Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Informační zprávy palubního počítače / Počítač hlásí vysokou hladinu oleje - up level huil
|< < 1 2
12.02.2012 20:56 - Re: Počítač hlásí vysokou hladinu oleje - up level huil 2450312
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
napise na displayi OIL pressure too low a bude svietit STOP
pri dobijani mas merak, ale tiez to napise na displayi nieco o dobijani

12.02.2012 20:58 - Re: Počítač hlásí vysokou hladinu oleje - up level huil 2450313
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
napise na displayi OIL pressure too low a bude svietit STOP
pri dobijani mas merak, ale tiez to napise na displayi nieco o dobijani


Parada. Dekuju moc
U tech novych aut uz je to proste jinak... Nasinec by hledal kontrolky, ktere by proste meli svitit a ejhle oni vubec nejsou


19.05.2012 14:15 - Re: Počítač hlásí vysokou hladinu oleje - up level huil 2479505
Ales
Město: Prachatice, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 26
99 Poslat soukromou zprávu
Tony_Z napsal(a):
Koblih: Nepíše ti to náhodou - "Top up oil level" - letmo přeloženo zvyš hladinu olej, prostě dolij . huil rozhodně anglicky není, takže pokud ve francoužštině nebo co to tam mᚠza jazyk stačí říct místo "top up" pouze "up", tak by to bylo to samé. Mám olej kousek pod horní ryskou, už i při mírném náklonu, pokud se mi stane, že mi auto chcípne ( na zahradě na trávníku, s rygoly a náklonem se mi to občas stává ) a znovu nastartuji, tak se mi tato hláška okamžitě objeví, tipnul bych si, že to je ono.


Tohle je přesně - Google to překládá "Doplňte hladinu oleje", "Top up .... bla bla bla" mi to pořád psalo, když jsem měl díru v nádržce ostřikovače a chtěl jsem ostřikovat. Takže to řvě "Dolij..."

Mám ale jiný problém, po výměně oleje - nalili tam přesně 4,75litru jak píše manuál, vypustili to šroubem, tak doufám že všechno a samozřejmě vyměnili filtr, tak tam snad nikde nic nezbylo, ale mám asi 0,5cm nad horní rysku.

Nevím jestli to může být problém pro něco v motoru, nebo se to nějak během krátký doby dostane do normálu.
Zatím jsem s tím ujel akorát pár km domů, ale nerad bych něco podojil, to tam radši dojedu aby mi trochu odpustil do flašky a pak to časem doleju, když to klesne.

19.05.2012 15:02 - Re: Počítač hlásí vysokou hladinu oleje - up level huil 2479506
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Teoreticky by to vadit nemuselo,ale 1) ti nebude ukazovat el.měrka,2) je lepší udržovat hladinu ve 3/4 mezi min.-max. Příliš oleje motoru spíš škodí než prospívá(mohlo by ti to vyrazit gufera)-nechal bych je to odpustit a vysvětlil bych jim že se naleje menší množství a po protočení motoru se doplní kousek pod horní rysku.(to co odpustí klidně vyhoď a do motoru to nelej-naleješ si tam nefiltrované sračky přímo do motoru)

01.10.2012 22:01 - Re: Počítač hlásí vysokou hladinu oleje - up level huil 2509487
TomasT
Město: Praha 15, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1470
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Teď jsem tu ml jednu C5II ta po nastartování napsala také nco takového(tuším že je málo oleje) a k tomu servis-po chvilce zhasne servis a do další kontroly OK,oleje dost.Byla to vadná el.měrka oleje.

Zdá se, že budu mít stejný problém, tenhle týden už na mě auto zakřičelo před nastartováním podruhé - přitom podle ruční měrky OK.
Jak velký problém je demontហelektronické měrky na 1.6HDI - koukal jsem že to není příliš ideálně umístěné.

01.10.2012 23:00 - Re: Počítač hlásí vysokou hladinu oleje - up level huil 2509511
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
ukaz mi co je na tom motore idealne umiestnene ? )

ale myslim ze odspodu ked das nejake veci lahko dostupne dole to slo von, ale uz si to presne nepamatam

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator