Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Nesvítí displej navigace RT3
13.09.2019 07:28 - Nesvítí displej navigace RT3 3238866
Vašek66
Město: Nučice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj chlapci a chlapi,
včera jsem potřeboval vyndat rádio (RT3 - s navigac - C5II RV 2004í). Bohužel jsem ho odpojil s nastartovaným motorem a asi jsem někde přepálil pojistku. Po zpětném vrácení mi vůbec nesvítí displej. Černo černá tma Rádio hraje, CD se načítá, atd...! Hledal jsem v návodu nějakou pojistku, ale žádnou jsem pro navigaci, nebo displej nenašel. Máte někdo nápad, kde by mohla být chyba?
Děkuji za Vᚠčas a rady.
Václav

13.09.2019 12:00 - Re: Nesvítí displej navigace RT3 3238905
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Vašek66 napsal(a):
Ahoj chlapci a chlapi,
včera jsem potřeboval vyndat rádio (RT3 - s navigac - C5II RV 2004í). Bohužel jsem ho odpojil s nastartovaným motorem a asi jsem někde přepálil pojistku. Po zpětném vrácení mi vůbec nesvítí displej. Černo černá tma Rádio hraje, CD se načítá, atd...! Hledal jsem v návodu nějakou pojistku, ale žádnou jsem pro navigaci, nebo displej nenašel. Máte někdo nápad, kde by mohla být chyba?
Děkuji za Vᚠčas a rady.
Václav


No já stále nechápo proč se hrabete do něčeho čemu nerozumíte . Jinak pokud to přežila navina tak to zřejmě nepřežil světelej kabel (nebo není zapojen) ale toto je stejně spíš otázka pro ,,autodiaga"

13.09.2019 13:12 - Re: Nesvítí displej navigace RT3 3238912
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
pokus ti jde napajeni do LCD tak jsi ho ubezdusil...kazdopadne pokud nejde LCD nejde ani vlastni modul radia,nebo se cyklicky restartuje,protoze LCD je nadrazeny radiu..

15.09.2019 10:45 - Re: Nesvítí displej navigace RT3 3239053
Vašek66
Město: Nučice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
Nazdar Chlapci a Chlapi,

to jruze:
Všichni se snažíme si auta tak nějak udržovat sami průběžně. A mně odešel laser v CD mechanice. Tak jsem koupil jiný rádio, a abych nemusel nikoho otravovat s implementací nového rádia do systému (čachry s VIN a číslem rádia aby to nové rádio fungovalo), prohodil jsem jen CD mechaniky. Vše fungovalo skvěle. Ale asi jsem zastrčil špatně anténu, protože mi začalo šumět rádio. No tak jsem ho vyndal, anténu nasadil pořádně ale... dál to už znáte. A chyba není v rádilu, neb když připojím to druhé rádio, tak displej také nesvítí!

to Autodiag.
Nejsem elektrikář, a jestli mi jde napájení do LCD nepoznám. Sundal jsem krytí kapličky na LCD a jsou tam svazky omotaných drátů. V tom se hrabat nebudu. A neumím si nic představit pod pojmem "ubezdusil". Jak jsem psal. Celý sysém funguje - rádio hraje, CD hraje, měnič se načítá a CD se přehazují, nastavení teploty fachá, směrování výdechu vzduchu, atd....

Václav

15.09.2019 16:26 - Re: Nesvítí displej navigace RT3 3239084
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
twl ty jsi mechanikuv sen...ty se hrabes v radiu,menis memaniku a neumis zmerit napajeni ?? to opravdu ?to neni udrzba to je kurveni,sorry
..pokud do LCD jde napajeni coz ty si zmerit neumis a pokud je sou oba svetlovody neporusene je LCD je mrtvej,po treti uz ti to psat nebudu

15.09.2019 19:07 - Re: Nesvítí displej navigace RT3 3239104
Vašek66
Město: Nučice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar Chlapci a Chlapi,
Jo jo, mechanikův sen. Přiznám se, že elektrika není můj přítel už od základky. Bohužel. Ale vyndat rádio, rozebrat ho, rozpojit 3 konektory uvnitř rádia, vyndat mechaniku, vložit jinou, napojit 3 konektory a zasunou rádio. No pravdu na tom nic není . Je to jen mechanická práce Bohužel jsem rádio odpojil se zapnutým klíčkem a asi to šluslo. Jinak si to neumím vysvětlit.
A rozhodně jsem tě nechtěl naštvat. Máme tady fórum, tak se jen ptám. Máš-li pocit, že je zbytečný mi odpovídat, je to tvoje volba .

Vašek

16.09.2019 21:34 - Re: Nesvítí displej navigace RT3 3239287
Vašek66
Město: Nučice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
Zdar Chlapi a Clapi, a zdravím i Tebe Autodiag ,
napájení displeje OK, světlovody OK. Tak jsem vyměnil displej a vše šlape jak hodinky. Jen se ptám, pro některé asi hloupě, ale vymazala se mi psaná čeština. A v nastavení jazyků není. Kam se ta čeština nahrává? Já myslel, že přímo na nějaký šváb v rádiu. Nebo nějaká část i do displeje navigace? Tam je taky nějaký počítač, či co?
Díky za odpovědi.
Václav

16.09.2019 21:41 - Re: Nesvítí displej navigace RT3 3239288
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
cestine ja ulozena v LCD,uz jsem ti psal ze LCD je nadrazeny radiu


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator