Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Zpátečka
02.05.2011 15:14 - Zpátečka 2388108
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Ahoj,
jde mi občas špatně zařadit zpátečka. Přijde mi, že když se snažím ten kroužek na řadící páce co nejvíce dát nahoru tak to pak jde. Kroužkem na řadící páce se tahá za nějaký lanko, které jde někam do převodovky. Lze toto lanko nějak víc napnout nebo tak něco?
Dík

02.05.2011 15:17 - Re: Zpátečka 2388112
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
jak ti zabera spojka ? nahore ? uprostred, alebo az ked uplne zmacknes spojkovy pedal ?

02.05.2011 16:44 - Re: Zpátečka 2388132
Mamlas
Město: Chomutov, Praha, Brandys n/L, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi Exclusive BreakPočet příspěvků: 728

Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Rekl bych, ze tak uprostred. Dela to od zacatku co to auto mam coz jsou dva roky.

02.05.2011 16:51 - Re: Zpátečka 2388133
amirinda
Město: Planá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi SXPočet příspěvků: 439
99 Poslat soukromou zprávu
mě se zas při vyřazení zpátečky nevrací ten kroužek, předpokládám to ale bude jen promazáním, nebo?

02.05.2011 19:41 - Re: Zpátečka 2388164
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
povedal by som ze je to skor tym ze opres zub o zub a nechce to zaskocit

to lanko sa ale neda myslim nikde nastavit, len pripadne cele vymenit alebo teoreticky ma napadlo posunut na lanku tu zapadku.
Napr skusit to tak ze sa to odpoji a za lanko sa bude tahat rucne a ci potom pojde radit spiatocku lahsie

19.03.2012 00:26 - Re: Zpátečka 2459694
quattrop
Město: Česká Bělá, Auto: Citroën C5 I 2.0HDi X BreakPočet příspěvků: 111
99 Poslat soukromou zprávu
amirinda napsal(a):
mě se zas při vyřazení zpátečky nevrací ten kroužek, předpokládám to ale bude jen promazáním, nebo?

Mám stejný problém. Zná tu někdo řešení?

19.03.2012 10:00 - Re: Zpátečka 2459815
duff74
Město: Holešov, Auto: Citroën C5 I 2.2HDi SXPočet příspěvků: 163

99 Poslat soukromou zprávu
Sundej tahem kolno vzhůru hlavici řadící páky a na kovové kulatině samotné páky ti zbyde takový bílý plast půdorysného tvaru "T". Vem nějaký šmirgl, nebo pilník a obrus ten plast až bude kroužek volně chodit. Až to sundᚠpochopíš.

edit: vzhledem k tomu, že mám s řazením zpátečky stejný problém, tak jsem byl zkusit, jestli se to nezlepší zvýšeným tahem lanka. A výsledek je ten, že nezlepší. Zvednutím kroužku zpátečky se lanko tak napne, že ho druhou rukou nemám šanci jakkoliv povytáhnout. Osobně si myslím, že zádrhel je ve spojce, protože pokud motor stojí, tak jde všechno řadit lehce. Pokud se nastartuje, sešlápnu spojku a dám zpátečku, tak dokud stojím na spojce tak můžu opakovaně lehce řadit. Jakmile spojku pustím a znovu ji sešlápnu, tak jde zas ta zpátečka blbě.

20.03.2012 20:31 - Re: Zpátečka 2460130
Poffa
Město: Spišská Belá, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 163k (120kW) TourerPočet příspěvků: 282
99 Poslat soukromou zprávu
duff74 napsal(a):
Sundej tahem kolno vzhůru hlavici řadící páky a na kovové kulatině samotné páky ti zbyde takový bílý plast půdorysného tvaru "T". Vem nějaký šmirgl, nebo pilník a obrus ten plast až bude kroužek volně chodit. Až to sundᚠpochopíš.

edit: vzhledem k tomu, že mám s řazením zpátečky stejný problém, tak jsem byl zkusit, jestli se to nezlepší zvýšeným tahem lanka. A výsledek je ten, že nezlepší. Zvednutím kroužku zpátečky se lanko tak napne, že ho druhou rukou nemám šanci jakkoliv povytáhnout. Osobně si myslím, že zádrhel je ve spojce, protože pokud motor stojí, tak jde všechno řadit lehce. Pokud se nastartuje, sešlápnu spojku a dám zpátečku, tak dokud stojím na spojce tak můžu opakovaně lehce řadit. Jakmile spojku pustím a znovu ji sešlápnu, tak jde zas ta zpátečka blbě.

No mne to pribrúsenie pomohlo a chová sa to normálne stále


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator