Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

||
 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Nápisy na víku kufru - demontáž
07.08.2008 21:20 - Nápisy na víku kufru - demontហ168234
horal
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Kolegové Citroeňáci, jsem v situaci, že potřebuji přelakovat zadní kapotu. Krásně lze sundat sdruženou svítilnu, lištu. Po uvolnění plastového čalounění víka kufru jsem zjistil, že není přístup k úchytům písmenek nápisu C5 a CITROEN. Nevíte, jak na to ? Je to tam jen nasunuto ? Je to možné po sundání nasadit to tam znovu ? Nebo je to na jedno použití ? Nerad bych udělal nějaký masakr ! Díky za radu.

07.08.2008 21:27 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ168235
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Napis Citroen, C5, HDI, V6 jsou nalepeny oboustranou samolepkou, pokud je sundas, budes je muset zpet nalepit. Verim, ze se daji v autorizovanem servisu sehnat nove, ale ani nechci domyslet, jaka bude cena
Sezen kvalitni oboustranou samolepku (automotive) treba od 3M ,s trochou zrucnosti nahrad starou a nalep je tam zpet.

Jednou se mi ulouplo I a lepil jsem ho prave timto zpusobem.... zatim drzi

07.08.2008 23:25 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ168236
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
jeste me ted napadlo, ze asi bude problem se potom trefit aby byl text stejny jako predtim, tedy mezery a tak.
Mozna by to slo predtime nejak obkreslit, udelat si sablonu z tvrdeho papiru, nebo neco podobneho.....

08.08.2008 08:31 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ168237
horal
Město: Valašské Meziříčí, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 24
99 Poslat soukromou zprávu
Tož díky, bylo jasné, že to nebude na šrouby, ale že by samolepka - no ještě že to není zpráva pro sběrače emblémů automobilových značek ! S tím označením místa písmenek a rozestupů je to fakt dobrá myšlenka a důležité - bude to pěkné hraní - ale moje práce je naštěstí zdarma. Dám zprávu, až to bude po opravě, aby se poučili další bojovníci s neznámem. Ještě doplněk : nádherně snadno jde před lakováním kufru odebrat celou koncovou svítilnu na kufru - drží na jediné matici přístupné pod plastovým deklem čalounění víka vedle konektoru el. přívodu.

08.08.2008 10:13 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ168238
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Presna jak rikaji kluci, jsou nalepena takovou cernou divnou hmotou, dolu jdou odsekat necim ostrym a ta hmota se da v pohode zbrousit, az budes lakovat zadni vrata.

ale alx ma pravdu s tou sablonou, videla jsem C5, kde nalepili pismenka "tak priblizne podle oka" a vypadalo to priserne. Hlavne se takove auto bude hur prodavat-bude vypadat jako borka na zadek s mizerne udelanyma pismenkama.

( k te sablone me napadla vec jak si ji udelat, vezmes papir a kus tuhy, papir prilozis na pismenka a pak tou tuhou pres to parkrat na plocho prejedes. Jako deti jsme takhle vykreslovaly penize pres papir. Vyhoda je, ze pismena a jejich rozmisteni budou 1:1 ale mozna je to blbost, dnes je patek, uz nemyslim )

08.08.2008 12:59 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ168239
vykouk
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi XPočet příspěvků: 15
99 Poslat soukromou zprávu
Tak asi takto - moje nápisy byly v upadajícím stavu. Jdou sundat krásně jak je popsáno výše. Písmena C, N v Citroen mají nižičky tak bacha na ulomení a ve dveřích jsou dirky. Já je sundal a nalepil nejdříve ty co měly nožky, pak ostatní podle pravítka a nikdo nic nepozná - večer dam fotky do svého profilu. Použil jsem bezbarvý silikon a drží jak přibité.

08.08.2008 13:16 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ168240
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
silikon neeeee, silikon na lak nepatri, zeptej se lakyrniku

Ale jak je videt, tak pani v citroenu mysleli i hlavou a udelali krajova pismena s vymezenim na karoserii Dobra zprava

08.08.2008 17:05 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ168241
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
Silikon by se nemel placat na plechy, ale ja bych to tak tragicky nevidela. Problem je, ze stejne vetsina lestenek je se silikonem, od tempa po sonax. Problem je, pri lakovani, ale i ten se da vyresit pouzitim odstranovace silikonu - pouziva se to pred lakovanim prave na tyhle veci.

24.02.2009 07:48 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ387679
zico
Město: Bratislava, Auto: A6 allroad 3.0 TDIPočet příspěvků: 426

99 Poslat soukromou zprávu
BTW: ma niekto vozitko bez tychto napisov? .. buduci mesiac davam do laku zadne veko /poskriabanie z parkovacej rampy/ a uvazujem, ze dam instrukciu lakernikovi, aby tam tie pismena naspat uz nedaval. Zalieza do nich vsetko - prach, lestiace materialy atd. .. len neviem, ako z estetickeho hladiska ..

24.02.2009 09:06 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ387682
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
zico napsal(a):
BTW: ma niekto vozitko bez tychto napisov? .. buduci mesiac davam do laku zadne veko /poskriabanie z parkovacej rampy/ a uvazujem, ze dam instrukciu lakernikovi, aby tam tie pismena naspat uz nedaval. Zalieza do nich vsetko - prach, lestiace materialy atd. .. len neviem, ako z estetickeho hladiska ..

Jestli si dobre pamatuji, tak pod napisy jsou diry, ale nejsem si ted jisty.

24.02.2009 20:43 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ387710
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
neni nic co by majster git nedokazal
ale skor si myslim ze to tam bude chybat

25.02.2009 11:08 - Re: Nápisy na víku kufru - demontហ387720
mažóšek
Město: Brno, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 38

99 Poslat soukromou zprávu
pod dvěma písmenama z nápisu jsou středící dírky, je to popsáno někde na citroen fóru


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator