Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / špatné emise na C5 I 2.0Hpi
06.12.2012 08:37 - špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2528623
JDK
Město: Bravantice, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím všechny.Po koupi vozu jsem jel na stk a emise.Emise jsem bohužel neudělal jelikož mi to podle emisí jede na chudou směs.Tak jsem to dal do servisu.Řídící jednotka nehlásí žádnou závadu a auto normálně jede (bohužel nevím jestli má malý výkon, protože to nemůžu srovnat). Mechanik vyčistil a odzkoušel EGR ventil a škrtící klapku - auto opět špatné Emise. Druhý pokus Lambda před Katem. Mechanik sehnal někde starší údajně dobrou a emise opět špatné.Člověk na emisích byl tak hodný, že mi to píchl na diagnostiku a řekl mi, že napětí na lambdě před kat. je 1,08v, ale vůbec neosciluje a labda za katem mu hlásí ŘJ, že je rozpojená (nefunkční) a je tam 0,96v. Tak se obracím na vás, jestli jste to někdo neřešil, jelikož ač ten mechanik dělal nějakou dobu u Citroenu a má i jejich diagnostiku, tak podle mě je ztracený a neví jak dál

06.12.2012 13:37 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2528688
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
zmen mechanika ...
ale tiez je divne ze neosciluje a nehlasi to chybu ...

kazdopadne to chce diagnostika / diagnostiku od niekoho kto vie co a ako ...

06.12.2012 15:10 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2528701
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
skús len tak pre skúšku odpoji na pár min baterku. Dos často toto pomohlo na iných citrónoch ked sa tvarili lambdy takto a neprešlo to emisnou.

06.12.2012 21:11 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2528846
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
A nepracuje tenhle motor na volno s chudou směsí? Taky nám vyhodili z ME zákazníka s přímovstřikovým benzínem,páč to nevěděli(já vím,jiná značka,ale i jiní pracují s chudou,nebo třeba vrstvenou směsí,která je v popdstatě taky chudá).
Jiná věc jsou ty lambdy,každopádně by se měly pohybovat,i kdyby snímaly chudou...

06.12.2012 21:37 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2528850
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
jj, hpi ide s chudobou, ale to by ma nenapadlo zeby to na emisiach kvoli tomu vyhadzovali ...

a tiez je otazka cim pozeral tie lambdy
povedal by som ze to chce diagnostika co sa na to vie pozret ci to skutocne ide a potom upozornit daneho pana na vysokotlak

06.12.2012 21:41 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2528854
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Prostě všude se najdou experti na svých místech... My jsme museli tenkrát tomu zákazníkovi dát výtisk z technických dat a prohlášení s milionem razítek a i tak měl ten emisák blbý kecy...

06.12.2012 21:50 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2528856
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
odporucam zajst v takom pripade za inym ktory ma prehlad ...

07.12.2012 19:41 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529044
JDK
Město: Bravantice, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Tu baterku skusím odpojit.Za to nic nedám. Mechanik mi řek, že zatím neví. Mám jezdit, když to nic nedělá anehlásí žádnou chybu a za měsíc se mám stavit a skusíme to znova napíchnout na diagnostiku. Říkal, že jak mi vracel do auta tu mojí starou lambdu, tak to znovu píchl na diagnostiku a začli se mu hlásit obě sondy i dobré napětí na nich. Ale už jsem na emise nejel. Počkám měsíc a uvidíme jestli v paměti závad něco bude a prý bude mít i osciloskop takže bude moct ty lambdy přeměřit.

-jinak emise se dělají při určitých otáčkách to má naměřit dané hodnoty, takže by tam ta směs neměla být chudá.

07.12.2012 20:42 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529053
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
přijde mi, že problém v diagnostikování je v diagnostikovi. Tak a opíše závady, co to hází a ty je napiš sem. protože diagnostika, pokud se umí správně číst, prozradí dost...
Taky jde o to, kolik m to deset let starý auto nalítáno... (tipuju, že tacháč je okolo 130ti )

08.12.2012 11:05 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529090
JDK
Město: Bravantice, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Diagnostika právě nepíše žádné závady ( akorát jednou sporadická závada - vysoké napětí na lambdě - pravděpodobně jak přehazoval mojí sondu na zkoušku za jinou - pak už se závada neoběvila ), ani to na palubaku nehodí servis nebo nějaký problém. Ale jak najede na lambdy tak buď se nehlasí, nebo neoscilují popřípadě ja na nich velké napěti, ale řídící jednotce to nevadíProstě auto se chová jako by bylo vše v pořádku a nic mu nechybí, akorát neudělá emise Bohužel nemůžu porovnat jestli jede hůř protože nemám srovnání. Jinak vysokotlaké čerpadlo je měněno při cca 92tis (continental), teď má auto necelých 114tis. Vypadájí ty kilometry sice neskutečně, ale bylo třetí v rodině a ten borec mi dal spoustu dokumentu (STK,Servis Citroen, papíry od dovozu). Prakticky zmapovaný stav tacho od 2006 do teď (německo, majitel ročník 1935 najeto necelých 60tis.km) .

Jinak by mě zajímalo, když každý na tento motor nadává, kolik je jeho životnost Případně kolik tak vydrží km to vysokotlaké čerpadlo , popřípadě jiné často se kazící drahé díly.

08.12.2012 12:28 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529104
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
JDK napsal(a):
Tu baterku skusím odpojit.Za to nic nedám. Mechanik mi řek, že zatím neví. Mám jezdit, když to nic nedělá anehlásí žádnou chybu a za měsíc se mám stavit a skusíme to znova napíchnout na diagnostiku. Říkal, že jak mi vracel do auta tu mojí starou lambdu, tak to znovu píchl na diagnostiku a začli se mu hlásit obě sondy i dobré napětí na nich. Ale už jsem na emise nejel. Počkám měsíc a uvidíme jestli v paměti závad něco bude a prý bude mít i osciloskop takže bude moct ty lambdy přeměřit.

-jinak emise se dělají při určitých otáčkách to má naměřit dané hodnoty, takže by tam ta směs neměla být chudá.

Obecně: pokud motor pracuje s chudou směsí,tak s ní v různém poměru pracuje bez zatížení v celém rozsahu otáček.Je divné,že to,že lambády nechodí,jak mají,řídící jednotce nevadí-je to věc ovlivňující přímo emise,tudíž pokud se vyskytne i sebesporadičtější(to slovo jsem teď vymyslel ) závada,tak by to mělo rozsvítit diagnostickou kontrolku motoru.
Pro srovnání na klubu určo někoho ,kdo tě nechá svézt najdeš...

08.12.2012 12:56 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529107
Henry
Město: Hradec Kralove, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 258
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Nereaguje lambda sonda pouze na bohatou směs???
Pokud ten motor jede stále na chudou směs, tak lambda nemůže reagovat. Zareaguje pouze na bohatou směs a dá povel řídící jednotce => ochudit směs je bohatá => protože bohatá směs je neekologická. Kvůli tomu tam ta lambda je, jinak je na ),(.

08.12.2012 13:12 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529109
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Henry napsal(a):
Nereaguje lambda sonda pouze na bohatou směs???
Pokud ten motor jede stále na chudou směs, tak lambda nemůže reagovat. Zareaguje pouze na bohatou směs a dá povel řídící jednotce => ochudit směs je bohatá => protože bohatá směs je neekologická. Kvůli tomu tam ta lambda je, jinak je na ),(.

Lambda nereaguje na nic,pouze porovnává množství nespáleného kyslíku ve výfukových plynech s okolím...Viděl jsem i auto s lambdou 0,64 a lambády to pobírali,akorát jednotce se to nedařilo srovnat,protože byl zaseknutej,otevřenej vstřik.Samozřejmě těm lambdám,katíku ani motoru se to nelíbilo,ale to už patří jinam...
Jinak chudá je taky neekologická,je v ní vysokej podíl oxidů dusíku,ale to taky patří jinam.
Takže: lambdasondy pomáhají jednotce svojí činností doregulovat přesně definované složení směsi a je úplně jedno,jestli ta směs má být chudá,nebo bohatá...

08.12.2012 13:25 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529110
tomikku
Město: Havířov, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v SXPočet příspěvků: 308
99 Poslat soukromou zprávu
informace z lambda sond je používána řídící jednotkou k doladění bohatosti směsi paliva a vzduchu, přičemž 1 lamda, je poměr cca 14,7kg vzduchu na 1 kilo benzínu a k tomu se jednotka snaží dostat.

08.12.2012 17:37 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529197
JDK
Město: Bravantice, Auto: Citroën C5 I 2.0HPi ExclusivePočet příspěvků: 4
99 Poslat soukromou zprávu
Co na to řícthlavně že to jedeZa měsíc to skusíme napojit znovu, třeba se to ježděním zpraví. Myslíte že na to má vliv, když jezdím na natural 95?

08.12.2012 18:08 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529204
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2406

U??vate? Poslat soukromou zprávu
tomikku napsal(a):
informace z lambda sond je používána řídící jednotkou k doladění bohatosti směsi paliva a vzduchu, přičemž 1 lamda, je poměr cca 14,7kg vzduchu na 1 kilo benzínu a k tomu se jednotka snaží dostat.

...pokud nepracuje s chudou směsí,nebo normální motor neběží ve fázi obohacení...Tam jde pak naopak lambda pod 1. Ale to už začínáme být docela offffff (sorry Honzo)
Ten 95 rozhodně nemá vliv-pokud teda nekupuješ někde nějakou sr...ku.A že se koupit dá...

08.12.2012 20:57 - Re: špatné emise na C5 I 2.0Hpi 2529251
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
JDK napsal(a):
Co na to řícthlavně že to jedeZa měsíc to skusíme napojit znovu, třeba se to ježděním zpraví. Myslíte že na to má vliv, když jezdím na natural 95?

Ne.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator