Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Ostatní technická diskuze / Hagusy - nový nástřik barvou
10.08.2010 08:34 - Hagusy - nový nástřik barvou 2352517
krem
Město: Opava, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 12

99 Poslat soukromou zprávu
Začala se mi odlupovat barva na hagusech. Sundal jsem je a chtěl je nabarvit zapékací práškovou barvou. Po otryskání jsem zjistil, že přední a zadní tvarovaná část hagusu je z plastu a střední část (tyčka) je z nějaké hliníkové slitiny.
Takže zapékaní nepřichází do úvahy (plasty by se asi roztekly) a barvu, která by byla na plast i na hliník a vydržela venkovní prostředí mi neporadili ani v profi lakovně.
Neporadí někdo, čím by to šlo nalakovat ??
nebo neví někdo o levných hagusech po havarii nebo z vrakáče (u nás nic na C5 nemají) ??

10.08.2010 10:45 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352532
M.P
Město: Třebíč, Auto: Peugeot 807 2.0 HDi / 100 kWPočet příspěvků: 432

99 Poslat soukromou zprávu
Nevím jestli levný , ale tady jsou na Aukru:
.link.

10.08.2010 20:36 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352597
mára
Město: Most, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 64
99 Poslat soukromou zprávu
hmmmmmmmmm, tak to je pešek. nedávno tam bylo tohle...:
.link.
je otázkou, v jakém stavu budou použité hagusy...

10.08.2010 20:50 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352600
running
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 75
99 Poslat soukromou zprávu
krem napsal(a):
Začala se mi odlupovat barva na hagusech. Sundal jsem je a chtěl je nabarvit zapékací práškovou barvou. Po otryskání jsem zjistil, že přední a zadní tvarovaná část hagusu je z plastu a střední část (tyčka) je z nějaké hliníkové slitiny. Takže zapékaní nepřichází do úvahy (plasty by se asi roztekly) a barvu, která by byla na plast i na hliník a vydržela venkovní prostředí mi neporadili ani v profi lakovně. Neporadí někdo, čím by to šlo nalakovat ?? nebo neví někdo o levných hagusech po havarii nebo z vrakáče (u nás nic na C5 nemají) ??


Zejtra jedu na vrakáč ke známýmu, má tam brejka,zaptám se,za kolik je dá. Zavolej 606642921 zítra kolem třetí.

11.08.2010 00:12 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352623
alx
Město: Hostovlice, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.2 HDi 16V 204k (150kW) TourerPočet příspěvků: 1276

Administr?tor Poslat soukromou zprávu
krem napsal(a):
Začala se mi odlupovat barva na hagusech. Sundal jsem je a chtěl je nabarvit zapékací práškovou barvou. Po otryskání jsem zjistil, že přední a zadní tvarovaná část hagusu je z plastu a střední část (tyčka) je z nějaké hliníkové slitiny.
Takže zapékaní nepřichází do úvahy (plasty by se asi roztekly) a barvu, která by byla na plast i na hliník a vydržela venkovní prostředí mi neporadili ani v profi lakovně.
Neporadí někdo, čím by to šlo nalakovat ??
nebo neví někdo o levných hagusech po havarii nebo z vrakáče (u nás nic na C5 nemají) ??

Radu jak na to bohuzel nemam, ale pokud se ti podari sehnat jine (viz predchozi nabidka), mel bych zajem o zadni krytku na sroub, nejaky lotr mi ji ukradl a ted to mam prelepene stribrnou paskou
Diky

11.08.2010 10:56 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352636
zdenekb
Město: Praha, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 81

99 Poslat soukromou zprávu
alx napsal(a):
Radu jak na to bohuzel nemam, ale pokud se ti podari sehnat jine (viz predchozi nabidka), mel bych zajem o zadni krytku na sroub, nejaky lotr mi ji ukradl a ted to mam prelepene stribrnou paskou Diky

To mně se snažili ukrást celé hagusy. Zachránilo mne, že jeden šroub byl vždy atypický a neměli s sebou příslušný klíč. O krytky jsem přišel o všechny. Takže jsme doplnil šrouby a zaplnil díry epoxidovým tmelem (holt při potřebě demontáže budu napřed vrtat a dlabat) a přetřel silikonovou stříbřenkou - zatím (rok) drží.
Jestli je ale silikonová stříbřenka vhodná na plasty patek, to nevím. Zkus se přeptat v nějaké speciálce s barvami.

11.08.2010 17:02 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352653
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ja jsem nastrikal plastove prahy a spodky narazniku do stribrne metalizy a barva zatim drzi. Pokud prezije na plastech dole, ktere jsou dost namahane, tak musi prezit i nahore. Akorat bys musel trefit odstin te praskove barvy na stredni casti.

11.08.2010 18:22 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352657
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
na plast je tzv. striekaci tmel (vsetci co striekaju narazniky plastove atd. musia vediet co s tym)

11.08.2010 20:00 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352659
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Tak to je jasny ze musi pouzit zaklad na plasty jinak se to oloupe. Daval jsem to jenom jako srovnani, ze neni problem nastrikat i ty plastovy konce.

11.08.2010 21:21 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352668
jenyk
Město: Praha, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 48

99 Poslat soukromou zprávu
Nastříkat hagusy je jedna věc,ale co když přidělᚠpříčníky?Nebude se to loupat?

12.08.2010 10:55 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2352680
krem
Město: Opava, Auto: Citroën C5 I 2.0i 16v X BreakPočet příspěvků: 12

99 Poslat soukromou zprávu
Ono ten největší problém je, že plastové konce jsou nalisovány?? /nalepeny?? do toho slitinového podélníku a nejdou ven. Hrubým násilím jsem to raději nezkoušel. Takže bych potřeboval barvu, která jde současně na plast i na slitinu, nemusí se vypalovat a to je právě problém. V lakovně mi řekli, že použít speciálku pro podklad není problém, ale vrchní nátěr bude mít jiný odstín, když použijí dvě extra barvy podle materiálu (když ne hned, tak po nějaké době na slunci) nebo použijí jednu barvu a nezaručí, že se nezačne z jednoho materiálu po čase loupat. A připasovat k barvě auta (stříbrná metalíza) nevypalovanou barvu je prý už vůbec fantasmagorie.

20.04.2012 17:35 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2471088
Sindy
Město: Nová Role, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 192
99 Poslat soukromou zprávu
Nechci zakládat nový topic a tak se zeptám tady, taky se mi loupe barva na té hliníkové střední části s tím si poradím, jen se chci zeptat jak hagusy sundat ??
Nespadne mi pak pod tapecírunkem nějaká matka nebo něco, abych to pak nemusel trhat dolů ??
Nebo jsou tam napevno nějaké matky a jen vyšroubuju šroub a pak vrátím ??

Díky

20.04.2012 19:03 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2471103
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mamlas napsal(a):
Tak to je jasny ze musi pouzit zaklad na plasty jinak se to oloupe. Daval jsem to jenom jako srovnani, ze neni problem nastrikat i ty plastovy konce.


Barva se dá použít jedna a na plasty se přidává změkčovadlo - protože plast(třeba nárazník) je pružnej a barva bez změkčovadla by praskala hagusy jsou pevné , ale i tak není problém tam toto přidat.A pokud neprobrousíš na plast (jen zbrousíš do matu) tak žádný problém.Samozřejmě nejdřív plnič(stříkací tmel)

20.04.2012 21:00 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2471133
najk
Město: Děčín, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 1537

99 Poslat soukromou zprávu
Sindy napsal(a):
Nechci zakládat nový topic a tak se zeptám tady, taky se mi loupe barva na té hliníkové střední části s tím si poradím, jen se chci zeptat jak hagusy sundat ??
Nespadne mi pak pod tapecírunkem nějaká matka nebo něco, abych to pak nemusel trhat dolů ??
Nebo jsou tam napevno nějaké matky a jen vyšroubuju šroub a pak vrátím ??

Díky

ano je to tam na pevno (matice), ja hagusy nemám a příprava na ně tam je - jen odhrnout krytky a jsou vidět matice

21.04.2012 11:50 - Re: Hagusy - nový nástřik barvou 2471219
Sindy
Město: Nová Role, Auto: Citroën C5 II 1.6HDi 16v XPočet příspěvků: 192
99 Poslat soukromou zprávu
najk napsal(a):
ano je to tam na pevno (matice), ja hagusy nemám a příprava na ně tam je - jen odhrnout krytky a jsou vidět matice


Děkuji


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator