Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Uzamčená Xantia
13.09.2012 12:54 - Uzamčená Xantia 2505082
Kugy
Město: Ostrov, Auto: Citroën Xantia Break 2.0 HDi Kat. (80kW) Počet příspěvků: 1
99 Poslat soukromou zprávu
Dobrý den, mám Citroen Xantia 2.0 HDI BREAK .

A stala se mi nemilá událost. Odjel jsem na dovolenou a s autem jsem cca 3 týdny nejezdil ( stálo na místě). Včera jsem chtěl od auta a zjistil jsem že nereaguje na dálkové ovládání mého klíče, šel jsem tedy domů pro druhý klíč ( méně užívaný) a ten samí problém auto nereaguje na otevření. Máte někdo zkušenosti jak vyřešit tento problém? Přijde mi divné že by se v obou klíčích vybili baterie najednou...spíš bych řekl že bude slabá autobaterie ( 3 roky stará) ale jak se k ní dostat ??? Když model Citroen Xantia 2.0 HDI BREAK se dá otevřít pouze dálkovým ovládání pokud já vím...když se totiž klíč strčí do zámku do dveří můžete točit jak chcete nic neotevřete pač tam zámek není....

Budu rád za jakoukoliv radu či zkušenost děkuji

13.09.2012 13:13 - Re: Uzamčená Xantia 2505084
operatorXM
Město: Hrotovice, Auto: Citroen C6 2.7 HDiPočet příspěvků: 138

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
U XM se mi stalo něco podobného. Klíče se taky protáčely v zámku, ale nakonec se mi podařilo auto otevřít klíčem, různě jsem ho nakláněl apod. Zámky tam podle mě jsou i u Xantie, ale nepoužíváním přestanou fungovat. Případně zkusit zámek u kufru.

13.09.2012 13:18 - Re: Uzamčená Xantia 2505085
milda67
Město: Brno - Humpolec, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 125

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
protáčí se ti vložka,poslal jsem ti SZ jak se dostat dovnitř.Jinak dvojková xantie nemá zámek na kufru ani u spolujezdce,jediný je u řidiče.Už tenkrát se šetřilo

13.09.2012 13:37 - Re: Uzamčená Xantia 2505092
sgt
Město: Skalité, Auto: Citroen Grand C4 SpaceTourer 2.0 BlueHDi 160 EAT8 SHINEPočet příspěvků: 718

U??vate? Poslat soukromou zprávu
jj, X2 má už zámok len u vodiča a ak nie je pokazený, dá sa pekne otvori. Sem-tam sa oplatí strieknu ho WD-čkom.

13.09.2012 15:31 - Re: Uzamčená Xantia 2505118
DeFuckTo
Město: Kladno, Auto: Citroën C5 II 3.0i V6 24v 211k AM6 Exclusive BreakPočet příspěvků: 780

99 Poslat soukromou zprávu
A proto já si jednou za čas odpustím "zamachrování" dálkou a otevřu klíčkem.. Dělal jsem to tak u všech aut a nikdy se mi se zámkem nic nestalo..

13.09.2012 17:07 - Re: Uzamčená Xantia 2505132
HELLMUT
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 1811

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Já mám dvojku xantii a zámky má v obou dveřích, a oba jsou v pr....
Mám ještě náhradní klíče bez dálkového ovládání a ty nejsou asi tak ošoupané, tak s nimi zámky zatím jdou otevřít. Také se mi jednou stalo že jsem se v Kauflandu na parkovišti nemohl dostat do auta s nákupem. Vyměnil jsem baterku a nic. Tak jsem jel domů taxíkem pro druhý klíč a pak k autoelektrikáři se zeptat co s tím.Řekl mi že oprava bude dražší než montហnové dálky na přívěšku.Naštěstí to tam neměl skladem tak mi to hned neudělal.Protože pak jsem někde četl, že se má dát klíč do zapalování a teď už přesně nevím jestli zmačknout obě tlačítka najednou a držet asi 5-10 vteřin nebo po jednom. Ale myslím že obě, že se to nějak zaktivuje. Nic se nedělo tak jsem si řekl škoda a vystoupil.Ze starého zvyku jsem chtěl zamknout dálkou a světe div se ono se to zamklo! Od té doby to zase chodí dobře ale pro jistotu mám na klíčích ještě ten obyčejný klíč kdyby zase někdy...Ten postup na aktivaci je popsán někde v xantia klubu


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator