Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Naklápění xenonových světel / C5 I
26.01.2014 17:43 - Naklápění xenonových světel / C5 I 2662279
Jetik
Město: Mala Ida, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Vie mi niekto poradi, ako rozchodi výškové nastavenie svetlometu? Po výmene štartéra (VELARC Valeo LAD5G 12 pin - krabička na spodnej strane svetlometu) sa po naštartovaní svetlomet sklopí a následne nastavý do "správnej" výšky, ale následne už nereaguje na zmenu polohy auta. Potrebujem na to diagnostiku? Ďakujem za akúkožvek zmysluplnú radu.

Přílohy:
Sn_mka001.jpg ( 40639b ) -
Sn_mka002.jpg ( 36231b ) -

26.01.2014 19:23 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2662388
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jetik napsal(a):
Vie mi niekto poradi, ako rozchodi výškové nastavenie svetlometu? Po výmene štartéra (VELARC Valeo LAD5G 12 pin - krabička na spodnej strane svetlometu) sa po naštartovaní svetlomet sklopí a následne nastavý do "správnej" výšky, ale následne už nereaguje na zmenu polohy auta. Potrebujem na to diagnostiku? Ďakujem za akúkožvek zmysluplnú radu.


Natáčení nemá nic společné se starterem - je to přes druhý konektor - nejde jen ta jedna nebo obě?

26.01.2014 19:46 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2662401
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jetik napsal(a):
Vie mi niekto poradi, ako rozchodi výškové nastavenie svetlometu? Po výmene štartéra (VELARC Valeo LAD5G 12 pin - krabička na spodnej strane svetlometu) sa po naštartovaní svetlomet sklopí a následne nastavý do "správnej" výšky, ale následne už nereaguje na zmenu polohy auta. Potrebujem na to diagnostiku? Ďakujem za akúkožvek zmysluplnú radu.

Ty jsi ale neměnil startér,ale řídící jednotku světla (jestli jsi měnil to,co je na fotce v příloze). Startér mᚠnapevno na výbojce (u I. na D2R je pootočenej na vybojce). Mám pocit,že pokud jednotku vyměníš,musíš jí přihlásit do auta...

26.01.2014 21:33 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2662467
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zakladna otazka je ci su to obe
natacanie bere signal z BHI ... daj viacej informacii (ake auto atd. este)

30.01.2014 14:48 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2663264
Jetik
Město: Mala Ida, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Pôvodné (na ktoré som nešahal) funguje normálne, to opravované sa po naštartovaní sklopí dole ako to druhé, obe sa nastavia do správnej polohy, ale potom už polohuje len to nedotknuté. To opravované sa už nepohne.

30.01.2014 18:02 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2663312
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jetik napsal(a):
Pôvodné (na ktoré som nešahal) funguje normálne, to opravované sa po naštartovaní sklopí dole ako to druhé, obe sa nastavia do správnej polohy, ale potom už polohuje len to nedotknuté. To opravované sa už nepohne.


Někde bude spíš špatný kontakt - ty jednotky jsou jen dva druhy(a nedají se zamněnit) a nikdy jsem je neučil,startér je součástí jednotky(u C5I je na výbojce jen patice-alespoň myslím)- podle mne se jen otestuje a potom už nedostává údaje o poloze a proto nereaguje páč neví kam - zkontrolovat kabelហpod světlem u BHI a koncovku do světla.

30.01.2014 22:34 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2663359
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Startér není v jednotce,ale je to ta chytrá krabička na výbojce(jak jsem psal na I. sundavací z výbojky,na II. s D1S je součástí výbojky).
4 Jetik: Možná by se líp radilo,kdybys opravdu napsal,jaký mᚠauto,jak už ti psal Jumep
A mám takovej pocit,že výškovou korekci neřídí primárně jednotka světla,ale BSI a ta jednotka je jen slave,kterej dělá,co se mu řekne...

31.01.2014 12:35 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2663432
Jetik
Město: Mala Ida, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Auto mám C5 2.2 HDi vyrobené v novembri 2001 v rozšírenej Pack výbave, pôvodne pripravený pre predajcu ako testovací voz, kupoval som ho s nejakými 5000 km ako používanú predvádzačku priamo od značkového predajcu. Má to originálne xenóny s automatickou výškovou korekciou lúča a ostrekovačmi. Pôvodne tam boli svetlomety s krabičkami VALEO Velarc 4 pin a priamo v reflektore bol vsunutý taký malý plošný spoj (viditežný cez otvor diažkového svetla). Keďže tieto riadiace jednotky neboli schopné dodáva krokovacie pulzy (na základe signálu z BSI rovnakého pre oba reflektory) na výškovú korekciu, funkciu výškového naklápania paraboly zabezpečovala táto malá riadiaca jednotka. Po nejakých 7 rokoch oba plošné spoje fungova prestali a reflektorý sa prestali výškovo nastavova. Zohnal som dva už používané reflektory z roku 2003. Nie sú identické s pôvodnými, ale fungovali po namontovaní bez problémov bez nutnosti použi diagnostiku. Majú už 12- pinové riadiace jednotky, ktoré už majú v sebe aj funkciu výškových korektorov na základe signálu z BSI. Jedna krabička mi koncom roka odišla (výbojka sa nenaštartovala) takže som ju musel nahradi. Odvtedy mám problém popísaný vyššie. Skúsim zmera, čo lezie z BSI priamo do reflektoru, lebo ten druhý sa správa poslušne. Pozriem tiež konektory a dám vedie.

31.01.2014 15:44 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2663465
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Jetik napsal(a):
Auto mám C5 2.2 HDi vyrobené v novembri 2001 v rozšírenej Pack výbave, pôvodne pripravený pre predajcu ako testovací voz, kupoval som ho s nejakými 5000 km ako používanú predvádzačku priamo od značkového predajcu. Má to originálne xenóny s automatickou výškovou korekciou lúča a ostrekovačmi. Pôvodne tam boli svetlomety s krabičkami VALEO Velarc 4 pin a priamo v reflektore bol vsunutý taký malý plošný spoj (viditežný cez otvor diažkového svetla). Keďže tieto riadiace jednotky neboli schopné dodáva krokovacie pulzy (na základe signálu z BSI rovnakého pre oba reflektory) na výškovú korekciu, funkciu výškového naklápania paraboly zabezpečovala táto malá riadiaca jednotka. Po nejakých 7 rokoch oba plošné spoje fungova prestali a reflektorý sa prestali výškovo nastavova. Zohnal som dva už používané reflektory z roku 2003. Nie sú identické s pôvodnými, ale fungovali po namontovaní bez problémov bez nutnosti použi diagnostiku. Majú už 12- pinové riadiace jednotky, ktoré už majú v sebe aj funkciu výškových korektorov na základe signálu z BSI. Jedna krabička mi koncom roka odišla (výbojka sa nenaštartovala) takže som ju musel nahradi. Odvtedy mám problém popísaný vyššie. Skúsim zmera, čo lezie z BSI priamo do reflektoru, lebo ten druhý sa správa poslušne. Pozriem tiež konektory a dám vedie.


Ta krabička(starter) je nová nebo starší? abys nelaboroval kolem a nebyla KO. jinak je jedno jestli tam dᚠz tuším 6. pinama nebo z 12. (pokud tedy dᚠcelou lampu-samotnou krabičku zaměnit páč kabelហve světle je jiná a nejde vypreparovat ven) - diag jsem nikdy při výměně světla nepotřeboval - zástrčka a zapojení (z venku) je shodné pro obě - v diag by se mělo něco dát vyčíst.(z hlavy nevím)

01.02.2014 20:44 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2663857
Jetik
Město: Mala Ida, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 138k (100kW)Počet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Takže dakujem všetkým, čo to tipovali na kabeláž. Našiel som odpojený pin na konektore a už všetko funguje ako má. Netipoval som to na takú banalitu, pretože ako som písal, po naštartovaní sa pohli obe paraboly smerom dole a potom následne do správnej polohy a tak som si myslel, že všetko je zapojené ako má by. Tak teraz už áno. Príjemný deň všetkým.

01.02.2014 21:22 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 2663874
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
inicializacia je nieco ine ako spravna funkcia

21.04.2017 00:12 - nefunguje naklapanie praveho xenou 3061055
funesSK
Město: Handlová, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
ahojte, snazil som sa hladat dlgsiu dobu na fore radu na moj problem ale nenasiel som tak som sa zaregistroval.

moj problem je, ze pravy xenonovy svetlomet vobec nekoriguje vysku. lavy funguje normalne a po zapnuti prejde odspodu hore a ostane v prevadzkovej vyske. pravy sa ani nepohne a svieti hrozne nizko. ani tym imbusovym srobom ho nedokazem zdvihnut, lebo ten uz je na najvyssej polohe a ked sa pokusam ho tocit smerom hore, tak uz preskakuje. svetlo mam podozrenie, ze bolo davnejsie menene, lebo malo krajsi kryci plast ako to na vodicovej strane.

dakujem za kazdu radu.

21.04.2017 09:30 - Re: nefunguje naklapanie praveho xenou 3061064
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
najskor bude zhorety elevacny motorcek

este by mohlo byt uplne najlacnejsie riesenie - odpojeny kabel, ale to moc ne predpokladam (do svetla idu 2 kable, staci sa pozret)

21.04.2017 10:54 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 3061073
funesSK
Město: Handlová, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi ExclusivePočet příspěvků: 2
99 Poslat soukromou zprávu
jasne cize skontrolovat tie dve svorkovnice. ak by bol motorcek v keli musim kupovat komplet svetlomet?

21.04.2017 20:10 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 3061133
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
bohuzial asi ano

21.04.2017 21:25 - Re: Naklápění xenonových světel / C5 I 3061140
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Stává se ze se prohře svazek u bhi a světla mne to dělalo na I také


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator