Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Problémy s řazením
14.09.2015 18:09 - Problémy s řazením 2862374
Kikinka97
Město: Ostrava Stará Běla, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím lidi,

mám takový problém s mojí C5 asi poslední 3 měsíce. Někdy se mi stavá, že při nastartování nejde zařadit žádná rychlost (spojka je na podlaze, ale i tak to nefunguje!), rovněž se stává, že když zaparkuji a zařadím rychlost, tak už ji nevyřadím (musím jí doslova vyrvat). Také se mi stalo, že když jsem startovala s zařazenou 1 a zmáčknutou spojkou, tak mi auto cuklo dopředu, proto raději vždy než nastartuji vyřadím rychlost. Podotýkám, že tento problém se ale neděje za jízdy, to mi řadící páka i spojka funguje normalně, i když stojím na křižovatce, děje se to jen při nastartování vozidla. Stává se mi to jen NĚKDY, dejme tomu 1x za týden. Nevíte někdo, co to může být? A má někdo podobný problém? Jestli ano, a už byl Vᚠproblém vyřešen, byla bych ráda, kdyby jste mi napsali kolik to stálo, popřípadě, jaký to byl problém.

Moc Vám děkuji, za každý Vᚠpříspěvek.

14.09.2015 18:15 - Re: Problémy s řazením 2862375
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jednoznacne spojka, skusit odvzdusnit, ale predpokladam ze zle bude vypinat alebo bude prihrdzavela lamela na hriadelke a tym sa neuvolni
tak ako tak, ak nepomoze odvzdusnenie, tak otvorit spojku

18.04.2016 12:30 - Re: Problémy s řazením 2943018
whiteshark
Město: Dobřichovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravim, chtěl jsem se zeptat jestli někdo nemá stejnej problém jako já, když je auto studené, při řazení 1 a 2 se jakoby překonává nějaký odpor, u jedničky mi to nepřekvapuje ale ta dvojka mi docela štve, prostě na cestě mezi neutrálem a dvojkou něco klade odpor, občas se to tváří jako pomalá synchronizace, občas to jde hladce ale po většinou je tam prostě takový nepříjemný odpor, který čím je větší zima se stupňuje, s uplnym prohřátím auta, což je třeba po 50 km, odpor mizí na minimum, a jde krásně řadit dvojku, s ostatními kvalty problém není, při vypnutym motoru nebo na místě, se zdá že jde řadit normálně, olej měněný 2x, jednou za obyčejný a pak pro jistotu za origo, přes zuby to nechodí, nenapadá někoho něco?

18.04.2016 15:09 - Re: Problémy s řazením 2943061
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zle chodiaca lamela na hriadelke?
spiatocka ide ako?

18.04.2016 18:36 - Re: Problémy s řazením 2943128
whiteshark
Město: Dobřichovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Se zpátečkou neni problém vůbec, způsobovalo by to jenom u dvojky a jedničky? Zlepšilo by se to prohřátím jo? Spojka je trošku nemocná, ale jinak všechny ostatní kvalty jdou ok

18.04.2016 22:58 - Re: Problémy s řazením 2943250
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nejde ta spiatocka cez zuby / skrknutie?
samozrejme len vtedy ked ide ta 1/2 zle

ak je to ok, tak to bude synchron nacnuty, priapdne lanovod by to mohol este robit ze zle vysuva paku

18.04.2016 23:15 - Re: Problémy s řazením 2943253
whiteshark
Město: Dobřichovice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW)Počet příspěvků: 19
99 Poslat soukromou zprávu
Zpatecka ok, dela to i s meziplynem, nejaky napad jak jedno potvrdit popripade vyloucit?

18.04.2016 23:27 - Re: Problémy s řazením 2943258
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
meziplyn treba vedet pouzit a na zaradenie ti nepomoze

skusit dat kola do vzduchu a skusit zaradit, ak pojde sa pri vymacknutej spojke a zaradovani rozbehnu, tak to moze byt ta spojka, ale potom by podla mna vzdy skrkla aj ta spiatocka

lana moc nejde takto povedat, len skusit pohnut do strany a skusit ci este na prevodovke nepojde to lano dotlacit a ci potom nepojde lahsie zaradit

moc viac ma nenapada, skor keby som pri tom bol


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator