . Keby sa aspon hned spustilo akonahle ho zapnem rucne, no spusti sa asi az za cca 5s a to pri roznych spravach ci informaciach medzi pesnickami je velmi prekvapujuce aj pre inu osadku v takomto modernom vozidle . Preto si stale myslim, ze je to mozno niekde v menu schovane, pripadne ze by sa to dalo nastavit pomocou diagnostiky. Ak by ste niekto vedeli ako, dajte prosim vediet.
Zatial budem radsej pocuvat len pesnicky, pripadne po zaparkovani ak budem chciet este dopocuvat nieco hovorene, naucim sa rozlisovat co je prednejsie. Bud vypnut motor, prerusit vysielanie, alebo dost neekonomicke riesenie - kvoli dopocuvaniu nejakej vaznej hovorenej informacie, ci zprave v radii, nechat zatial este motor bezat na volnobehu.

16.10.2010 12:06 - Re: Vypínání autorádia při vypnutém motoru 2358681
zaborák
Město: Pardubice 21, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 6
99 Poslat soukromou zprávu
mám na c5 ten samý problém s radiem i nefunkčními okny, je to velmi nepraktické! Čtu tady, že nejsem sám a tak zbývá jen diagnostika? Dost často potřebuji čekat v autě.

08.02.2011 16:46 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 2372555
Brzda
Město: 739 36 Kaňovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 152

99 Poslat soukromou zprávu
Víte už někdo, jestli to vypínání rádia s vypnutím motoru u C5 II jde nějak deaktivovat? Např. Škoda (kterou teda nemusím) to má vyřešeno šikovně tak, že rádio se vypne až po vytažení klíčku ze zapalování, což je u C5 taky hlídáno, takže by to neměl být problém ?! Vypínání je fakt dost nepříjemná a podle mě pitomá funkce!

08.02.2011 16:50 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 2372557
TheOne
Město: Ostrava, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 373
99 Poslat soukromou zprávu
Ne nejde to... je to nastaveno na 30 minut zhruba u C5 II, je to ochrana baterie.. auto se tak chráni samo abys třeba pak nastartoval. Není to pitomá funkce, je docela šikovná!!!! když tak pohola klíčku 2 a hraje ažaž, ale pak čekej economy mode...

08.02.2011 19:18 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 2372563
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bohuzial C5 ma obrovsky odber pri nenastartovanom aute

mozno by islo zapnut to do showroom mode ...

ale vtedy myslim ze by to ani nezamklo a neuspalo bsi a baterka by po par hodinach bola dead ...

09.02.2011 07:47 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 2372600
šedivák
Město: Nebílovský Borek, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 39
99 Poslat soukromou zprávu
TheOne napsal(a):
Ne nejde to... je to nastaveno na 30 minut zhruba u C5 II, je to ochrana baterie.. auto se tak chráni samo abys třeba pak nastartoval. Není to pitomá funkce, je docela šikovná!!!! když tak pohola klíčku 2 a hraje ažaž, ale pak čekej economy mode...


nevím jak na C5 I, ale na C5 II stačí zmáčknout čudlík rádia a hraje i při vypnutém zapalovaní až do economy modu (kterej, ale přijde dost brzy)

09.02.2011 16:40 - Re: Vypínání autorádia při vyplém motoru 2372649
Brzda
Město: 739 36 Kaňovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 152

99 Poslat soukromou zprávu
Myslím že jsme se nepochopili - mám na mysli to, že když někam přijedu, budu na místě stát třeba 5 minut, tak vypnu motor. Ale když zrovna poslouchám třeba zprávy, tak se při vypnutí motoru (V OKAMŽIKU vypnutí motoru) vypne automaticky i rádio, které musím znovu zapnout ručně. Jenže jeho "náběh" trvá asi 2 sekundy, takže při těch zprávách přijdu podle zákona schválnosti vždy o ty nejdůležitější slova a význam zprávy je v pr....
Nevím, proč by se rádio nemohlo vypnout až třeba při tom vytažení klíče ze zapalování, když už C5II nemá "elektro" polohu zapalování. Tohle opravdu považuji za HODNĚ PITOMOU funkci. Význam Economy mode chápu a vůbec mi nevadí - naopak

1 2 > >|


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator