Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Elektrika, elektronika, multimedia / Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno
30.01.2014 17:01 - Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663284
strapa
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 34

99 Poslat soukromou zprávu
Nerad zakládám nové vlákno, ale nikde jsem se nic podobného nedočetl. Přestalo mi fungovat ovládání pravých dveří, to jest okno, nastavení i sklápění zrcátka i venkovní teploměr. Diagnostika mi napsala, že chybí modul pravých dveří, asi odešel pod kytky, zmetek. Nevíte někdo, kde ho najdu? Prý by měl být ve dveřích a je součástí motorku okna, ale prý je jich víc druhů. Nikde jsem nenašel ani prodejce, který by něco takového nabízel. Otvírání okna u spolujezdce mi sice moc neschází, ale vypadá to blbě, když je na stojícím autě sklopené jen jedno zrcátko.

30.01.2014 17:37 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663304
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
strapa napsal(a):
Nerad zakládám nové vlákno, ale nikde jsem se nic podobného nedočetl. Přestalo mi fungovat ovládání pravých dveří, to jest okno, nastavení i sklápění zrcátka i venkovní teploměr. Diagnostika mi napsala, že chybí modul pravých dveří, asi odešel pod kytky, zmetek. Nevíte někdo, kde ho najdu? Prý by měl být ve dveřích a je součástí motorku okna, ale prý je jich víc druhů. Nikde jsem nenašel ani prodejce, který by něco takového nabízel. Otvírání okna u spolujezdce mi sice moc neschází, ale vypadá to blbě, když je na stojícím autě sklopené jen jedno zrcátko.


Řekl bych že je to spíš záležitost konektoru,nebo kablíků v průchodce ve dveřích.- začal bych tímto kdo dělal diag - to že jí diag nevidí neznamená že tam není a dá se otestovat-podívat se co za chybu tam je a tak. Mimo to mám za to že teploměr jde mimo přímo do BSI. takle od PC nevím.

30.01.2014 18:50 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663320
strapa
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 34

99 Poslat soukromou zprávu
Tu diag. jsem si dělal samože myself. Ale servisák, který mi dovíral to okno, protože zůstalo pootevřené, to napíchl taky a ten mi právě potvrdil a řekl, že si mám někde z bouračky sehnat ten modul, kabely jsou údajně v pořádku. Ono by asi bylo nejlepší u někoho, kdo do toho vidí napíchnout druhý modul a zkusit, jestli se ohlásí BSI. Jenže kde ho vyzkoušet před koupí?

31.01.2014 23:07 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663590
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
modul dveri je to kde su vsetky kable, tj aj s motorom ten blok
lisia sa vo vybave (sklapcie zrkadlo a pod) a aj teplomer je do neho zapojeny a predpokladam ze udaj z teplomera uz potom ide datovou zbernicou

zadne okno ti inak ide ?

01.02.2014 00:32 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663623
strapa
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 34

99 Poslat soukromou zprávu
Jo, všechno ostatní včetně zadního okna šlape v pohodě. Jen jak jsem psal, pravé okno, pravé zrcátko a venkovní teploměr.

01.02.2014 01:03 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663624
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
to znie ako napajanie toho modulu, ale ak som to dobre vystudoval tak su napajane oba z poistky na BSI, takze bud je zlomeny napajaci kabel alebo je fakt mrtvy ten modul

zamok tych dveri zamyka inac? skusal si?

01.02.2014 05:10 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663625
strapa
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 34

99 Poslat soukromou zprávu
Jak říkám, kromě těch tří věcí je jak se říká fšecko v cajku. Zamykání dveří taky. To bych s tím nemohl jezdit, kdyby to nezamykalo. Kdybych věděl jak sundat ten tapecírunk, tak bych si to prolezl s měřákem. Do elektriky docela vidím. Ale dal jsem na servismana. Ten mi taky nejdřív říkal, že to bude jen zlomený káblík, ale když to proměřil (u toho jsem nebyl), tak právě změnil, že si mám někde sehnat ten modul co je ve dveřích a že je součástí motorku.

01.02.2014 06:08 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663626
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
strapa napsal(a):
Jak říkám, kromě těch tří věcí je jak se říká fšecko v cajku. Zamykání dveří taky. To bych s tím nemohl jezdit, kdyby to nezamykalo. Kdybych věděl jak sundat ten tapecírunk, tak bych si to prolezl s měřákem. Do elektriky docela vidím. Ale dal jsem na servismana. Ten mi taky nejdřív říkal, že to bude jen zlomený káblík, ale když to proměřil (u toho jsem nebyl), tak právě změnil, že si mám někde sehnat ten modul co je ve dveřích a že je součástí motorku.


Předpokládám že mᚠtento .link.

vycvakneš kryt repro,odšroubuješ repro,vydloubneš kulatou krytku pod klikou - je pod ní šroubek a potom vycakneš i krytku,rozpůlíš madlo - jsou tam dva šroubky,vycvakneš vnitřní kryt zrcátka,z boku dveří pod zámkem krytka - vycvaknout je pod ní šroubek,vycvakneš vypínač ovládání okna,vycvakᚠčalounění je potom jen na čudlíkách.Snad jsem na nic nezapoměl je 6. ráno a už fři dny bez spánku jestli ano a mne někdo doplní -motůrek tu mám - pokud to bude v něm mohu pislat a zaplatíš po vyzkoušení omlouvám se za inzerci

Přílohy:
čalounění dveří.xls ( 320000b ) -

01.02.2014 08:37 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663635
strapa
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 34

99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Předpokládám že mᚠtento .link. ...


Tam se bohužel nedostanu - nemám tam registraci, tak vidím jen titulku.

když vidím ten postup, tak se začínám potit až na pr... Ale je sobota, tak až se vyspím po noční, tak to zkusím a pak se ozvu.
PS: Doufám, že pomáhání bližnímu svému nemůže někdo brát jako inzerci. Já, kdybych měl něco doma, co pomůže druhému, tak mu to těžko dám za jeho modré oči. Ani ta charita už dnes nedělá zadarmo.

Jó, málem jsem zapoměl díky moc za rady.

01.02.2014 11:41 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2663696
strapa
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 34

99 Poslat soukromou zprávu
Rozebráno, nafoceno, jdu měřit. Mimochodem návod úplně suprový, nic jsem neulomil . Akorát pod reprákem byl ještě jeden šroubek a byl vidět.

EDIT: Proměřeno. Napájení v pohodě, jak + tak i -. Datové kabely změřit nedokážu. To se musí zkusit s jiným modulem. Modul jsem i otevřel... 4 švábi, 1 kondík. Nic, co by se dalo opravit. Ještě poznámka mimo mísu. Když jsem měl venku repro, tak jsem tam zkusil SONY Xplod - hrůza a šok. Ten original bakelitový reprák proti němu hraje jako bůh.
Jo a ještě navíc jsem při tom boji, ani nevím jak zatlačil na SOS tlačítko. To byla pr..., když se do toho ticha najednou ozvalo "voláte tísňovou linku 112".

Přílohy:
DSCF4010.JPG ( 4733881b ) - celek
DSCF4012.JPG ( 4885131b ) - číslo
DSCF4014.JPG ( 4493730b ) - konektory

03.02.2014 16:50 - Re: Chybí modul pravých dveří, neotvírá p.p. okno 2664437
strapa
Město: Uherský Brod, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 34

99 Poslat soukromou zprávu
Vyřešeno. Zkusili jsme vyměnit modul, měl sice jiné číslo, ale fungoval, tak jsme jej tam už nechali. Šlape vše, dokonce včetně paměti zpátečky. A za lidový peníz.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator