Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Výměna oleje C5 II V6
29.07.2012 17:55 - Výměna oleje C5 II V6 2495910
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj. Mám auto týden...dnes jsem šel měnit olej.

Narazil jsem na jednu zajímavost, mezi filtrem oleje a motorem je jakýsi bazmek podle katalogu "1103 H6 výměník". Vypadá to jako přídavný chladič oleje. Neví někdo co to je?

Je tam skrz do oil filtru zašroubovaná trubka na protékání oleje na 27 očko. To jsem samo neměl, z výměny oleje se mi stala záležitost na 3hodiny -)

Od předchozího majitele tam bylo sežvejkané těsnění mezi tím bazmekem a motorem a trochu to teklo. Mě se to těsnění dokonce roztrhlo, tak jsem to namazal provizorně červeným silikonem...

To těsnění jsem v katalogu nenašel. Neví někdo obj.č.?


V.

29.07.2012 22:17 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2495973
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
vikicv napsal(a):
Ahoj. Mám auto týden...dnes jsem šel měnit olej.

Narazil jsem na jednu zajímavost, mezi filtrem oleje a motorem je jakýsi bazmek podle katalogu "1103 H6 výměník". Vypadá to jako přídavný chladič oleje. Neví někdo co to je?

Je tam skrz do oil filtru zašroubovaná trubka na protékání oleje na 27 očko. To jsem samo neměl, z výměny oleje se mi stala záležitost na 3hodiny -)

Od předchozího majitele tam bylo sežvejkané těsnění mezi tím bazmekem a motorem a trochu to teklo. Mě se to těsnění dokonce roztrhlo, tak jsem to namazal provizorně červeným silikonem...

To těsnění jsem v katalogu nenašel. Neví někdo obj.č.?


V.



Je to chladič a popř. předehřev oleje v AP. Není mi jasné proč jsi to při výměně oleje rozebíral - vypoušák a kontrolní je zespodu na AP - plnící zezhora na torx.

29.07.2012 22:36 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2495977
svejk
Město: Jindřichův Hradec, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 52

99 Poslat soukromou zprávu
To těsnění mi taky teklo. Už je to v pohodě. Nevím jaký tam dávali. Ale co mne zarazilo je že je to chladič popř.předehřev oleje v AP.
Jelikož mám asi v pr... čidlo teploty oleje v AP protože teplota hlásí stále -40. Neví někdo zda se čidlo dá koupit a vyměnit? V citroenu říkali že neví ale ze je možná součástí hydrobloku za 30tis. Jak tím AP trpí nebo co s tím? Díky

30.07.2012 00:46 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2495990
DanV
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v ExclusivePočet příspěvků: 153
99 Poslat soukromou zprávu
Myslím, že se dá čidlo koupit. Ale musí se sundat hydroblok, což by neměl být problém. Spíš by to chtělo naměřit přímo na konektoru jeho hodnotu. Pro potvrzení zda je to opravdu senzorem. Jaký to může mít dopad na převodovku? Nemyslím ,že by ji to poničilo, ale může se chovat jako když je v režimu ohřevu. Tzn. výš se vytáčí motor a pomaleji řadí rychlost.









.

30.07.2012 10:13 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2496027
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
svejk napsal(a):
To těsnění mi taky teklo. Už je to v pohodě. Nevím jaký tam dávali. Ale co mne zarazilo je že je to chladič popř.předehřev oleje v AP.
Jelikož mám asi v pr... čidlo teploty oleje v AP protože teplota hlásí stále -40. Neví někdo zda se čidlo dá koupit a vyměnit? V citroenu říkali že neví ale ze je možná součástí hydrobloku za 30tis. Jak tím AP trpí nebo co s tím? Díky


ja som uz takto vymenil kablik za 200EUR a hlasi to -40 stale
dal som aj inu riadiacku a -40 stale

takze neries to, je to zjavne bug vo variante V6 a aisin

jo a v aisine sa to da vymenit aj bez sundavania hydrobloku

ps. v prvom momente som si myslel ze sa bavite o oleji v motore ... zadavatel by mohol byt do buducna presnejsi

edit: a ano, ako pozeram zadavatel hovori o olejovom chladici na motore, len mi je divne ze preco ho daval dole
rada je zohnat nejake gumicky podla rozmeru, alebo kupit tu tycku (1103E1) a dufat ze na nej tie tesnenia budu

kazodopadne sa to nema davat dole a ma ist dole len samotny filter (ak ho niekto utahuje prilis moc ze sa potom povoli aj ta tycka.... tak by mal prestat si tieto veci robit sam a nechat to niekomu kto vie co a ako)

30.07.2012 12:57 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2496051
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj, bavíme se o výměně oleje v motoru.

"Narazil jsem na jednu zajímavost, mezi filtrem oleje a motorem je jakýsi bazmek podle katalogu "1103 H6 výměník". Vypadá to jako přídavný chladič oleje. Neví někdo co to je?"

Jruze to otočil na AP, nevím proč.

30.07.2012 13:01 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2496052
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
jruze napsal(a):
Je to chladič a popř. předehřev oleje v AP. Není mi jasné proč jsi to při výměně oleje rozebíral - vypoušák a kontrolní je zespodu na AP - plnící zezhora na torx.


Ahoj, mluvím o oleji v motoru, viz. můj první příspěvek. To co tu popisuješ našroubované na AP má kód "2275 57 výměník". O tom tu ale nebyla řeč. Prosím vrame se zpět k tématu - olejový filtr v motoru a co je to pod ním za bazmek.

30.07.2012 13:13 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2496054
Mikra
Město: Velké Hamry, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 3730

99 Poslat soukromou zprávu
Doplním obrázek v příloze

Přílohy:
vymenik.jpg ( 107808b ) -

30.07.2012 13:14 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2496058
vikicv
Město: PRAHA 9 - Újezd nad Lesy, Auto: Citroën C5 II 3.0i 24v Exclusive BreakPočet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
jumep napsal(a):
edit: a ano, ako pozeram zadavatel hovori o olejovom chladici na motore, len mi je divne ze preco ho daval dole
rada je zohnat nejake gumicky podla rozmeru, alebo kupit tu tycku (1103E1) a dufat ze na nej tie tesnenia budu

kazodopadne sa to nema davat dole a ma ist dole len samotny filter (ak ho niekto utahuje prilis moc ze sa potom povoli aj ta tycka.... tak by mal prestat si tieto veci robit sam a nechat to niekomu kto vie co a ako)


Ahoj, auto jsem si dovezl před týdnem. Předchozí majitel v Lucemburku servisoval v Citroenu. Asi je tam nenaučili jak se má dotahovat olejový filtr. Neb já jsem ho sundaval dolu metodou šroubovák - tj. propíchni filtr, zasaď trubku a zavěs se na to. Samozřejmě se povolil filtr vč. trubky a to celé jsem vytáhl ven. Ten bazmek - výměník odpadl od motoru.

No to je jedno, tak jak tak to Citroenáři z L zku...i, pač to těsnění mezi výměníkem a motorem po jejich akcích teklo. Měl jsem pokecanej kryt od motoru.

30.07.2012 14:58 - Re: Výměna oleje C5 II V6 2496077
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
No to těsnění mají normál v citroenu a jsou dva druhy - kupoval jsem ho tuším Evaxovi - také mu to tam teklo.A zjistíš to až když to rozebereš - nevylezlo to přesně ani na vin.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator