Jméno
Heslo
Trvale přihlásit 
Nová registrace
Èesky English
Vyhledávání
Rozšírené ...

 

 Diskuzní fórum / Všeobecná NE-technická diskuze / C5 III vs Superb II
04.11.2011 22:21 - C5 III vs Superb II 2423573
Roozena
Město: Pragl, Auto: Citroën C5 III (X7) 2.0 HDi 16V 143k (103kW)Počet příspěvků: 375

99 Poslat soukromou zprávu
C5 III vs Superb II - Tohle srovnání by zcela jistě v rukou zkušeného pisálka mohlo zabrat půl tuctu dvoustran. Dala by se vyjmenovat a rozkrýt technická specifika a úrovně výbavy a bezpečnost a kdoví co ještě, ale věc, která se ve srovnávacích testech zjevit z pochopitelných důvodů nemůže, páč je to striktně individuální a proto špatné a zavádějí je prostý fakt - pocit z auta. nemyslím takový ten - "volantpadne dobře do ruky a sedačky mají otah z modrého tygra, čili jako dobrý"...Vlastnil jsem Superba (přičemž je nutno uvést, že předchozí wůs byla Xantia HDi), který mi byl doporučen kolegou a nabídnut za rozumný peníz a já jsem před 3mi roky podlehl a tehdy jsem si říkal - inu budiž je to nové, je to v naftě, je to In a je to reprezentativní - beru. Postupem času jsem začal registrovat jakýsi pocit, respektive jeho absenci - začala se vytrácet radost z jízdy a tušení přerostlo v jistotu - to auto prostě nemá duši!!! Ano, auto dělalo vše, co mělo, jezdilo, občas se na něm neco podělalo, tu turbo, tu brzdy, tu altik... , ale i přez tyto neklamné známky vlastního života auta to nic němilo na faktu, že jsem se nemohl zbavit dojmu, že jezdim výtahem. Zkrátka - chci z přízemí do desátýho, zmáčknu gombík, nastoupim a pak už je to jen čekání, až tam budu. cestou dolu to samý. prostě nuda... Relativně velmi nedávno jsem se z jistých příčin nasral a ač situace nebyla příliš ideální (rozestavěněj barák, vánoce na krku, představa nasranýho buldočka, že nebude moci chvíli jezdit autem) jsem pustil Supa qwodě a po urputnym shánění jsem si nechal dotahnout jednu opravdu libovou C5III - (103kW HDi, hydro, Exclusive...) Jářku - pár jízd stačilo, abych mohl znovu prohlásit - "a je to tady!" ten pocit se vrátil... radost z jízdy! prostě si sednu, nastartuju a těšim se, že si to užiju. Pohodlí, ladnost klid... snad jen ta děsivá audioinstalace, ale už se na tom pracuje... Germáni či mladboleslaváci nedělají špatná auta (v mém případě bych mohl o kvalitě pochybovat, ale občas se stane, že i přez funkční ISO je ve fabrice jen blbej pátek a auto pak stojí za prd), ale neumějí jim vtisknout prvek harmonie s řidičem - auto nevyvolává ten pocit simbiozy. je to zkrátka nástroj... Uzavřu to replikou z jedné známé hry - "jesti ještě jednou někdo přijde, abych si zase pořídil Škoda/FauWé, taxe mu na to vyseru!!!"

04.11.2011 23:05 - Re: C5 III vs Superb II 2423581
Zbyňa
Město: Brno, Auto: Citroën C5 II 2.0HDi 16v SXPočet příspěvků: 459
99 Poslat soukromou zprávu
Já měl tu čest porovnat C5II vs. První superb facelift, se kterým jsem najel sai 5k km .. c5III jsem párkát řídil, ale v novym béčku jsem jenom jel, takže to neporovnám v tomhle směru. Nicméně v tom prvním případě, kterej můžu zhodnotit, tak to bylo tak jak píšeš. Zezačátku dobrý, auto jede, zatáčí, brzdí, ale jinak šedá tankoidní krabice v zásadě bez nápadu (navíc jenom prodlouženej prassat). Když někam jedu pětkou, i couračky po městě, tak se na to těšim, vždycky to má něci do sebe. Kdežto Béčko je jenom nástroj na přesun z bodu A do bodu B ... prostě nic...

04.11.2011 23:35 - Re: C5 III vs Superb II 2423587
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
Superbečkou (novou) jsem měl možnost jet poměrně dlouhou cestu do Maďarska. Můžu zodpovědně říct, že tímto autem měla škodovácká řada začínat. Pocit prostoru vevnitř už není stresujícím faktorem (kuwa kde to má zip abych to ze sebe slíknul). To auto už působí dospělým dojmem. Sice krávoviny typu dotykový displej jako kráva, kde jsem zaprvé nebyl schopen se prstem trefit kam chci (čímpak to bude ) a zadruhé po cca 30min opravdu zjistil, že tam navigaci nenajdu , jsou k takovému autu nevhodné.

Při cestě po dálnici si člověk ještě může říct, že kdyby byly jenom škodovky, tak se tohle dá přežít a koupit. Jak člověk z dálnice sjede, a např. vjede do Maďarska , tak ho tento pocit opravdu rychle přejde. Auto sice opravdu komunikuje s řidičem, avšak informace o každém kamínku pod koly já osobně nevyhledávám.

Ač je Superb určitě několika zásadními kroky vpřed, po usednutí zpět do mé C5 III vím, že je ještě čeká maraton




04.11.2011 23:39 - Re: C5 III vs Superb II 2423588
cit
Město: ždar nad sazavou, Auto: Počet příspěvků: 50
99 Poslat soukromou zprávu
Zdravím,jen k tématu porovnávání škodovky s citroenem.Citroen je jednička mezi francouzskými vozy a škodovka posledním článkem VW, asi tak jako dacie u renaultu.

04.11.2011 23:45 - Re: C5 III vs Superb II 2423589
Klokan
Město: Praha, Auto: Citroën C5 III (X7) 3.0i V6 215kPočet příspěvků: 213
99 Poslat soukromou zprávu
To že z historických důvodů vozí Citroeny prezidenta neznamená, že jsou jedničkou mezi francouzkými značkami v očích ostatních .

05.11.2011 22:45 - Re: C5 III vs Superb II 2423694
Darja
Město: Uhříněves, Auto: Ford FiestaPočet příspěvků: 3297

99 Poslat soukromou zprávu
VW bude muset škodovku trochu přiškrtit, leze jim solidně do kšeftu.

X7 versus SuperB je prostě záležitost pohledu, Béčko se povedlo, jak ve výbavě, tak v prostoru (jak píše Klokan, konečně neklaustrofobická šáde). A co hlavně, má zajímavé motorizace.
Nebejt citroëňák a ouchyl na žabožroutský povozy, vůbec bych se mu nebránila.

Pěkné porovnání v prodeji je tady .link. myslím, že ty naš žáby si nevedou zle... na to že to je francouz... a citroën k tomu


  
Uživatelé online  
Nejnovější příspěvky  
Inzerce  
Obrázky  


Š 2007-2017 :: by c5club,optimalizováno pro rozlišení 1024x768, Firefox, Kontakt/Administrator