Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Kuna,plch,myš...
|< < 1 2
05.08.2010 23:41 - Re: Kuna,plch,myš... 2352135
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
sofistikovane reseni je pry taky nabity kondenzator nezabije ale pouci ( podla kapacity samozrejme ) ...

06.08.2010 07:53 - Re: Kuna,plch,myš... 2352144
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Do motorovýho prostoru dát molitan (nebo houbičku na nádobí) namočenou do nafty . Položit třeba do vaničky od jogurtu ...
Ono jim to smrdí a nelezou tam . (vyzkoušeno )

06.08.2010 15:58 - Re: Kuna,plch,myš... 2352192
Martin
Město: Vlašim, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 297
99 Poslat soukromou zprávu
Já jsem tento problém naštěstí nikdy neměl, ale už mám proti němu ochranu - naši kočku. Když jí bylo půl roku tak začala s průzkumem zahrady a okolí a hlavně lovem. Všechno, co se hýbe buď chytne (myši, užovka...) nebo vyžene (lasička). Jenom před velkými psy se schová.

07.08.2010 08:49 - Re: Kuna,plch,myš... 2352263
js42
Město: Teplice nad Metují, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 222

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mě se zatím podobný problém vyhýbá, možná proto, že máme u domu taky kočku. Ale dceři "něco" úplně rozebralo izolaci víka motoru u jejího Focusu. Koupila si tedy od Motipu již uváděný nástřik, nefungoval, pouze byly všechy místa nástřiku zalepené od přípravku. Já to potom téměř celé dopoledne čistil techničákem. Jinak určitě doporučuji vyzkoušet zavěšení lidských vlasů v punčoše, používá se jako plašič na všechna divoká zvířata. Mám odzkoušeno. Ale zaujal mě ten návrch s kondenzátorem od tiefa. Takže hodně štěstí při boji s přírodou!

11.10.2010 22:09 - Re: Kuna,plch,myš... 2358299
Brambora
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 8
99 Poslat soukromou zprávu
Takže jsem asi další obě přírody. Nekupovali jste někdo izolaci kapoty někde (za rozumny peníz) jinde než v Citroenu?

Přílohy:
PA070221.JPG ( 75634b ) -

12.10.2010 06:51 - Re: Kuna,plch,myš... 2358322
JirkaŘ
Město: Havířov-město, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SX BreakPočet příspěvků: 510

99 Poslat soukromou zprávu
Bráchovi 3 roky zpět kuny (nebo nějaký hlodavec) zdevastoval přesně ten samý díl. Ptal se v Citroenu... a nakonec koupil ten samý díl v Peugeotu. Zkus to samé... a nebo pak vrakoviště (aspoň zjistíš cenu nového dílu a cenu za kolik si ji cení na vrakáči )

18.04.2011 23:51 - Re: Kuna,plch,myš... 2385092
stejskli
Město: Hejnice/Liberec/Praha-Vinoř, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 70
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Teď konstruktivně - dá se ta rozežraná izolace mezi motorem a kabinou nějak rozumně opravit??

Myslím, že čím víc se C5 s HDi opěvuje pro skvělé odhlučnění a zvukovou kultivovanost, tím víc může rozhryzaná a rozpadlá izolace (filc) na velký ploše docela silně ovlivnit i hluk motoru v kabině, ne?

Moje C5 má rozežranou izolaci mezi motorem a kabinou už z Valonska, a odtad už má i německej strojek proti kunám - jmenuje se to Marderscheuche (marder je nejen bojové vozidlo pěchoty, ale i kuna). Dá se ale někde koupit ta izolacni textilie nebo filc - a dají se sehnat ty plastové špunty, cvoky nebo co, čím se to přicvakne k autu?

18.04.2011 23:54 - Re: Kuna,plch,myš... 2385093
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
da sa cely ten filc kupit ako diel
7481 CF - za nejakych 38 EUR

ale zaklad odhlucnenia je zvnutra

edit:
a tie spunty sa daju tiez
6995 X9 - nejakych 14 centov

19.04.2011 00:21 - Re: Kuna,plch,myš... 2385106
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
stejskli napsal(a):
Teď konstruktivně - dá se ta rozežraná izolace mezi motorem a kabinou nějak rozumně opravit??

Myslím, že čím víc se C5 s HDi opěvuje pro skvělé odhlučnění a zvukovou kultivovanost, tím víc může rozhryzaná a rozpadlá izolace (filc) na velký ploše docela silně ovlivnit i hluk motoru v kabině, ne?

Počkej až z toho vypreparuji motor a pokud je I stejná z II tak ti ho nechám.

19.04.2011 09:57 - Re: Kuna,plch,myš... 2385130
new
Město: Bratislava, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 5

99 Poslat soukromou zprávu
V drogérii predávajú také vrecúška na mydlo, ktoré sa uviaže o vodovodnú batériu. Kúp si to vrecúško a vlož dnu 3-4 tablety naftalínu (dáva sa to do šatníkov proti moliam) a polož, alebo zaves to do motorového priestoru kamkožvek, kde je miesto. Ak by si nekúpil to vrecúško, môžeš použi napr. dámske silónky a do nich môžeš vloži ten naftalín. Ver, že naftalín úplne stačí proti akýmkožvek zvieratkám. Mám to overené.

20.04.2011 10:08 - Re: Kuna,plch,myš... 2385286
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Tak v této otázce jsem myslím poměrně kompetentní.... S touto havětí, konkrétně s kunama bojuju cca 10 let více, či méně úspěšně. Mám souseda, který si kultivací obydlí a pozemku nedělá vůbec těžkou hlavu, takže to tam je jak kuní farma. Každopádně to začalo Š 120, z které vykousaly tu žlutou vatu z prostoru mezi motorem a zadními sedadly, pokračovalo to přes Xsaru, Vectru B, i Zafiru. U Vectry jsem ještě sehnal ten tapec ze spodní strany kapoty, protože z něho zbyly jen ty obvodové cvoky. U Zafiry jsem už na to hodil bobek a čekal jestli se nepostí do hadic, příp. kabelů. Až na to, že mi vytáhly nějaký kabel co má na starost volnoběh, tak se věnovaly tomu tapecu, který demontovaly a našlapaly do motoru.
Začal jsem studovat jak na ně a vyzkoušel jsem jak biologickou tak i chemickou cestu, ooje spíše neúspěšně.
1. lidské vlasy (nebarvené) v silonce -
2. trus z tygra (potom i ze lva a vlka) -
3. srst z tygra (lva, vlka) -
4. spešl sprej na kuny německý (300,-) -
5. elektronický plašič Deramax (cca 460,-) - mám ho asi 2 roky, kuny do motoru chodí, ale nic neničí, takže možná trochu funguje, ale je třeba hlídat baterky!
Ještě zkusím ten naftalín, taky jsem slyšel, že by to mohlo fungovat.
Dneska je situace taková, že stopy po přítomnosti kuny v motoru jsem našel, ale zatím není nic zničeno (uk, uk,..) Dlouhodobým výzkumem, jsem zjistil:
1. že je primárně baví škubat ten tapec zespod kapoty, příp. na přepážce mezi motorem a kabinou. Pokud jsem odstranil poškozený tapec, tak už ic nezničily. Kabely jsou už takový bonus. Takže dávat nový tapec není řešení.
2. že to, co vyškou nikam neodnáší (jako, že si vyteplujou hnízdo, apod), prostě je to baví (asi jako děti prolézačky)
3. že se na motor nechodí vyhřívat, protože jsem osobně viděl jak v zimě lozí do studeného auta, je to hra
4. že u ních asi mají fakt přednost jiné značky, než Citroen a Opel, protože majitelé VW jsou na tom hůř.
5. že jsou neskutečně drzé (řekl bych až vyzývavé), protože jim nedělé problém vlézt do motoru auta, které mám asi 4 m od okna v letě kolem 21.00, což rozhodně není temná noc...
6. u C5 je v motoru poměrně málo volného místa, navíc s deklem zespodu, takže si možná vyberou nějaké prostornější auto. Ąuplé utěsnění motoru není řešením, protože jsem viděl díru 10 cm vykousanou v plastu podběhu...a cesta je volná.
7. že nad nimi asi nejde zvítězit, jen se s nimi naučit žít a eliminovat následky jejich her
8. že je to milé zvířátko, které rád uvidím někde v lese asi 100 km od mého auta.
9. že jakmile se pustí do brzdových hadic tak je zle...


P.S. omlouvám se za délku příspěvku

06.11.2014 17:16 - Re: Kuna,plch,myš... 2748404
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tak mě v Brně taky navštívila kuna. Už podruhé. Koupil jsem Kemo M100N plašič. Nenapadá někoho kam by šla napojit + svorka, aby se to po startování vyplo ?

v krajní nouzi to dám přes relé, a rozepne když se rožnou parkovačky..ale je to takovej prasobastl..

06.11.2014 19:25 - Re: Kuna,plch,myš... 2748430
Světlonoš
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 178

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
A co zkusit dát na nějaké volnější místo pod kapotou past na potkana? Když to bestii aspoň zlomí nožičku, určitě si zapamatuje, že toto auto může udělat bebí.

08.11.2014 00:21 - Re: Kuna,plch,myš... 2748968
luta
Město: Rosice u Brna, Auto: Touran 5t1Počet příspěvků: 303

U??vate? Poslat soukromou zprávu
uvidíme jak zapůsobí plašič. Auto jsem parkoval asi týden zapadané listím u Rosického náměstí a nestačil jsem se divit. Přitom stačí zaparkovat o ulici vedle a je klid

plašičku zkusím zapojit plusem na baterku a mínusem na plus parkovaček a hotovka.. ledky nemám, takže při rozsvícení parkovaček bude na plašiči téměř nulový potenciál. to relé je asi zbytečnost..

08.11.2014 07:37 - Re: Kuna,plch,myš... 2748989
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Já mám už dva , možná tři roky namontovanej tento :
.link.
Připojí se na plus a mínus na aku , vypíná se sám při nastartování a zvýšení napětí na aku .

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator