Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Diagnostika, software, navigace / Odblokování videa za jízdy / VDO
|< < 1 2
23.02.2012 21:55 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2453416
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Pokusím se to vysvětlit tak,aby to pochopil i laik. Když,tak opravte nepřesnosti vyplývající z mé neúplné znalosti systémů Citroen. Tohle je tak nějak všeobecný popis. Signál o rychlosti generuje některá z jednotek(kombi?,BSI?) na základě signálu z čidel ABS na kolech(u BMW jde tenhle signál nejdřív do DxC,ta ho použije tak,jak je,pošle ho do kombi a teprve ta ho upraví a pošle na sběrnici) . Upraví ho do používaného protokolu a pošle na sběrnici jako jakousi "zprávu". Na sběrnici jsou napojené ostatní jednotky,které si z ní vybírají pro sebe užitečné informace a dále je zpracovávají. Např.nᚠsignál rychlosti používá mimo videomodulu(nebo jak se u PSA jmenuje jednotka,která generuje videosignál pro display) třeba i tachometr,bordcomp,ESP,servo,klima,atd. Právě proto,jak psal Roozena nelze tenhle signál úplné odpojit,protože by ostatním jednotkám v autě prostě chyběl a v podstatě celé autu by fungovalo v nouzi. Takže zahoď štipky a izolačku a hledej a hledej

23.02.2012 22:16 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2453419
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak nejak to bude asi vo vsetkych modernych autach. A signal rychlosti "rozdava" jednotka ABS / ESP do CAN siete.

23.02.2012 22:30 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2453422
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
To Zhrado
ha... to jedobry vedet. Mylne jsem se domnival, ze tachosignaly jsou kolektovane BSI a ta na zaklade jich a dalsich pridruzenych signalu (natoceni volnatu, poloha plynu, intenzita brzdeni a naklopeni zpetneho zrcatka ) urci, kterak se ma chovat ABS / ESP.
Ta telka bude tvrdej worech...

24.02.2012 15:46 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2453508
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
Ono to je este komplikovanejsie - napr. kriticke komponenty ovplyvnujuce bezpecnost komunikuju napriamo kvoli rychlosti reakcii ale to uz je mimo temu ... Pre vysvetlenie problematiky rychlosti to staci

24.02.2012 17:43 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2453515
zhrado
Město: Zh, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 767
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
No dnes uz skoro vsetky info idu na jednej CANovej sieti. Kedysi to bolo zlozitejsie. Bola CAN ako hlavna a najrychlejsia a potom o dost pomalsie VAN, VAN confort, LIN, podla dolezitosti a potrebnej rychlosti.

24.02.2012 19:30 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2453523
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
dnes jsou v autech CAN motorova,CAN prislusenstvi ,CAN komfortni,podporena LIN
ve starsich modelech byla sit jen CAN-VAN kde CAN byl motor a komfort,zbytek VAN

29.02.2012 21:19 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2455097
Dutch
Město: Plzeň, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SX BreakPočet příspěvků: 480

99 Poslat soukromou zprávu
Jeste k VDO - dnes jsem poprve zkousel neco pripojit do vstupu a byl jsem docela mile prekvapen, jak je to na LCD koukatelny. Pripojil jsem videokameru, obraz v pohode, ale zvuk nesel, zkousel jsem to pak jeste doma na telce a tam zvuk jde. Je to u VDO nejak jinak zapojene, nebo mam neco spatne ?

...taky jsem koukal na tohle, pro VDockare by to mohlo bejt zajimavy : .link.

29.02.2012 21:45 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2455111
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Dutch napsal(a):
Jeste k VDO - dnes jsem poprve zkousel neco pripojit do vstupu a byl jsem docela mile prekvapen, jak je to na LCD koukatelny. Pripojil jsem videokameru, obraz v pohode, ale zvuk nesel, zkousel jsem to pak jeste doma na telce a tam zvuk jde. Je to u VDO nejak jinak zapojene, nebo mam neco spatne ?

...taky jsem koukal na tohle, pro VDockare by to mohlo bejt zajimavy : .link.


Mně šlo VDO jak z telefonu tak z kamery normálně i ze zvukem.

29.02.2012 23:56 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2455149
Hanz 397
Město: Česká Kamenice, Auto: Peugeot 508 SW GTPočet příspěvků: 2404

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Taky jsem to,jen tak pro legraci zkoušel pustit z toho dvd a fungovalo to... Jinak ten display mě taky mile překvapil-kvalita zobrazení oproti jiné,jak tady někdo kdysi napsal"Hi-end" značce,kterou už fakt nechci jnenovat,byla asi tak bambilionkrát lepší. Ostřejší,kontrastnější,téměř bez šumů,barevnější...,prostě lepší.

01.03.2012 08:29 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2455174
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
Dutch napsal(a):
Jeste k VDO - dnes jsem poprve zkousel neco pripojit do vstupu a byl jsem docela mile prekvapen, jak je to na LCD koukatelny. Pripojil jsem videokameru, obraz v pohode, ale zvuk nesel, zkousel jsem to pak jeste doma na telce a tam zvuk jde. Je to u VDO nejak jinak zapojene, nebo mam neco spatne ?

...taky jsem koukal na tohle, pro VDockare by to mohlo bejt zajimavy : .link.


Otázka je třeba citlivosti / impedance audio vstupů, ale pravda jest, že by mělo být slyšet alespon něco. Zkusil bych vzít regulérné MP3 player a po cinchích poslat jenom zvuk. Bude-li to mrtvý, tak pátrat dál. Já tenhle systém nemám a netušim, zda-li není třá v menu někde detail setup AV sources, kde by bylo možno či nikoliv nastavit nějakou redirekci, adaptery či co já vim co.

Jinak podobný MMServer (nazval jsem to honosně, ale mě to tak připadalo) jsem měl taky - od Stualarmu. Bylo to menší, v AL case, Hi Amp USB, takže to utahlo bez problému HDD, Operate with FAT32/NTFS - čili acceptace velkých souborů. Přehledně a logicky udělané menu (občas naběhlo do čínštiny)
Naprosto perfektní zařízení. Pro někoho, kdo oželí rádio stačí jen monitor do 1DIN a někam schovat zesik a má AV centrum jedna paráda. Překvapila mě kvalita zvuku. Tehdy jsem to honil přez zesilovač od Alpine a bylo to zvukově srovnatelné s kvalitním radiem. Výhoda je, že se to celý dá vzhledem k velikosti krásně poschovávat a neználek netuší, co vše je v autě za parádu...

01.03.2012 12:57 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2455244
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
Roozena napsal(a):
...
Jinak podobný MMServer (nazval jsem to honosně, ale mě to tak připadalo) jsem měl taky - od Stualarmu. Bylo to menší, v AL case, Hi Amp USB, takže to utahlo bez problému HDD, Operate with FAT32/NTFS - čili acceptace velkých souborů. Přehledně a logicky udělané menu (občas naběhlo do čínštiny)
Naprosto perfektní zařízení. Pro někoho, kdo oželí rádio stačí jen monitor do 1DIN a někam schovat zesik a má AV centrum jedna paráda. Překvapila mě kvalita zvuku. Tehdy jsem to honil přez zesilovač od Alpine a bylo to zvukově srovnatelné s kvalitním radiem. Výhoda je, že se to celý dá vzhledem k velikosti krásně poschovávat a neználek netuší, co vše je v autě za parádu...

presmerovano: .link.

26.04.2012 15:19 - Re: Odblokování videa za jízdy / VDO 2472106
pospa
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 25
99 Poslat soukromou zprávu
Tak koukám, že jsem založil duplicitní vlákno na citroeny.cz.. Taky mě napadlo udělat jakejsi přepínač, jak psal cermi_petr.. ještě mě napadlo udělat takovej přepínač místo navigace? Jak je ta navigace zapojena do toho displeje? To asi nebude video vstup co..?

|< < 1 2


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator