Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Motor, převodovka, výfukový systém / Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček
16.12.2010 09:00 - Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2366072
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj ve spolek,

už druhý rok bojuju s takovým nepříjemným fenoménem v mé C5. Byla už dvakrát v servisu, pokaždé se něco našlo (povolená hadice u turba, výměna palivového filtru,...), co zaručeně toto odstraní a pokaždé se to projevilo zase. No a teď k tomu problému....

Upozorňuji, že problém se objeví jednou za týden, někdy jednou za měsíc...takže ideální závada na diagnostiku. Jedná se o chybu, kdy náhodně začne motor zvyšovat otáčky, sám od sebe. Normálně jedete a auto škubne, ale tak že si vyrazíte zuby, a pak kdykoliv když se rozjíždíte, tak opět škubání jako blázen ovšem nejen při rozjezdu, ale i ři jízdě. Nejmarkantnější je to v nízkých otáčkách, takže nejlepší jak toto přečkat je na dálnici dát šestku a rozjet to, pak o tom skoro ani nevíte. Teď se chyba projevila i při zapnutém tempomatu - uprostřed jízdy. Problém se objevuje tak 10 minut a pak zase jakoby nic. Všimnul jsem si, že na otáčkoměru je vidět, že bez šlápnutí na pedál plynu vždy vyletí otáčky na cca 2000 a zase spadnou...celkem v pravidelných vlnách. Je to strašně nepříjemné, protože auto opravdu hodně cuká. Nepomáhá ani vypnout motor a chvilku počkat. Dokonce ani přes noc nepomohlo nechat auto stát, ráno tam byl problém opět. Špatné je, že s touhle četností a trváním problému nemám vůbec nárok dojet do servisu na diagnostiku...

Problém je, že i v servisu mě řeknou, že to může být tím a tím a tím.......pak technik povídá půl hodiny a virtuálně povyměňuje půlku auta.....

Kdyby vás někoho něco napadlo... nebo měl někdo stejný problém....předem dík

16.12.2010 13:30 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2366099
jruze
Město: Radonice Počenická 158, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 11787

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Mně to takle dělala C5I - přidal jsem trochu plyn a ona si to přebrala asi tak že chci závodit(většinou na zpátečku) no a ubrzdit ji byl kolikrát docela problém(automat) nikdy jsem na to nepřišel-udělalo to za 4roky tak 20x

16.12.2010 14:30 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2366102
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
Hmm, někdy se to objeví dvakrát za týden, někdy dva měsíce nic, jenže bohužel u mě se vůbec nedotknu pedálu plynu a přesto ty otáčky ítaj.......nejhorší je to řadit 1-2-3......jak se netrefíš do toho výstřelu plynu, tak si vyrazíš zuby....

16.12.2010 14:53 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2366103
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
toto je presne tazko diagnostikovatelne, jedine ak mas vlastnu diag stale pripojenu k autu a vidis ked sa to stane co sa deje, alebo mat stastie a dojst do servisu ked sa to stane

otazka je ako su na tom online hodnoty - ci tam aspon nieco nenaznacuje pricinu ...

16.12.2010 15:39 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2366105
tief
Město: Praha, Auto: Počet příspěvků: 1827
99 Poslat soukromou zprávu
rozsviti se servis ?

16.12.2010 16:03 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2366107
autodiag
Město: Olomouc, Auto: Toyota C-HR 1.8HSD , Espace V 1.6DCi, C6 2,2HDiPočet příspěvků: 6535

U??vate? Poslat soukromou zprávu
je to presne jak jsi napsal v uvodu : Upozorňuji, že problém se objeví jednou za týden, někdy jednou za měsíc...takže ideální závada na diagnostiku.

nikdo z nas na dalku neumi..

16.12.2010 21:26 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2366118
Jimmivon
Město: Blížkovice, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v Exclusive BreakPočet příspěvků: 124
99 Poslat soukromou zprávu
No jak resim tu svoji C5, tak jsem na neco podobneho narazil na francouzskem foru C5.

.link.

Ale tady zrejme tekly vstriky a to natavilo pisty!
Nicmene pan tam popisuje vypadky taho motoru...

Projed cele vlakno a treba te to nekam dovede...

17.12.2010 10:10 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2366159
Sovaja
Město: Odolena Voda, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SX BreakPočet příspěvků: 21
99 Poslat soukromou zprávu
No, motor by měl být celkově v pohodě, byla vlastně dělaná loni generálka, po té co se vysypalo turbo a lehce se to potkalo.....takže bylo vše rozebráno, proměřeno, smontováno.

Ani jsem nechtěl od nikoho konkrétní radu, spíš, zda někdo netrpí stejným problém a náhodou se mu už to nepodařilo vyřešit.

Jinak servis se nerozsvítí...vlastně kromě toho škubání a ručičky otáčkoměru to na autě nepoznáš.....

No je to na prd......tentokrát vyjímečně souhlasím s autorizákem, kdy žmechanik řekl...No víte, nejlepší bude, když vás to někde nechá stát na silnici, pak bude jasno.....

14.02.2012 16:57 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2451087
js42
Město: Teplice nad Metují, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 222

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Ahoj všichni.
Tak mám taky nějaký problém s otáčkami motoru. Stalo se mi to v poslední době, cca asi v průběhu týdne, podruhé. Při běžné cestovní rychlosti, což je u nás cca 30-40km, všude sníh a led, chcete přeřadit a po vyšlápnutí spojky vyletí otáčky k 5tis a dolů je dostane jen zařazená rychlost. Absolutně žádná odezva na plynový pedál. Teď naposledy, tedy včera večer, jsem musel vypnout motor a potom teprve zastavovat. Dokonce mi vyskočila hláška, že mám problém s brzdami a mám navštívit servis. Serviska se rozsvítila. Auto jsem nakonec odstavil asi na půl hodiny. Šel jsem na kávu, ale bylo to spíš na panáka. Potom jsem nastartoval a normálně dojel domů. Serviska ani jiná hláška už potom nesvítila. Můžu Vám říct, že když se mi to stalo poprvé tak jsem měl docela hoňku to ukočírovat jak jsem se lekl.
Jinak v obou případech byl docela silný mráz, tak to možná bude souviset s tím. Zkusím ho dám do teplé garáže a uvidíme. Jen doufám, že to nebude nic závažnějšího. Stejně asi budu muset navštívit "dvorního"
opraváře aby podumal!
Pokud máte s tímto problémem někdo nějaké zkušenosti, budu rád za rady a náměty.

Přeji všem krásný den a i večer .
Honza

14.02.2012 17:39 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2451110
pajauchy
Město: Hrdibořice, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v XPočet příspěvků: 148

99 Poslat soukromou zprávu
Ahoj Honzo mě to delává uplně to samé co tobě i s tou hláškou . Po nastartování pak už je to v poho. Přisuzoval bych to těm mrazům ale jsem laik tak nevím. Osobně jezdím s lehkou nohou na plynu aby se to zas neseklo

14.02.2012 18:21 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2451165
Ladman
Město: České Budějovice, Auto: Citroën C5 III 2.0i 16V 143k (103kW) Tourer ExclusivePočet příspěvků: 489

99 Poslat soukromou zprávu
máme na druhém autě stejný problém .link.
Je to stejný motor, stejný koncern.

14.02.2012 19:29 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2451258
jumep
Město: Piestany, Auto: Citroen C6 2.7HDiPočet příspěvků: 17328

Moder?tor Poslat soukromou zprávu
nezasekava sa vam klapka zamrznutou kockou ladu ako to niekto v inom vlakne pisal?

konkretne tu: .link.

14.02.2012 19:38 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2451263
Rosta
Město: Plzen, Auto: Citroën C5 I 1.8 16v BreakPočet příspěvků: 62
Za?iato?n?k Poslat soukromou zprávu
Myslim ze tady .link. a tady .link. Stalo se mi to taky, jen ze plyn vyletel az do 6000 a nesel dolu. Muze za to namrzani vodnich par v hadici odvetrani motorove skrine a pripadne ji privedeny led na plynove klapce (tedy u mne). Frantici na to prodavaji opravnou sadu do severskych zemi, bratru za 8 klacku. Ja zatim dumam jak vyresit ohrivani te trubky nejak elektricky (zatim jsem ji obalil jen izolaci bez vytapeni).

Ta opravna sada resi i druhy problem, ktery to muze zpusobit - zamrznuti te trubky zpusobi vyrazeni olejomerky pretlakem a tou ti pak vyleti cela olejova napln ven z motoru. Obsahuje nejakou pretlakovou klapku ktera pripadne pretlak v motorove skrini odfoukne. Doufam ze to vytapeni hadicky vyresi i tenhle scenar.

16.02.2012 17:22 - Re: Nesmyslné chování motoru - samovolné zvyšování otáček 2452006
js42
Město: Teplice nad Metují, Auto: Citroën C5 II 2.2HDi 16V 125kW Exclusive BreakPočet příspěvků: 222

U??vate? Poslat soukromou zprávu
Díky za názory a rady.
Je pravdou, že po prvním zjištěném problému tohoto druhu jsem parkoval asi dva dny v teplé garáži a potom byl klid.

Přeji všem pěkný den, Honza.


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator